Trajno ravnanje las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Blair&Chuck
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 21. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Blair&Chuck » 12. Jun. 2011 18:21

Hej!

Mene pa samo zanima kakšne so izkušnje s trajnim ravnanjem las pri mič stylingu? Pa kolko časa to sploh drži če si daš to trajno ravnanje?

Kupila bi namreč rada to trajno ravnanje za kolegico za darilo,ker ma res skodrane lasje in ji gre to res na živce praktično nič nemore z njimi narest,sam spete ma skos.. zdej pač skrbi me da bi ven ful skrepani pršli pol ampak sj s proizvodi se to da popravt ane?
Ma kšna kake izkušnje glede tega?

Hvala :):)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 12. Jun. 2011 19:14

Zakaj pa ne pokličeš najprej v Mič in jih to vprašaš?
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 12. Jun. 2011 20:17

in ko izveš objavi ker mene tudi zanima. :D
Blair&Chuck
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 21. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Blair&Chuck » 12. Jun. 2011 21:42

Sej to bom jutr poklicala ker danes je bla nedelja :) pa itak mene zanima če ma kkšna izkušnje,ker pr frizerju loh da tud prehvaljo zarad denarja ane :) ampak bomo vidl,bom poklicala pa potem napišem kar zvem! :)
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 12. Jun. 2011 22:41

..
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 11. Jan. 2013 18:07

ima katera kakšne izkušnje glede tega? malo razmiišljam
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 25. Jan. 2013 14:31

Odsvetujem. Ti tok uniči lase, da je škoda.. :roll: Čeprav je pa vseeno bolje, kot pa, da si jih vsak dan ravnaš.

Čeprav tudi ne drži zelo dolgo. Drugače se pa to da tudi doma narest (se bolj splača glede na to koliko to stane pri frizerju). Vse kar rabiš je razvijalec, fiksir in ravnalec za lase :D .
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 25. Jan. 2013 14:36

Razvijalec in fiksir? Se dak podatek več dobit ali pa kako sliko?
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 25. Jan. 2013 16:27

Slikce nisem našla. Ju pa prodajajo v frizerski trgovini Estela, ki je v BTC-ju. To se uporablja tudi pri delanju trajne. Postopek je isti, samo, da las ne navijaš ampak jih ravnaš.

Se pravi:
1. Lase najprej umiješ (samo s šamponom - balzama ne daješ gor, ker zapira lasno kutikolo, kar onemogoča, da bi razvijalec šel v las), nato jih posušiš.
2. Na lase naneseš razvijalec (to poruši tvoje vezi v lasu, zaradi tega las izgubi svojo obliko), ter ga pustiš delovati od 5 do 15 minut odvisno od tega, kakšne kodre imaš.
3. Lase opereš, posušiš in nato zravnaš z ravnalcem za lase (lasje naj bodo čimbolj ravni)
4. Na lase naneseš fiksir (fiksir se meša z vodo v razmerju 1:1), pustiš ga delovati 1o - 15 min.
5. Lase opereš, posušiš in še enkrat zravnaš z ravnalcem.

That's it :)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 25. Jan. 2013 20:00

malo sem gledala po forumih, pa so ženske pisale, da lasje izgledajo celo boljše kot pred ravnanjem.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 26. Jan. 2013 9:48

A ta razvijalec je hidrogen, ki se ha uporablja pri barvanju? Se v tem primeru nič ne spremeni barva las? Je važno, kolko procentnega vzameš.

Bi poskusila doma, samo me malo skrbi za moje laske. :oops:
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 26. Jan. 2013 12:15

Ne, to ni hidrogen. Prav razvijalec je to. Isti kot za trajno. Če se boš za to odločila, magar v trgovini vprašaj prodajalko pa ti bo pokazala kaj moraš vzet. :wink:
Drugače pa ja, vpliva na barvo, ampak ne zelo. Malo razbarva barvo in posledično so lasje malo svetlejši. Ampak to je minimalno.

Summer, glede tega, da izgledajo boljše kot pred ravnanjem se mi zdi pa malo za lase privlečeno, ker je to kar precej agresiven preparat in konice so dostikrat tako uničene, da jih je potrebno postriči.

Jaz osebno trajno ravnanje odsvetujem. Je pa res, da je kakor sem že prej rekla, vseeno bolje, kot pa, da si jih vsak dan ravnaš. Tako, da, Schpeltza, če imaš samo valovite lase in ne res nekih kodrov, s katerimi res nič ne moreš, ti priporočam, da si jih trajno ne ravnaš. Škoda las. :) Sploh pa, koderčki so lepi :P .
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 26. Jan. 2013 12:46

Ja saj v bistvu sem si premislila. Mi je v štartu zelo dišala ta ideja ampak po malo premisleka, se nebi šla doma teh zadev, če ni potrebe. Imam sicer valovite, mi pa uspeva zdaj konice držat pod kontrolo, da se mi ne cepijo nevemkaj. Tako da bom opustila to misel. Si puščam daljše (dolge že itak imam)lase, tako da to ne bo ravno pripomoglo k temu podvigu... Ko bom imela željo po ravnih laseh si jih bom pač zravnala...
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Gaaiaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 4. 7. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Gaaiaa » 04. Jul. 2013 14:48

Vem, da sem pozna, pa vseeno..

Bila sem na tem ravnanju približno mesec dni nazaj in je zakon. Sama sem namreč imela zelo lepe kodre, ko sem bila mlajša, kasneje pa sem jih uničila z likanjem. Na koncu niso bili več za nikamor. Na bazenu ali pa na morju nisem mogla uživati, ko me je kdo samo poškropil, sem bila živčna. Pa sem se odločila za ravnanje, itak hujše ni moglo biti, sem imela že tako suhe in poškodovane. In moje izkušnje so dobre. Las mi ni uničilo, imam dejansko bolj mehke in sijoče. Mi je pa ta preparat pobral barvo dol, ampak ni bilo hudo. Zanimivo je, na laseh se ti vidi katera (trgovinska) barva je bila bolj kvalitetna in katera ne. Frizerka me je potem še malo ustrigla, kakšna 2cm in nič več. In lasje so ok.. res sem izgubila malo volumna, ampak proti prejšnjem gnezdu na glavi, mi je to čisto super. Likalnik že mesec dni počiva, aaah kakšen občutek. Redno bom hodila še na keratinsko terapijo in kupila sem si masko za lase. Mi je pa frizerka priporočala barvanje pri frizerju, ker so njihove barve manj agresivne kot trgovinske. Nam je pa najbrž vsem jasno, da to boli našo denarnico. Ne bom trdila kaj bi trajno ravnanje naredilo vašim lasem, lahko samo povem zase, da sem mela uničene lase in mi jih ni nič poslabšalo, celo izboljšalo..

Lp :)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 04. Jul. 2013 15:42

kje pa si si dala delat?

Ker sem od parih frizerk slišala da na barvanje lase tega nikakor ne delajo.

Drugače pa sem tut jst šla na tole nekaj mesecev nazaj. Plačala 140€, frizerka mi je zagotavljala, da bom imela čisro ravne in ne vem kaj, a sem imela po prvem pranju lase povsem enako, le bolj suhe. Tako da katastrofa.
Frizerka mi je rekla naj pridem še enkrat in plačam "samo" 100€
Nikoli več :/
Don't worry, be happy!!

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov