Puder

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
krixie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 8. 2010
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a krixie » 04. Sep. 2010 14:03

Nekaj mesecev nazaj sem našla en puder, ki mi je bil res noro všeč. Sama imam tako bolj smešno kožo, na nosu imam malo pegic, kakšni mozoljčki sem pa tja. Nimam take "enakomerne" kože kot nekatere. Pa čeprav, ko vidim žensko, ki ima kake pegice in kake pikice po obrazu, se mi zdi lepo. Ampak ko se pogledam v ogledalo.. Tisto kar vidim mi ni všeč.

Potem sem pa našla mineralen puder L'OREAL true match.
Je kot puder v prahu, vendar ko ga naneseš daje videz tekočega pudra. Res sem bila noro zadovoljna. Cena je bila mal nad 15€, za nekatere je to zelo veliko, ampak vam povem, da je totalno vreden svojega denarja.
Potem mi ga je pa zmanjkalo, sem hotela kupit še enega pa sem izvedela, da so ga dali ven iz prodaje. Kako lahko dajo neko stvar ven iz prodaje oz. zakaj?
Čeprav mi je rekla sestra, da je imel tak poseben oz. čuden vonj. Samo mene to ni motilo.
Mogoče kdo kaj ve? Sem pobrskala že vse po internetu pa nisem nič zasledila.

Imam pa še eno vprašanje.
A mogoče katera pozna še kak tak puder? V taki obliki? Pa da ni cena ravno nad 20€?
Vem, da obstajajo še drugi mineralni pudri, pa je komplet tam nekje 90€? Ni šans, da dam toliko.

http://www.diva.si/izdelki/true-match-minerals

Hvala!
Tejcuu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 1. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejcuu » 04. Sep. 2010 14:11

krixie možn da je bil ta puder iz kakšne limited edition. Glede na to da imaš pegice bi ti priporočala tekoči ali mouse puder. Lahko pa probaš kakšnga MAC (no seveda je zdaj to čisto odvisno koliko si stara saj je MAC zelo kvalitetna in mičkeno dražja kozmetika) ali novega od L'OREAL imenuje se pa True Match roll-on, puder z valjčkom (v več odtenkih). Videla sem da je znižan z 17,49 € na kar 12,99 € kupiš pa ga lahko u Müllerju :wink:
Tejcuu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 1. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejcuu » 04. Sep. 2010 14:13

Glede mozoljčkov pa probi nabavt kakšen pure korektor v sticku prav za kožo z mozoljčki, aknami, madeži...
Uporabniški avatar
krixie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 8. 2010
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a krixie » 04. Sep. 2010 14:21

Tejcuu napisal/-a:krixie možn da je bil ta puder iz kakšne limited edition. Glede na to da imaš pegice bi ti priporočala tekoči ali mouse puder. Lahko pa probaš kakšnga MAC (no seveda je zdaj to čisto odvisno koliko si stara saj je MAC zelo kvalitetna in mičkeno dražja kozmetika) ali novega od L'OREAL imenuje se pa True Match roll-on, puder z valjčkom (v več odtenkih). Videla sem da je znižan z 17,49 € na kar 12,99 € kupiš pa ga lahko u Müllerju :wink:


Mi je že priporočala ena ta mousse puder :)
Bom pogledala kaka je zadevica pa se bom odločila. O, za tole z valjčkom pa prvič slišim. Bom takoj v ponedeljek tekla v miler pogledat.
Ker tisti puder, ki sem ga imela od L'OREALA je bil res.. o moj bog. Tako naravno je izgledalo in kljub temu vse prikrilo.

Hvala!
Tejcuu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 1. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejcuu » 04. Sep. 2010 14:27

Ta od L'OREAL z valjčkom je fuul vredu.. vsi ga hvalijo :) Drugače pa je moja prijateljca rekla da so fuul vredu Cliniqovi čeprav je cena visoka.st osebno pa uporabljam Revlonovega :wink:
Uporabniški avatar
krixie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 8. 2010
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a krixie » 04. Sep. 2010 15:08

Hm, glede cene.. 15€ mi je še dokej zmerna cena, kar je pa več.. Pa ne več toliko.

Glede na to, da sem stara šele 16 let, ne mislm sploh gledat kakih dražjih :) Še letos najbrž ne bom dobila štipendije in bom čis odvisna od tastarih.. Se potem vse spremeni :)
Pa saj dobiš tut za manj denarja dobre pudre.

Ko bom pa velika bom pa itak bogata pa mela velik denarja, tako da cena pudra sploh ne bo tak problem! :D
Tejcuu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 1. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejcuu » 04. Sep. 2010 17:12

Uporabnika neposredno nad teboj se ne citira! UG84

Uf, punca ne zaniša se preveč na to da bo plača kaj extra velika. Sej vidiš kako stavkajo. Tudi jaz sem imela to v mislih potem pa katastrofa! No sej moram reči da je plača v redu sej, če nebi imela take službe pa to.. tud nebi bla zadovoljna. Drugače pa ti želim veliko sreče pri iskanju pravega pudra :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 09. Sep. 2010 8:13

L'Orealov True match sploh ni mineralni puder, oziroma bolje povedano si zaradi sestavin, ki jih vsebuje tega imena ne zasluži, poleg tega pa sploh ne vsebuje pravih mineralov. Sestavinsko neprimerno boljši je celo trikrat cenejši mineralni puder od Essence.

Za kvaliteten in za kožo zdrav mineralni puder ne pričakuj, da boš dala manj kot 20 EUR, bo pa trajal zelo dolgo časa (izjema sta mislim da Lilly Lolo in Essence, oboje prodajajo tudi pri nas).

Tema sem preimenovala, ker zaradi enega izdelka tema ne sme biti odprta, ampak si načela temo, ki jo lahko uporabimo tudi drugače.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 09. Sep. 2010 9:14

krixie napisal/-a:Mi je že priporočala ena ta mousse puder :)
Bom pogledala kaka je zadevica pa se bom odločila. O, za tole z valjčkom pa prvič slišim. Bom takoj v ponedeljek tekla v miler pogledat.
Ker tisti puder, ki sem ga imela od L'OREALA je bil res.. o moj bog. Tako naravno je izgledalo in kljub temu vse prikrilo.

Hvala!


Jaz ti priporočam od Vichy dermablend. Jaz imam probleme s kožo in mozoljčki in mi super prekrije vse napake in naravno zgleda. Tudi občutek na koži je meni zelo všeč. Stane okrog 18 eur dobiš ga pa v lekarni. Reci za tester in sprobaj, kako paše tebi (ali pa se nekaj časa preživljaj od testerjev- eden je za približno dvakrat). Sicer ni mineralni. Meni je super puder, pa sem probala že vse od Loreala do Ester Lauder in vse ostalo.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Tejcuu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 1. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejcuu » 09. Sep. 2010 12:27

Zakaj ste mi pa to napisali? Uporabnika neposredno nad teboj se ne citira! UG84 ??
Uporabniški avatar
krixie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 8. 2010
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a krixie » 09. Sep. 2010 13:54

UG84 napisal/-a:L'Orealov True match sploh ni mineralni puder, oziroma bolje povedano si zaradi sestavin, ki jih vsebuje tega imena ne zasluži, poleg tega pa sploh ne vsebuje pravih mineralov. Sestavinsko neprimerno boljši je celo trikrat cenejši mineralni puder od Essence.

Za kvaliteten in za kožo zdrav mineralni puder ne pričakuj, da boš dala manj kot 20 EUR, bo pa trajal zelo dolgo časa (izjema sta mislim da Lilly Lolo in Essence, oboje prodajajo tudi pri nas).

Tema sem preimenovala, ker zaradi enega izdelka tema ne sme biti odprta, ampak si načela temo, ki jo lahko uporabimo tudi drugače.


Anyway, to sm napisala, ker vsepovsod kjer sm brala o tem pudru je pisalo, da je mineralen.


Glede preimenovanja, okej. Že veste kako je prav
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 14. Sep. 2010 6:52

Tejcuu napisal/-a:Zakaj ste mi pa to napisali? Uporabnika neposredno nad teboj se ne citira! UG84 ??


Zato ker si citirala uporabnika nad seboj. To se ne dela, ker je forum potem nepregleden. Tisti citat sem izbrisala in ti napisala sporočilo, da veš zakaj je bilo tvoje sporočilo spremenjeno.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 15. Apr. 2011 12:04

Leonessa napisal/-a:Sem v fazi iskanja oz. nakupa novega pudra, ker sem s sedanjim (mineralni od Essence) nezadovoljna, saj sestavinsko ni primeren za mojo kožo. Ti pa tam mi je povzročal rdeče lise in sprožil razvoj kakšnega mozolja, čeprav jih drugače nisem imela že nekaj let.

Drugače imam čisto kožo, zadnjih nekaj dni pa se sploh ne pudram, a ko grem ven, je pač lepša koža, če je napudrana, zato nujno rabim en kvaliteten puder. Iščem takega, ki ne maši por. Katero znamko mi priporočate? Zanima me tako tekoči puder kot puder v prahu. Lahko je tudi mineralni, a mi je zelo pomembno, da fino prekrije pore, ki so od blizu kar opazne.
Priporočajte samo pudre iz drogerij ali trgovin, kjer lahko testiram odtenek pudra (zdaj rabim malo temnejšega od prejšnjega), ker preko spleta ne nakupujem. :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 15. Apr. 2011 12:06

Alima pure (lahko te naličijo z njim v trgovini OrCa) mineralni puder
100% pure tekoči naravni puder (enako velja za test)
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 15. Apr. 2011 13:07

Hvala za priporočila. :) Sem brala o teh pudrih že nekaj časa nazaj, a me je zmedlo, katerega od njih bi kupila. Kaj je razlika med osnovnim in zaključnim mineralnim pudrom? Sta potrebna oba, v kolikor se odločim za mineralnega (Alima Pure)? Nekako se bolj nagibam k tekočemu 100% Pure Golden Peach. Če uporabljam tekočega, najbrž ni potrebe še po mineralnem, ker ni isto kot če bi po tekočem uporabila puder v prahu, ali pač? :?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]