Poraščenost

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Dean DOLI
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 27. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Dean DOLI » 27. Apr. 2012 8:51

Ali obstaja kakšno zdravilo za prekomerno poraščenost? Razen kakšne laserske zadeve ki so zelo predrage!
Mislim na zdravilo ki ga predpiše zdravnik?
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 27. Apr. 2012 12:00

kontracepcijske tabletke uplivajo tudi na to, da nisi toliko poraščen. ampak ne mislit, da ti pa pol dlake kar odpadejo!

zakaj se ti pa zdi laser predrag? glede na to, da TRAJNO odstrani dlačice, je zelo poceni. cenejši, kot zdravila, ki ti posledično uničijo še npr. jetra (da o drugih stranskih učinkih ne govorim)


aha, ti si moški. šele zdaj sem dojela. potem kontracepcija ne pride v poštev. zakaj se potem sploh sekiraš, če si moški? najbl smešno mi je pa vidt deca, s čist gladkimi nogicami :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 27. Apr. 2012 12:08

Mah, saj je v kratkem že v vseh možnih temah šel jamrat o tej poraščenosti in radiu Hit :D Očitno bi rad, da čim več folka glasuje zanj, da bo dobil zastonj laserko depilacijo al neki takega :wink: Predvidevam, da je neka nagradna igra, nisem videla linka oz. prejle sem ga iz firbca kliknila, pa ni deloval.

Drugače pa laser ni ravno poceni, pa čisto trajno itak ne odstrani (potrebno je potem še vzdrževanje vsako leto)... mene je cela zadeva prišla okrog 2 tisočaka, pa sem imela samo določene klasične delčke, kok šele pride potem pri ljudeh, ki imajo težave s poraščenostjo po celem telesu :?
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 27. Apr. 2012 12:25

Jah, meni se zdi to poceni. Teta je bila na "posegu" 2x, za noge. Od takrat ji niti ena dlačica še ni zrasla :D
Deluje pa sigurno bol, če so dlake temne. Za svetlolase (svetlodlake? :D ) naj baje nebi bilo tok učinkovito. Torej, predvidevam, ker imajo moški bol trde dlake od žensk, bi pri njih delovalo bolš. nevem, men res to ni drago :) če preračunamo, koliko nas pridejo britvice, geli/pene/mila, in pa seveda ČAS, ki je danes precej dragocen.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 27. Apr. 2012 16:29

Šla sem na 6 laserskih terapij za pazduhe in sem razočarana. Mesec po zadnji terapiji je blo super, zdaj pa kot da ne bi šla na nobeno, dlake so v istem številu nazaj. Pa mam navadne temne dlake po pazduho in zelo svetlo kožo, na kateri naj bi najboljš prijel laser. My ass.
Because I can.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 27. Apr. 2012 16:39

^^ potem zgleda da je res odvisno, nevem od česa :D ampak enim zgleda "prime", drugim ne.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 29. Apr. 2012 17:03

odvisno je od vrste laserja, ker jih je namreč več vrst. in pa od hormonske nagnjenosti k poraščenosti.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 29. Apr. 2012 17:50

To tudi, ja, čeprav tisto velja predvsem glede svetlejših, puhastih dlak (eni novejši laserji so baje tudi že za njih primerni), za temne bi moralo delovat vsaj nekaj časa, če se pravilno izvaja :nixweiss: ...

@WW: Res? Čudno, ponavadi je baje potrebnih vsaj 5, 6 tretmajev ali nekaj takega... ker niso vse dlake v fazi rasti istočasno in jih laser ne uniči takrat, zato je treba v več delih ponovit. Pa potem navadno še 1x letno vzdrževalni tretma, če se vmes kaj nazaj pojavi (tako so mi rekli pač v dermatološkem centru, jaz zaenkrat še nisem šla nazaj, ker ni še potrebe)... A to je teta šele začela s tretmaji in še čaka, da druga skupina dlak začne rasti al je tako ostalo? No, lahko pa da je bila pač precej blago / na redko poraščena :)
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 29. Apr. 2012 18:06

teta je bla že kr dost let nazaj na laserju. je pa res, da je že v letih, in so ji mogoče sploh prenehale rast, kaj pa vem. Moja mami (od nje sestra) si jih je tudi parkrat populila z epilatorjem, pa jih sploh ni nikjer. Tudi njuna mami (moja babi) nima dlak po nogah, niti rokah, pravi, da so ji kar odpadle (lase ma pa goste :D). Mogoče je tudi dedno, sam zgleda mene ta dednost noče doletet. :mad:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 29. Apr. 2012 18:16

^^ha, isto je z mojo mami - ko je začela vstopat v meno, je "izgubila" dlake; sicer lase in obrvi ima še (skor) vse :)
Suzany
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 5. 6. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzany » 05. Jun. 2012 15:08

Kater laser potem pomaga? Ponudnikov je na vseh straneh ogromno. Slišala sem, da je pravi v Rogaški Slatini ali pa v Lj na Parmovi. Ampak to je vse dražje. Potem eni saloni, ki imajo Iskramedica aparature, da tudi delajo, ostalo je pa lari fari. res me zanima iz prve roke, če dlake res ne rastejo več tako množično.
Ginekologi predpisujejo za zmanjšanje poraščenosti Androcour, moške hormone, je kakšna probala tudi to terapijo?
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 05. Jun. 2012 17:50

jaz bi rekla, da se odpravi v bilokateri dermatološki center, tisti ki ti je najbližje, ker nekih blaznih razlik med njimi v ceni ni. kozmetični saloni imajo laserje, ki učinkujejo zgolj začasno, pravi laserji, torej diodni, aleksandritni, itd. pa delujejo direktno na dlačni mešiček in ti (če imaš dost temne in debele) dlake uničijo velik procent le teh. za svetle in tanke dlake trenutno dobrega in preverjenega laserja še ni, četudi po salonih obljubljajo marsikaj.

s hormoni pa si jaz nebi upala eksperimentirat, bogve kaj se zgodi če jih nehaš jemat oz. kašne stranske učinke imajo.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Jun. 2012 18:13

^^ Jp :ja:

Tole s hormoni je pa tudi nenavadno slišat, a niso moški hormoni ponavadi tisti, ki kvečjemu pospešujejo / povzročajo poraščenost :gruebel:
Suzany
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 5. 6. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzany » 06. Jun. 2012 10:50

Kako pa naj vem, da uporablljajo diodni, aleksandritni laser? Ma je bila kakšna kje in vsaj približno ustavila rast?
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 06. Jun. 2012 12:05

ja vprašaš ane :) sicer pa v dermatološkem centru na kaj drugega kot take laserje verjetno ne boš naletela. js sem bila v dc parmova in sem po 6 terapijah zadovoljna z rezultatom. na uč bi rekla da jih je tam nekje 80% manj, tiste, ki so ostale, pa so bolj tanke in svetlejše. če se bodo sčasoma in z britjem okrepile, bom še šla na kašen poseg, pa še 50% popust imam sedaj na vse nadaljnje.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov