Pomanjkanje energije

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

purple_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 9. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_girl » 09. Okt. 2010 23:04

živjo, vidim da mate ene noro dobre nasvete, zto bi tut jz rada povprašala malo :D no jz mam zadnje cajte ful probleme z energijo,.. Spim lahko tudi po 10 ur na dan, vendar na predavanjih mi jo po pou ure poslušanja zmanka, no to je sicr odvisno od predmeta, vendar s emi to pomankaje pozna tudi ko nism na faxu.-nekako ne morem več živet "normalno"... ko hodim po cesti se počutim tako čudno ko da nebi dojemala zakaj se gre, včasih gledat ne morem več bi kr zaspala.. To se mi ni nikdr dogajalo, sm že razmišlala da bi se začela zlo intenzivno z športom ukvarajt, spremenila prehrano, ... delam že na tem samo do sedaj ni ravno učinka. kaj predlagate? kako do energije ? :D najlepša hvala za nasvete res vam bom noro hvaležna :)
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 09. Okt. 2010 23:31

Začni se ukvarjat s športom, meni to ful pomaga...boljše volje sem, več energije imam, itd. ;)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 10. Okt. 2010 7:43

^^sam ko si enkrat tkole brez energije, se človeku ne da niti rite dvignit s stola, kaj šele dejansko it športat :D (I should know :lach:), je pa res, da ko se enkrat končno spraviš migat, je vsesplošno počutje tolk boljše..


(tale mi ni samo po nicku podobna.. :D)


Hm, slabokrvnost mogoče?
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 10. Okt. 2010 8:23

Jaz sem imela isti problem. Ma skoz sem hotla spat. Dobila sem obččutek, da bom celo življenje prespala. Nobene energije za nobeno stvar.

Potem sem začela s tem, da sem se zapolnila z različnimi stvarmi od športa, do peke, raznimi tečaji. Zvečer sem bila tako zmatrana, da sem zgodaj padla v posteljo in potem bolj kvalitetno spala.

Ne vem kaj mi je manjkalo, ampak spremenilo se je, sedaj manj spim, prej hodim spat in bolj zgodaj vstajam. Spim vsaj 2 uri manj kot sem včasih.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 10. Okt. 2010 9:33

Ja šport vedno pomaga, sam težko se je spravit. Včasih je lažje če hodiš na kakšen tečaj.
Drugač pa jaz imam take probleme ker imam nizek pritisk, tako ni nič narobe če pri zdravniku malo preveriš ali pa če imate doma merilec.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 10. Okt. 2010 15:35

men se je isto dogajal; tko k so že ostale rekle - športanje + prehrana; a slučajno poješ preveč sladkarij?
Uporabniški avatar
Hailey
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 3. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Hailey » 10. Okt. 2010 15:54

Pejt h zdravniku.
Meni se je to dogajalo dve leti nazaj, skos sm spala, cele popoldneve, pa še ponoči, pa sem se zbujala povsem ubita. Potem sm dobila še vnetje bezgavk in šlo je sam še navzdol. Dobla sm infekcijsko mononukleozo.
Sicer malo verjetno da je to to, ampak če bo še slabše, ti js priporočam zdravnika.
Uporabniški avatar
she-devil
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 30. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a she-devil » 10. Okt. 2010 16:59

Pametno bi blo se prej prepričat pri zdravniku če je tvoje zdravstveno stanje ok.
Če pa ni v tem problem pa se zna zgodit da preveč spiš.. sama vidim pri sebi da če več spim sem bolj utrujena. Tako da je fajn poiskat tisto optimalno uro koliko spanca potrebuješ na noč in vsak dan toliko prespati.

Je pa res da je včasih to le navada kot pa kaj drugega.. sama sem v 2. letniku srednje šole spala vsak popoldan in mi pol ni bil problem nazaj zaspat zvečer. Potem ko pa sem temu rekla stop se je izboljšalo - ne spim več popoldne in imam še več energije.
Breakfast is my religion! (The Mask)
Uporabniški avatar
Eilinel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 11. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Eilinel » 11. Okt. 2010 13:48

Prehodna obdobja so vedno problematična (jesen, pomlad), še posebno jesen je bolj "depresivna" že sama po sebi.
Mogoče se ti je porušilo ravnovesje v telesu, manjkajo vitamini ...
Poskusi s kaki prehranskimi dopolnili (npr. Q10) in seveda čimveč miganja po zraku (čeprav je mrzlo in čeprav se ti ne da).
Sama sem imela isti problem, sem začela tečei, jemati vitamine, jesti veliko sadja in zelenjave ... sedaj vstajam ob 6.30, sem spočita, popoldanski počitek je le še zgodovina, predvsem pa imam več energije.
Če se stanje ne izboljša, pa pojdi k zdravniku (mogoče depresija, slabokrvnost ...).
Zadnjič spremenil Eilinel, dne 12. Okt. 2010 6:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 11. Okt. 2010 16:59

Mam isti problem, bi se kar ustrelila najraje. Vsako jesen isto - spala bi skoz, pa nimam časa, totalno brez energije in navdušenja za karkoli, popadljiva in emoidna po več dni skupaj...
Ene priporočate vitamine - kateri pa so vam pomagali? Športanja ni šans da se lotim, sadja jem pa zadosti že zdaj, se mi zdi.
Because I can.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 11. Okt. 2010 21:08

^^ tud zame je jesen nabolj "depresiven" čas v letu. Šport, savna, eterična olja... pa te zadeve mal pomagajo ampak vseen ne prekipevam od energije. Tako da tiste ki ste odkrile kakšne posebne vitamine ipd. bi bila vesela če izdate kateri so to.
Uporabniški avatar
Eilinel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 11. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Eilinel » 12. Okt. 2010 6:39

Jaz jemljem vitamine Amway Double x vitamini+minerali+fitohranila. Meni pomaga. Je pa tudi res, da je vse to odvisno od posameznika. Poskusita pit namesto kave zeleni čaj, čimmanj "težke" hrane in vseeno poskusita veliko hodit po svežem zraku. Saj vem, težko je rit dvignit, ko pa so veke težke, meni je bilo isto, ampak ...
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 12. Okt. 2010 6:55

Na zraku sem dovolj zaradi moje male "zverinice", kave itak ne pijem, čaja pa kar dosti, da se pogrejem.
Moj problem je pritisk, ker mi ga vsaka stvar le kratkoročno zviša potem pa spet pade, zdravniki me potolažijo le s tem da bom dolgo živela :?
Uporabniški avatar
Bumerang
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bumerang » 12. Okt. 2010 7:44

Pregledat ščitnico ne bi bilo odveč.
Uporabniški avatar
višnja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 175
Na forumu od: 28. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a višnja » 12. Okt. 2010 9:29

Poleg gibanja in zdrave prehrane sem glede dviga energije mnogo prebrala o Q10.
zanima me, kakšne izkušnje imate z njim tiste, ki jih jemljete. In od katerega proizvajalvca ter koliko gramske?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov