Nosečnost in starost

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 25. Nov. 2007 18:06

Odprtih je že nekaj tem o nosečnosti, ampak, ker so v vseh neka otročja vprašanja, mislim, da tale ne spada k 15letnicam.

Mene zanima kaj menite vi o prvi nosečnosti po 30-em letu. Jaz sem stara 28 let in mi vsi težijo kdaj mislim imet otroke. Jaz imam cilj imeti prvega otroka pri 35ih. Pač to je cilj, reala je pa drugo, lahko se zgodi, da prej, lahko pač kasnej, to ne morem vedeti. Zanimajo me izkušnje tistih, ki ste rodile po 30-em letu, ali pa, če veste za kakšno takšno mamico. Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
Ashley***
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 25. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashley*** » 25. Nov. 2007 18:18

Jst sm stara 20 let in imam 4 mesece starega bratca :razz: Moja "mačeha" pa je stara 39 let in to je njen prvi otrok...rodila je brez kakih večjih težav, je pa res, da je tveganje glede kakšnih zapletov pri tej starosti večje kot pri mladi mamici. Kljub temu, da močno upam, da bom imela otroka tam do 25-ga leta, se mi ne zdi nič čudnega, če imajo nekatere otroka raje kasneje...veš koliko je danes mamic, ki imajo prvega otroka pri 40ih? Brez veze je popuščati pritiskom sorodnikov...to je tvoja odločitev, za otroka se boš že odločila ko bo zate pravi čas...

lp
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 25. Nov. 2007 18:34

Vsi me nekaj morijo, od kolegic, sosedov, sorodnikov. Na miru me pusti samo teta, ki je prvega imela pri 35-em, drugega pa pri 41-em pa je bilo zmeraj vse brez zapletov in bolniških, medtem, ko sošolke so bile ve nekaj na bolniški in to običajno ravno tiste, ki delajo v pisarni.
Uporabniški avatar
Ashley***
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 25. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashley*** » 25. Nov. 2007 18:43

A so imeli vsi v vaši družini otroke kot najstniki? :razz: 28let pa glih ni neka huda starost d te tkole morijo...odločitev o otroku je svobodna odločitev! Moj oče in mačeha sta bila tudi poročena 5 let preden je zanosila - pa ju nismo nič priganjali...to je ja njuna stvar - saj se ne pogovarjamo o nakupu avtomobila, ampak o bitju, ki ti spremeni življenje...
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 25. Nov. 2007 18:50

full žensk poznam,k so mele otroka po tridesetem,pa nobena ni mela problemov :) (hvala bogu).
po mojem vsi komaj čakajo,da bo dojenček pri hiši,zato ti tko težijo.ti se pa itak odloči tako kot tebi paše.pravi čas za met otroka je itak takrat,ko si ti pripravljen ga met :wink:
jst tud ne nameravam pred 35im letom..pa se mi to ne zdi neka "starost".
lady gumica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 12. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lady gumica » 25. Nov. 2007 19:58

Moja teta je pri 38 rodila drugega otroka ker prej nimogla zanosit.Otrok je zdrav.So ji pa morali sprožit porod.Je pa res da maš po 35 letu več možnosti da bokaj šlo narobe in tud težje zanosiš. Danes se itak velik žensk po 30 ali pa še kasneje odloči za otroke, jaz jih tud ne bi mela pred 30.Ne si preveč jemat k srcu, saj gre zate.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 25. Nov. 2007 23:02

sanjaanja napisal/-a:Odprtih je že nekaj tem o nosečnosti, ampak, ker so v vseh neka otročja vprašanja, mislim, da tale ne spada k 15letnicam.


kaj potem bi mogli imet pri temah zraven napisno do 15 in nad 15 al kaj?? :stupid:
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 25. Nov. 2007 23:38

lolitaa napisal/-a:
sanjaanja napisal/-a:Odprtih je že nekaj tem o nosečnosti, ampak, ker so v vseh neka otročja vprašanja, mislim, da tale ne spada k 15letnicam.


kaj potem bi mogli imet pri temah zraven napisno do 15 in nad 15 al kaj?? :stupid:


to je blo mišljen pomoje za tiste primere ki napišejo: "ne bom mela pri tridesetih otroka ker bom grda mamica".In to je na nivoju otročjih ljudi. :wink:

drgač pa jst tko pravm.Čimmanj načrtovanja, pa bo kadar bo.Rada bi sicer imela otroka malce prej, okoli 25 leta, ker mi pač tko sede.Samo zadeve je treba uredit, da ga bom lahko normalno preživljala.sicer pa pravim, kakor komu paše.Če kdo hoče imet kasneje otroka naj ga pač ima, zakaj pa ne :) res da je kritično, ampak mislim da če paziš čez nosečnost je lahko čist vse ok.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 25. Nov. 2007 23:51

*purple* napisal/-a:
lolitaa napisal/-a:
sanjaanja napisal/-a:Odprtih je že nekaj tem o nosečnosti, ampak, ker so v vseh neka otročja vprašanja, mislim, da tale ne spada k 15letnicam.


kaj potem bi mogli imet pri temah zraven napisno do 15 in nad 15 al kaj?? :stupid:


to je blo mišljen pomoje za tiste primere ki napišejo: "ne bom mela pri tridesetih otroka ker bom grda mamica".In to je na nivoju otročjih ljudi. :wink:


ja vem,ampak veš kolk je takih tem v katerih je milijon otročjih in butastih izjav.zarad tega še ne pomeni da zdej lahko odpiramo teme, ki že obstajajo z razliko da v njej ne bo otročjih izjav :roll:
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
neznanka__
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 21. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a neznanka__ » 26. Nov. 2007 0:00

..
Zadnjič spremenil neznanka__, dne 13. Maj. 2012 21:11, skupaj popravljeno 1 krat.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 26. Nov. 2007 0:24

Po mojih izkušnjah so tiste, ki majo otroke recmo nad 35, ponavad bol picajzlaste do svojega otroka. Ponavad namreč misljo da so pr tej starosti pobrale že vso pamet sveta in bol pogosto glede nekaterih brezpredmetnih reči solijo otroku pamet (poznam npr eno, ki zahteva, da njena hčerka govori slovnično pravilno).

Sicer se mi pa zdi to itak osebna odločitev, tud jaz ne vem al bom mela otroka pr 25 al 35, pač kokr ti življenje nanese. Nekatere lahko tut princa svojih sanj spoznajo že v srednji šoli in majo na faksu že 3 otročičke, nekatere pa pač kasneje ;)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 26. Nov. 2007 2:50

Edin "problem"(pa še to je pretirano tko rečt), ki ga jz vidim pri "poznejšem starševstvu" je sam to, da je človek pri 40.ih že mal manj pri močeh kot npr. v 20.ih - otrok pa pač zahteva veliko energije. :)
Uporabniški avatar
Ashley***
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 25. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashley*** » 26. Nov. 2007 7:22

sončk napisal/-a:Po mojih izkušnjah so tiste, ki majo otroke recmo nad 35, ponavad bol picajzlaste do svojega otroka. Ponavad namreč misljo da so pr tej starosti pobrale že vso pamet sveta in bol pogosto glede nekaterih brezpredmetnih reči solijo otroku pamet (poznam npr eno, ki zahteva, da njena hčerka govori slovnično pravilno).


Jst pa poznam ene par starejših mamic (med njimi tudi moja teta), ki so tako razvadle svojega otroka, da se res ne zna obnašat; moja sestrična nima nobenih manir, teta ji pusti, da dela kar hoče...po mojem mnenju je tako zato, ker se ji ne "lubi" vztrajat pri nečem, ko z otrokom pride v konflikt, ji 2x nekaj prepove, nato pa popusti "da bo nehala težit" - nima glih nekega potrplenja - mogoče so mlajše mamice bl trmaste, kot starejše, ki nimajo energije za take prepire - ampak niti slučajno ne mislim posploševati, ker smo si tako zelo različne...da me ne bo kera napadla, da sem rekla, da starejše mamice ne znajo vzgajati svojega otroka... :razz:
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 26. Nov. 2007 8:05

sanjaanja napisal/-a:Odprtih je že nekaj tem o nosečnosti, ampak, ker so v vseh neka otročja vprašanja, mislim, da tale ne spada k 15letnicam.

Mene zanima kaj menite vi o prvi nosečnosti po 30-em letu. Jaz sem stara 28 let in mi vsi težijo kdaj mislim imet otroke. Jaz imam cilj imeti prvega otroka pri 35ih. Pač to je cilj, reala je pa drugo, lahko se zgodi, da prej, lahko pač kasnej, to ne morem vedeti. Zanimajo me izkušnje tistih, ki ste rodile po 30-em letu, ali pa, če veste za kakšno takšno mamico. Hvala za odgovore.

Tukaj boš bolj težko našla kako tako. Ni čist taprav forum :wink:

Drugač pa jst mislim, kokr komu paše. Če še nista pripravljena, pač nista. Ljudje smo si različni a ne? In to, da ti drugi najedajo o tem, mislim, men je to tu mač. To je ena od stvari, ki se drugih ne tiče in nimajo kej spraševat. Bosta ko bosta, če pa ne, pa tut dobr a ne? jst mislim, da se pri takih stvareh mora vsak zase brigat.

Glede starosti pa enako. Tle ni napisanega pravila. Ne vem zakaj bi starost kokrkoli vplivala na vzgojo otroka, če je oseba zrela in si otroka želi. Ko sem bila jst noseča, je z mano v čakalnici tudi vedno čakala nosečka pri 42ih in je bila prvič noseča. Igra narave. S prvim partnerjem sta se trudila, pa jima ni bilo usojen. Je umru, ona se je kasneje na novo poročila in jima je uspelo. Jst vejamem, pa kljub višji starosti zelo lepo skrbi za otroka in ga ima rada kot vsaka druga mama. PA se verjetno najde kdo, ki jo obsoja zakaj se je tako pozno odločla za prvega otroka. Sploh tisti, ki ne vedo njene zgodbe.
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 26. Nov. 2007 9:43

sanjaanja napisal/-a:Vsi me nekaj morijo, od kolegic, sosedov, sorodnikov. Na miru me pusti samo teta, ki je prvega imela pri 35-em, drugega pa pri 41-em pa je bilo zmeraj vse brez zapletov in bolniških, medtem, ko sošolke so bile ve nekaj na bolniški in to običajno ravno tiste, ki delajo v pisarni.
Najprej si zapomni, da boš otroke imela TI oz. VIDVA in tudi vzgajala in skrbela zanje boš ti in to takrat, ko bosta pripravljena na to in imej svoj cilj, ki ga že imaš zastavljenega in ne zadovoljuj "cilja" ljudi v tvoji okolici. Okolica je "izpopolnjena" takrat, ko imaš partnerja, otroke in skupni dom. To je za zadovoljitev okolice, kako pa potem družina živi, pa ni nikogaršnja stvar več.
Jaz bi imela otroke že pri 22-ih, če bi jih imela lahko. Pa ne gre, okolica seveda sprašuje. Ampak tudi tonič več, ker sem povedala, da ne gre. Ti pa povej, da jih boš imela ko boš pripravljena nanje in jim boš takrat lahko nudila največ (ne govorim o materialnig dobrinah - pozornost in ljubezen).

Ljudje naj bi imeli mladi otroke, ker naj bi bili takrat manj nervozni, z več energije, več prenesejo, predno jih otrovi spravijo na rob živcev in ko otroci odrastejo, so oni še dovolj mladi, da se lahko posvetijo še drugim stvarem, ki si jih v času skrbi za troke niso mogli. Ko pa si po 30-em, pa si bolj živčen, vsako sekundo se bojiš za vse, karkoli bi lahko ogrozilo otroka in mogoče ga nevede omejuješ, priklepaš nase in podobno.
Ampak nikjer ni rečeno, da je res tako, veliko je odvisno od vsakega posameznika, karakterja ljudi in vplivanja okolice nanje, tako da je vse skupaj lahko popolno nasprotje temu.
Veliko mladih ima željo kmalu imeti otroke, pa bodisi finančno in stanovanjsko niso preskrbljeni in tega je danes žal veliko.

Se mi pa zdi, da je večina mamic s tega foruma stopila v svet starševstva pred 30-im letom, tako da ravno veliko odgovorov, kako je po 30-em imeti, ne bo.
Tveganje pozne nosečnosti je nekako v tem, da je prej možnost splavov in je zato priporočeno več počitka ter pa težave s sklepi/kostmi. Ampak spet kakor pri kateri. Malo sreče in malo loterije.

Vsekakor pa ne pusti, da bo okolica govorila, kdaj bosta imela otroke, ampak se o tem odločita vidva.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov