Boleča bula pod pazduho

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

larchy95
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 27. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a larchy95 » 11. Maj. 2016 17:08

Torej moj problem je sledeč, sem na dopustu zato se bom obrnila na vas...ker me še cel teden ne bo doma. Na desni strani pod pazduho imam bulo, ki na dotik boli.. boli me tudi spodnja stran dojke. Po drugih foromih sem brala da gre lahko za raka dojke..vendar sem stara komaj 20 let.se mi zdi da bi bila zelo majhna možnost. Prosim za pomoč..ker se zeli sekiram...kaj bi to lahko bilo? Je imela katera iste pribleme?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 11. Maj. 2016 18:06

Kot vem, rakave bule niso bolece na otip. Ti bomo pa tukaj tezko pomagale, ce te skrbi, bos enostvno mogla it k zdravniku.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Maj. 2016 19:50

Pojdi cim prej do zdravnika
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 11. Maj. 2016 20:42

Živjo,

možno, da gre le za zamašeno / vneto lojnico. Take stvari ponavadi bolijo, ampak več ali manj tudi same od sebe izginejo v nekaj dneh. Samo včasih je vneta do te mere, da je treba izrezat (ampak načeloma naj to ne bi bila težka operacija).
Vsekakor pa moraš do zdravnika, da te res pregleda, te pomiri in točno pove, za kaj se gre :)
yoursoulismine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 14. 8. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a yoursoulismine » 12. Maj. 2016 7:40

Sama sem imela podoben primer in je šlo za vneto lojnico, kot nekakšen podkožen mozolj. Načeloma izgine samo od sebe, možnost pa je tudi da ga stisneš, če je seveda to to...vendar bo bolelo.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 12. Maj. 2016 7:52

Ponavadi rakave spremembe ne bolijo na otip.
Je premakljivo od podlage? Kako veliko? Imaš kaj vročine? Je dojka kaj zatečena, z izcedkom? Je imel kdo v družini raka dojke?

Drugače je najbolj verjetno res zamašena lojnica/znojnica. Če nimaš vročine, ni panike. Daješ si tople obkladke, da je gnoj utekočini in si nato stisneš/prebodeš z iglo.
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 12. Maj. 2016 8:25

Zamašene lojnice znajo res zelo boleti. Dokler ne prideš do zdravnika si lahko mažeš z mazilom za ture (npr. Ihtiol), pomaga spraviti gnoj na površje. Namažeš na čisto kožo in prekriješ z gazo, po nekaj dneh bi moralo biti ok. Jaz si tega ne bi stiskala ker je pač na pazduhi, ki ni ravno najbolj čist del telesa ... v primeru infekcije se čas celjenja precej podaljša.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 12. Maj. 2016 10:39

Jaz močno odsvetujem, da si sama karkoli prebodeš. Te stvari so ponavadi pregloboko pod kožo, da bi sama dejansko lahko kaj izboljšala. Samo slabše bo, ko se ti bo še dodatno kaj zagnojilo.
Lahko čisto navadno stisneš s prsti in če pride kaj ven okej, drugače z iglo se mi pa ne zdi pametno.
V enem tednu bi skoraj gotovo moglo izginit, če pa ne, pa raje pojdi do zdravnika in če bo potrebno, bo že on rezal in prebodel.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov