Luskavica

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

njegova.mala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 7. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a njegova.mala » 30. Nov. 2011 18:51

živjoo!
moj večni problem je moja koža. stara sem 17 let in imam zelo občutljivo kožo. v zadnjih dveh mesecih pa se mi je še poslabšalo. moja prva težava je ker imam luskavico.socer se z njo ne obremenjujem, ampak je zelo nadležno ker me zelo srbi.zato imam tudi težave s koncentracijo.sploh se ne moram osredotočini npr. na učenje, ker me skos srbi po hrbtu in glavi in si potem skos praskam.posledica tega pa je tudi ta d si spraskam do krvi in pousod ostanejo beli delci ki izgledajo kot prhlaj, vendar je to luskavica. poskusila sem že 100 kremc in različne načine alternativne medicine, ampak mi ni ne pomaga dolgotrajno. po tem pa so tukaj še mazolčki in ogrce. včasih sem jih imela samo nekaj po obrazu.sedaj pa se mi pojavljajo tudi po dekolteju, ramenih in hrbtu. redno uporabljam piling, ampak ne vidim kakšnega večjega učinka. največji problem pa je ker se ne moram zadržati in si vedno vse mazolčke in ogrce iztisnem ali pa spraskam. zavedala se da je po tem le še slabše.ampak se ne moram zadržati.
kakršn koli nasvet bi mi prišel zelo prav. hvala in lp
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 30. Nov. 2011 20:31

kaj pa dermatolog pravi?
njegova.mala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 7. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a njegova.mala » 30. Nov. 2011 20:36

ah nč..vedno me samo pregleda. pa me upraša če mi napiše kkšno kemo. pa rečm da ne, ker mam doma že use možne kreme in ker mi itak ne pomagajo:s
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 30. Nov. 2011 20:45

kaj pa drug dermatolog pravi?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 30. Nov. 2011 20:59

ena kolegica, ki je imela ful težav s kožo, predvsem z alergijami, pravi, da ji ful pomaga pitje (+mazanje) s konopljinim oljem.

probat ni greh :)
Uporabniški avatar
shinee
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 5. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a shinee » 30. Nov. 2011 21:35

japs, moj fotr ma tudi luskavico, pa ma konopljino olje in deluje. :)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 01. Dec. 2011 13:58

poanta je, da je treba luskavico hitreje zdraviti kot ona nastaja. s praskanjem je to nemogoče.
nezxx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 6. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a nezxx » 06. Jul. 2014 16:44

Pozdravljeni!
Že na dosti forumih sem zasledila, da se porajajo vprašanja kako odpraviti luskavico ipd. Ker živimo v svetu, kjer ima že vsak 3. človek luskavico, se mi je zdelo pametno, da odprem novo debato, saj je o tem malo govora, nasveti so pa res katastrofalni.
Na srečo je 100% rešitev, kako se jo odpravi v približno 1 mesecu (odvisno tudi od velikosti in stopnje luskavice)...In sicer je eno podjetje odkrilo bioalgenski preparat za odpravo luskavice (ki deluje na principu rjavi alg)... Tako, da če ste zainteresirane/ni in želite izvedeti kaj več , me lahko kontaktirate na mail: nezi.dordic@gmail.com

Nočem ne vem kaj oglaševati, ampak samo pomagati, ker vem kakšen je občutek, ko se vsako jutro zbudiš in čutiš (ter vidiš) pekoče-boleče-srbeč občutek...pa še ogabno zgleda.
Zadnjič spremenil nezxx, dne 07. Jul. 2014 9:33, skupaj popravljeno 2 krat.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 06. Jul. 2014 18:40

Sama je na srečo sicer nimam, pa tudi tega oglaševanega izdelka ne poznam, kolikor pa vem, je luskavica predvsem presnovna motnja (ki se potem navzven kaže na koži) in avtoimunska bolezen ter tako ni nalezljiva. ;) Odpraviti se je pa tudi ne da, le simptome se lahko lajša oz. se jo drži v mirovanju, da ne izbruhne, ker je kronična. Tako da se mi zdi bolj pametno usmeriti pozornost na samo žarišče vzroka (pazljivost pri prehrani, opazovanje, kaj človeku povzroči izbruh, izogibanje stresu itd.), gašenje zunanjih posledic na koži z raznimi čudežnimi mažami je bolj kratkotrajnega daha. :) Seveda se pa vsak sam odloči, verjamem, da so tudi razne kreme itd. zelo dobrodošle, ko bo izbruha pride.
nezxx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 6. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a nezxx » 06. Jul. 2014 19:22

Seveda, tega ne smemo spregledati, da je presnovna motnja...ampak sem hotela bolj izpostaviti, da ko se enkrat pojavi, se jo je res težko znebiti (v nekaterih primerih celo nemogoče). Zato sem napisala, da je s tem proizvodom odpravljena, ne da bi se ne vem čem vse odpovedoval...
Bolje bo, da kar predstavim za kaj se sploh gre....Ne vem, koliko ste slišali za DIVINITA izdelke (predvidevam, da skoraj nič)..skratka gre se za rjave alge Ascophyllum nodosum, ki se v tem primeru (luskavica) uporabljajo kot kopel in delujejo na principu alkalizacije organizma in kože ter na obnovitvi kožnega tkiva (kar razne kremice ne omogočajo). Uporabljajo se še Divinita kapsule (Divinita Premium, ki imajo funkcijo razstrupljanja organizma, urejanja metabolizma, alkalizacijo organizma od znotraj-da ne govorimo, da je 75-krat boljši alkalizator od jabolke). Ta produkt je 100% naraven, brez dodanih kemikalij in svetovno najbolj učinkovito sredstvo pri lajšanju problemov luskavice (psorijaza), saj so ga izpopolnjevali več 10 let. Ne smem pozabiti omeniti, da so produkti certificirani po celem svetu------> http://www.divinita.com

Odločitev je pa tako kot si sama omenila stvar vsakega posameznika. ;)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 07. Jul. 2014 9:07

Ne vem, ce bi ravno kupila izdelek od podjetja, ki pri reklamiranju napise, da je luskavica nalezljiva :roll:
Aja. Ne vem, kako pogosta je v resnici, ampak hitro guglanje pravi, da za njo trpi 2% ljudi v zahodnem svetu, ne 33%.
nezxx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 6. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a nezxx » 07. Jul. 2014 9:30

Meni je vseeno, ker ne delam za podjetje...in ja zmotila sem se, ko sem to napisala, ker nisem bila natančna, ups...dala sem samo predlog, ker je rešitev in dejansko pomaga kot pa ostalih tisoč stvari, and now take it or leave it.
Tulip
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Tulip » 07. Jul. 2014 11:16

To so bljižnice, zadeve se je treba lotit bolj kompletno, če se hoče doseči dolgoročnejše rezultate.
Pri teh kroničnih zadevah telo ni v ravnovesju. Bolezen/izbruh je posledica. Stres je pa itak strup.
Kar se tiče alkalizacije telesa (ki jo omenjaš) se je treba tu najprej zavedat osnovnih pojmov, bazičnost, kislost ter kako to uravnavat s prehrano. Ni dovolj, da boš ti jemal nek prehranski dodatek, če ponazorim...če boš vsak dan vzel čajno žličko mivke in čez skodelico cukra ne boš s tem nič dosegel. Harmonija vsega mora bit, če koga natančneje zanima naj si za zanimivost prebere knjigo od dr. Theodore A. Baroody: Alkalizirajte ali umrite (ja mal dramatičen naslov heh), da spoznate poanto alkalizacije telesa.
Ali pa malo preštudirajte ajurvedo, kot se spomnim vsako živilo (in človek glede konstitucijo) spada pod določeno došo, povečuje eno, zmanjšuje drugo. Če to ni v ravnovesju, spet pride do izbruhov takih in drugačnih zadev lahko. Pri kožnih boleznih je treba telo hladit od znotraj, da se omili žarišča, zmanjševat "ogenj". Z določenimi živili, ki jih imamo dostopne v vsakdanjem življenju, v hladilniku. Za to sploh ni potrebno kupovat nekih ekstra pripravkov... Ampak vsak se naj sam odloči ali bo zadevo obravnaval celostno ali bo raje ubral bljižnico. Ker ima veliko ljudi raje to drugo (kar ob današnjem tempu življenje ne preseneča) seveda posel s takimi in drugačnmii pripravki cveti.
Tega produkta, ki ga omenjaš, avtorica teme, ne poznam, tako, da se vpiknila v to ne bom. Na splošno pa je moje mnenje tako. Luskavice sicer sama nimam, sem pa imela neke druge kronične težave in dokler stvari ne spraviš v ravnovesje (telo, psiha) se vrtiš v začaranem krogu. S prehranskimi dodatki ali brez. Ne bom pa zanikala, da lahko do neke mere omilijo žarišča in tudi jih. Samo folk kupi nekaj (dražje kot je bolj deluje, ne? ;D ) in pričakuje čudeže, a to ne gre tako, žal.
Tudi pri zadevah, ki sem jih omenila so deljena mnenje, zato je pomembno, da vsak sam ugotovi kaj mu ustreza, s samospoznavanjem, opazovanjem in preizkušanjem. Včasih traja lahko leta a se obrestuje.
DonCarleone
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 294
Na forumu od: 18. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a DonCarleone » 07. Jul. 2014 13:00

No evo, jaz sem eden izmed teh "srečnežev", ki ima luskavico (sicer hvala bogu v zelo blagi obliki) imam nekaj žariš po golenih, ampak počasi mi že izginjajo.
Kot prvo treba se je izogibati mazilom, ki ti jih predpisujejo dermatologi, ta mazila so namreč zelo agresivna in zelo rado poškodujejo(poškodovanje v smislu, da se ti koža občutno stanjša in pomehkuži) tisti zdravi del kože. Sicer skoraj vsa ta mazila vsebujejo kortikosteroide, kar nam že jasno pove, da ta mazila nimajo neke win-win rešitve.
Čuje se mogoče zelo laično, ampak najbolj( vsaj v mojem primeru) so mi pomagala naravna zdravila kot so svetlinovo olje, konopljino olje, tudi soda bi karbona. No dejstvo je, da je lokalna terapija zgolj en del do uspeha, drugi del je malce bolj naporen(ter veliko hitreje pripomore h ozdravitvi) zahteva pa veliko vztrajnosti in odrekanja. To pa je prehrana ter tudi fizična aktivnost. Meni je denimo zelo pomagala gluten-free dieta seveda s pomočjo super živil kot so: šisandra, pegasti badelj, kurkume, cink, omega 3 kapsule ipd. Ta free-gluten dieta je trajala tri tedna, vendar sem se še naprej izogibal stvarem (in se tudi še), ki slabo vplivajo na luskavico to so pa sladkor , svinjsko meso, bele moke, alkohol itd. No, mojih par žarišč so že po dolgi vztrajnosti v fazi izginjanja.

Želim samo reči, da naj se ne naseda foram o nekih čudežnih kremah, katere bodo luskavico odpravile v nekaj tednih. Seveda je lokalna terapija pomeben del na poti do ozdravitve, a je prehrana primarnega pomena. Se je pa treba naučiti sprejeti to neprijetno bolezen, kar je za nekatere najtežje, moraš sprejeti to kot del sebe in tvoja pot do ozdravitve bo še toliko lažja. Ljudje se pa tako ali tako vedno bolj informirani in vedo, da ne gre za nikakršno nalezljivo bolezen (vsaj v mojem primeru je tako).

In še v vednost avtorici te teme, mene luskavica niti ne srbi niti peče (vsaj ne nas, ki smo oboleli za res lažjo obliko), srebečica je značila zgolj za luskavico vulgarne oblike.
nezxx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 6. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a nezxx » 07. Jul. 2014 13:22

Ko ponudim prst, hočejo vsi kar celo roko. Mi je res iskreno žal, da sem sploh začela temo, ker pelje v čisto nasprotno smer. Prvo kot prvo ste se vpiknale v moj kiks, ki sem ga naredila v opisu, nato pa še pamet solite.
Problem vseh je, da sploh nočete ničesar novega probat, ker ste bile že tolikokrat nategjene, da mislite, da je vsaka stvar ista. Žalostno. Sama sem imela luskavico po celi roki, da nisem mogla ničesar držat, ker me je tako bolela s stikom (bila pa sem flavtistka), nato se mi je razširila še po celem vratu...pomagala mi ni nobena kremica, tista ki pa je oblažila bolečino, pa mi je razžrla zgornjo povrhnjico, nato pa se je čez kakšen dan ponovno in še bolj razširila. Ko prideš do te stopnje, mislim, da marsikdo ne ve več kaj naredit...hrano sem dala na stran, ker sem vedno dobila novo reakcijo, dokler nisem postala anoreksična. Ah kaj pa to..
Ko mi je fotr po dveh letih končno prinesel te preparate, mi je šele takrat odleglo, ker se mi je začelo popravljati in izboljševati s prvim dnem, tako da sem po enem mesecu lahko ponovno začela brez skrbi jesti vse kar sem hotela in nositi odprte majčke (to je bilo dve leti nazaj, danes pa ni več niti sledu o luskavici). Zato vas prosim, drage uporabnice, ne vžigite se, če nekdo ponudi pomoč in stvar, ki dejansko pomaga in si vsaj preberite za kaj se gre..dala sem vam stran in vse, ve pa še kar trdite svoje.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov