Darovanje človeških organov

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Darovalec človeških organov???

Sem že
9
10%
Nisem a o tem razmišljam, da bi postal/a
21
24%
Ne nikoli!
9
10%
Mogoče pa se bom kdaj tako odločil/a
48
55%
Skupaj glasov : 87

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Dec. 2005 17:36

Mene pa zanima ali ste že kaj premišljevali, da bi po svoji smrti darovali svoje organe???

Jaz sem že premišljevala o tem. Saj, ko človek umre in če ma nekatere organe zdrave npr. ledvice zakaj jih nebi podaril človeku in mu tako omogočiš, da živi naprej.

http://www.zzzs.si/ZZZS/INTERNET/zzzs.nsf/vrstagradiva/04CE7D3F0F593858C1256E8B003CDEF7?OpenDocument

Kaj pa vi mislite o tem???

Seveda si anonimen darovalec in pri sebi nosiš kartico, da če se ti kaj naredi da vidijo da si darovalec.

Nekje v državah moraš biti zelo previden, da drugi ne odkrijejo da si darovalec saj nekateri tako ubijajo ljudi, da bi svojim bližnjim pomagali ali pa se ukvarjajo s trgovino ampak to so res norci, ki to delajo. Ampak tudi taki ljudje so na svetu.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
AnyKa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 3. 12. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a AnyKa » 03. Dec. 2005 17:53

Meni se zdi stvar taka. Res je, da če imaš zdrave organe, zakaj nebi omogočil drugemu daljšega življenja? Ampak vseeno nevem ravno, če bi jaz po smrti kaj darovala, zaradi tega ker se mi zdi ful neprimerno, da me po moji smrti mrcvarijo itd. Sem pa čula, da se za ljudi, ki so podpisali da bodo po smrti darovalci ne trudijo tako kot za ljudi ki to nebodo postali. Kaj pa vem. Je za razmislit. :roll:
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Dec. 2005 17:58

AnyKa napisal/-a:Meni se zdi stvar taka. Res je, da če imaš zdrave organe, zakaj nebi omogočil drugemu daljšega življenja? Ampak vseeno nevem ravno, če bi jaz po smrti kaj darovala, zaradi tega ker se mi zdi ful neprimerno, da me po moji smrti mrcvarijo itd. Sem pa čula, da se za ljudi, ki so podpisali da bodo po smrti darovalci ne trudijo tako kot za ljudi ki to nebodo postali. Kaj pa vem. Je za razmislit. :roll:


Mislim, da to ne piše na zdravstveni kartici, da si darovalec. Ampak to šele potem vidijo. Nevem vsaj mislim tako nebom pa trdila.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
AnyKa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 3. 12. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a AnyKa » 03. Dec. 2005 18:02

No jaz tudi ne upam trdit. Samo na uho mi je prišlo.
jancy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 354
Na forumu od: 17. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jancy » 03. Dec. 2005 18:09

Podatki o opredeljenosti za darovanje, ki bodo shranjeni na kartici zdravstvenega zavarovanja, bodo dostopni izključno zdravniku transplantacijskemu koordinatorju, ki je v vsaki bolnišnici odgovoren za področje darovanja po smrti. Zapis na kartici zdravstvenega zavarovanja bo lahko odčital po smrti posameznika s posebnim računalniškim programom le z uporabo za to določene profesionalne kartice. Vsak državljan lahko preveri svoje podatke osebno na Slovenija-transplantu.

torej vsi ostali zdarvniki sploh ne vedo, da si darovalec.
I don''t have to worry.
My mother does it for me.
Loesje
Uporabniški avatar
matea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 12. 9. 2004
Kraj: PrImOrSkA

Neprebrana objavaNapisal/-a matea » 03. Dec. 2005 18:45

jah js sem že o tem razmišljala. se mi zdi v redu to. :) edin srca ne bi darovala. n vem zakai. :roll:
This is me for forever
One of the lost ones
The one without a name
Without an honest heart as compass
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 03. Dec. 2005 19:32

sem že razmišljala odločila se pa še nisem. ob tem še vedno dobim tist čudne občutek, da bo po smrti še vedno nekdo šaral po meni.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 03. Dec. 2005 19:41

Jaz nimam nič proti, če si po moji smrti postrežejo- če bo še kaj uporabnega :D . Nimam predsodkov in strahov v zvezi s tem.
Uporabniški avatar
greyangel
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 222
Na forumu od: 21. 9. 2005
Kraj: Six feet from the edge

Neprebrana objavaNapisal/-a greyangel » 03. Dec. 2005 20:08

Nisem še nikoli kaj veliko razmišljala o tem.
Mogoče, sej u bistvo je to ful dobro ker pomagaš nekomu drugemu, tebi itaq ne koristi več. Mogoče se bom odločila kdaj za kaj takega :)
Angels fall first...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Dec. 2005 20:10

marateja napisal/-a:sem že razmišljala odločila se pa še nisem. ob tem še vedno dobim tist čudne občutek, da bo po smrti še vedno nekdo šaral po meni.


Sam pomagaš pa tistemu drugemu, ki je z živjenjem na nitki ti mu pa rešiš življenje še posebej kaki mali punčki. A ni lepa misel nato?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 03. Dec. 2005 20:15

Sm že parkrat razmišljala v tej smeri, ampak enkrat se bo najbrž pač treba v red spravit, pa to uredit. :)
Res je, da je čudno, ker veš da bodo po smrti šarili po tebi, sam a če te pa sežgejo je pa kul al kaj? :wink:

Jz nimam predsodkov glede tega, tako da...sm za darovanje organov po smrti. Pa naj bo to pri 30ih (bohnedaj!!) ali pri 80ih (če bo takrat sploh še kaj uporabno :D ).
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
Uporabniški avatar
dragon_fly
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 24. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dragon_fly » 03. Dec. 2005 20:55

mam kartico že velik let... če me zapusti življenje, nej moja ledvica nekomu omogoč življenje brez dialize... itd. tko jaz razmišlam.
neumno vprašanje zahteva neumen odgovor!!
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Dec. 2005 21:03

dragon_fly napisal/-a:mam kartico že velik let... če me zapusti življenje, nej moja ledvica nekomu omogoč življenje brez dialize... itd. tko jaz razmišlam.


kaj si že darovalka??
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
olivia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: Bela Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a olivia » 03. Dec. 2005 22:31

zakaj pa ne...če že jaz tega organa ne rabim pa naj omogočim življenje nekomu drugemu
Če utrne se ti solza, naj ne sproži je trpljenje, to naj bo le solza sreče, ki prinaša jo življenje!
MUMI
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MUMI » 03. Dec. 2005 22:51

jaz sem darovalka, sej po smrti se tako ali tako ne rabim več.
:flower:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov