Zobni implantat (umetni zob) ali zobni mostiček?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

lisaca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 20. 5. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a lisaca » 06. Okt. 2007 8:00

Pozdravljeni!
Imam en problem glede manjkajočega zoba na vidnem mestu.Pred kratkim mi je umrl en zob, na bolj vidnem mestu in so mi ga morali izpuliti, ker ni bilo več možnosti za zdravljenje zoba. Zobozdravnik mi je dal na razpolago dve rešitvi. Ena je zobni mostiček ali pa implantat-zobni vsadek. Malo sem preverila informacije kaj je boljše za moje zobe eno ali drugo. Če se odločim za zobne mostičke bodo mi morali za vzpostavitev mostička uničiti - zbrusiti dva sosednja zoba, kjer mi manjka zob. Zato me ta opcija ne zanima preveč, ker to je že zastarela metoda. Bolj me zanimajo implantati - zobni vsadki, kjer se pri posegu vstavijo umetni zob na mesto kjer ti manka zob. Te informacije sem izvedela preko različnih virov.
Torej iščem strokovnjake, ki bi bili izkušeni na področju vstavljanja implantatov-zobnih vsadkov. Prosim, če mi lahko kdo da kakšna kontaktne informacije zobozdravnikov ali ordinacij kje bi se dalo to zares vrhunsko izpeljat. Moram čimprej dobiti informacije (spletne strani) v Sloveniji, ker se dosti pojavljam v medijih in bi si želela nazaj samozavesten nasmeh.
Hvala vsem ki mi boste pomagali!
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 09. Okt. 2007 15:31

meni je implantant delal Benjamin Ravnihar na Mlaki pri Kranju, računa vrhunsko :evil: , naredi pa recimo da tudi ok... čeprav sem imela ene težave, ker se mi je nekaj vnelo, ko mi je vijak notri vstavil... zdaj mam implantant že približno 1leto in nimam težav...

drugače pa full velik zobozdravnikov to dela...tko, da nebi smela imet težav s tem...
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 09. Okt. 2007 17:48

Vermilion napisal/-a:meni je implantant delal Benjamin Ravnihar na Mlaki pri Kranju, računa vrhunsko :evil: , naredi pa recimo da tudi ok... čeprav sem imela ene težave, ker se mi je nekaj vnelo, ko mi je vijak notri vstavil... zdaj mam implantant že približno 1leto in nimam težav...

drugače pa full velik zobozdravnikov to dela...tko, da nebi smela imet težav s tem...


Za zobe ni škoda denarja.
Uporabniški avatar
oleander
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 10. 9. 2006
Kraj: In My World

Neprebrana objavaNapisal/-a oleander » 09. Okt. 2007 19:18

moja prijateljica je imela podoben primer. njej nista dva stalna zoba zrasla in letos si je dala vsadit implantanta. mislm da je dala 300.000 sit na zob. je pa delo ful uredi narejeno in sploh ne opaziš da sta vsajena če ne veš.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 09. Okt. 2007 20:04

Sama tud mislim dat pri Ravniharju na Mlaki. Meni je rekel 700 € na implantant, rabim pa dva ker sem brez stalnih dvojk. potem je treba zob še nadgradit kar je dodatnih 300 € torej 1000 € na implantant vsega skupaj.
Sama moram prej sicer še nosit aparat (že spet) kar me bo pa koštalo še 1500 €....
Oh ja.
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 09. Okt. 2007 20:21

a pol le nisem edina ki mi nista dvojki zrastli...
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 10. Okt. 2007 9:31

aja ti tudi? Kaj maš pa narejeno? Jaz mam kovinsko žabico.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 10. Okt. 2007 13:47

^^
men sta pa dvojki sicer mal zrasli..sam premal, sva dve špički bl..in mi je zobarca nardila takrt prevleko čez..oz. en umetn zob mi je prlimala na mojga..in se tud opazi ne, je bilo pa zastojn.

mam pa tud dva umetna, petici, in to po krivdi zobarce, zvrtala mi je zob in pustila praznega in me naročila čez en mesc. v tem času sm seveda tud jedla ane, in mi je zob poču, vse se mi je odlomil stran edin korenina je ostala. to mi je nardila pri dveh zobeh, tako da imam zdaj umetni zob prišaraufan v svojo korenino. en zdej zgleda k da bi biu gniu, v resnic pa kovina vn gleda in bolijo me, čeprav naj bi biu zob mrtev, in mi preprost ne verjamejo da me boli.
ma zobarji so groza uglavnem.
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 11. Okt. 2007 18:07

tanika* napisal/-a:mam pa tud dva umetna, petici, in to po krivdi zobarce, zvrtala mi je zob in pustila praznega in me naročila čez en mesc. v tem času sm seveda tud jedla ane, in mi je zob poču, vse se mi je odlomil stran edin korenina je ostala. to mi je nardila pri dveh zobeh, tako da imam zdaj umetni zob prišaraufan v svojo korenino. en zdej zgleda k da bi biu gniu, v resnic pa kovina vn gleda in bolijo me, čeprav naj bi biu zob mrtev, in mi preprost ne verjamejo da me boli.
ma zobarji so groza uglavnem.


men se je isto zgodl, sam, da mi je navadn nrdila plombo pa preveč zvrtala in k sm ornk ugriznla enkrat je sam počl... s tem, da še korenina ni not ostala, tko, da mam zdj namest nje šrauf....
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 11. Okt. 2007 18:14

metuljčica* napisal/-a:
Vermilion napisal/-a:meni je implantant delal Benjamin Ravnihar na Mlaki pri Kranju, računa vrhunsko :evil: , naredi pa recimo da tudi ok... čeprav sem imela ene težave, ker se mi je nekaj vnelo, ko mi je vijak notri vstavil... zdaj mam implantant že približno 1leto in nimam težav...

drugače pa full velik zobozdravnikov to dela...tko, da nebi smela imet težav s tem...


Za zobe ni škoda denarja.


verjem, če bi tok dala za zobe itd... bi ti tud kdaj že dopizdil... sploh pa eni mamo keš, kaj pa če ga nimaš...kaj boš pa takrt?!? sploh pa te zadeve so tok drage, da eni niti v enem mescu ne zaslužijo tok... pa tudi ni potrebe, da so cene tko astronomske, ker poznam tud zobozdravnike, ki precej cenejš delajo, pa mogoče še bolj kvalitetno... ampak zato, ker se jim gre da zob popravjo, ne pa samo za denar...
La Stella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 8. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a La Stella » 11. Okt. 2007 19:14

Se strinjam z zgornjim postom. Te stvari so res drage in na žalost si jih vsi, ki bi bili tega potrebni, ne morejo privoščiti.
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 01. Nov. 2007 21:40

ja res je maw drago sam bolš kot pa da maš prazn prostor (torej luknjo) in da se ti zobje začnejo premikati in nastanejo luknje še drugje. usaj tako je men rekla moja zobozdravnica :)
Uporabniški avatar
*pikiča*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 5. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikiča* » 19. Okt. 2008 11:42

čaw!
danes zjutraj, ko sem jedla mi je odpadla polovica zgornje petke. ko sem to opazila sm bla čist šokirana, jok in stok, zdaj pa me zanima kaj lahko zobozdravnik stori s drugo polovico zoba? nočem, da mi izpuli še to,kar je ostalo, zato me zanima če ima katera izkušnje s tem...
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 19. Okt. 2008 13:32

Na to vprašanje ne vem odgovora,se pa jaz zdaj javljam.

Tud sama sm bla pr Ravniharju,vrhunsko ja 1800€ za dva vijaka :roll:
Jaz sem zdej en let nosila aparat,pa pridem ke mi pa reče da pač še ni dovolj placa. ortodont mi je pa povedu,da če ne bo dovolj prostora,bova dala te ometne nadomestke,k jih mam na aparatu (namest dvojk) ven in da bom pol leta brez dvojk (ergo škrbasta) ker bo pač en tak mehanizem naštelu da ne bom mogla zob not met.
No in ker kirurg je rekel da ne bo dovolj prostora,jaz pa pri 21 niti pod razno ne bom pol leta hodila naokrog škrbasta, implantantov sploh ne mislim dat delat ampak mostiček.Dost mam jeb* s temi zobmi že zadnjih 11 let.
Uporabniški avatar
sleepyheadgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 30. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sleepyheadgirl » 27. Okt. 2008 10:43

men tut ni zrasla dvojka in mam ju3 operacijo vstavitev tega vijaka. ful me je strah mam pa tudi eno vprašaje, ali te spravijo pod narkozo ali samo lokalno anastezijo ker mene je na smrt strah slišati tisto vse kako vrta itd... pa zanima me tudi kok kej pol boli?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov