Bolečine v hrbtenici

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

MetkaC
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 24. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MetkaC » 24. Feb. 2012 13:43



Živjo,
malo brskam in sprašujem, če ima kdo kak dober nasvet za bolečine v hrbtu! Imam ponavljajoče že leta, predvsem v predelu ramen, vratu, včasih tudi križ. Pomoje veliko sedenja za knjigami in računalnikom in predvsem slaba drža. Mi že preseda in je čas, da to rešim.
Ima mogoče kdo kako priporočilo, kak predlog dobrih vaj...

Hvala vsem in pozdrav,
Meta
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 24. Feb. 2012 16:20

Pomaga recimo sedenje na žogi namesto na stolu :) Pa kšne raztezne vaje. Dobra je recimo ta, da delaš predklon, ampak zeloooo počasi- ko dosežeš skrajno točko malo zadržiš, potem pa spet počaaaasi nazaj. S to vajo si dobro raztegneš hrbtenico.
Drgač pa čimveč miganja :)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 24. Feb. 2012 19:15

probaj s samomasažo. leži na tršo podlago na hrbet, dvigni noge in rit tako da imaš kolena na prsih in z rokami se primi na pregibu kolen da noge še bolj "pričvrstiš" k sebi..torej si kot en jajček. sedaj se pa zibaj pa se boš sama masirala... :D

če ne razumeš, grem posnet video... :D :D :D

šala... :cool:
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 24. Feb. 2012 20:21

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:27, skupaj popravljeno 1 krat.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 24. Feb. 2012 22:45

Anjeske napisal/-a:Pomaga recimo sedenje na žogi namesto na stolu :) Pa kšne raztezne vaje. Dobra je recimo ta, da delaš predklon, ampak zeloooo počasi- ko dosežeš skrajno točko malo zadržiš, potem pa spet počaaaasi nazaj. S to vajo si dobro raztegneš hrbtenico.
Drgač pa čimveč miganja :)


Tako ja.
Čeprav pri veliki žogi so mnneja deljena, sem že slišal, da po svoje tudi škoduje hrbtu, če redno sediš na njej.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 25. Feb. 2012 1:10

O, s temle imam pa se prevec izkusenj. Sem imela pol leta resne tezave s tem. No, mogoce malce hujse, ker sem imela vnete skoraj vse hrbtne misice. Bolecina je bila konstantna, sem ze skoraj pozabila, kaksno je zivljenje brez nje.
Poleg trigger point masaze mi je zelo pomagalo redno raztezanje. Se vedno (se posebej, ker se ukvarjam s sportom, pri katerem hrbet precej trpi) vsak dan delam razlicne raztezne vaje za vse hrbtne misice. Poisci kaksno knjigo ali vprasaj koga, ki ima dovolj znanja, in poskusi en teden redno pocasi in kontrolirano izvajati take vaje. Pa ce si ze pri tem, raztegni zraven se ostale misice. Seveda pa nikoli ne skodi, ce so misice mocne.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 25. Feb. 2012 19:36

Jaz sem pred kratkim odkrila best thing ever, ki prekaša vse masaže za razbijanje vozlov. Rabiš samo 10 minut dnevno, vaje so enostavne za delat pa neverjetno učinkovite. KLIK Stvar je res super, jaz sem že po dveh dneh čutila ogromno razliko in delam tele vaje zdaj redno in mi pomaga bolj kot vse. Imaš pa še potem vaje za spodnji del hrbta. Jaz sem probala že vse od strečinga do trigger point masaž, grelnih blazin, masažnih blazin itd itd.... Pa mi nič ni pomagalo kot tole.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 26. Feb. 2012 14:25

^^Tole bi blo kr za probat. :D S čim pa delaš drgač vaje a maš kr elastiko al kaj uporabljaš?
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 26. Feb. 2012 15:41

Jaz uporabljam šal, je lih fajn dolžine pa ravno tolk raztegljiv, da lahko učinkovito delam. Pa stoje delam vaje, se mi zdi da trenutno še nisem v formi ko bi kleče lahko obvladovala celoten hrbet tako, da bi sedela povsem vzravnano, stoje pa mi to ni problem.
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 26. Feb. 2012 16:40

Raztezne vaje (redno izvajanje) zelo pripomore k izboljšanju ter veliko gibanja. Potem pa seveda masaža, pa po možnosti okrepitev mišic (zlasti vratnih).
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 27. Feb. 2012 16:53

jst bi ti priporočala pilates. Če si iz Ljubljane poglej v Tanergiji. Je res super. Je pa lastnica+ trenerka iz Difa in ima prav neko diplomo al kaj prav iz pilatesa za težavo s hrbtenico.
Meni je takrat pomagalo :)
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 27. Feb. 2012 19:20

Jaz sem tele vaje iz videa probala (od Tearjerker), kul je. Čeprav me je bolelo vse med tem ko sem delala je pa pol občutek bil fajn ko sem končala, se bom potrudla redno delat te vaje... mislim, da je fajn da se človek malo pretegne še posebej če je ogromno za rač. in sedečem položaju in po možnosti še v nepravilni drži. Sicer se ukvarjam s športom ampak z zgornjim delom telesa kot so rame in vrat premalo delam, tak da te vaje pa vzamejo nekaj minut na dan, da se čovek mal raztegne.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 27. Feb. 2012 20:04

meni pa pri teh vajah cel čas vse poka v hrbtu, ramenih, vratu... :?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 27. Feb. 2012 20:23

^^Boš mogla mal podmazat :D Hecam se. Mogoče se nasploh premalo giblješ al nevem zakaj bi ti pokalo. Sicer men tud zna kr fajn spokat v hrbtenici ko se pretegnem ampak ne zmeraj. V levi rami/lopatici mi pa že kar nekaj let poka če krožim z ramo pa nevem zakaj, kot da ne bi bla prav zaskočena not :D
Yada, yada, yada...
MetkaC
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 24. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MetkaC » 07. Mar. 2012 14:14

Kako lep odziv. Hvala vsem za nasvete!
Zdaj pa pride še najtežji del- praksa:).

LP vsem,
MetaC

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov