Srbečica nad zgornjo ustnico

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kroglica 18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kroglica 18 » 05. Okt. 2013 22:34

Pozdravljene, nujno bi rabla vašo pomoč.
Namreč, pred dvema letoma se mi je na predelu nad zgornjo ustnico in nosom pojavila rdečina. Kmalu se mi je začelo širiti in se mi je pojavilo še nad spodnjo ustnico.
To me zelo peče, srbi in je rdeče barve.
Osebna doktorca mi piše, kreme, ki pa mi nič ne pomagajo, ravno obratno, vse še samo poslabšajo.
Sama sem že obupana, bojim se da se bo razširilo po celotnem obrazu, že zdaj vidim da ljudje gledajo to rdečo liso nad zgornjo ustnico :(
Je kdo tu taki, ki ima podobne probleme, ali pa pozna koga takega, ki je mel podobne probleme?
Res prosim za kakršno koli pomoč.
Sem že bila pri dermatologinji, ki mi prav tako piše kreme, ki mi nič ne pomagajo.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 05. Okt. 2013 23:25

Kaj pa, če bi probala bol naravne stvari, npr. gel aloe vere za začetek? Ali pa kostanjev med npr.? Mogoče tudi ognjičevo mazilo?
Priporočam ti alojo, meni je pomagala, ko se mi je naredila ekcemu podobna stvar na čelu
kroglica 18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kroglica 18 » 06. Okt. 2013 8:50

Green Cookie napisal/-a:Kaj pa, če bi probala bol naravne stvari, npr. gel aloe vere za začetek? Ali pa kostanjev med npr.? Mogoče tudi ognjičevo mazilo?
Priporočam ti alojo, meni je pomagala, ko se mi je naredila ekcemu podobna stvar na čelu



trenutno sprobavam kremo narejeno doma, in sicer iz čebeljega voska, propolisa in ognjiča..krema je res zelo dobra, na začetku ko sem jo začela uporabljati, kake 4 dni mi je malo blažila, sem se že razveselila, da mogo pa bo bolše..vendar po 4 dneh je blo vsega konec, kot da bi se ustnice že navadle na to kremo in postale imune..
hvala za predlog, bom poskusila še alojo, sušim še žajbelj, da si ga skuham, pa te to nanesem na ustnice..
samo pojma nimam kaj bi lahko bil vzrok, dokler nebom našla vzroka, po moje mi tudi kremice ne bodo nič pomagale :(
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 06. Okt. 2013 10:24

Kako pa imaš uradno postavljeno diagnozo? Pa katere kreme si dobila predpisane?

Js bi ti priporočala da začneš svojo kožo obnavljat tudi od znotraj - dodaš v prehrani (oziroma povečaš, če imaš ful urejeno prehrano že) omega 3 maščobne kisline, biotin, cink, vitamine A, E, C.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 06. Okt. 2013 15:31

^^ se sicer zelo strinjam, vendar, če ima ŽE urejeno prehrano, ni dobro povečevati vitaminov in omega 3, namreč tudi te se lahko uživa le v določeni količini, višek ne naredi nič dobrega, kvečjemu težave.

Tudi mene zanima, kakšno diagnozo so ti postavili? Verjetno si dobila kremo s kortikosteroidi?


Aja, naj samo omenim zdravilno glino, tako za zunanje kot notranje uživanje. Kar glina zdravi, ozdravi za vedno!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]