1. ginekološki pregled

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

teen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 13. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a teen » 13. Jan. 2009 9:55

Pri svojih 17 se mi zdi prav, da se odpravim na svoj prvi ginekološki pregled. Pa me zanima kaj vse rabim vedeti/postoriti. Prosim pomagajte mi, ker sem nimam pojma.

Hvala vsem.
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 13. Jan. 2009 10:37

Kot prvo se gres narocit, ce ti je res nerodno in te je strah lahko se najprej narocis na pogovor z zdravnikom. Vsaj tako je bilo pri meni. Pa ga lahko vprasas karkoli, res karkoli. Ali jo, no saj je vseeno.

Ko je cas za pregled, pa se itak umijes(!), ce mislis, da se mores pobrit ali kaj takega, mislim da te nima kaj skrbet.. Mislis, da se vse tiste nonice brijejo?

Obvezno mores imeti s seboj krilo, da se lahko potem v garderobi preobleces v to krilo in das hlacke dol. Nekatere ordinacije imajo 'oblekice'.

Kar se pa samega pregleda tice.. Meni ni lih prijeten, ker po pregledu imam obcutek da nekaj spodaj 'ne stima', drugace je pa ok. (je pa res da je ta gin. precej grob..).

Ni pa nic takega.. pregleda ti jajcnike, maternico in to je v bistvu to. Ce kaj zatipa ti pove. Ce ne pa 'vse je odlicno, super' sami superlativi.
Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 13. Jan. 2009 10:48

Hyades napisal/-a:Obvezno mores imeti s seboj krilo, da se lahko potem v garderobi preobleces v to krilo in das hlacke dol. Nekatere ordinacije imajo 'oblekice'.


ja kao an :eek: pr nm ni treba met nobene kikle, nobene oblekce, sam hlače pa hlačke dol daš, tiste 2 metra do stola pa res ni treba nobene kikle met gor :? sej tm ni nobenih paparaceu al pa mraza al karkol...

drgač te pa nima kej skrbet, ponavad po prjazni in ne grizejo... kar pa morš nardit, ti pa itak tm use povejo... use kar ti rabš je: bit umit in met s sabo zdraustveno izkaznco in kartončk z zapisi menstruacij, kej več pa že ni lih nujn... (tko je usaj pr nm na Jesenicah, no če je kje drgač nej me pa kera poprau...
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 13. Jan. 2009 10:58

Ryu napisal/-a:
Hyades napisal/-a:Obvezno mores imeti s seboj krilo, da se lahko potem v garderobi preobleces v to krilo in das hlacke dol. Nekatere ordinacije imajo 'oblekice'.


ja kao an :eek: pr nm ni treba met nobene kikle, nobene oblekce, sam hlače pa hlačke dol daš, tiste 2 metra do stola pa res ni treba nobene kikle met gor :? sej tm ni nobenih paparaceu al pa mraza al karkol...

drgač te pa nima kej skrbet, ponavad po prjazni in ne grizejo... kar pa morš nardit, ti pa itak tm use povejo... use kar ti rabš je: bit umit in met s sabo zdraustveno izkaznco in kartončk z zapisi menstruacij, kej več pa že ni lih nujn... (tko je usaj pr nm na Jesenicah, no če je kje drgač nej me pa kera poprau...


Jaz sem iz Kopra, pa je krilo obveza :). Nikoli pa nisem nosila kartoncka menstruacij s seboj, ker jih sploh ne zapisujem vec, ker so povsem tocne, oz jih ni vec, so krvavitve (kar menda ni isto zaradi tabletk).
Aja pa stehtajo te in preverijo pritisk.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 13. Jan. 2009 11:11

js sem pa samo povedala kdaj sem mela zadnjo menstruacijo...aja, pa pri nas tut ni treba nobenga krila - dobis tam kjer se preobleces tako ogrinjalo, da ne hodis ravno naga po ordinaciji...pa copatke tut dobis :D pa tut bide + milo je tam, da se lahko tam umijes, kar je zlo prakticno ce gres direkt iz sole/sluzbe :wink:

ne se bat, vse smo enkrat dale to skoz :wink:
Uporabniški avatar
lesnik
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 264
Na forumu od: 27. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lesnik » 13. Jan. 2009 11:43

Če pa si še nedolžna te pogleda z ultrazvokom.
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 13. Jan. 2009 12:22

Ryu napisal/-a:
Hyades napisal/-a:Obvezno mores imeti s seboj krilo, da se lahko potem v garderobi preobleces v to krilo in das hlacke dol. Nekatere ordinacije imajo 'oblekice'.


ja kao an :eek: pr nm ni treba met nobene kikle, nobene oblekce, sam hlače pa hlačke dol daš, tiste 2 metra do stola pa res ni treba nobene kikle met gor :? sej tm ni nobenih paparaceu al pa mraza al karkol...

drgač te pa nima kej skrbet, ponavad po prjazni in ne grizejo... kar pa morš nardit, ti pa itak tm use povejo... use kar ti rabš je: bit umit in met s sabo zdraustveno izkaznco in kartončk z zapisi menstruacij, kej več pa že ni lih nujn... (tko je usaj pr nm na Jesenicah, no če je kje drgač nej me pa kera poprau...


JA tam k ga imam jest, se slečeš že preden prideš prav v sobo z ginekologom, majo tko čudn narjen, da si ti v preoblačilnici, pa jih sproti notr še kliče za tabo, tko da k prideš vn tm ene 2 ženski zagledaš, tko da je fajn če si v kiklci :D ...ne morš sklepat, da so povsod iste ordinacije
Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 13. Jan. 2009 12:42

aha zdej mi je pa jasno zakaj... pr nm je pa preoblačilnica že v isti sobi kot gonekologinja in je treba it brez hlač samo 2 metra do stola :P
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 13. Jan. 2009 14:34

Ryu napisal/-a:aha zdej mi je pa jasno zakaj... pr nm je pa preoblačilnica že v isti sobi kot gonekologinja in je treba it brez hlač samo 2 metra do stola :P


tam kjer jaz hodim tudi.
Ojej, a pol tudi ko sediš za mizo in se pogovarjaš z zdravnikom si kao v neki halji?
Ker pri nas pač prideš, sedeš, bla bla bla ... pol se greš slečt, prideš do stola na pregled, potem pa se lahko greš takoj nazaj oblečt in se potem še do konca zmenita kar je pač treba.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 13. Jan. 2009 15:16

Peterca18 napisal/-a:Ker pri nas pač prideš, sedeš, bla bla bla ... pol se greš slečt, prideš do stola na pregled, potem pa se lahko greš takoj nazaj oblečt in se potem še do konca zmenita kar je pač treba.


ej pr nm je isto :) najprej pogovor, pol slečt, pregledat in nazaj oblečt, pol pa še naprej pogovor, če je še kkej pač... prtisk zmer in zvaga pa sestra zunej, še predn se gre h dohtarci...

joj men je blo u prvo tkooooooo neprijetno tm brez hlač sedet :eek: sam mamo eno mlado G in je ful prjazna in zadnč u tretjo mi pa ni blo več panike... ok mal je čudn k brez hlač pred 'tujmu' človekam okol skačeč, ampak ok, ni nek bav bav :)
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 13. Jan. 2009 15:38

Naj te ne bo strah, ker nisi prva katero bo tvoj/a ginekolog/inja videl/a. Stopiš notr in se lepo pozdravita. Pol te povabi, da se usedeš, se mal pomenita zakaj si sploh prišla (zaradi recepta, oz. ker želiš začet z tabletkami, al ker maš kake težave,...). No pol ti reče, da te bo pregledala in ti reče, da stopi za zaveso, daš hlače dol in se usedeš na stol. Daš noge v držalo in se sprostiš. To je to. :)


Sej, ko boš čez to boš vidla, da ni noben bavbav, ti bo čist normalno.

Aja, pa karkoli te vpraša je pomembno, da ji povep po resnici (da te ni sram kaj povedat), ker si ona vse to zapisuje in vse to igra pomembno vlogo.

Ni pa nujno, da te bo sploh pregledala, mogoče se bosta samo malo pogovorile o tvojem stanju tam dol (če te kaj boli,..), o kontracepciji (če imaš spolne odnose) itd....
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 13. Jan. 2009 21:36

Ko sem šla jst po tabletke pri 17 letih mi je rekla da bom mela prvi pregled šele pri 20-letih; sam uprašala me je če mam drugače kakšne težave- niokol jih nisem mela, in tud zdej jih nimam (tok, tok), tko da upam da je vse v redu tam spodi.
In isto je rekla vsem mojim znankam; pri tej ginekologinji je vedno tko. Tko da zdej v kratkem pričakujem prvo vabilo. Jei me kr mal stiska že :P .
Drgač pa je ta ginekologinja kr dost znana v Sloveniji: Darija Strah.
Uporabniški avatar
GoldenEye
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 235
Na forumu od: 23. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a GoldenEye » 18. Jan. 2009 23:11

Ni čist v povezavi z naslovom teme pa bom vseeno kar tukaj vprašala... zanima me, kako pogosto je priporočljivo obiskat ginekologa, v primeru da nimaš kakšnih posebnih ginekoloških težav? Jst sm bla nazadnje že kar dolgo nazaj - takrat je blo zame prvič. Takrat sem tud razumela, da po določenem času dobiš vabilo na ponovni pregled (mislem, da je to neko društvo zara al neki podobnga, k te povabjo, če sam že prej ne greš h gin. ... povabli naj bi te po treh letih se mi zdi, ne vem). Zadnje čase opažam, da me včasih boli desni jajčnik. Ni to neka grozna bolečina, mal je moteče in zato sem misla, da bi blo dobro it na pregled. Trenutno je ok, sam ne vem, kdaj me bo spet kej stislo... Torej, kolikorat ve obiščete ginekologa? Bom hvaležna za vse morebitne odgovore. :)
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 18. Jan. 2009 23:19

Ginekologa je v primeru, da ni težav, vseeno dobro obiskati 1x na leto. Pa seveda oditi na bris, ko te povabijo - po prvem brisu te v primeru, da je negativen, še vedno enkrat povabijo čez eno leto, potem pa, če je vse ok, na tri leta.
Uporabniški avatar
GoldenEye
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 235
Na forumu od: 23. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a GoldenEye » 18. Jan. 2009 23:27

MsN hvala za odgovor :) Potem po treh letih dobiš vabilo, al se moraš tam sam zglasit? Jst nisem nič dobila pa je verjetno že mimo tretje leto, kar sem bla nazadnje tam... Pa še to me zanima - če prideš h ginekologu, brez da bi imel posebne težave, a te on vseeno kaj pregleda? Pa kakšen je v tem primeru pregled? Tok da vidim, če se mi sploh splača it :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov