Barvanje las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Corellijeva_mandolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 19. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Corellijeva_mandolina » 28. Nov. 2006 14:45

mene pa samo zanima, katere barve za lase punce uporabljate (znamka barve) in ali ste zadovoljne z njo, so rezultati takšni kot ste si želele in pričakovale, skratka razpišite se o kakovosti barv kupljenih v drogerijah! zanimajo me tudi cene, da bom primerjala mnenja. barve za lase si še nikoli nisem kupila sama, vedno sem hodila k frizerju, ampak mi je škoda dati toliko denarja za barvanje tam, včasih pa še niti zadovoljna nisem. zato bi rada sprobala barvanje doma. zanimajo me predvsem mnenja IN izkušnje vseh tistih, ki uporabljate blond barvo, ker sem tudi sama na tej barvi. nekaj povsem drugega so rjava, rdeča, črna itd. barve, zato so v tej temi zaželjene predvsem tiste, ki mate izkušnje z barvanjem na blond. in še to me zanima:ali je kaj resnice v tistih treh primerih na embalaži, kjer so nanizani trije različni odtenki las in je ponazorjeno, kakšno barvo dobiš, če imaš pred tem npr. svetlo rjavo ali temno rjavo barvo las?
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 29. Nov. 2006 12:03

če ti bo kej pomagalo, jst svoje naravno svetlo rjave lase barvam tako, da si najprej naredim tenke pramene na kapo z Poly Blond Easy Stränchen (varianta Ultra... zgleda kot ene vrste blanš)... potem po enem tednu pa dam na lase za max. ene 10 min še Wella barvo št. 9.1 (Sijoča svetlo pepelnato blond), da ni tako ostrega prehoda med naravno barvo in blond prameni... in moram rečt, da je končni rezultat pohvaljen s strani nepristranskih opazovalk in enak tistemu pri frizerju...
The secret of success is consistency of purpose.
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 10. Maj. 2007 19:09

Punce, rabila bi pomoč, vem da ste tukaj prave procefionalke:
Sem namreč totalno nezadovoljna s svojo trenutno barvo las! Vedno sem se barvala ne blond, zadnjih par let pa sem bila oranžna, rdeča, rjava. Moja naravna barva je temno blond - mišja barva. Zadnjič (2 meseca nazaj) me je frizerka iz oranžne prebarvala na temnejšo rjavo, da mi je prekrila rdeč odtenek, ker direkt na blont (kakor sem želela) ne bi šlo. Prejšnji teden me je barvala v drugo, pa mi je naredila blond pramene, ostale lase pa prebarvala na rjavo. Meni pa ni všeč. Pretemno je, prameni pa izgledajo od daleč, kot bi imela sive lase. Ful me postara! Bljak. Aja, imam pa kratke lase.
Me zanima, če je katera bolj strokovnjakinja za tole - a se smem pobarvat na blont? Sem kupila barvo, ne presvetle, pa kar kolebam. Ne bi rada bila oranžna ali kaj podobnega ...
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 11. Maj. 2007 10:41

^ uf joj ja... to se je tud men zgodil pred dvema tednoma, ko sem se šla po dolgem cajtu enkrat spet barvat k frizerju... sem hotla imet mal temnejšo barvo od tiste blond, ki sem jo imela prej na laseh, vmes pa malo svetlejših blond pramenov... in ker se doma nisem upala barvat, da ne bi kej zasrala sem po res dolgotrajnem cincanju bi/nebi šla k frizerki in ji točno razložila kaj hočem... predvsem pa da nočem imet tistih tenkcanih pramenov na folijo, ker sem že pri marsikteri videla, da zna potem vse skp povlečt na sivo... ampak ne, pofarbal so me glih tko, kot sem se bala da me bojo... ena nikakva mišje rjava barva in potem par svetlih pramenov vmes, da so me drug dan v službi spraševal, če mam to sive lase :boese: ... zadnjič sem se šla tkole barvat k frizerju :evil:

torej jst sem nardila naslednje: ker se nism mogla gledat take kot sem bila, sem drug dan kupila Keune srednje čokoladno blond barvo, ker mi je bla od vseh ogledanih še najbolj naravna in podobna tisti, ki jo imam že originalno na svoji glavi... doma sem se potem najprej pofarbala še enkrat s to čokoladno blond, potem pa naredila na kapo še ene par mal debelejših blond pramenov samo spredaj (s poly blond stränchen barvo, ki je prav za pramene) in zdej zadeva zgleda kokr tok sprejemljiva... za silo...

tko da ti svetujem, da si v trgovini zbereš eno barvo, ki ne bo presvetla (najboljš temno blond ali svetlo rjavo) in se potem cela pofarbaš da ti zginejo ti "sivi" prameni... in če ti bo zadeva izgledala pretemna si potem sama narediš par pramenčkov vmes
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 11. Maj. 2007 12:51

krfjolca,jaz ti odsvetujem da se sama barvaš na blond,ker boš najverjetneje res oranžna.rjava barva ti je samo prekrila rdečo barvo,ni pa je spravila ven iz las.lahko ti jih frizer blanžira pa pol da čez drugo barvo.če maš kratke lase je to še nekako sprejemljivo,ker se pol ne vidi da so tolk uničeni.najboljše za lase pa je da pustiš,da ti vse skupaj preraste.to sm nardila tudi sama,ker tiste rdeče barve nikakor nisem mogla ven spravit,nisem si pa hotla uničit las
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 11. Maj. 2007 13:09

^ ja po moje tud najboljš... brez prehodnega blanširanja se jst ne bi barvala na blond, ker svetle barve še slabše primejo na že pofarbane lase
The secret of success is consistency of purpose.
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 11. Maj. 2007 14:00

Hvala za nasvet, bom šla kar nazaj, naj popravi. :)
Uporabniški avatar
**majcy**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 20. 10. 2006
Kraj: Okolica Lj.

Neprebrana objavaNapisal/-a **majcy** » 11. Maj. 2007 16:03

. Js uporablam barvo POLY LIVE, učinek je, ker so kr žive barve ... črna prime 100%, vijolična in rdeča pa tud. :mrgreen:







.
Uporabniški avatar
KLEMY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 132
Na forumu od: 16. 12. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a KLEMY » 12. Maj. 2007 9:13

jst se doma barvam samo občasno, ampak grem veliko raje k frizerki, ker vem, da me bo pobarvala tako kot je treba in da bo odtenek tak, kot bi ga rada. Tisti odtenki gor na škatli so samo informativni in res skoraj nikoli ne pride na laseh tak odtenek, kot je tam gor. So pač vsaki lasje drugačni...jst imam kar precej rdečega pigmenta v laseh in mi zato vse barve pridejo ful temnejše... Drugače so mi všeč Feria barve, ampak so malo drage in glede na to, da imam dolge in goste lase, moram obvezno uporabit dve...se mi pol bolj splača it k frizerju :D samo če je kaka nuja pa ni cajta za frizerja se barvam doma, in potem mi ženska benti, kaj sem se spet sama barvala, kr se te barve ful zažrejo v lase in je pol cela procedura, da dobi ven taprav odtenek barve :D
Don 't hurry. Don't worry. You're only here for a short visit. So don't forget to stop and smell the roses. Walter Hagen
*tinkica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *tinkica* » 12. Maj. 2007 21:59

js ti tut ne svetujem da se sama barvaš na blond, na črno ne rečem, ker praktično ne moreš kej "zasrat", sam na blond pa nevem no... js nebi :)
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 13. Maj. 2007 13:42

Jst imam naravno tudi bolj mišjo blond in nekaj rdečega pigmenta. Najbolj sem se bala, da bi po barvanju na blond izpadla rumena oz. kot kakšen kanarček...ampak sem se naučila, kako & kaj.

Torej, če imaš rdeč pigment in želiš lepo blond, moraš nujno izbirat med barvami, ki vlečejo na srebrno/sivo. To so ponavadi kakšne pepelnato blond, diamantno blond, skandinavijsko blond, srebrno blond, ipd.

Jaz uporabljam Subrina diamantno blond, všeč mi je tudi od Poly Brilliance odt. scandinavian blonde. Po teh odtenkih meni pride vedno lepa blond barva.

Nekatere barve so bolj močne kot druge (pri meni je bla taka npr. L'oreal) in se lahko zgodi, da ti po večkratnem barvanju z isto nianso las pride nekoliko sivkast/srebrn (predvsem če imaš tanke lase)...Zato je včasih dobro kdaj zamenjati odtenek z odtenkom, ki nima toliko sivkastega notri. Npr. meni je ok od Natural&Easy Champagne blond. Pri naslednjem barvanju pa spet uporabiš svojo klasiko. Sicer pa po nekaj pranjih tudi sivina izgine in las izgleda lepo blond.

Kot sem rekla so mi osebno zelo fajn barve Subrina in Natual&Easy, ker se mi ne zdijo ful močne, a vseeno lepo primejo. Za prvo barvanje je pa dobro mogoče vzeti kakšno močnejšo, npr. Poly Brilliance.

Kar se pa dejanskij odtenkov in slik na škatlicah tiče...je pa to bolj okvirno. Odvisno kakšna je tvoja osnovna barva, in sigurno so na teh škatlah ženske, ki imajo tudi v RL najbližji odtenek te barve, ki jo predstavljajo...in potem izpade tko super...se ni za zanašat :)
_______________________________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 14. Maj. 2007 10:40

bad_girl napisal/-a:Jst imam naravno tudi bolj mišjo blond in nekaj rdečega pigmenta....Torej, če imaš rdeč pigment in želiš lepo blond, moraš nujno izbirat med barvami, ki vlečejo na srebrno/sivo. To so ponavadi kakšne pepelnato blond, diamantno blond, skandinavijsko blond, srebrno blond, ipd.


ja ampak samo če imaš že von natur aus dost svetle lase... če imaš pa kakšno temnejšo naravno barvo ali celo na temnejše barvane lase je pa vsekakor bolje las prej razbarvat, še posebej če se sama doma barvaš, in potem šele dat željeno barvo gor... vendar pa na ta način na žalost tudi bolj uničiš lase :?
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 14. Maj. 2007 12:18

To čist verjamem, sam jst sm povedala svoje izkušnje na podlagi svoje barve las, ki je v osnovi tudi blond. Za temne odtenke pa ne bi vedela, kako je :)
_______________________________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 15. Maj. 2007 8:12

mene pa zanima,če ma katera izkušnje z naravnimi barvami za lase.sm vidla,da majo v mullerju neke naravne barve,ampak ne vem če so v redu,problem pa je ker na škatlici ni slike kakšna naj bi bila barva-je samo napisano.kako se jim reče sm pa itak pozabla
Uporabniški avatar
**majcy**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 20. 10. 2006
Kraj: Okolica Lj.

Neprebrana objavaNapisal/-a **majcy** » 22. Maj. 2007 18:09

Učeri sm si dala duška pr frizerki :D
mam najbol crazy frizurco na svetu :wink: zadnji del glave imam zabrit do polovičke, na levi strani imam dolge lase čez oči like emo"S :wink:
na desni strani pa čisto kratke lase samo pou cm čez ušesa. in problem je v tem ker bi si rada mal spremenila barvo ... zdej sm črna, mal narastka-, prznam . The POint Is; ali obstaja kšna ŽIVA barva za lase al pa pena , kar bi lahko nanesla na čupo zadi kjer sm zabrita. ker se mi zdi škoda da kupim celo barvo , pol jo bom pa rabila za "2* s čopičem potegnt "...
aja, ali si lahko na naravno barvo las naneseš blond barvo ? bo prijela?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]