Permanentno lakiranje (gelish)

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

slim shady
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 1. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a slim shady » 04. Jan. 2013 20:24

Predvidevam, da vas je večina že slišala za gelish nohtke oziroma permanentno lakiranje nohtov. Kot nekakšen lak za nohte, obstojen kot gel, ki ga nanesemo v več plasteh in se suši pod UV lučko. Je pač rešitev za vse tiste, ki se nam lak na nohtih hitro spraska, odlušči, zbriše in se nam ne da vsakih nekaj dni na novo lakirat nohtke, saj je obstojen 3 tedne. Naravnih nohtov pa naj ne bi poškodoval, zato vsekakor po mojem mnenju nekaj najboljšega za nohtke.

Slika
Uporabniški avatar
sun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 7. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sun » 04. Jan. 2013 22:33

no js uporabljam Gelish že več kot eno leto pa so moji nohtli čist lepi in zravi NIČ poškodovani, je pa razumljivo da so vmes priporočljivi krjši premori z nanašanjem gelisha da se nohti malo ''odpočijejo''. enako velja za vsakodnevno lakiranje(itq ni priporočljivo).
glish je vsaj za mene SUPER zadeva :)
slim shady
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 1. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a slim shady » 05. Jan. 2013 13:17

jaz bi si kar nabavila UV lučko pa nekaj Shellac-ov in vse kar je potrebno imet, potem bi si pa kar sama doma delala, pa še kakšni prijateljici vsake toliko časa :D ti delaš sama doma ali hodiš h kakšni nohtarici, da ti ona naredi?
Uporabniški avatar
sun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 7. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sun » 06. Jan. 2013 14:18

js si jih izdelujem sama, glede na to da sem po izobrazbi kozmetični tehnik :)
drugače pa vsem ki si želijo naročati stvari, priporočam da si jih naročijo če le imate mžnost preko eBaya dosti bol poceni (npr. 1 pravni gelish v sloveniji stane 30€, preko eBay.a pa 15€, tako da se kar pozna) gelisihi pa so ORIGINALNI, samo da so brez slovenske deklaracije :D
Uporabniški avatar
MojcikaK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MojcikaK » 09. Maj. 2013 8:59

Tudi mene nekaj zanima glede teh gelish nohtov..

Zdaj imam sicer gelirane nohte, ampak zdi se mi, da zgledajo precej nenaravno, zato bi si rada sama kupila ta gelish komplet (npr. Harmony mislim, da sem gledala) in me zanima sledeče.. ali bi si lahko naredila manikuro tako, da nanesem le FUNDATION gel in nanj TOP IT OFF, brez vmesnega barvnega gelisha? Potem bi pa si gor namazala te navadne lake (ki se odstranijo z acetonom) in bi lahko mela vsak teden drugo barvo nohta.

Upam, da je razumljivo :)
Uporabniški avatar
sun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 7. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sun » 09. Maj. 2013 20:44

hejlla...
naj te razžalostim ne bo dovolj samo to dvoje, sicer pa ni problemou, obstajajo tudi prozorni barvni gelishi tko da si kupiš pač tega brezbarvnega oz naj bi bil roza, če želiš ti lahko sporočim kodo k bom doma in bom lahko pogledala... drugače pa rabiš še ph bonder..
drugače pa gelni nohti lahko izgledajo precej nenaravno sploh če so slabo narejeni. ti pa priporočam ko boš dala dol gel nohte, pusti nohtom da si malo opomorejo in ''zadihajo'' med tem časom pa uporabljaj kakšne utjevalce nohtov. tudi gelish je priporočlovo na vske 3 ali 4 mesece prenehat uporablat da si nohti ponovno opomorejo :)
Uporabniški avatar
MojcikaK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MojcikaK » 10. Maj. 2013 13:32

Najlepša hvala ti za odgovor :)

Zakaj se pa rabi ta ph bonder? In ne da bi delala kakšno reklamo, ampak katere znamke so kvalitetne? Da si ne bom kupila nekih gelishev, ki bojo za en drek, po domače povedano :)
Uporabniški avatar
sun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 7. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sun » 10. Maj. 2013 15:34

emm ph bonder se uporablja zato da nohtu odvzameš vlago in ga poslednično tudi razmastiš.
drugače pa js uporabljam Harmony in so kvalitetni, ednino kar je moraš pazit pri shranjevanju ker se na močni sončni svetlobi lahko pričnejo strjevat. sem sicer slišala tudi da je zelo kvaliteten CND Shellac, ampak nevem pa kako se obnese, ker ga nisem preizkusila.
drugače pa malenkost :)
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 12. Maj. 2013 10:02

Jessica! Meni zdrzi do 8! tednov. In zelooo tanek nanos je, tko da ko imam ful narastka in se cez polakiram z lakom, se sploh ne vidi kje je narastek!
Uporabniški avatar
MojcikaK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MojcikaK » 14. Maj. 2013 19:03

Sun,

pa si sigurna, da ne moreš met top it off kot prozorni lak? Ker meni je ena druga iz bolhe rekla, da je dovolj, če imam ph bond, fundation in top it off. Zdaj pa ne vem :) Ker koliko sem gledala, pa ni nobenega gelish laka od harmony, ki bi bil prozoren, zdi se mi, da so vsi bolj nek odtenek roza, to pa mi ni všeč..
Uporabniški avatar
sun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 7. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sun » 14. Maj. 2013 19:21

ja sem 100%, če želiš imeti utrjene nohte in da ti bojo zdržali 3 tedne ali več (odvisno kak kvalitetno je narjen gelish + kako hitro ti rastejo nohti).. barve na spletu so zelo varljive glede gelisov.. ti bom ob koncu tedna napisala barvo gelisha ki 100% ni roza barve ampak prozoren ker se uporablja pri french manikiri in ga imam tudi js ( sem v Lj in nimam v Lj gelisha)... drugače pa izbira je tvoja komu boš verjela men kot kozmetičarki ki izdelujem gelish tudi sama, al pač nekomu z bovhe.. drugače pa tudi pri nabavi UV ali LED lučke bodi pazljiva... vse LED lučke ki se prodajajo na bolhi za ugodno ceno mislim da okoli 35€ mogoče malo več ti ne bodo sušile temnih baru gelisha - preverjeno in videno na lastnih očeh.. res kvalitetne LED lučke so od harmony cena je tut lepa okoli 300-400 €... pri navadi UV lučki pa moreš prav tako biti pozorna, predvsem poglej cene UV žarnic ki jih boš čez čas potrebivala menjat, saj so nekatere peklensko drage, clo več kot pa kakšna UV lučka.. tut pri gelisih bodi pazljiva, saj so nekateri narejeni že za novo tehnolijo, se pravi samo LED, ki pa se ti ne bodo sušili pod navadno UV lučko...
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 15. Maj. 2013 0:03

MojcikaK, itak, da lahko barvni lak spustis. Ne vem zakaj naj bi bil bistven pri obstojnosti in krepitvi nohtov (??).
Tudi ph bond ni obvezen. Namesto njega lahko uporabis cleanser (zdaj se bo sun verjetno oglasila in rekla, da to ni res, ampak primerjaj sestavine in bos videla, da gre v bistvu za isto zadevo - alkohol).
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
MojcikaK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MojcikaK » 15. Maj. 2013 7:01

CaliLove*, hvala!


sun napisal/-a: .. ti bom ob koncu tedna napisala barvo gelisha ki 100% ni roza barve ampak prozoren ker se uporablja pri french manikiri in ga imam tudi js ( sem v Lj in nimam v Lj gelisha)....


Hvala, potem bi te pa res prosla, če bi mi napisala številko barve. Pač rada bi imela prozorne gelish nohte, da bi si jih potem lahko namazala z navadnim barvnim lakom, ker me res moti pri teh geliranih, da so tako debeli in da morem imet 3, 4 tedne iste nohte.
Uporabniški avatar
sun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 7. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sun » 15. Maj. 2013 11:11

CaliLove* napisal/-a:MojcikaK, itak, da lahko barvni lak spustis. Ne vem zakaj naj bi bil bistven pri obstojnosti in krepitvi nohtov (??).
Tudi ph bond ni obvezen. Namesto njega lahko uporabis cleanser (zdaj se bo sun verjetno oglasila in rekla, da to ni res, ampak primerjaj sestavine in bos videla, da gre v bistvu za isto zadevo - alkohol).


uredu, tut sama sem že preiskusila brez barvenga gelisha in naj ti povem da nohti niso tako utrjeni in so se uničili veliko prejt. sicer pa lahko proba tudi sama pa bo vidla koliko časa ji bodo zdržali nohti. stvar posameznika :)
in naj te potolažim da sem za sestavine izdelkov vedela tudi sama, ter da namestu cleanserja na koncu porabljam alkohol... :) tudi za odstranjevanje ti ni potrebno kupovati removerja ampak se čist lepo odstrani z navadnim odstranjevalcem laka.. :))
Uporabniški avatar
MojcikaK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MojcikaK » 23. Maj. 2013 10:03

sun,

si pogledala doma slučajno za številko onega prozornega gelish laka?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov