Napad panike

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*Laura*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 318
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: Pariz

Neprebrana objavaNapisal/-a *Laura* » 21. Feb. 2007 19:16

živjo!
jaz pa pri sebi opažam zadnje čase ne vem neke vrste napad panike. zvečer se ful začnem trest, najprej mi je ful hladno, potem pa mi je postalo vroče in sem začel bruhat.
zdravnica mi je rekla, da je to psihičnega izvora in da se to mladim ženskam pogosto dogaja.
mene zanima, če se to dogaja tudi kateri od vas in kako si pomagate.
a poznate Persen? meni je rekla zdravnica, da bi mi koristil, ampak me je malo strah, ker je pač pomirjevalo.
lp
Uporabniški avatar
*etty*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 17. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *etty* » 21. Feb. 2007 19:25

Men se zdi, da se kej tazga ne pojavi brez razloga ampak mora za to že biti nek razlog. Se mogoče obremenjuješ s kšnimi problemi? Mogoče te je strah nečesa? Lahko se tud zgodi, da maš kšne nerazčiščene stvari, ki si jih potisnila v podzavest in se potem pojavljajo kot napad ali panika.

Jst na tvojem mestu ne bi jemala kšnih tablet, ker taka pomirjevala imajo nešteto stranskih učinkov. Raje se probaj soočiti s stvarmi, ki te mogoče 'žrejo' in se potem odražajo kot napadi.
Uporabniški avatar
Študentka.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 19. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Študentka. » 21. Feb. 2007 19:49

Jaz poznam Persen in je res super pomirjevalo.. moja mama ga vzame včasih ko je v stresu..
Vzame se ga in gre ležat pa je kmalu bolje.. lepo te pomiri in nisi več v taki stiski kot prej.. sicer se pa ni dobro navadit na njega.. za včasih je pa odličen..
sapramiska
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sapramiska » 21. Feb. 2007 22:16

Glede jemanja persena se ni treba nič bat,narejen na osnovi rastlinskih izvlečkov in se ga tudi po dolgotrajni uporabi ni možno navadit.Tako da to je način ,če imaš tremo,si nervozna itd...če pa imaš napade panike pa ti svetujem ,da se s kom pogovoriš ali obiščeš psihiatra ali psihologa.Ker persen dvomim ,da bo to odpravil,ker moraš poiskati vzrok.Srečno...
Uporabniški avatar
LovelyM
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 10. 6. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a LovelyM » 22. Feb. 2007 1:04

sapramiska napisal/-a:Glede jemanja persena se ni treba nič bat,narejen na osnovi rastlinskih izvlečkov in se ga tudi po dolgotrajni uporabi ni možno navadit.Tako da to je način ,če imaš tremo,si nervozna itd...če pa imaš napade panike pa ti svetujem ,da se s kom pogovoriš ali obiščeš psihiatra ali psihologa.Ker persen dvomim ,da bo to odpravil,ker moraš poiskati vzrok.Srečno...

Se strinjam s tem. Persen je popolnoma zeliščna zadeva in je približno tko, kot da piješ kamilični čaj ko te boli trebuh, tko da ne se bat, to ni pomirjevalo, glede na to da se ga dobi brez recepta.
Uporabniški avatar
Latte
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 29. 11. 2005
Kraj: New York

Neprebrana objavaNapisal/-a Latte » 22. Feb. 2007 9:00

Jst sm mela probleme z napadi panike skoraj leto nazaj, ampak meni se je to dogajalo ponoči. Vsako noč sem se zbujala, bilo mi je slabo, jokala sem ker me je nekaj tiščalo pa še danes ne vem kaj je bilo, kot da bi me nekaj blazno skrbela, pa ni bilo čisto nič narobe. Ko sem zaspala nazaj in se zjutraj zbudila je bilo kot da se ne bi nič zgodilo, in nekaj časa nazaj je minilo, tako kot je prišlo.
How blind can you get and still have eyes?
Uporabniški avatar
*Laura*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 318
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: Pariz

Neprebrana objavaNapisal/-a *Laura* » 22. Feb. 2007 9:52

ja, saj meni se to tudi dogaja ponoči.
zmeraj okrog 23.ure.
ampak nocoj je blo ok, ni blo nobenih napadov :razz:
pa ne vem, obremenjujem se itak zmeraj.
ampak meni je zrdavnica rekla, da ni tu potrebenga nobenega posebnega vzroka, da se to pač pojavi.
hvala, lp
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 22. Feb. 2007 10:44

Jaz imam napade panike že odkar pomnim...zdaj že točno vem kaj je in se sploh ne obremenjujem več s tem, pač pustim da mine...so pa pogostejši ko sem od stresom. Eni smo pač malo bolj občutljivi.
Houd de wereld tegen
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 22. Feb. 2007 11:29

Jaz sm letos poleti ponoc neki tazga dozvela na morju, sm sla ze spat in sm zaspala nakar sm se zbudila in cista panika, komaj dihat itd. pa slabo mi je blo..tko da sm pol vstala in sla na teraso k so ble kolegice se pokonc in sm bla pol kaksno uro budna da sm se pomirila in sla nazaj spat pa je blo kul.
Samo jaz mislm da vem zakaj je to blo takrat, ker sm mela precej v badu poletje in na morju sm se koncno sprostila pa mislm da je ven butnl vse skp. Od takrat se mi ni vec ponovil to, pa upam da se tud ne bo k je sick feeling.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 22. Feb. 2007 19:48

meni se je to lani enkrat zgodilo. bila sem nekaj živčna, pol mi je pa začel srce razbijat in seveda sem bila še bolj živčna. šla sem k zdravnici zaradi srčnega utripa, pa mi je dala propranolol in je blo ok. po tistem se ni nikoli ponovilo.
drugač pa persen ni nič - jaz sem imela forte, vzela sem ga prvič, pa mi ni pomagal NIČ. itak so to sama zelišča, tko da ne vem od kod ideje o stranskih učnikih.
ne vem pa kaj nej bi ti svetovala-probi čim manj mislit nato, čeprav je to lažje rečt kot narediš. lahko da ga dobiš že samo zato, ker te je strah, da bi dobila napad panike...
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 22. Feb. 2007 21:48

Js sm mela prvič napad panike decembra. Ko smo se s sošolci pogovarjal o nekih zadevah. Pa k nikoool nism bla občutljiva na kakršnekol stvari, še posebi pa ne na precej banalne pogovore. No, sej ne vem če je blo zarad tega, mogoče je bil to sam povod. Potem sm se še par dni čudno počutila, pa k sm mami vidla mi je blo fuul neprijetno, sploh nism hotla da zravn mene pride. Pol sm ga mela spet čez par dni, za novo leto. Pa potem še enkrat kšne tri tedne nazaj.
Pojma nimam zakaj se mi to dogaja. Sm že razmišlala da bi šla k psihologu, sam ... k se mi zdi da res nimam kšnih travm al pa kej tazga. Čeprov možno da sm potlačla. Al ne vem. Uglavnem je pa ful grozen filing, js kr mislm takrt da bom čist zblaznela in se razosebila, al tko nekak. Krneki no :?
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 22. Feb. 2007 22:29

^^ jp, točno tak feeling mam jaz...ful je neprijetno, samo če si probaš govoriti da je to samo v tvoji glavi in da bo vse vredu je potem malo boljše.
Houd de wereld tegen
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 24. Feb. 2007 11:07

Mene panika prime zmeraj, ko grem kam. Začne me trest, srce mi začne razbijat, slabo mi rata, kar dihat pozabim, roke so tako, kot da sploh ne bi bile moje, če mi kdo kaj govori, sploh ne bom poštekala kaj mi govori, kaj šele da bi dajala kake smiselne odgovore :)
Najbolj me živcirajo kaki šoping centri, avtobusi, pa nabite dvorane - tako da je kak Kolosej ali pa koncert NO GO. Pa če kam grem, moram met zmeri avto parkiran kje blizu, da lahko hitro grem, če ratam panična.
Lahko rečem, da je moje življenje milo rečeno v kurcu, ker so stalno neke komplikacije, ampak močno delam na tem, da bi se stanje izboljšalo. Če ne drugega, se poskusim prepričat, da najbrž nisem edina s takimi problemi in kaj je pa to big deal, če bom bruhala sredi Leclerca :roll: pa največje čudo je, da se mi še nikol ni kaj takega zgodilo, ampak skos mam tisto v glavi "kaj pa če ..."
Najbrž sem res že za na antipsihotike. :)
thaly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a thaly » 27. Feb. 2007 2:51

Hehe ja panika, to mi je pa znano.

Jz sem imela eno obdobje (kake pol leta je trajalo) ko sem se čist vsako jutro zbudila čist v paniki. Potem je pa minilo. Vzroki so bli pa psihični. Zelo zanimivo obdobje, velik sem se naučila. Če u lajfu ne delaš na sebi, se na poti lajfa zaletiš v samga vase, je enkrat rekla Manca Košir. :razz:

Drugače pa še vedno doživljam tesnobo vsakič ko grem skozi podhod železnice po kteri lih pelje vlak. ne morm da ne bi. :oops: Sm pa ugotovila da pomaga če se osredotočim takrat na štetje do deset. Preusmerjanje pozornosti pač. Znana fora. :P

Panika pomeni da smo še živi :eek: :lol: Vsekakor ni to nobena tragedija. Pride in gre. Se navadiš, na koncu si še norca delaš s tega :twisted: Sploh če na kakem forumu pogledaš zaradi kakšnih vseh možnih stvari je folk u paniki. :wink: en link mogočehttp://www.nebojse.si/forum/
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 27. Feb. 2007 3:25

Pred 3. leti sem imela napade panike, trajalo je nekje pol leta, vsaj 3x na teden, vedno vecer. Napade sem dobila zaradi potlacenih custev, zadev, ki so me prizadele. Potem pa samo bum. Slabost, vrtoglavica, nenormalno razbijanje srca, vrocina v obrazu, nenormalno tresenje... Najveckat sem sla potem na zrak in globoko dihala. Jemala nisem nicesar, stvar sem prebrodila sama, ko sem razcistila zadeve v glavi. ;)
Je pa tole bilo res najhujse obdobje v mojem zivljenju, saj sem zraven tega imela se druge psihicne "motnje" :(
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov