Genitalni herpes

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 16. Nov. 2013 23:35

Hei!

V petek me je močno začela srbet nožnica. Dobila sem tudi čuden izcedek-skutast, poleg tega me peče, ko grem na wc (ponavadi tudi, če ne grem). Ob velikih sramnih ustnicah so se mi pojavili kot nekakšni mehurčki rdečkaste barve, ki na otip malo bolijo... ob bokih sem začutila bulice, ki tudi bolijo. Klicala sem k dermatologu in me je najprej poslala v lekarno. Dobila sem kremo Daktarin + svečke. Oboje mi skoraj nič ne pomaga... Ali je možno, da je to herpes? Je možno tudi to, da bi bil kriv tudi lubrikant za takšno vnetje? Če ima katera kej pojma ali pa izkušnje prosim za odgovor. Najlepša hvala. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 17. Nov. 2013 16:50

Ob bokih mi ni čist jasno, če pa misliš bulice v nožni preponi oziroma v dimljah potem gre verjetno za otečene bezgavke oziroma limfne vozliče, ki so v kombinaciji z mehurčki skoraj zagotov znak genitalnega herpesa. Te bolj peče in boli kot srbi? Potem sigurno ne gre za gljivice in ti posledično daktarin, ki je antimikotik nič ne bo pomagal. Pa mal poguglaj slike genitalnega herpesa, ti bo takoj jasno, če je ali ni. V vsakem primeru pa k ginekologu, da pogleda.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 17. Nov. 2013 17:31

Jap, to sem mislila. Sem pogooglala in so bezgavke. Men se bo zmešal.
Tu es dans toutes mes pensées.*
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 17. Nov. 2013 17:54

Te čisto razumem, niti ne vem kaj naj ti rečem v podporo, edino mogoče da je genitalnega herpesa toliko, da si še predstavljat ne moreš. Poleg tega veliko ljudi nima simptomov in se posledično zadeva še lažje prenaša, ker vsak zase misli, da je zdrav. Veliko jih tudi ima simptome in jih pripišejo čemu drugemu. Glede na to, da je zadeva pri tebi dosti huda-bezgavke otečene, gre verjetno za prvi izbruh in bodo najverjetneje vsi naslednji izbruhi blažje oblike. Je pa dejstvo, da se zadeva lahko prenaša tudi v obdobju ko ni vidnih znakov, zato je obvezna zaščita.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 17. Nov. 2013 18:30

Mja to je prvič. Jutri grem do dežurnega ginekologa pa upam, da me sprejme ker sem brez napotnice. Sem si že kar sama postavila diagnozo čeprav sem sprva mislila, da gre za glivično obolenje. Očitno sem se motila. Šla se bom tudi testirat za vse kar obstaja tko, da druge izbire nimam. In ja mislim, da sem ga tako dobila kot si navedla. Čisto mi je dol padlo. Samo upam, da se mi ne bo pogosto pojavlal... Skrbi me pa tudi za vnaprej, glede partnerjev. :(
Tu es dans toutes mes pensées.*
Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 20. Nov. 2013 19:09

:/
Zadnjič spremenil Edinstvena, dne 06. Feb. 2014 1:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 20. Nov. 2013 19:57

Enako čutm js!! Js sm najprej mislila da so glivice... poklicala sem h ginekologu in me pošlje v lekarno. Seveda zdravila pa svečke niso nč pomagale do takrat, ko sem šla k dežurnemu gin. je blo pa že 100x slabš. Zajebala stvar že od začetka. Res je supr da se ti ni več ponovilo... upam, da sm js tud med tistimi. Kmal bom šla dat še kri, da vidm da ni še kj hujšega ker se res bojim. Prekleto boli in to nebi prvoščla niti najhujšemu sovražniku. Jokam od bolečine, ko grem na wc. :( Upam, da bo kmal minil. Po kolkem času se je teb pozdravl, ko si jemala tablete Valtrex? Kakšna je bila reakcija partnerja? Mene ful skrbi za vnaprej. :/
Tu es dans toutes mes pensées.*
Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 20. Nov. 2013 21:11

pač dogovor da se pazi in da povem ko se nardijo mehurčki...
Zadnjič spremenil Edinstvena, dne 06. Feb. 2014 1:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 20. Nov. 2013 21:26

No ful dobr. :) Kolk časa si pa rabla, da se ti je use pozdravl, ko si začela jemat Valtrex? :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 21. Nov. 2013 22:12

res morem potrkat da je že 3 leta od tega in božji mir...
Zadnjič spremenil Edinstvena, dne 06. Feb. 2014 1:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 22. Nov. 2013 15:31

Aha. Hvala. :) Kako je pa s temi brisi in to? Pač glede na to, da sm zdej to sranje fasala... kdaj je priporočljivo it, da te mal prečikirajo? Drug mesec grem dat še kri, da še mal vidm kako pa kaj.
Tu es dans toutes mes pensées.*
Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 27. Nov. 2013 18:55

odkrito povedano nimam blage veze :) mene vsakič ko pridem naokol h ginekologinji vpraša če so kaki problemi, ker če bi bli bi dalje postopali... zdaj pa ni treba
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov