Kako do bolj porjavele kože

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

nezii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 18. 4. 2013
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a nezii » 18. Apr. 2013 11:39

Žiujo.

Men se ni dal celga foruma brt pa sm kr novo temo odprla :) Tko da se opravičujem če je že tema s podobnim naslovom..

Mene pa zanima kako punce pridete do bolj rjave polti? Tiste ki imate s tem večje probleme, in tudi tist ki imate s tem manjše probleme?

Namreč jst osebno sem ful bela, in ko je poletje sm takoj rdeča pol pa rjava (NE PREVEČ :? ) In me zanima če se mažete s kakšnimi olji, kolikokrat grete v solarij če sploh grete itd.? Če ima kakšna kakšen nasvet lahko kar napiše priporočeno je use :) :razz:

Sprobala sem tudi tablete Bronze pluse in meni niso nič pomgale. Brala pa sm po forumih da imajo punce dost pozitiuna mnenja o tem..
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 18. Apr. 2013 13:36

Kaj pa, če bi se sprijaznila, da si pač bolj bela? Preveč rjavo itak ni lepo oz. men osebno je na punci celo bolj všeč taka malo bledejša polt. Preveč rjavo itak zgleda jersey shore style in to res nočeš bit.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 18. Apr. 2013 14:05

Kaj pa natur - npr orehovo olje?
Nisem še nikoli uporabljala (nimam težav s soncem, kar hitro dobim malo barve) ampak na plaži se "jersey shore" italijanke vedno mažejo s tem in imajo že aprila ponavadi zlato zapečeno kožo.
nezii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 18. 4. 2013
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a nezii » 18. Apr. 2013 14:54

Dioniz: Sej men tut ni lepo fuuul rjava barva ampak da bi vseen bolj rjavkasta bla tak lep ten. Uno preveč rjavo je res grdo! Ampak men tut tistga lepga tena ne uspe dubit :) zmer sm rdeča. oziroma tko čudna barva pol pride vn :)

Sarissima: a se orehovo olje kupi npr v dm ane? Hvala za nasvet :D Bom probala
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 18. Apr. 2013 16:43

Jaz se mažem s korenčkovim oljem od melvite ali pa z mešanico kakavovega in kokosovega masla. Masla kupim v bio trgovini.

Če imaš svetlo kožo, ti mazanja z olji ne priporočam, ker te bo ožgalo. na soncu uporabljaj dovolj visok faktor. Če hočeš zagorelost, si noge ali kar celo telo raje namaži s kakšno kremo za porjavitev. Jaz uporabljam kar od alverde mleko. Mata pa lastni znamki tud muller in dm, ki sta poceni in sta me vedno lepo obarvala.

Orehovo al pa korenčkovo olje uporabi, ko kam greš ali ob večerih...bosta lepo poživila tvojo naravno barvo kože :)
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 18. Apr. 2013 21:34

Glede na to, da imam sama iste probleme in mi je do sedaj samo eno leto uspelo prit do res lepe rjave kože (koliko se pač da priti :P ), ti lahk povem samo eno: sprobaj s postopnim sončenjem. Danes 15 min, čez par dni zopet isto ... malo po malo, pa bi te moglo obarvat. Največja napaka je, da se hočemo na hitro, potem pa nas zažge in se začnemo lupit :)

Glede samoporjavitvenih krem pa je takole: kot sem rekla, imam svetlo kožo in vem, da je rezultat teh krem preveč oranžkasta koža. Po nogah še sicer gre, ampak po katerem drugem delu telesa pa je odtenek totalno mimo. Sama sem sprobala Niveino kremo, ki je ful puščala lise in pa DM-ovo, po kateri nisem imela niti ene lise. Res pa je, da pa obupno smrdi :)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 19. Apr. 2013 7:34

Uf, men smrdijo vse.

Jaz se namažem zvečer po pilingu in tuširanju, zjutraj pa se še 1x na hitro stuširam (brez mila) in namažem z običajno kremo ali oljem.
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 19. Apr. 2013 8:15

Jaz sem veliko raje bela kot pa da se moram za malo porjavelosti mazati s tono krem. Ce si v osnovi bolj bela itak ne bos dosegla ne vem kaksne razlike. Jaz sem bela ze od nekdaj in mi niti na pamet ne pade, da bi se soncila itd, raje se namazem s kremo z zascitnim faktorjem in imam bolj zdravo kozo. Sploh pa ce se bos mazala s kremami za porjavitev pazi, da ne bos cela flekasta, ker ene pozabijo na dober peeling pred mazanjem.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
LeillaLee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 20. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a LeillaLee » 19. Apr. 2013 12:27

Jaz sem imela isti problem pred leti... nisem in nisem prišla do željenega tena kože. Ne glede na to, da sem imela kot otrok zelo lepo temno polt poleti.
Pa sem šla v akcijo in stvar raziskala... in našla rešitev.
POMANKANJE KLOROFILA v telesu našo polt dela "sivo" in bledo brez barve in tudi v poletnih mesecih ne porjavi lepo. Nabavila sem si prehrankso dopolnilo Chlorella ali Spirulina (tablete ali v prahu) in že po parih dneh uporabe je moja koža dobila barvo pa to brez sonca (sredi zime).
Poleti ko sem bila na sončku pa sem imela res lepo polt... brez samoporjavitvenih krem. Pred sončenjem se namažem z naravno kremo za sončenje, po sončenju pa z doma pripravljenim orehovim oljem oz šentjanževim oljem (ki poskrbita za dovolj vlage in celita morebitne opekline). Nikoli pa ne uporabljaj olj med tem ko si na soncu!!!!
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 20. Apr. 2013 11:15

kako ? postopoma :) izkoriščaj te lepe sončne dni za rekreacijo, sprehode v naravi ...in boš od tega imela veliko večjo koris kot pa ,da bi se samo z nekimi kremami mazala in zapravljala denar v solarjih. Na ta način boš počas pridobivala mal barvice, z gibanjem boš pridobila več energije itd. :D
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov