Menstruacije ni, test negativen

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cllaudia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 18. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cllaudia » 24. Jul. 2013 13:47

Pozdravljeni!

Imam naslednji problem: meseca maja nisem dobila menstruacije, potem sem jo prejšnji mesec dobila, ta mesec pa spet ne...dobila sem samo rjavi izcedek. Pa sem klicala ginekologinjo in mi je rekla naj pokličem, če menstruacije ne bom dobila še naslednji mesec. Jemljem KT Yaz. Test za nosečnost je bil negativen. Pa me vseeno skrbi.
Je kdo imel podobne težave?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Jul. 2013 14:22

Če si na KT, nimaš menstruacije, imaš odtegnitveno krvavitev. Jaz sem zadnje leto jemanja KT dobivala odtegnitveno tam 1x na tri mesece, se pravi sem jo imela 4x v času enega leta. Ker me je vmes zaksbrelo, sem tudi sama poskušala najti vzrok, pa sem naletela na vse več podatkov, ki pravijo da naj bi KT ''stremele'' itak k temu, da niti odtegnitvenih ne bi imele ženske več. Kak dolgo pa že jemlješ?

Pa po moje bi lahko to pisala v temo o nasvetih, ne pa da odpreš svojo, ker ni tak big deal. Just sayin'.
Uporabniški avatar
cllaudia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 18. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cllaudia » 24. Jul. 2013 14:30

Jemljem jih nekje leto in pol. Hvala za odgovor!
Uporabniški avatar
cllaudia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 18. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cllaudia » 24. Jul. 2013 14:32

..ampak sem do zdaj imela normalno odtegnitveno krvavitev.
Ursshie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 24. 7. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursshie » 24. Jul. 2013 19:21

Mogoce imas policisticne jacnike. Jaz jih imam in se mi je zgodilo isto... najpej ni menstruacije, potem rjavi izcedek... Nocem te strasit, ampak policisticni jajcniki so zelo pogosti, tako da je to ena izmed moznosti. :)
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 24. Jul. 2013 19:27

je čisto normalno.Jaz M niti nimam po več let ;)
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 24. Jul. 2013 21:11

A ti si normalna?
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 24. Jul. 2013 21:16

verjetno misli tiste ''prave'' menstruacije, ker je kao neka finta, da če ješ tablete, je menstruacija fejk in ni tista prava al nekaj, ne vem točno :roll:
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 24. Jul. 2013 21:27

Zakaj pa naj ne bi bila normalna? KT delujejo tako, da tanjsajo maternicno sluznico in posledica je seveda manj krvi, samo izcedki ali pa celo nic.

"Menstruacija" pri jemanju KT je umetna krvavitev in ni naravna menstruacija. Med jemanjem KT ni nobene potrebe po presledkih (KT bi se naceloma lahko jemale neprekinjeno), ampak enotedenski presledek se naredi zato, da je cikel podoben naravnemu in ima zenska obcutek, da njeno telo normalno deluje ("menstruacija" vsakih 28 dni), ceprav je delovanje hormonov nenaravno.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 24. Jul. 2013 21:43

ja CaliLove točno tko,sam ženske nimajo pojma .
Njim je nenormalno,ker menstruacija pa mora biti vsak mesec :) .Drugače se jim zbira noter v telesu,bodo zbolele ... takšne neumnosti jaz poslušam itak non stop hihihi.

dayđremer: ja,sem normalna,pa ti?
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 25. Jul. 2013 17:35

Saj jaz tudi že nisem mela že po nekaj mesecev, ampak več let skupaj ?? Ta Cllaudijin problem itak da je nekaj normalnega
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 26. Jul. 2013 16:31

Če je tebi nekaj nenormalno, še ne pomeni da tako tudi je. :D
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 26. Jul. 2013 19:24

Ah sori, izostanek menstruacije za več let se pač ne zdi samo meni nenormalen :)
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 26. Jul. 2013 20:02

Hm, a niso kakšno leto ali dve nazaj oglaševali nekih kontracepcijskih tabletk, kjer nimaš nobene menstruacije / nobenih krvavitev ves čas jemanja? :) Se prav spomnim, mislim, da sem še na forumu brala o tem, tako da očitno obstaja tudi ta varianta.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 26. Jul. 2013 20:14

Lol, potem je pa to normalno za telo? Jemat nevem kakšne hormone, za kere pojma nimaš kaj so..
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov