Splošna anestezija

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
adrianca*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 22. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a adrianca* » 08. Apr. 2011 13:46

hejla,

mene je moj ortoped naročil na artroskopijo kolena,ker me pač boli koleno, veliko tečem in pri tem me koleno boli.rekel je da imam neko tekočino not in okvarjen meniskus. uglawnem, grem na to operacijo, in ker se jaz ful bojim bolečine, sem prašala ortopeda če ti dajo tut narkozo. je reku da ja, lahko pa tut lokalno. zdej pa mene zanima, je bla katera že pod narkozo in kako je to? kako se počutiš prej ko začnejo s tem in kako po tem ko se zbudiš? sem brala neki na netu ampak raj preberem pravo izkušnjo, ker se jo res ful bojim po tem kar sem prebrala.
lp :)
i need inspiration, not just another negotiation.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 08. Apr. 2011 14:08

jaz sem bla v splošni in mi je bilo ful dobr :) tak prijeten filing tik preden sem zaspala, zbudila sem se v bolečinah valda, ampak so bli itak zdravniki okol mene in prvo vprašanje je blo kok me boli, par sekund, pa so me nafilali z morfijem, pa sem bla spet dobra. še nekej časa po tem sem več ali manj spala in bila utrujena, drugač pa nič takega. naj te ne bo strah, vse bo ok.
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 08. Apr. 2011 14:59

jaz sem bila pred pol leta..

v sobi mi niso dali premedikacije, tako da sem do operacijske odcapljala peš..tam so mi stisnili neko zadevo, po kateri sem imela res glup občutek, ko da mi je ful vroče pa da mam trd vrat, pol pa je reku "zdaj bova pa zaspala" in me je kar odrezalo

potem sem se zbudila, malo se mi je vrtelo pa precej bolelo, vem da sem še 1x vmes zaspala, potem so mi dali kisik pa sem si tisto masko dol strgala :D pol čez čas so me pa peljali v sobo

drugo jutro (operirana sem bila popoldne, ponoči sem ful malo spala, skoz sem se zbujala) sem hotela na wc pa sem 2x skup padla, ker se mi je zdelo da lahko hodim, ampak se mi je vedno zvrtelo, ko sem vstala..ob dveh nekje pa sem že pobegnila domov :D
Houd de wereld tegen
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 08. Apr. 2011 15:40

Sm dala ze veckrat skos splosno anestezijo. U bistvu je kul. Anestezija je bla v kombinaciji injekcije+plina (k btw, ful disi :D). Ulezes se, te prasajo kok tehtas, ti glede na to odmerjo, pol sm pa stela do 10, pomoje me je nek pr 4 ze zmankal.

K se zbudis, te seveda boli, ampak ti dajo neki proti bolecini, tko da ni panike. Zadnjic dvakrat mi je blo sicer po operaciji ful slabo, ampak so mi dal tut neki proti slabosti, tko da je blo pol u redu. Sm bla pa potem vedno se ceu dan mau cudna, tko da sm dan ponavad prespala (vedno so me zjutri opereral).

Skratka, ni panike ;) je pa res, da splosne rajs ne dajejo, ce ni nujno.
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 08. Apr. 2011 18:18

ze 2x. uležeš se in zaspiš. mene je blo strah, da mi bodo začeli kaj delat preden bom dejansko zaspala in me bo bolelo. sem se trudla imet oči čim dlje odprte. in se mi je zdelo da sem samo pomežiknila in je bilo že konec :D haha

ni panike res.
Vsak raj ima svojo kačo.
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 08. Apr. 2011 20:05

Ko sem bla zadnjič je blo ok.
Dali so mi tisto predmedikacijo (zadelo kr močno, :D ). Peljali v operacijsko, dali anastezijo v roko, ker me je full peklo sem to povedala, pa je reku, da me bo takoj zmanjkalo-in me je res. Zbudili takoj po operaciji (verjetno, da vidijo, da se res zbudiš), pol sem takoj zaspala in se zbudila v eni sobi, kjer so vsi klepetali (mene je zvok res full motu, ker sm si samo spat želela). Pol sem cel dan spala v sobi in nobenega problema.
Po predzadnji operaciji pa mi je (sicer so mi dali tisti plin, se mi zdi) naredilo slabo.

Mogoče, da je samo "ljudski mit" in ni tle nobene resnice, ampak slišala sem, da večkrat kot si pod anastezijo-slabše je. Ma pa gotovo svoje prednosti, da si samo pod lokalno, je pa malo bolj strašno verjetno.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 08. Apr. 2011 21:14

Loh te omrtvičijo tud samo od pasu navzdol. Čist odvisn od operacije in od dohtarja.
Uporabniški avatar
HopeStar357
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 234
Na forumu od: 18. 5. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a HopeStar357 » 24. Maj. 2011 11:34

Js sm imela prejšnji teden en poseg pod splošno anestezijo, sicer čist neki druzga ampak mislim da to nima veze, da je postopek bolj ko ne isti...no, js sm tud ful občutljiva in me je blo grozn strah, ampak dejansko ni nč tazga, mal zapeče tista igla to je pa to...itak me je takoj zmankal tko da sploh nism uspela razmišlat da me je zabolel :D pol sm pa itak bl k ne spala še celo popoldne :)
~ The greatest trick that devil ever pulled, was convincing the world he didn`t exist ~
Uporabniški avatar
HopeStar357
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 234
Na forumu od: 18. 5. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a HopeStar357 » 24. Maj. 2011 11:35

Js sm imela prejšnji teden en poseg pod splošno anestezijo, sicer čist neki druzga ampak mislim da to nima veze, da je postopek bolj ko ne isti...no, js sm tud ful občutljiva in me je blo grozn strah, ampak dejansko ni nč tazga, mal zapeče tista igla to je pa to...itak me je takoj zmankal tko da sploh nism uspela razmišlat da me je zabolel :D pol sm pa itak bl k ne spala še celo popoldne :)
~ The greatest trick that devil ever pulled, was convincing the world he didn`t exist ~
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 24. Maj. 2011 20:16

Ce lokalna zadostuje, odsvetujem splosno.
LioraBat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 10. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a LioraBat » 27. Maj. 2011 13:29

splošna je fajn takrat, ko se ti pač dogajajo te operacije, ampak za nadaljne pa lahko ostanejo posledice.
sevede pa to sam v primerih, da maš rees velik anastezij v kratkmu času. men se je zelo poznal na koncentraciji..ampak se je po nekej časa izboljšal.
je pa tko, da so me uspaval 5krat v roku treh mescu.. tko, da če te bojo sam enkrat zdej, pol ni panike. mal si zadet pol, prej pa itak spiš še predn pomisliš na kej drugega =)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 27. Maj. 2011 14:09

Ja, ni nujno. Jaz sem bila pod splošno anestezijo trikrat v štirih dneh, po več kot eno uro, in to še v časih ko so nas butal z halotanom na inhalacijsko in ne sevotom ali izotom, kot danes (ki sta neprimerljivo varnejša hlapna anestetika z manj stranskimi učinki), pa nisem imela nobenih kratko ali dolgotrajnjših posledic, niti kar se koncentracije tiče.
LioraBat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 10. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a LioraBat » 27. Maj. 2011 22:13

ja seveda, da ni nujno! pač je pa možnost v nekaterih primeri in moja izkušnja je bila taka. tudi brala sem od teh stranskih učinkov anastezije..sej je vse na netu. vsekakor pa ni nujn, da maš kakršnekol posledice.še dobr ane.. :wink:
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 28. Maj. 2011 7:55

....
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 28. Maj. 2011 15:19

med redkimi stranskimi ucinki je tut da se ne zbudis vec..nikol..

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov