Glivično vnetje pri moškemu

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

California
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 17. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a California » 19. Jun. 2013 13:35

Pozdravljeni!

S fantom imava problem, in sicer ponavljajoče glivično vnetje, ampak ne pri meni, temveč pri njemu!

Torej, skupaj sva skoraj dve leti. Par mesecev po tistem, ko sva začela seksat, je prvič dobil glivice. Šel je k svojemu osebnemu zdravniku, ki mu je dal kremo Canesten. Ker so se glivice pojavljale na vsaka dva, tri mesece, je zopet šel k njemu po nasvet. Zdravnik mu je svetoval, naj tudi jaz grem na pregled k svojemu ginekologu, ker je možno, da je vzrok v meni (dobesedno), čeprav nimam simptomov (mene je sicer takrat, ko je fant dobil vnetje, ene dvakrat samo srbelo, ampak je to trajalo samo en dan oz. samo v enem momentu dneva, ko se mi je zazdelo, da je srbečica "čudna"). Sem šla na pregled. Ginekolog mi je vzel bris in rekel, da imam čuden oz. povečan izcedek, ampak jaz tega iskreno nisem opazila, zdel se mi je normalen. Nikoli še nisem imela gostega in skutastega izcedka, kot naj bi bil značilen za vnetje. Rekel je tudi, naj si da fant preverit sladkor za možnost sladkorne bolezni (je šel in je nima), drugače pa ni navedel nobenih drugih vzrokov za to, niti kaj lahko storiva, da se ne bo več pojavljalo ali pa vsaj ne tako pogosto. Dal nama je antibiotik v obliki tablete in meni vaginalno tableto za vsak slučaj. Če bi v rezultatih po pregledu brisa našli kaj, bi me poklicali, in ker me niso, sem predvidevala, da je z menoj vse v redu. Vzela sva antibiotik istočasno in je bilo pol leta res vse ok, sva že mislila, da sva se tega rešila. Ampak sedaj po pol leta je fant spet dobil vnetje, in to kar hudo! Obupana sva že, ker je to res tečna in neprijetna zadeva in se bojiva, da se mu bo spet tako pogosto pojavljalo.

Zanimajo me vaša mnenja, nasveti, še posebej, če ima/pozna kdo podoben ali enak problem in kako ste se ga rešili. Kakšni bi lahko bili vzroki za glivično vnetje pri fantu?
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 19. Jun. 2013 14:22

Mogoče sta vajini intimni flori manj kompatibilni?
Ali pa imaš ti vseskozi rahle, nezaznavne okužbe, pa potem pri njem to izbruhne?
Ne vem no, nimam izkušenj z glivicami pri moških. :?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 19. Jun. 2013 16:07

tole prestavljam pod zdravje
pupika123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pupika123 » 19. Jun. 2013 19:29

moj je glivice staknil pri meni, tak da sma se obadva zdravla s canestenom + malo več probiotičnih jogurtov sma pila, nama je pomagalo, od takrat imava mir

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov