Čudna "črta" nad zobom

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Josee Phine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Josee Phine » 10. Avg. 2013 8:52

Hej hej.

Zanima me vaše mnenje. Nad desno dvojko, malo še na enko in trojko se mi pojavlja neka čudna siva črta. Včasih je prisotna dalj časa, potem izgine za par dni in se spet pojavi.
Zobe si ščetkam dvakrat dnevno in sicer s sensodin pasto - ki bi naj bila oh in sploh super. Malo imam straha pred zobozdravnikom, pa bi rada vedela kaj je to. Če ima kdo kakšno idejo se že vnaprej zahvaljujem za odgovor.
Take me as i am, or watch me as i go.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 10. Avg. 2013 10:46

A to misliš dlesen nad zobom? Mogoče je kak problem s prekrvavitvijo... v trgovinah prodajajo majhne okrogle ščetke za masažo dlesni, morda bi pomagalo :nixweiss:
Josee Phine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Josee Phine » 10. Avg. 2013 18:09

dot napisal/-a:A to misliš dlesen nad zobom? Mogoče je kak problem s prekrvavitvijo... v trgovinah prodajajo majhne okrogle ščetke za masažo dlesni, morda bi pomagalo :nixweiss:


dejansko zgleda kot če bi blo med dlesnijo in med zobom, takda je verjetno na dlesni. To so tiste ekstra mehke ščetke?
Take me as i am, or watch me as i go.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 14. Avg. 2013 15:45

Zobar/ca bi ti najbolj znala pomagat, saj rečeš da naj ti pogleda in ti svetuje kaj naredit, noben ti pa ne bo pulil in te mučil, če ti ne dovoliš
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Avg. 2013 16:29

Hmm, če praviš da izgine, je to čudno.. Drugače pa se ni zdi (po ostalih stvareh) da bi to znala bit pigmentacija (ni nič narobe in za se bat)

http://www.drrenginnalbantoglu.com/en/d ... n-on-teeth

Tu sicer piše, da je to pri otrocih, ampak moj je star 20 pa ma tudi tako malo in ful neopazno linijo na zobu, tik pod dlesnijo (niti približno tako hudo kot ta otrok na sliki)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 14. Avg. 2013 18:08

povsem nesmiselno je, da se izogibaš zobozdravnika, še posebej če gre za kakšen bolj resen problem (parodontoza), je on edini, ki ti ga lahko reši - če pravočasno odideš na pregled.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Avg. 2013 18:15

To pa sploh :). Še posebej ker znaš zaradi odlašanja krepko plačat z zdravjem in denarnico :)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 28. Avg. 2013 15:26

Danes sem v živo videla nekaj takega (opazno sivo črto na zgornjem robu zoba) na eni prodajalki v Zari... :) Hm, ne vem, kaj bi bilo to; če bi bila pigmentacija, verjetno ne bi izginilo vmes :nixweiss: Tako da najbolje vprašat zobozdravnika, če še nisi.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Avg. 2013 15:53

Ja, eni majo ful ful veliko in opazno to črto. Zgleda ko da jim gnije zob zgoraj :D.
pumpkin_pumpkin
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 8. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a pumpkin_pumpkin » 30. Avg. 2013 20:58

.... lahk gre tut za precej zoprno stvar.... in sicer... da je zob dobeseno mrtev... živc ti gre k vragu in potem zob počasi zalije kri (zato zgleda siv ali modr... odvisno od dojemanja človeka).... črta valda nastaja zato, ker gre kri počasi in počasi dol...

(če je slučajno to.... piči takoj k zobarju.... ker posledica je več kot grozna... v prvi fazi temen zob... v drugi pa ti pade vn, če se zadeve ne porihta... (veš kok ljudi nima štirice in dalje... ravno zaradi tega).... prej greš... ceneje bo... in doker je stvar še na začetku ti zob samo odprejo in napolnijo... bo lep in ok.... nikol več pa na žalost ne bo živ.... ampak že boljš urejeno mrtev kot luknja :eek: )

(lahko pa da ni nič - in oprosti, če sm te brezveze prestrašla)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron