Razcepljeni lasje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
lipstick69
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 4. 6. 2011
Kraj: LJ (okolica)

Neprebrana objavaNapisal/-a lipstick69 » 05. Jun. 2011 16:09

S čim si negujete razcepljene konice? Vidim da se mnogo ženskam lomijo lasje in pri temnolaskah se zelo vidijo bele pike v konicah. Na srečo sem svetlolaska in se malo manj opazi, ampak me zelo moti in me zanima kaj ve uporabljate in kaj dejansko pomaga.. Sem že kupila nekaj stvari ki bi naj pomagale, pa ni nič boljše :x
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 05. Jun. 2011 17:30

danes sem brala za neko noco metodo z žganjem konic. Me ful zanima kakšen to ven prideš :lol:

Drugače pa se te bele pikice meni močno poznajo :?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
babygirly*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 27. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a babygirly* » 05. Jun. 2011 17:33

Pomaga redno striženje razcepljenih konic, pa mogoče kakšno kvalitetno olje/kapljice. Jaz uporabljam arganovo olje, ker imam konice suhe, se namreč barvam na blond in lase likam, tako da je težko ohranit vlago v laseh, olje pa kar lepo pomaga.
Fear tries to convince you it's impossible, but fear ain't got nothing on Faith. Walk with trust, it'll work out.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 05. Jun. 2011 17:53

Redno striženje in nasploh skrb za lase (uporaba ustreznega šampona, pazit, da niso preveč izsušeni/pod stresom). Mislim, da nekatera olja 'proti razcepljenim konicam' malo skrijejo te bele pikice, ampak striženje je edina stvar, ki res pomaga.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
lipstick69
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 4. 6. 2011
Kraj: LJ (okolica)

Neprebrana objavaNapisal/-a lipstick69 » 05. Jun. 2011 18:07

Striženje že ja, sam kaj ko že mam itak tako kratke lase... :?
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 05. Jun. 2011 18:15

..
Zadnjič spremenil najstnica, dne 23. Sep. 2011 10:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 05. Jun. 2011 21:13

Razcepljene konice nimaš kej negovat, sam škarje pomagajo in potem nega zdravih konic :wink: Oljčki so men full pomagal, da so se mi lasje nehal cept oz se je cepljenje full zmanjšalo. Drugače bi pa to lahko vprašala v tejle temi http://www.cosmopolitan.si/forum/viewto ... &start=345
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
lipstick69
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 4. 6. 2011
Kraj: LJ (okolica)

Neprebrana objavaNapisal/-a lipstick69 » 05. Jun. 2011 21:34

Očitno mi res preostanejo samo škarje! Bojo že zrasl.. upam da čimprej :o
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 05. Jun. 2011 21:51

kaj pa ce se lasje cepijo ze skor pri vrhu glave? se lahko samo se pobrijem na nulo :D
Uporabniški avatar
lipstick69
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 4. 6. 2011
Kraj: LJ (okolica)

Neprebrana objavaNapisal/-a lipstick69 » 05. Jun. 2011 22:17

White_Widow napisal/-a:kaj pa ce se lasje cepijo ze skor pri vrhu glave? se lahko samo se pobrijem na nulo :D

joj.. kak pa to zgleda?
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 06. Jun. 2011 7:30

White_Widow napisal/-a:kaj pa ce se lasje cepijo ze skor pri vrhu glave? se lahko samo se pobrijem na nulo :D

V tem primeru se je pa treba zamislit nad nego, prehrano in načinom življena.
Uporabniški avatar
Moonlight_Shadow
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 13. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Moonlight_Shadow » 13. Jun. 2011 16:56

....katera olja pa uporabljate? :?:
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 14. Jun. 2011 17:13

Lase in kožo se ne neguje samo površinko in zunanje, ampak tudi globinsko. Lahko zmečete ne vem koliko preparatov gor, pa ne vem kaj, pa ne bo kaj preveč bolje ali ne?

Jaz si lase ostrižem enkrat na leto, pa ne zaradi razcepljenih konic, ampak zaradi oblike frizure.

Lase in koža, pa tudi nohti, so odraz vašega načina življenja. Se pravi prehrane. Pomembno je tudi kako jih umivate, kako jih osušite in kako jih posušite.
Kako do tega; pot bo mogla poiskat vsaka sama. Jaz sem jo. Sicer vam pa telo vse pove; če ga le poslušate:-)
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 14. Jun. 2011 18:30

Jaz si lase ostrižem 1x do 2x letno, kar se mi zdi čisto dovolj, do določene mere pa je odvisno od las posameznika, ker nekateri morajo pogosteje strič konice, če želijo met lepe in zdrave lase. Tiste, ki se redno barvajo, bi morale še pogosteje strič konice, ampak jih večina ne, ker jim je važno, da majo lase do riti (ali podaljške, saj so prav tako naravni), konice in lasje pa uničeni kakih 15 cm. :? Takoj zatem pa je seveda pomembna primerna nega. Olje za konice (za lepši izgled), za zdravje las pa je pomembno, da jih ne umivamo pogosto in ko so mastni raje nosimo čop (sploh v tej vročini), pa ni vidno, da niso sveže umiti. :) In pa, kot je že pjotra pred mano napisala, tudi prehrana igra pomembno, če ne najpomembnejšo vlogo pri zdravju las + čim manj agresivnih preparatov za lase.
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 14. Jun. 2011 19:07

Moonlight_Shadow napisal/-a:....katera olja pa uporabljate? :?:


Jst olivno, jojobino pa orehovo.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov