Jutranja tabletka

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

IIsabella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 21. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a IIsabella » 13. Okt. 2013 18:17

Pozdravljene!

Mene pa nekaj zanima.
2 tedna nazaj nama je s fantom počil kondom zato sem vzela jutranjo tabletko (13h po spolnem odnoosu) in naslednji dan se mi je pojavila krvavitev, ki je trajala tako kot pri meni traja menstruacija (5 dni). Prejšnji teden se nama je zgodilo isto zato sem zopet šla po jutranjo tabletko. In včeraj se mi je zopet pojavila krvavitev tako kot, da je menstruacija.
In me zanima, če je to normalno glede na to da sem imela krvavitev 14 dni nazaj?
Res me skrbi in ne vem kaj naj naredim.

Vseh odgovorov bom zelo hvaležna.

Lep pozdrav, Isabela.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 13. Okt. 2013 18:43

jutranja tabletka sproži krvavitev. če jo boš jemala vsak teden boš pač imela vsak teden krvavitev. zdravo pa to za telo vsekakor ni.
Vsak raj ima svojo kačo.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 13. Okt. 2013 18:46

^^ Predvsem nehaj jemati jutranjo tabletko kot nekaj običajnega, normalnega, finega ... pa kaj je to? A ste punčke dandanes res tako neizobražene? Ne seksaj, dokler ne veš nič(!) o kontracepciji ... jutranja tabletka je hud poseg v telo, ne smeš je vzeti tako pogosto ... jezus! Pojdi po tabletke in jih lepo redno jemlji, se nauči uporabljat kondome(!), predvsem pa se nauči kaj o menstrualnem ciklu. Ne moreš zanosit kadarkoli, zato tudi ni potrebno, da seksaš ves mesec z zaščito in nikakor ni treba vedno jemat jutranje tabletke ... kar tako - malo za zabavo. WTF?! Ti priporočam kontracepcijske tabletke z nizko vsebnostjo hormonov, če jih boš redno jemala, je to še najbolj zanesljivo. Pozor: ne ščitijo pred spolno prenosljivimi boleznimi!!!
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 13. Okt. 2013 20:06

jp, vsak teden jemat jutranjo tabletko je res neumno. pa če že posegaš tako pogosto po tem, bi se vsaj lahko pozanimala na kaj ta tabletka sploh učinkuje
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 13. Okt. 2013 21:37

a navodila so pa za okras :D

Sem jo enkrat vzela, ker je kondom počil na komade ravno na najbolj plodni dan, res zelo močno upam, da te potrebe ne bo nikoli več!!! Sem še pol leta po tem mela kar ene čudne mozolje po obrazu, pa prsi so me tko bolele..da sem si ubistvu kar želela, da bi raj mela froca kot pa te probleme :D :D
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 13. Okt. 2013 21:51

zanimivo :o
ko sem jo sama vzela, ni blo nobenih stranskih učinkov, nobene krvavitve ali česa podobnega
oh well, glavno da me je prodajalka v lekarni okradla za 1 eur, ko je itak že tableta sama po sebi draga :D
Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 28. Okt. 2013 17:57

Še ena s podobnim problemom...da na kratko opišem...
Prej sem bila na kontracepcijskih tabletkah Logest, vendar sem konec septembra ko bi morala začeti jemati novo škatlo Logest, pozabila na prvi dve tabletki. V tem času sva imela nezaščiten spolni odnos, zato sem odšla po jutranjo tabletko, z Logest pa oktobra nisem začela, saj mi je farmacevtka rekla, da naj prekinem za ta mesec ko sem vzela jutranjo tabletko. No po tej jutranji tabletki sem dobila krvavitve.
Prejšnjo sredo je prišlo do situacije, ko sva imela nezaščiten spolni odnos, vendar mu ni prišlo vame. Vem vse kar se tiče predsemenske tekočine itd. in vem, da je bilo ekstremno nespametno. No, jutranje tabletke po tem nisem vzela, saj je seveda ni priporočljivo vzeti večkrat še posebej pa ne v enem ciklusu + to, da vse skupaj ni trajalo dolgo in da mu ni prišlo vame.
No sedaj me zanima če se tiste krvavitve po jutranji tabletki smatrajo kot menstruacija in bi morala ponovno menstruacijo dobiti 28 dni kasneje po teh krvavitvah, ali se te krvavitve ne štejejo kot menstruacija in bi morala menstruacijo dobiti kot normalno vsak mesec?

Hvala

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov