Porodnišnica

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

malecka24
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 16. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a malecka24 » 31. Maj. 2007 20:54

To kar sem prebrala me je sokiralo se posebej ker sem ze rodila enkrat v tej porodnisnici in ker sem domacinka.Sedaj me niti ne mika da bi se enkrat!

RAZMIŠLJATE O TEM, DA BI SE VAŠ OTROK RODIL V POSTONJSKI PORODNIŠNICI?

RAZMISLITE ŠE ENKRAT!

Pravkar mineva 14 dni od mnogo prerane smrti najine prvorojenke Darje, ki je morala umreti - najbrž zaradi malomarnosti postojnskih zdravnikov. Mogoče tudi zaradi krute usode. Pa vendar rada bi pojasnila stvari ki mnogim niso prikazane takšne ko so v resnici. Poskušala bom biti zelo izčrpna in natančna.

Najina hči Darja je REDNO hodila na preglede in datum poroda je bil zapisan 24.4. Vedno je bilo vse v redu. Tudi njeni izračuni so bili 24.4. Ko je prišla 24.4 . v Postojno na pregled ki je bil boleč ji je zdravnik rekel da so se verjetno zmotili v datumu in so je poslali domov. Naročena je bila na naslednji datum nekako čez 3 dni. To se je ponavljalo vse do 7. maja. Vmes pa ji je ena od zdravnic rekla da je mogoče res rok le štiri dni pozneje torej 28.aprila.

7.maja so je obdržali v porodnišnici in je čakala če se bo kaj samo sprožilo, pa se ni. V Torek 8.5. ob 11h je dobila prvo svečko za pospešitev odpiranja. Ker to ni pomagalo popolnoma nič je ob 23h dobila še eno. Zjutraj 9.5. ni bilo še nobenega uspeha in me je moja hči poklicala. Rekla je da ji svečke niso pomagale in da gre v porodno, kjer bo dobila umetne popadke. Ura pa je bila 6:45 zjutraj. Mirno smo čakali vse tja do 14. ure popoldan. Potem pa nas je skrbelo in se slišimo z njenim fantom ki nam na kratko pove, da gre zelo počasi in da je kar hudo. Uboga hči se ni odpirala. Zvečer po težkem popoldnevu ob pol desetih zvečer pokličem v porodnišnico in prosim gospo, da ji naj naredijo CR če ne more rodit. Pa me potolaži da pravijo da bo kmalu.

No, ko je bila ura 22:20 končno veselje. Mali Žan se je rodil. Torej od 8h pa do 22h je 14 ur. Zjutraj, ko sem govorila s hčerko, mi je povedala, da se je po desetih urah hudih bolečin odprla le 3 prste in se je že izgubljala, so jima svetovali da je boljše da dobi epiduralno (porod brez bolečin), kakor pa da naredijo CR. Potem pa je trajalo še skoraj 5 ur. Okrog 20h je imela popadke na vsako minuto. Otroku so se že videli lasje, ker se je ustavil v medenici. Ob 22h pa je sledil vakuumski porod.

10.5. smo se za pol ure odpravili k njej na obisk. Hvala bogu da smo šli, kajti takrat smo jo zadnjič videli živo in veselo presrečno. Zvečer okrog 23h nas poklice žalosten očka in pove, da je Darja umrla. Takoj sem pomislila, da je imela notranje krvavitve in ko smo prišli v porodnišnico, nas je sprejela dr. Alenka Pleško Mlakar - direktorica bolnišnice v Postojni. Takoj sem ji povedala svoje mnenje, v katerega sem bila skoraj popolnoma prepričana: "Zanjo niste dovolj poskrbeli in je izkrvavela." Ona pa mi je zatrjevala, da ni izkrvavela, je pa možnost da je bil strdek. In nam pove, da je ob 19:15 poklicala po zvoncu in tožila po hudih bolečinah v zgornjem delu trebuha. Odpeljali so je na intenzivno naredili ultrazvok, vendar niso opazili da bi krvavela. Ponovila je, da je verjetno bil strdek, kaj pa je v resnici pa bo pokazala obdukcija. Dodala je še: "Saj ste jo videli popoldne in je bila čisto v redu, kar je znak da ni izkrvavela."

Dr. Kristan, ki je prvi nudil prvo pomoč in naredil ultrazvok, naju ni tisto noč želel videti. Ko so prišli izvidi z obdukcije je pisalo da ji je počila arterija in je bila žila napeta 2x2cm. Naslednji dan, ko smo se pogovarjali z g. direktorico, je povedala tako: "Jaz nisem pomislila na notranjo krvavitev, mislila sem le na zunanjo, in mi je žal, da sem sploh kaj rekla." Jaz pa se vprašam ali si po taki izjavi še upa imeti licenco doktorja. Potem je še dejala, da niso naredili ultrazvoka celega trebuha, ampak samo spodnji del. Po vprašanju zakaj ne, pa je rekla: "Veste, tudi če bi, nismo usposobljeni tega prepoznati. Tudi če bi videli tekočino v trebuhu ne bi vedeli za kaj gre." Ljubi bog, kakšni zdravniki pa potem so. 22. maja pa je mož dobil na telefon dr. Kristana, ki ji je naredil ultrazvok. Najprej ga je vprašal, če je kaj narobe. Pa kaj ni smrt mlade matere dovolj narobe??? Potem pa je trdil, da je naredil cel ultrazvok in da ni nič videl. Rekel je, da je krvavela počasi. Direktorica pa je nama rekla, da je izkrvavela v minuti. Potem pa še žalostna izjava dr. Kristana: "Tudi, če bi kaj opazili, nismo usposobljeni zašiti žile in bi jo morali odpeljati v LJ." Zopet se vprašam ali je to normalen odgovor in ali je danes prevoz v LJ sploh lahko vprašljiv??? Povem lahko to, da je dr. Kristan priznal, da se nista nič dogovorila z direktorico in sta govorila vsak po svoje.

Mi vsi žalujoči pa menimo tako: To mora priti v javnost, ker ne razumem da se v bolnici ne more nuditi niti prave prve pomoči. Mislim, da kader ni dovolj usposobljen, ali pa je malomaren in najbolje, da matere ne greste več rojevat tja. Dodala bi še to: Ko smo po dveh urah hčerkine smrti videli, da je čisto bela, jezik je imela bledo rumen in bila je popolnoma hladna in trda, mi je normalen razum rekel, da je izkrvavela, direktorica pa je bila še vedno prepričana, da ni. Ne vem, kakšen poklic potem imata ona in dr. Kristan.

Z žalostjo v srcu vam povem, da mi je zelo žal, da je morala hči umreti zato, ker ni bilo vse postorjeno. Niti poskusili ji niso dati transfuzije, pa čeprav vsi v družini darujemo kri in tudi sama jo je darovala.

Draga hči in sestra, počivaj v miru! Tvoji domači
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 31. Maj. 2007 22:26

zalostno :( sem pa dobila dans ze ene 3x to na mail...bilo je pa tudi na 24h al pri Preverjeno...
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
Leann
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 24. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Leann » 31. Maj. 2007 22:40

Človek sploh ne ve, kaj bi komentiral oziroma rekel... Nekako ostaneš brez besed, čeprav je po drugi strani veliko za povedati.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 31. Maj. 2007 23:19

ok, to se lahko zgodi povsod..zdej kaj je res in kaj ni je veliko prašanje, vsekakor pa me je začudil tisti stavek na preverjenem ko so rekli da niso znali žile zašit...mislm nevem, to je igranje na karte, da bo vse ok...ampak se je izkazalo da to ni la dobra poteza..uglavnem jst bom kr tlele u ljubljani rodila ko pač bom....se mi zdi da je tle vseen boljše, čene druzga je linični zraven...
je pa žalostna tale zgodba čist preveč :(
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 01. Jun. 2007 9:30

Žalostna zgodba, ampak se pač zgodi. Pomoje da kjerkol. Sočustvujem z družino.
Jst bom (ko bom) rodila v Postojni, ker mi je najbližja, pa do zdaj so jo še vsi pohvalil.
Je pa treba razumet, da tud zdravniki niso čudodelci, in vsake tolk časa komu tud ne morjo pomagat.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Jun. 2007 10:05

čudodelci gor ali dol, vsaj tiste nujne dohtrje bi lahko meli med porodi v bolnišnici...vedno gre lahko karkoli arobe in če nimaš zraven dohtarja ki zna žilo zašit, je men osebno precej absurdno...pa že sam porod je tak da gre lahko hitr kej narobe...
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 01. Jun. 2007 10:55

žal so zdravniki tud samo ljudje in se tud lahko zmotijo, sam da majo pa take izjave, da oni niso usposobljeni, da ne bi prepoznali kaj to sploh je.to se pa ne bi smel zgodit. majo ja menda zdravnike k kej znajo, bi pa njih poklical.
sam a ni bla postojnska porodnišnica kao razglašena za najbolj prijazno bolnišnico za otroke in matere,vsaj jst mam tko v spominu.

na žalost se pa to povsod lahko zgodi,ker nihče ni popoln in vsi delajo napake, nažalost so v bolnišnicah te napake še tolk hujše
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 01. Jun. 2007 12:46

*purple* napisal/-a:čudodelci gor ali dol, vsaj tiste nujne dohtrje bi lahko meli med porodi v bolnišnici...vedno gre lahko karkoli arobe in če nimaš zraven dohtarja ki zna žilo zašit, je men osebno precej absurdno...pa že sam porod je tak da gre lahko hitr kej narobe...

Ne vem, ktere zdravnike majo zraven med porodom. Verjamem, da majo vse tiste, ki morjo bit tam. Ko je moja mami tam nazadnje rojevala, so imeli vse zdravnike in sestre pri njej. Tko, da mi res nimamo slabih izkušenj.

Tud verjamem, da je družina pruizadeta.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
malecka24
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 16. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a malecka24 » 01. Jun. 2007 14:28

Jst osebno imam zelo dobre izkusnje tam in vsi so bili res super,zato me je tudi sokirala ta zgodba.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 01. Jun. 2007 14:39

se mi zdi, da se to lh čist povsod zgodi. sj je hudo, sam kaj češ, hčerke ne bodo nazaj dobil :?
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 01. Jun. 2007 14:41

Grozna zgodba. :(
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 01. Jun. 2007 17:54

Sej take stvari se dost dogajajo in povsod, samo ne pridejo vse v javnost. Vsekakor pa so vse te zgodbe zelo žalostne.

Moji teti so par ur po drugem porodu popokali šivi od prvega poroda (prvič je imela carski rez). Težila je skos zdravnikom, da jo bolijo ramena in da se slabo počuti, pa noben ni nič naredil. Potem pa je njen fant dobesedno znoru, in zahteval od zdravnikov da jo takoj pregledajo. Imela je notranje krvavitve, in po 4ih urah v operacijski so jo komaj rešili.

Meni se zdi zelo neodgovorno s strani zdravnika, da nič "ne najde" / ne naredi nekomu, ki pravi da ga nekaj boli. :evil:
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 01. Jun. 2007 19:01

grozna zgodba res..jo prvič berem tuki gor..tut po tvju nism slišala nč..sm tut jst že slišala, da je to ena izmed najbolj prijaznih bolnišnic za nove oz. bodoče mamice in njihove otroke..
mah tej zdravniki..lahko da se je pač zgodilo na usake tuk časa se kej..sam si pa noče noben zamislt kako bi blo če bi biu u podobni situaciji sam al pa kdo od bližnjih.učas zdravniki res preveč rutinsko delajo... :? :?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 02. Jun. 2007 0:20

gemini napisal/-a:
*purple* napisal/-a:čudodelci gor ali dol, vsaj tiste nujne dohtrje bi lahko meli med porodi v bolnišnici...vedno gre lahko karkoli arobe in če nimaš zraven dohtarja ki zna žilo zašit, je men osebno precej absurdno...pa že sam porod je tak da gre lahko hitr kej narobe...

Ne vem, ktere zdravnike majo zraven med porodom. Verjamem, da majo vse tiste, ki morjo bit tam. Ko je moja mami tam nazadnje rojevala, so imeli vse zdravnike in sestre pri njej. Tko, da mi res nimamo slabih izkušenj.

Tud verjamem, da je družina pruizadeta.


ja očitno da tapravga niso mel zraven glede na to da žile niso znal zašit...
pa dobro, itak nevemo kaj je točno bilo..po netu krožži izpoved jezne in žalostne matere, kjer bi se komot lahko našla notr kakšna neresnina beseda..nekoga je pač treba obtožit, so mnenja nekateri...
men je hudo ko takele zgodbe slišim, sploh zato ker potem pomislim nate...mislim sej umreš, ampak tako dolgo si čakal na tisto malo štučko, potem te pa kar ni več :( jst po pravic sploh nočem razmišljat o tem, ker me je groza vsega tega....
ne verjamem pa spet da je bolnišnica zaradtega slaba...take stvari se pač dogajajo...zakaj se je zgodila ta, pa naj povedo strokovnjaki..
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 02. Jun. 2007 8:14

Se strinjam. Žal nism vidla nobenga prispevka, kjer bi kak srtokovnjak kej povedal, tko da na konc vse kar ostane le še beseda žalosnih staršev.
:(
Jst še zmer ostajam pri tem, da bom rodila tam, ker mam pač tam najbolše izkušnje glede osebja.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov