Make up ali naravni videz?

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*belina*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 24. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *belina* » 16. Feb. 2007 17:30

Se bolj počutite ko ste z make up-om ali brez?

Jst sm ful doskrat slišala tipe, ki pravijo, da so jim punce velik bolj všeč če imajo naraven videz (brez pudra, šminke, senčila...)

Ženske pa večinoma pravijo (pravimo :D) da z make up-om zgledajo bolje.

Jst osebno se rada naličim ko grem ven (v mejah normale, seveda!), čeprav mi tip vedno pravi, da lepše zgledam brez make up-a. Vendar jst se ne morem navadit na čisto naraven videz... vsaj oči moram lepo namazat, če nič drugega :)

Torej, naravni videz ali make up?
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 16. Feb. 2007 17:37

Oboje :D

Ne predstavljam si, da bi se šla npr. doma mazat.. ali pa za v trgovino, sprehod, razne športe (no takrat samo maskara) itd itd... :D

Če pa grem v mesto pa obvezno ampak čist na izi- puder, maskara, glos, rdečilo,... tu in tam za ven uporabljam senčilo v naravnih odtenkih, ampak to res zelo redko... ;)

Niso pa mi všeč razna močno zelena/roza/modra senčila.. ali pa tiste, ki so že čez dan čist črno namazane okoli oči..
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 16. Feb. 2007 17:46

Pomoje sem ena redkih, ki se po svetu sprehaja brez ličil. :)
Pa mi čist paše tko.
Ubistvu se samo vsake tolk, ko me prime, napackam kej :D ; večinoma, če že, samo trepalnice namažem.

Mi je res velik lepši naravni videz; al pa res minimalna uporaba ličil.
Uporabniški avatar
*slatka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: v pravljici*

Neprebrana objavaNapisal/-a *slatka* » 16. Feb. 2007 17:51

Minimalna uporaba ličil :)

Uporabljam samo puder in maskaro. Sem ter tja črna barvica. Lepše mi zgleda naraven videz. Me pa kar srat prime, ko vidim kakšno žensko popolnoma napacano :tot:
Biti pripravljen, je veliko,
znati čakati, je še več,
toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 16. Feb. 2007 17:55

Jaz mam vedno gor kremico + puder (da skrijem nepravilnosti) in maskaro. Za šolo mam ponavadi še barvico v naranem sivo modrem odtenku. Pa seveda labelo ali naravno šminko.

Črno barvico in senčila uporabljam bolj za zvečer. Ko grem na žur pa ful rada eksperimentiram in se močno naličim v temnih barvah (črna za mačje oči ali oči rokerce, včasih tudi temno modra, temno rjava...).

Jaz se z ličili počutim veliko boljše kot brez vsega. Vendar ne pretiravam, mam naravni videz. Ne maram bleščic in bleščečih lip glossov. Najbolj pa je odvisno od situacije kako se naličim.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 16. Feb. 2007 18:04

aaaaa, obožujem nedelje ko mi ni treba nase vlačt nobene tedenske nočne more...NO sej ni tolk hudo, ampak ko nonstop neke pudre vlačiš nase, ličila, lepe obleke, v nedeljo prav paše da sem totalno brez vsega...mah kje da dam kakšno ličilo nase, al pa da se fenci oblečem...zame ne obstaja takrat nič od tega...niti modrc ne..najraj še spodnjih gat nebi mela, sam qrc ker mam probleme z mehurjem :D
če ne pa itak sem za naravni videz, ampak na ta način da naravni videz fura tisti ki si ga lahko privošči...kaka pretirano mozoljčasta, bi lahko malce pudra dala nase...nevem no...ni povsod naravno lepše...
drgač pa mi pretirano naraven videz ni všeč...ciljam na razno nestiskanje mozoljov in hodenje po svetu z največjim sredi čela...nevem, men je pač to nevšečno...
drgač pa je itak lepše tisto, česar je manj...puder v mejah normale, enako senčila, maskara, črna barvica...sicer ma vsak svoj stil in vse, in tudi tako je prav, ampak kšne pa res pretiravajo :?
aja pa še glede oblačil...jst cel dan čakam da se ruknem v trenirko in da v trenirko cel vikend šetam ukol...pa grem v citipark v trenitki, pa jest, pa kamorkoli in boli mene... :P in taka dekleta so mi ful všeč...ki se ne rihtajo kot nevem kaj za na kavico al pa en krog po citiparku recimo...
in če gremo športat to pomeni d agremo v trenirkah, ne pa v salonarjih, kot so to počele...in to meni ne zgleda ne sproščujoče niti ne naravno....
Uporabniški avatar
*cosmic girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 3. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cosmic girl » 16. Feb. 2007 18:08

če se naličim se naličim zaradi sebe... pa še takrat gledam da na pretiravam... uporabim minimalno, samo za zakritje nepravilnosti. Kadar pa grem ven žurat pa ustvarjam.:) pa spet ne preveč, in ne zato, da bi zdej neki se ven metala, ampak zato ker mi je to fajn počet... je ene vrste umetnost :wink: ... drugače mi gredo pa fantje tok na živce: Zakaj se pa ve punce tok mažete, pa kaj je z vami narobe!?"k da bi se zarad njih... in pol še ponavad najrajš pogledajo za tako k je vsa črna okrog oči in ne vem kako napacana... :)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Feb. 2007 18:10

^^Pa tudi roko na srce - mozolji tudi prekriti s plastjo pudra ne zgledajo bistveno lepše. Mi je skoraj bolj estetsko brez.
Jaz sem brez makeupa poleti (no ja, maskaro skoraj vedno uporabim, razen za na plažo). Pa včasih, ko se mi zdi, da ima moja koža "dober dan" sem tudi med letom brez pudra.
Vpadljivo namazana pa nisem skoraj nikoli, samo ob večernih priložnostih včasih.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 16. Feb. 2007 18:12

Za doma ne, za ven skoraj obvezno, ampak ne pretiravam :)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 16. Feb. 2007 18:21

Js mam maskaro, lip gloss pa mal namazana lička (zdej pozim, k sm bl bleda), vedno, kamorkol pač grem. Doma seveda ne.

K sm bla mlajša sm se dost bl pacala, zdej mi je pa to ful grdo :? . Za zvečer recmo al pa če je kšna bl spešl zadeva, mam gor še kšno narauno, mau svetlikajočo senčko, to je pa to. Pudra ne uporablam praktično nikol.

Najbolš mi je pa polet, k si dam sam mal maskare gor zvečer (čez dan itak hvala bogu skos brez ush packarij), kr mi na soncu ful posvetlijo trepalnce... in sm ready. Takt mam zmer ful lepo pout, rjava pa brez mozolčkou (čeprou jih tut pozim ni dost, sm pa ke se kšn nardi) in mi je res zakon, tak čis naravn videz. :)

Kadar mam pa kšn mozolčk, si dam pa js sam mau korektorja gor, lih tok da prekrije pa se še suši zravn.

Najhuj so mi take, k grejo športat na hard namazane, ful črne okol oči, ubijalska šminka, pudr itd. ... In ja, to res noro zgleda, đizs. :roll:
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 16. Feb. 2007 20:27

Jaz sem za kompromis in sicer za naravni makeup, razen mogoče za zvečer kaj bol močnega.
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 17. Feb. 2007 10:27

Jaz sem se nekoč veliko bolj pacala po obrazu, brez pudra in ličil nisem šla skoraj nikamor, zdaj pa se že lep čas držim pravila manj je več. Prej sem tudi vedno imela čisto kožo, zadnje čase, pa imam težave z mastno kožo na čelu, na nekaterih predelih pa je koža tako suha, da se mi že kar lušči. Od obiska pri dermatologu dalje moram uporabljati poseben čistilni gel in različne kreme, tudi antibiotike moram jemati v ta namen, zato se večinoma namažem le za vzorec - čisto malo pudra, barvica in maskara, včasih senčilo v naravni barvi. Drugače pa sem bolj všečna z nekaj ličili kot pa čisto brez, ker sem konstantno bleda in delujem brez ličil nekako 'nezdravo'. :D
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 17. Feb. 2007 10:43

Jaz se tud ne mazem. Imam vsak mesec kaka dva dneva zaporedoma, da se zjutri pred sluzbo namazen, ampak me hitro mine. Rajsi 10 minut vec spim ali pijem kavico malce dlje. Zvecer pa tud ni lepsega kot obraz normalno umit in it spat. Mi ni do tega, da bi se fasado dol spravljala.

Poleg tega imam grozne probleme s kozo in se nisem odkrila res popolne kreme zanjo, tako da sem, ce dam gor puder, ki ga tako ali tako nikoli, ampak res NIKOLI nisem uporabljala, vsa luskasta.
Uporabniški avatar
*cosmic girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 3. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cosmic girl » 17. Feb. 2007 11:11

jst si moram dat nujni na lička blusher, ker drugač zgledam čist bolna in boga... tko, za v šolo si dam ponavad mal pudra, tok da se blusher prime, ponavadi si niti trepalnic ne namažem, če mam pa čas pa tud to naredim...moja profesorca me vedno drugač sprašuje kaj je z mano, da ziher nič ne jem in ne spim, da sem tako bleda:)
Uporabniški avatar
.::barby::.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 19. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a .::barby::. » 17. Feb. 2007 11:19

jst za doma, športe al pa če nekam na hitr grem nikol. drugač pa puder ali obarvano gremo, maskaro, blusher in labelo za vsak dan. k grem pa vn pa mal močnejši make up....kar pomen d dodam še svinčnik in senčilo. ampk poskušam ne pretiravat.
Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail. (Ralph Waldo Emerson)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]