Posvetlitev las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

anjaaa_96
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a anjaaa_96 » 08. Okt. 2013 14:47

Zdravo mene pa zanima kako bi si lahko posvetlila lase na bolj blond. Imam svetlo rjave lase a včasih sem imela blond zdaj jih pa hočem nazaj :D zato me zanima kako bi jih malo bol posvetila brez barve in kako naj vem če bi mi sploh pasale? Razmišljaja sem o nakupu syoss lighteners ampak nevem če bo delovalo:)

hvala že vnparej za nasvet& odgovor
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 08. Okt. 2013 15:34

Hja naravno jih posvetlit je vprašanje.
Malo pobrskaj po internetu imaš ogromno receptov
https://www.google.si/#q=naravna+posvetlitev+las

Kar se pa tiče posvetljevalca je pa vrjetno vseeno če bi se pobarvala. Če se res nočeš barvat se ne igraj s temi posvetljevalci ala syoss, ker se boš v najslabšem primeru pobarvat mogla.

Malo stestiraj te recepte z interneta. Zakaj pa ne... Ni nobenih sestavin, ki bi ti res lahko škodile.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 08. Okt. 2013 16:34

Par let nazaj sem sprobavala z limono, medom in cimetom ter mal na soncu posedet ampak vse kar je bilo je, da so se lasje mogoče mal bolj svetili. Drugače sem pa probala s temi posvetljevalci v špreju in po nekaj uporabah sem bla zadovoljna z bolj svetlo barvo ampak moraš vedet, da ti tile kar precej uničijo lase. Mislim jaz osebno mam špice precej bolj uničene in razcufane tako, da je potreben mal večkrat obisk pri frizerju plus lasje mi precej izpadajo (je pa res, da vmes uporabljam še kako drugo s*anje za lase, ki ni dobro in je najbrž tud tole posledica tega). Aja pa če imaš bolj rjave lase se lahko zgodi, da s posvetljevalcem postaneš rumena in ne takoj blond.

Osebno kljub temu, da sem bla zadovoljna z mal svetlejšo barvo ne uporabljam več tega in ti predlagam, da mogoče vseeno razmisliš da bi si pobarvala lase za kak odtenek svetlejše. Ali pa za začetek mogoče vseeno poskusi s kakimi naravnimi zadevami ampak najbrž ne bo takega učinka kot si ga želiš.
Yada, yada, yada...
anjaaa_96
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a anjaaa_96 » 10. Okt. 2013 11:19

hvala bom probala z cimetom kjer mi ni treba sedeti na soncu ker zdaj tk ni več sonca :D
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 10. Okt. 2013 11:30

Pa daj kar več cimeta kot v receptu. Škodit ne more.

Pa če se ti da, malo pokaži kako sliko las prej in potem. Sem kar firbčna, če bo kaj rezultata. :oops:

Tu je še par metod zraven
http://voices.yahoo.com/4-all-natural-ways-lighten-hair-11164838.html?cat=69
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 10. Okt. 2013 17:35

^^No jaz sem vse to sprobala pa ni blo haska nekega, samo pacanje. :)
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 10. Okt. 2013 19:46

menda pivo tudi pomaga. zlijes po laseh, nato pa za par uric na mocno sonce.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Okt. 2013 21:20

Ampak zdaj smo oktobra in do močnega sonca je ona lahko že 5x bjondika na kateri drugi način :)
The world is as you are.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 11. Okt. 2013 1:34

Jaz bi si na tvojem mestu vsake toliko pobarvala lase s kano, ker si na ta način las ne moreš poškodovati, si jih pa lahko za kakšen odtenek posvetliš. :)
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 11. Okt. 2013 9:23

mami od mojga fanta si je enkrat hotela posvetlit lase z limono in cimetom, pa je mela to na glavi pomoje par dni skup pa ni nč pomagal :D
You make me smile, please stay for a while :)
anjaaa_96
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a anjaaa_96 » 13. Okt. 2013 9:46

Sem probala vse po navodilih pa ni bilo uspešno. :s
zdej sm se odločla da se bom kr pobarvala na blond bo najlažje sam nevem če bi mi pasala :s
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 13. Okt. 2013 10:02

Jaz sem si kupila v DM-u sprej za posvetlitev las, ko sem porabila polovico, se je učinek že ZELO poznal. Se je pa treba držati navodil. Sicer imam že naravne dokaj svetle lase
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 13. Okt. 2013 12:33

^^Ja pomaga že, sam grozno uniči lase. Men ga je tud sama frizerka odsvetovala ravno zaradi tega, ker je tolk škodljiv (čeprav je nisem poslušala). :)
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 13. Okt. 2013 12:45

Meni se pa sploh ne zdi, da mi je uničilo lase (imam namreč zdrave, mehke, redko kateri las se mi scepi na konicah), prej bi rekla, da sem imela zelo uničene, ko sem se še barvala na blond :D
Zato pravim, da se je treba res držat navodil, to je špricanje las 1x na dva tedna ali še redkeje. Sam sprej vsebuje zelo malo peroxida, v primerjavi z barvo za lase, zato niti ne vem, kaj naj bi toliko uničilo lase? Res pa je, da si jaz redno delam maske iz bio-kokosovega masla...in uporabljam sprej za fenanje (tisti proti škodljivim učinkom fena-toplote).
Mogoče je pa tudi odvisno od proizvajalca spreja? Jaz imam tistega od balee, pa mi je res fajn.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov