Roaccutane

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 24. Apr. 2012 19:06

Heii!
Drugač pa... a je jemala že kera Roaccutane tablete? Mogoč, če koga poznate, ki jih je jemal? Koliko časa? Kakšni stranski učinki so se pojavl?
Pa če se je po tolkem času, ko jih je nehal jemat spet pojavili mozolji? Itd. itd...

Prebrala sm že marsikej sam me zanimajo še vaše izkušnje oz. izkušnje bližnjih. :)

Hvala za odgovore! :*
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Pearl*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 1. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Pearl* » 24. Apr. 2012 19:32

Meni jih je dermatolog sam močno odsvetoval zaradi vseh stranskih učinkov - od neplodnosti in problemov z zarodkom dalje.
Sumamed naj bi imel minimalne stranske učinke, ampak je enako koristen proti mozoljem. Je pa sicer antibiotik, ki se večinoma uporablja proti bolj gnojnim mozoljem.
So pa meni grozno pomagale KT, že v manj kot 1 mesecu.
I never fall apart because I never fall together.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 24. Apr. 2012 19:40

Aja... men jih pa še celo ponujajo. Zavrnila sem jih že zihr 2x samo zaradi stranskih učinkov, ki pa niso tako nedolžni. Za Sumamed pa prvič slišim! :o Js mam zdej tud ene antibiotike, drugač so mi pa rekli, da če ti antibiotiki nebi pomagal (jemala sm jih že 2x po 3 škatlice, rezultati so bili odlični sam so trajal sam par mesecev potem so se mi pa mozolji spet vrnili) bi bil pa Roaccutane že priporočljiv za tako obliko aken kot jih mam js. Tko, da res brskam po celem internetu za druga zdravljenja sam kaj ko ne veš, če res pomaga... slišala sem pa tud za homeopatsko zdravljenje pa baje, da tud pomaga sam preverla pa še nism. :) A ta Sumamed se dobi samo pri dermatologu?
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Pearl*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 1. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Pearl* » 24. Apr. 2012 19:46

To pa ne vem. Meni je to omenjal samo mimogrde, ker nimam tako hudih mozoljev, da bi pri meni prišlo v poštev. Je pa najboljše, da vprašaš dermatologa ali osebnega zdravnika.
I never fall apart because I never fall together.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 24. Apr. 2012 19:50

jaz pravim, da bolje roaccutane kot pa antibiotiki. sploh sumamed, ki zdravi bakterijske okužbe. na dolgoročno uporabo je roaccutane za moje pojme manj škodljiv.
sem poznala enega fanta, ki je mel res grozno obliko aken, po celi glavi, celo po lasišču, po hrbtu, prsih. razen suhih ust ni imel na srečo nobenega stranskega (vidnega, opaznega) učinka. Če ne probaš, ne morep vedet, kako bo delovalo na tebe. Ima pa ta fant danes lepo, skorajda filmsko kožo (je pa res, da je po roaccutanu šel še na laser, ker so mu ostale luknjice na obrazu).
ampak jaz ti še zmeraj prej priporočam kisline, kot pa tablete - katerekoli, saj vendarle uničujejo jetra ter ledvice.

Sigurno pa je bolje zdravit akne zdaj, kot pa potem, ko imaš kožo kot minsko polje, po aknah (brez zamere :D )

še tole
Ja, najbrž je mislila Sumamed, ki ti ga jaz 100% odsvetujem. Sam sem imel najprej težave z mozolji, pa mi je dermatologinja predpisala Sumamed...Huda napaka. Stanje se mi je v 1 mescu in pol tako poslabšalo, da sem imel celoten obraz rdeč od mozoljev...Potem mi je dermatologinja takoj predpisala Roaccutane, zdaj po 4 mesecih nimam več nobenega mozolja že nekaj časa, tudi brazgotine in rdečica počasi grejo nazaj. Ampak Sumameda ti res ne bi svetoval.
Zadnjič spremenil White_Widow, dne 24. Apr. 2012 19:54, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 24. Apr. 2012 19:50

No sej pol če nimaš tolk hude oblike ti pa že kontracepcija pomaga kot si že omenila. Katere KT pa si jemala, če smem vprašat?
Mja sej to je problem, ker je men to prav dermatolog reku. :( Se bom probala izogibat tega zdravila.
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 24. Apr. 2012 19:53

White_Widow napisal/-a:jaz pravim, da bolje roaccutane kot pa antibiotiki. sploh sumamed, a se ne uporablja to tut pri ginekoloških vnetjih? na dolgoročno uporabo je roaccutane za moje pojme manj škodljiv.
sem poznala enega fanta, ki je mel res grozno obliko aken, po celi glavi, celo po lasišču, po hrbtu, prsih. razen suhih ust ni imel na srečo nobenega stranskega (vidnega, opaznega) učinka. Če ne probaš, ne morep vedet, kako bo delovalo na tebe. Ima pa ta fant danes lepo, skorajda filmsko kožo (je pa res, da je po roaccutanu šel še na laser, ker so mu ostale luknjice na obrazu).
ampak jaz ti še zmeraj prej priporočam kisline, kot pa tablete - katerekoli, saj vendarle uničujejo jetra ter ledvice.

Sigurno pa je bolje zdravit akne zdaj, kot pa potem, ko imaš kožo kot minsko polje, po aknah (brez zamere :D )


Sej ravno zaradi brazgotin in vseh teh bolečin zarad mozoljev. Ven ne upam brez pudra to 100%. :( Kolk časa je pa minil odkar jih je nehal jemat?
Drugač me ful skrbijo stranski učinki... najbolj jetra, okvare ploda itd. No sej ne rečem, da bom zanosila al pa kej sm še čist premlada... sam nikoli se ne ve ane kaj se lahko naredi. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 24. Apr. 2012 19:57

ah, on jih ne jemlje že kake 4 leta, pa je koža še zmeri čudovita

glede roaccutana in neplodnosti pa nikakor ne drži
http://med.over.net/forum5/read.php?137,4926318
Uporabniški avatar
Pearl*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 1. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Pearl* » 24. Apr. 2012 20:01

Jaz jemljem KT Yaz. Pred tem sem pa začela uporabljati še od Eucerina čistilni gel in tole kremo, pa se mi je stanje zelo hitro poboljšalo, sploh v primerjavi s tem, kako mi je prej v par mesecih šlo na slabše.

Glede Roaccutana sem jaz razumela, kot da negativno vplivajo na plodnost in kasneje na razvoj zarodka, sem pa sama že od začetka bila prodi Roaccutanu in Sumamedu. Pri prvem so me tako ali tako odvrnili vsi stranski učinki, pri drugem pa moje slabo toleriranje antibiotikov (ker si ne predstavljam, da bi več tednov skupaj imela želodčne težave itd.), zato sem se odločila za KT, ker pa imam od njih tako ali tako dvojno korist, če se že ravno poslužujem tovrstne kemije...

Tule je en članek. Očitno so jih v ZDA že umaknili iz trga. Je pa vprašanje, v kolikšni meri gre zgolj za napihovanje stranskih učinkov. Je pri KT tudi nekaj potencialnih slabih stranskih učinkov, pa so še vedno na široko uporabljajo.
I never fall apart because I never fall together.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 24. Apr. 2012 20:01

Več pozitivnih odgovorov bolj me bo mikal, če se mi po teh antibiotikih ne zrihta. :D
To sm že brala neki tazga ja, sam je pa razlika, če zanosiš vmes ko jih jemlješ al pa, če si že noseča ane... :) Pride do hudih okvar ploda. Sam je pa res, da maš pa vsak mesec pregled kokr so mi rekli. Pač, da preverjo jetra če je vse vredu itd.
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 24. Apr. 2012 20:05

Pearl* napisal/-a:Jaz jemljem KT Yaz. Pred tem sem pa začela uporabljati še od Eucerina čistilni gel in tole kremo, pa se mi je stanje zelo hitro poboljšalo, sploh v primerjavi s tem, kako mi je prej v par mesecih šlo na slabše.

Glede Roaccutana sem jaz razumela, kot da negativno vplivajo na plodnost in kasneje na razvoj zarodka, sem pa sama že od začetka bila prodi Roaccutanu in Sumamedu. Pri prvem so me tako ali tako odvrnili vsi stranski učinki, pri drugem pa moje slabo toleriranje antibiotikov (ker si ne predstavljam, da bi več tednov skupaj imela želodčne težave itd.), zato sem se odločila za KT, ker pa imam od njih tako ali tako dvojno korist, če se že ravno poslužujem tovrstne kemije...

Tule je en članek. Očitno so jih v ZDA že umaknili iz trga. Je pa vprašanje, v kolikšni meri gre zgolj za napihovanje stranskih učinkov. Je pri KT tudi nekaj potencialnih slabih stranskih učinkov, pa so še vedno na široko uporabljajo.


Ajaa, KT Yaz so bile pa moje prve tablete, ko sem šla do ginekologa za kožo pa se mi ni nič izboljšal... samo bolj napihnjena sem bla pa skoz sm jedla. :D Itak je vse odvisno od posameznika. No sej za kožo baje pomagajo najbolj še KT Diane 35 sam tukaj so pa tudi stranski učinki, da je joj ampak še zmeraj jih je manj kot pa pri Roaccutane tabletah. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Pearl*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 1. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Pearl* » 24. Apr. 2012 20:13

Konec koncev se lahko pri vsakih tabletah najde kakšna pomanjkljivost, jaz imam pa tudi to slabo navado, da vse preveč analiziram in iz tega izluščim najslabše ;) Jaz sem zadovoljna, da mi je v prvo uspelo najti nekaj, kar mi pomaga, ker menda niti nimam tako hude težav (ne po mnenju dermatologa, zdravnice, prijateljev ali kogarkoli), ampak sem pač tako narejena, da me zmoti vsaka malenkost na obrazu... Zato me je pač tako iztirilo, ker sem se prebrodila skozi celo puberteto brez mozoljev, potem pa kar naenkrat puf in brez izboljšav nekaj časa, zato sem takoj začela iskati pomoč.

Na koncu pa tako vsi vse radi pripisujejo stresu, ampak danes je pač treba živeti po tako hitro diktiranem tempu, da jaz iz občasnih stresnih obdobij pač ne vidim izhoda - in se mi posledično trenutno odpravljanje mozoljev z bolj umirjenim življenjskim slogom zdi praktično nemogoče, s kakšnimi tabletkami pa pač hitrejše. :/
I never fall apart because I never fall together.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 24. Apr. 2012 20:18

še zmeri nevem, zakaj noben noče posežt po kislinah? al pa peroksidu npr? je res lažji pojest tableto, ki ma tok več stranskih učinkov?
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 24. Apr. 2012 20:19

No ja sej po mojem mnenju je treba gledat mal tud na tisto najslabše. :D Preden sploh začneš jemat kakšno tako zdravilo kot je Roaccutane se je bolš prej pozanimat kot pa da je prepozno.
Imaš pa srečo. :D Js se z aknami borim že kakšnih 8 let, no sicer so ble prej v milejši obliki potem je bilo pa skoz slabš... in verjamem, da te zmoti vsaka malenkost na obrazu. To tudi mene in to precej! Nikol se ne moreš navadit na tako kožo, ker preveč boli poleg tega pa izgleda še grozno! Človek razišče vse možne vire samo, da bi čim hitreje prišel do zaželenih učinkov... eni majo srečo eni je nimamo. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Pearl*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 1. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Pearl* » 24. Apr. 2012 20:21

Meni je to oz. kreme z veliko kisline zadevo samo še poslabšalo.
I never fall apart because I never fall together.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov