Tamponi ali vložki

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 25. Avg. 2004 7:42

Kaj svetujete oz. uporabljate ve?

Jest sm do zdej tampone, zdej pa mi je ena kolegica rekla, da to ni zdravo skoz. Kaj pa vi mislite.
Jest bi še naprej skoz tampone.
Uporabniški avatar
Flaškica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 29. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Flaškica » 25. Avg. 2004 7:58

Obojega malo. Tamponi res niso najbolj zdravi, ker kar mora ven stečt mora ven. Tamponi pa lahko bolj dolgo noter zadržujejo. Pa lahko kako infekcijo dobiš, so že ženske zaradi tega umrle.
Drugače pa načeloma uporabljam tampone, če res ne gre drugače, ko kam grem , pri kakih finih, seksi hlačah, ko bi se vložki vidli. Pa na kopališču recimo.
lep pozdrav!
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 25. Avg. 2004 8:15

Hmm jst uporabljam tampone, ker vložkov ne prenesem, da se mi tist na rit lima :eek: , groza res..., mam jih samo za spat, ker takrat baje ni zdravo met tampona? :)
Uporabniški avatar
sončica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a sončica » 25. Avg. 2004 8:41

Jaz pa kakor kdaj. Ko mam prvi dan sploh ne prenesem tampona, ker se mi zdi, da mi bo že itak vse ven vrglo, pol pa če bi si še tampon noter tiščala :buhu:
Uporabniški avatar
lisička
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 27. 7. 2004
Kraj: malo tuki malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a lisička » 25. Avg. 2004 9:16

Flaškica napisal/-a:Obojega malo. Tamponi res niso najbolj zdravi, ker kar mora ven stečt mora ven. Tamponi pa lahko bolj dolgo noter zadržujejo. Pa lahko kako infekcijo dobiš, so že ženske zaradi tega umrle.
Drugače pa načeloma uporabljam tampone, če res ne gre drugače, ko kam grem , pri kakih finih, seksi hlačah, ko bi se vložki vidli. Pa na kopališču recimo.
lep pozdrav!


Se popolnoma strinjam s Flaškico. V bistvu v prvih dneh, ko je najhuje, raje uporabljam vložke, da steče to večje ven. Potem proti koncu pa tudi tampone, odvisno od situacije.
Lumpyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 29. 7. 2004
Kraj: LJ city

Neprebrana objavaNapisal/-a Lumpyka » 25. Avg. 2004 9:37

Joj, jst tut ne prenesem vložkov, tko da sam tampone uporablam, pa čeprav govorijo, da to ni zdravo...
Svet se ne vrti zaradi ljubezni, se je pa zaradi nje vredno vrteti z njim...
Uporabniški avatar
katarina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 24. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a katarina » 25. Avg. 2004 9:43

Jst pa čez dan uporablam tampone, ponoč pa vložke (da steče kar ima pač za stečt ven)!!
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 25. Avg. 2004 10:17

Jest tud ne prenesem vložkov, nič mi ni bolj nagnusno. Tampone sm začela uporabljati, ker mi je enkrat tok slabo ratal, da sm bruhala. :lol:
Tko da zdej sm spet probala vložke po ene 5 letih, pa ne sm preživela, ampak mi ni blo cool.
Bom se probala navadit, da bom saj prva 2 dni čez noč imela vložek, pol pa ne več, ker res trpim. :D
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 25. Avg. 2004 10:19

Jaz pa uporabljam vložke če se le da. Na tampone se še nisem navadila, oziroma se zelo nelagodno počutim.
foxy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a foxy » 25. Avg. 2004 10:44

Jaz že par let uporabljam izključno tampone, tudi ponoči. Je pa res, da imam zelo šibko krvavitev in jih tako ali tako rabim samo prvo noč. Drugače pa vse o nevarnostih uporabe tamponov piše v priloženih navodilih in sodeč po tistem ob redni menjavi niso prav nič nevarni, infekcije naj bi se znotraj telesa ne razvijale, še posebej če tampon menjamo na max 6 ur, za ponoči pa tik pred in takoj po spanju. Glede zdravja torej ni panike, občutek je pa tako ali tako približno tristokrat boljši s tamponi :)
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 25. Avg. 2004 11:06

Foxy se strinjam s tabo, počutim se bolj čisto in tudi jaz mislim, da ob pravilni uporabi niso zdravju nevarni. :D
Uporabniški avatar
tadejci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 183
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a tadejci » 25. Avg. 2004 11:33

jaz uporabljam čez dan tampone, ponoči pa vložke.
I never wanted anything, other than to be ur everything...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 25. Avg. 2004 11:40

Večinoma uporabljam tampone, ponoči pa vložke. Drugač pa v prvih dneh (2 dni) mam ful močno in mam že zarad tega vložek. Ampak komi zdržim z njimi. Ves čas se počutim vsa mokra, pa še to ja mem mot, tko k ste druge rkele, da se prlima na rit.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
sammy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 29. 7. 2004
Kraj: LJUBLJANA

Neprebrana objavaNapisal/-a sammy » 25. Avg. 2004 11:54

Jaz ne uporabljam tamponov, pa me kolegice prepričujejo, da so veliko bolj praktični od vložkov (posebno, če nosiš tangice). Sem jih že kupila, te konfort, pa ne vem.. nekak odpor imam, da bi si nekaj tlačila noter.

Grem pa na morje in bom dobila rdečo, pa bi probala tampone. Ali plavate z njimi, pa jih potem, ko pridete z vode, zamenjate ali ni treba? Kje to opravite, če ste na kakšni divji plaži brez WC-ja.
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 25. Avg. 2004 12:16

Jest jih uporabljam za kopat, kar si z vložki ali brez recimo ne morm predstavljati. Je čist navadno, kot da nimaš menstre in res lahko uživaš.
Ja po kopanju je priporočljivo zamenjat.
Divja plaža, kaj pa vem, če je tok divja da ni nikogar zraven, ni problema, drgač pa u bližnji kafič.
Če pa tud tega ni, je pa mal problematično, ampak se boš že znajdla.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov