Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
RosaDiamante
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 15. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a RosaDiamante » 13. Nov. 2013 21:01

Živijo, zanima me ali so vse kontr. tabletke enako učinkovite (npr. zaščita pred nosečnostjo), če primerjam kombinirane tbl in mini progestogenske tabletke (ki vsebujejo samo hormon progesteron). Kakšna je sploh razlika med temi dvema? Hvala
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 14. Nov. 2013 19:37

Niso enako učinkovite, vsaj kolikor sem jaz informirana o teh stvareh. Kombinirane naj bi bile bolj učinkovite, saj samo progesteronske naj nebi preprečile ovulacije v tolikšni meri, kot kombinirane.
So pa progesteronske z manj stranskimi učinki, jemlje jih npr. moja znanka, ki ima povečano telesno težo in bi zaradi tega bila kombinirana kontr. pri njej bolj tvegana. Je tudi nagnjena k trombozi, pa je zato dobila to vrsto kontracepcije.
Kaj je pa najbolje zate, pa itak odloči ginekolog.
Zdi se mi tudi, da je pri progesteronskih možno veliko vmesnih krvavitev.
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 15. Nov. 2013 7:46

Se ZELO motiš .So enako zanesljive !!
RosaDiamante tukaj imaš glede kontracepcije pa si preberi

http://slovenia.your-life.com/sl/domov/ ... dex.php#m0
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 15. Nov. 2013 14:06

hm, povsod ko sem brala, sem dobila drugačne odgovore, lahko se vseeno motim. Ampak tudi Stanko Pušenjak pravi :
Cerazette je POP (progesteron only pill), ki ne vsebuje estrogenov temveč le progestagen, t pa ni vedno sposoben samostojno nadzirati stabilnosti maternične sluznice. Kontraceptivni učinek je sicer dokaj zanesljiv in meji na tistega, ki ga imajo kombinirane KT, glavni sranski učinek teh KT pa so prav nepredvidljive pikčaste krvavitve ali krvavi izcedki. Če vas to moti, se dogovorite za kombinirane KT.



in nekako mi je logično, da če ne uspe preprečiti vedno ovulacije, da je torej vsaj malo manj zanesljiva tabletka. Še zmeraj lahko pride do izvenmaternične nosečnosti.
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 15. Nov. 2013 14:19

če že kopiraš preko Pušenjaka kopiraj vse.
narobe zastopiš napisano.
ovulacije NI !
ne vem kje ti vidiš da je ?
dejstvo je samo to, da se znajo pojavljati krvavitve ali pa krvavitev sploh ni !
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 15. Nov. 2013 18:07

ne govori neumnosti, pri cerazzette se lahko zgodi, da ovulacija vseeno nastane!

ker Cerazette ne zavre vedno lastnega ciklusa in vseeno prihaja tudi do ovulacije, le da ta zaradi drugih učinkov minipilule ne privede do zanositve,


ali pa morda ne veš, kako do ovulacije sploh pride ter kateri hormoni so odgovorni zanjo?


dodano:
Pri tradicionalnih kontracepcijskih tabletah, ki vsebujejo le progestogen, zaščita proti ektopični nosečnosti ni tako dobra kot pri kombiniranih peroralnih kontraceptivih, kar so povezovali s pogostim pojavom ovulacij med jemanjem le progestogenskih kontracepcijskih tablet. Kljub temu, da zdravilo Cerazette dosledno zavira ovulacijo, pa morate v diferencialni diagnozi upoštevati možnost nastanka ektopične nosečnosti, če so se pri ženski pojavile trebušne bolečine ali amenoreja
Uporabniški avatar
RosaDiamante
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 15. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a RosaDiamante » 20. Nov. 2013 11:03

Zanima me ali so kontr. tbl Belara učinkovite proti bolečin menstruacijam (v navodilih piše da je boleča menstruacija pogosti stranski učinek).

Prosim za odg.
Uporabniški avatar
RosaDiamante
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 15. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a RosaDiamante » 27. Nov. 2013 20:54

Zanima me ali so kontr. tbl Belara učinkovite proti bolečin menstruacijam (v navodilih piše da je boleča menstruacija pogosti stranski učinek).

Prosim za odg.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 27. Nov. 2013 21:36

Glede na to, da tabletke na vsako delujejo drugače, kako naj me vemo, če bodo točno te pri tebi učinkovite proti bolečim menstruacijam?
laurek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 15. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a laurek » 30. Nov. 2013 8:43

Pozdravljeni.

Mene pa nekaj zanima. Včeraj sem imela splav z tabletki, sem zakrvavela sedaj pa se normalno malo krvavim kot morem in tako bo se 8 dni. Zdaj me pa zanima ali ze lahko sedaj pricnem z jemanjem KT ali morem pocakati do naslednje menstruacije?

LP. :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Nov. 2013 9:28

Počakaj do naslednje menstruacije.
To ni menstruacija, ko začneš 1 dan jemati KT, to je splav! V vsakem primeru ni priporočljivo seksat vsaj 2 tedna po splavu zaradi okužb, oz. do prvega pregleda pri ginekologu po splavu (kar se kar naroči!).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 03. Dec. 2013 9:30

Tudi jz sem jedla tablete zaradi bolečih menstruacij, takrat nisem poznala drugega načina za znebiti se krčev. Skratka, telo rabi velikoo časa da se spuca, ko KT nehaš jemati. Za vsako tableto, ki sem jo pojedla mi je žal. Definitivno tablete niso naravne in imajo različne stranske učinke.
In ja, "neplodnost" se zdravi s KT, ampak se jo tako ne pozdravi - brez KT ni M, s KT pa ne zanosiš :ja:
Morate razumet, da farmacevtska industrija vlaga ogromno denarja v promocijo KT in da rezultati dejanskih učinkov nikoli ne bodo prišli ven ker je odzadaj lobi. Kar tabletke nardijo bomo vidli iz izkušenj že čez kakšnih 10 let. Vsaka posameznica pa pri sebi vidi kako nanjo vplivajo hormoni. Žalostno je samo to, da ped začetkom nobeni punci ne naredijo hormonov, ampak napamet poskušajo s različnimi KT. Ja, uganile ste, tako je zaradi šparanja in zavarovalnice.
Odkar v svoje telo ne vnašam nobene kemije (nobenih KT, nobenih zdravil, ničesar) se počutim fenomenalno. Ve pa nardite po lastnih prepričanjih.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 03. Dec. 2013 11:51

Js sm pa po 2 (3?) letih zopet na tabletkah, po dveh "pregnancy"- preplahih (na srečo le preplah) sem prišla do zaključka, da ni vredno mojih živcev in sekiranja, da kaj če je kaj narobe (+ pod alkoholom si ne zaupam najbolj). Tak da ja, upam da bo sedaj kaj manj negativnih učinkov, čeprav sem skoz govorila, da ne grem nazaj. Bomo vidl...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 03. Dec. 2013 17:24

alkohol zniža učinkovitost KT
seveda ne že po enem kozarčku, ampak če se napiješ.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 03. Dec. 2013 19:51

^^ Kdo ti je pa tole info prodal? :D
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov