PAP - bris materničnega vratu

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 12. Dec. 2004 0:33

Mene pa zanima, če je mela že katera izkušnje z negativnim brisom :?:

Men so 2 mesca nazaj vzel bris in so mi čez 20 dni poslal na dom pismo, da mam PAP2 in da naj se zglasim pri ginekologu, ki mi je vzel ponovno bris in danes sm dubla pismo da mam PAP3 :cry: .....moji kolegici so zarad tega dal maternični vrat vn....in lahko je hujše, lahko ostaneš direkt brez maternice in se ti lahko rak razširi naprej..zdej me je pa tok strah.

a kira ve kej pomagat :?:
Uporabniški avatar
nefertit
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 21. 10. 2004
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a nefertit » 12. Dec. 2004 10:46

nimam izkušen s tem. ampak moja mami je tud mela PAP3, pa je sam za par urc šla u bolnico in so to poštimal. mislm da greš sam na lažjo operacijo. tko da ne skrbet, si še mlada in ti ne bojo kar tako maternice izrezal. držim pesti, da se bo vse dobr končal.
lp
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 12. Dec. 2004 13:10

kaj pa je sploh pap2, pap3
Uporabniški avatar
tjaskaaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 326
Na forumu od: 10. 10. 2004
Kraj: nm

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaskaaa » 12. Dec. 2004 17:07

amm jst sm mami uprašala in je rekla d je PAP5 že rak..in da je ona mela tud PAP3 in d je mogla pol trikrat it zdravniku d je blo PAP0..rekla je pa d je mela PAP3 zarad materničnega vložka,ker je dobila vnteje...
Free your mind...
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 12. Dec. 2004 17:14

tkole je...
je mela moja mama probleme s tem, pa jih mam sama...
zakaj se zadeva pojav se se moji ginekologinji ne sanja. Pavila ni. Mama je rodila 2 otroka, nikol ni imela vrnetja, kakrsnih kol problemov pa je dobra pap3...
sama nisem mela problemov do nedavnega, ko so se zaceli totalno neznosi krci, prestavla se mi je maternica itd... zakaj? zarat stresa, premal spolnih odnosov, itd... vsega po malem...

gres pa lepo v bolnico, ti dajo lokalno, poberejo kar je narobe, jest sem ostlaa se nekaj dni, pa je blo vse ql. samo redno hodit k ginekologu.
Zadeva se nazalost zna ponovit :(
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 12. Dec. 2004 17:57

če se zna zadev ponoviti, ni to nč spodbudnega :(

zanimivo,da noben zdravnik ne zna povedat zakaj pride do PAP-a....beda
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 12. Dec. 2004 18:40

no ce bo kdo vedu zakaj se dogaja nej mi pove prosm...
ampak bols prej opravt k kasnej, k je kej hujsga...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 13. Dec. 2004 0:41

Jst sm mela pred 3 leti tud PAP3, pa ni blo s strani ginekologinje nobenga ukrepa. Sam še ene par brisov mi je vzela in potem sem čakala na rezultate. Po dveh tednih mi je spet vzela obris pap in spet je blo treba čakat na izvide....žal je bil rezultat nespremnjen, ukrepov pa nobenih....tko sem se naročila še enkrat žez 3 mesece....in po vzetem obrisu sem čez nekaj dni šele izvedela, da se je vse poleglo....
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 13. Dec. 2004 16:33

kathy napisal/-a:Mene pa zanima, če je mela že katera izkušnje z negativnim brisom..... :?:

Men so 2 mesca nazaj vzel bris in so mi čez 20 dni poslal na dom pismo, da mam PAP2 in da naj se zglasim pri ginekologu, ki mi je vzel ponovno bris in danes sm dubla pismo da mam PAP3 :cry: .....moji kolegici so zarad tega dal maternični vrat vn....in lahko je hujše, lahko ostaneš direkt brez maternice in se ti lahko rak razširi naprej..zdej me je pa tok strah....

a kira ve kej pomagat :?: :?:


PAP2 pomeni, da maš verjetno kakšno vnetje al kaj podobnega (ponavadi ne nardijo nič, le še enkrat vzamejo bris), pri PAP3 pa definitivno še enkrat vzamejo bris in ga pošljejo naprej v laboratorij, kjer pregledajo ali je res samo vnetje ali kaj drugega (cista...).
Tamika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 29. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamika » 13. Dec. 2004 22:50

ma**r, kake probleme imamo ženske!!!!!Bad, ej...
Lp, Tamara
tny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 15. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tny » 17. Sep. 2005 17:27

Ti papi tud niso tok enostavni in je zelo različn od osebe.
Moja znanka je tud mela pap3, pa je sam hodila večkrat na brise in čez čas ji je izginil.
jaz sm mela 1 leto pap2 in me je dohtarca vseen poslala na odvzem tkiva, čeprav skor usi pravjo, da pap2 nastane od unetja. Ni res!!!!!!!! Ni vedno samo tko.
Jaz sem mela pap2 in že spremembe celic, kar se ugotovi samo z odvzemom tkiva (nastale so celice iz katerih se čez čas lahko razvije rak)
Potem sm mogla na poseg, kjer so mi te celice žgal z laserji.
Tko, da pr enih pap3 nč dost ne pimen, pr enih pa je že pap2 lahko nevaren.
nobena sprememba ni dobra in je bit potrebno zelo pozoren in včasih kar malo sitn pr dohtarjih da te kam pošljejo.
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 17. Sep. 2005 21:02

Se pravi če imaš pogosto vnetja je večja verjetnost nadalnjih komplikacij?
tny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 15. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tny » 17. Sep. 2005 21:37

Ne vem kaj imajo vnetja pri tem. jaz ga še nikoli nisem imela in pap2 pri meni ni bil zaradi vnetji. Če bi točno vedel za kaj se to dogaja, bi nam že povedal in se nam to ne bi dogajal.
Sem pa zadnje čase imela razne manjše izcedke, rjave hlačke na madežih in včasih svetlo rdeče.
Sem mislila, da od tabletk, k običajno punce tko pravjo, zdaj pa sem šla na redno kontrolo, odvzem brisa in to in omenm dohtarju te krvavitve in mi reče, da tabletke nimajo nč pr tem in da krvavim iz matrničnega vratu, kar običajno ni nič dobrga.
zdaj čakam na poseg, k mi bojo vzel tkivo, še višje kot prejšnjič, da vidijo kaj dogaja.
A je mela kira že kej takšnga?
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 17. Sep. 2005 22:12

tny napisal/-a:Sem pa zadnje čase imela razne manjše izcedke, rjave hlačke na madežih in včasih svetlo rdeče.
Sem mislila, da od tabletk, k običajno punce tko pravjo, zdaj pa sem šla na redno kontrolo, odvzem brisa in to in omenm dohtarju te krvavitve in mi reče, da tabletke nimajo nč pr tem in da krvavim iz matrničnega vratu, kar običajno ni nič dobrga.

Ojoj, men so se tut začeli ti izcedki pojavljat, bris mam pa čez slabih 14 dni, ker si mi morjo najprej vnetja pozdravt...

Me je že strah. :(
Uporabniški avatar
Dančy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 393
Na forumu od: 3. 7. 2005
Kraj: tu in tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Dančy » 18. Sep. 2005 9:57

Moja mami je mela raka na materničnem vratu....Dr.Štolfa je carica za take stvari...lanifebruarja je imala operacijo, tist delček ki je bilrakast ga je izrezala,....do sedaj vse ok...se ni ponovilo, oz razširilo še naprej,...držim pesti da se ji ne bo.
Kathy, držim pesti tudi zate!!! :wink:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov