Laserska odprava dioptrije

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Si želiš lasersko odpraviti svojo dioptrijo?

Da.
3
60%
Ne.
0
Brez glasov
Bi, pa si ne upam.
0
Brez glasov
Bi, pa nimam denarja.
2
40%
Skupaj glasov : 5

luka4u
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 7
Na forumu od: 13. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a luka4u » 08. Jun. 2007 0:34

Nekako ne najdem na tem forumu nič pametnega med že objavljenim. Na netu en kup zadev, kar nekaj je domačih virov, še vedno do boljši tuji viri, ala laser eye surgery vodiči, ipd.

Je kdo opravil lasersko operacijo očesa zaradi dioprtije, kako je šlo, kakšne so cene v Sloveniji, kako je po operaciji? Tnx 4 sharing, vsak dan slabše vidim...
Uporabniški avatar
sinička
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 8. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sinička » 08. Jun. 2007 10:41

jst se bom naročila, ko končam diplomo (upam, da že ta mesec). cena je 1200 € za eno oko. zavarovalnica ne krije operacije, ker gre v bistvu za zdravo oko.
za operacijo moraš bit star najmanj 21 let in moraš met nespremenjeno dioptrijo vsaj dve leti. najprej se naročiš za pregled, da ti povejo, če si sploh primeren kandidat za to operacijo. če nosiš leče, jih 3 (mehke leče) oz. 14 (trde leče) dni pred operacijo ne smeš nosit. očesi ti operirajo v razmaku enega tedna, po operaciji mora oko počivati vsaj 4 dni (čim manj računalnika, TV, branja). da se oko čisto pozdravi, traja približno 3 mesece. ja, sm celo raziskavo nardila :D

jst bom šla h Morela okulisti d.o.o., ker jih zelo priporočajo
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 08. Jun. 2007 13:06

Jest sem tut o tem razmišljala sam je problem, da se meni konstantno dioptrija slabša :? ... moram mal še raziskat zadevo.
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
mimi.k
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 13. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mimi.k » 31. Avg. 2007 11:06

bila sem na brezplacnem informativnem pregledu pri morela-okulisti... stara sem 22let in sem po njihovem pregledu primerna za operacijo z laserjem, za katero se imam namen odločiti v roku enega leta... samo se vedno me je strah... zato me zanima ce ima katera kaksne izkusnje ze po operaciji... ker so mi rekli, da se mi bo lahko poslabsalo, ceprav je moje oko cisto uredu za tako operacijo, samo sem pa mlada; ampak bo pa zato vsaka ponovitev brezplacna...
strah me je tega, ko imas 3 dni neko leco ki ti jo oni vstavijo in ti imas tak obcutek da imas tujek in jo hoces dati vn... pa da pece in srbi, ter da tri dni slabo vidis... zanima me kako je ta teden, ce ima katera izkusnje...
metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 31. Avg. 2007 11:22

Genijalna zadeva. 15 minut dela, pa je. Res da je drago, 2400 evrov, sam za teh 2400 evrov maš doživljenjsko garancijo. Torej, če se ti kdaj kasnej v starosti poslabša, ti popravijo. Genijalno. Šparam.
Uporabniški avatar
strašljivka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 31. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a strašljivka » 31. Avg. 2007 14:33

Zelo dobro poznam žensko, ki je šla letos na to operacijo. Poseg je bil kar hitro mimo, prve dva dni so jo oči pekle, bolele, potem je bilo pa OK. Kak teden so bile oči krvave (mal je grozno za videti, ampak ni panike).

V glavnem, sedaj je izjemno zadovoljna, očal ne potrebuje več in nasploh nima kakšnih težav, razen tega, da je morala prvih nekaj mesecev na soncu striktno uporabljati sončna očala.

Torej, te operacije so kul in se tudi v tujini izvajajo masovno, zato mislim, da se ni potrebno bati nekih hudih zapletov. Ti so seveda možni, ampak možni so tudi pri drugih rutinskih operacijah.
Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 31. Avg. 2007 16:18

js mam tud zlo velik dioptrije in ne razmišlajam o takih posegih, ker nikoli ne veš kaj se lahko zgodi. zdaj je vedno več napak v zdravstvu in medicini.
jaz se za kaj takega ne bi odločila. raje nosim očala.
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 31. Avg. 2007 17:16

Jaz bom tudi sigurno šla na operacijo oči, sem pa slišala, da za ženske je ne priporočajo do prvega poroda (ker se takrat dioptrija še full spreminja).
metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 31. Avg. 2007 17:21

rdeče vrtnice napisal/-a:... ker nikoli ne veš kaj se lahko zgodi. zdaj je vedno več napak v zdravstvu in medicini.
jaz se za kaj takega ne bi odločila. raje nosim očala.


Eh, neki pomembnega si pozabla. Napake so več ali manj v javnem zdravstvu. Tole pa plačaš in se velik bolj potrudjo kot na polikliniki, kjer si sam še ena številka.
Uporabniški avatar
br0ken heart
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 16. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a br0ken heart » 31. Avg. 2007 17:35

metron(temporary) napisal/-a:Genijalna zadeva. 15 minut dela, pa je. Res da je drago, 2400 evrov, sam za teh 2400 evrov maš doživljenjsko garancijo. Torej, če se ti kdaj kasnej v starosti poslabša, ti popravijo. Genijalno. Šparam.

Moj dedek je bil ravno predvcerajsnim. Pravi da ne vidi nic boljse :D Sicer je ze star 100 let, pa kljub temu smo ga peljali. Placat pa ni nic rabo :eek:
Hello, 911. I''m on fire!
metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 31. Avg. 2007 17:45

br0ken heart napisal/-a:
metron(temporary) napisal/-a:Genijalna zadeva. 15 minut dela, pa je. Res da je drago, 2400 evrov, sam za teh 2400 evrov maš doživljenjsko garancijo. Torej, če se ti kdaj kasnej v starosti poslabša, ti popravijo. Genijalno. Šparam.

Moj dedek je bil ravno predvcerajsnim. Pravi da ne vidi nic boljse :D Sicer je ze star 100 let, pa kljub temu smo ga peljali. Placat pa ni nic rabo :eek:


LoL, pa sj neki dni rabš da vidš razliko. Pa pri 100 letih tut ni za pričakovat, da boš vidu kot mladič :wink:
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 31. Avg. 2007 17:51

Am, zakaj je pa sploh šu pr 100-ih letih na operacijo? :gruebel:
Drgač pa ja, bom šparala, šparala, šparala in bom šla nekoč tud jst na to operacijo, ker so mi očala ... tko mal dosadna že no :?
Uporabniški avatar
mimi.k
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 13. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mimi.k » 31. Avg. 2007 18:47

pri meni je 99,9% verjetnost da jo bom opravila v roku enega leta. tako da bom lahko iz prve roke napisala kako in kaj je bilo... sedaj le iscem nekako primeren datum, da se mi ne bo prevec pokrival z ostalimi stvarmi... upam, da do novega leta, se pred januarskim izpitnim obdobjem...
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 31. Avg. 2007 21:57

jagodka85 napisal/-a:Am, zakaj je pa sploh šu pr 100-ih letih na operacijo? :gruebel:

Kako bi se pa ti počutla da bi ti nekdo ko bi bla starejša reku: zdej si pa itak na svetu sam še zato da umreš, ne rabiš več se met fajn...
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 31. Avg. 2007 22:02

Ma fak, nism tega misnla no :? Sam prašam ane. Jst vem, da če bi mela to srečo, da bi jih 100 dočakala, da ne bi šla na operacijo, razn če ne bi bla nujno potrebna. Sam zarad tega sm prašala, nism mela v mislih, da zdj bo pa itak kmal umrl in zakaj to rab. Ne prehit sklepat no :?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov