Mučenje živali za kozmetiko / etična merila

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

stasa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 19. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a stasa » 19. Mar. 2005 12:49

Drage zenske, draga dekleta, prav lepo pozdravljena!

Moje ime je Stasa P., sem sodelavka PETE( ljudje za eticno ravnanje z zivalimi), ter Drustva za osvoboditev zivali in njihove pravice SLO.

Pisem vam z namenom , da vas seznanim kaj se dogaja v "realnosti" s kozmetiko, ki jo ve tako rade uporabljale, ne da bi slutile, da je za vaso sminko, gel za tusiranje, maskaro, lak za nohte, sampon..mucenih na tisoce psov, mack , zajckov, medvedov, opic..itd na katerim delajo razlicne grozljive poskuse.To niso poskusi v smislu, da nanesejo nezno kremico na njihovo kozo, to so poskusi v katerih te snovi iz katerih so razni preparati testirajo tako da npr. psom prerezejo glasilke da ne morejo cviliti(se jokati) in jim v ocke brizgajo razne snovi ki so v kozmetiki, dokler psi ne oslepijo in v mukah cakajo na smrt, ki lahko traja vec tednov! muce in pse porezejo do mesa po vsem telesu nato jim na te kose mesa nanesejo razne snovi , zivali trpijo kot mi ne bomo nikoli v zivljenju, medvedkom, zajckom ter psickam nanesejo npr sampon v vagino, kar jih boli in pece dokler v groznih bolecinah ne umrejo...

RESIMO ZIVALI!!
UPORABLJAJMO KOZMETIKO, KI NI TESTIRANA NA ZIVALIH: oriflame, revlon, avon, nivea, veleda, chanel,..

ZIVALI MUCIJO: najokrutnejse podjetje P&G(procter and gamble), ki izdeluje za : MAX FACTOR, LOREAL, JADE-MABELLINE,WASH AND GO...
To podjetje promovira Mercator v najnovejsi reklami, da ce kupite izdelke -p&g- dobite zastojn licenje..
MUCI se:
- vihy,airwick, Joop,blendamed
-dove, pampers
-always,alldays
-dentamed
-cips pringels
VEC INFORMACIJ O IZDELKIH, KI SO TESTIRANI IN KI NISO TESTIRANI, VKLJUCNO Z KRUTIMI VIDEOPOSNETKI DOBITE NA SPLETNI STRANI:
www.peta.com
www.osvoboditev-živali.org

Ne pozabite, testiranje je nepotrebno, neeticno, neopravicljivo ravnanje krutih ljudi, ki jim gre samo za dobicek..rezultati testov niso prenosljivi na ljudi!!! Ampak zivali 99% znanstvenikov po podatkih PETE uporablja za izdelavo znanstvene raziskave za doktorat ali napredovanje na znanstvenem podrocju ali za izzivljanje nad nemocnimi, kar je nekaterim dusevno bolanim ljudem v uzitek. Za mucenje zivali ni nobenega opravicila, cetudi bi bili rezultati primerljivi, zivali si ne zasluzijo tega pekla pod NOBENIM POGOJEM.
Seveda ze obstajajo alternativne metode testiranja, ki potekajo preko racunalnika, umetno gojenih tkiv, so bolj poceni in eticna, ki jih izvajajo ze omenjena podjetja, ki ne testirajo.
IZDELKI, NA KATERIH NE PISE NIC GLEDE TESTIRANJA,SO TESTIRANA!!

Za konec pa se tole: ne sme nam biti vseeno kaj se dogaja z nasimi malimi prijatelji, vsaka prava zenska ima srce tudi za zivali in ne gleda le na to kaj bo navesila nase in na svetu je veliko zivih primerov:
PAMELA ANDERSON-ena najvecjih zagovornic zivali pri organizaciji PETA
ALICIA SILVERSTONE
BRIGITTE BARDOT
JENNY GARTH( beverli hills 90210)
....bodimo tudi me vzor drugim zenskam-bodimo pametne in ozavescene,
in ne pozabio koliko joka, kot joka otrok se ovija v poskusnih laboratoriji, klavnicah, farmah za krzno, jajca IN TO VSAKO SEKUNDO NASEGA ZIVLJENJA...zivali je strah, jokajo, se tresejo kot mali otroci...MI PA SI ZATISKAMO OCI in se naprej jemo meso, kupujemo testirano kozmetiko..

SPREGLEDAJMO in zazivimo ZIVALIM PRIJAZNO ZIVLJENJE !

¨lep pozdrav!


stasa v imenu ŽIVALI
Uporabniški avatar
MiS[hK]a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: *NeKjE DaLeČ*

Neprebrana objavaNapisal/-a MiS[hK]a » 19. Mar. 2005 15:53

se cist strinjam s tabo!!!!! :? :? :? boge zivali,sovrazim te ludi!!!jih gremo ubit? :( :(
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 19. Mar. 2005 16:11

stasa napisal/-a: Ampak zivali 99% znanstvenikov po podatkih PETE uporablja za izdelavo znanstvene raziskave za doktorat ali napredovanje na znanstvenem podrocju ali za izzivljanje nad nemocnimi, kar je nekaterim dusevno bolanim ljudem v uzitek.


Načeloma se strinjam s tem postom, ampak tole pa ne verjamem čist...res delajo znanstvene raziskave, ampak ne zaradi napredovanja, ampak za to da ugotavljajo posledice določenih sestavin. Sploh pa dvomim da bi neki raziskovalci iz užitka mučl živali. Če kdo hoče mučit živali jih bo neglede na to kje je zaposlen in ne bo šou študirat in ne vem kakšne šole delat, da bo potem raziskovalec v takem laboratoriju in bo lahko mučil živali. :roll:

stasa napisal/-a: in se naprej jemo meso, kupujemo testirano kozmetiko..


Sem pa misnla da je problem samo mučenje za kozmetiko... meso je zdravo, telo ga potrebuje in na žalost tut finančno nismo vsi zmožni postat vegetarjanci...
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
tjaskaaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 326
Na forumu od: 10. 10. 2004
Kraj: nm

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaskaaa » 19. Mar. 2005 16:37

ok men se zdi d je blo o tem že dost rečenga,d je počas to že mal tečn :? ..aja pa majchy-strinjam se s tabo!
Free your mind...
Uporabniški avatar
.:sonchika:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 165
Na forumu od: 11. 3. 2005
Kraj: Malo tu, malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a .:sonchika:. » 19. Mar. 2005 19:05

Vsi preparati so bili v preteklosti že testirani na živalih. Tako da tiste firme, ki pravijo, da ne testirajo na živalih, sigurno uporabljajo sestavine, ki so nekoč že bile stestirane. Res pa je, da ne delajo dodatnih testov, kot jih neke druge firme.
Sem proti temu in se trudim ne kupovati izdelkov proizvajalcev na črni listi, se pa tega ne držim v popolnosti. Priznam.
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 20. Mar. 2005 1:35

Ta tema je bila ze. In to zelo obsezna, kjer je bila res vecina napisana, ki dela teste na zivalih! Pa tudi tisti, ki ne. Jih je dovolj ( tudi bolj poceni), da bi jih lahko kupoval vsak!!!!!!
Kar se pa tice teh testov....SO ALTERNATIVE!!!!!!!
stasa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 19. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a stasa » 20. Mar. 2005 10:38

MAJCHY- Glede na to, da sem visoko izobraze na podrocju zdravstva, ti lahko potrdim, pravtako to potrjujejo najnovejse raziskave, da je meso kancerogeno in povzroca raka in zato ker se ze vecina ljudi tega zaveda je zelo upadla prodaja rdecega mesa, zato so mogli proizvajalci dati na tv reklamo da si spet pridobijo dobicek, ces da je rdece meso zdravo.
Meso je skodljivo tudi zato, ker telesu predstavlja tujek, saj meso je mrtva, postana hrana, nasicena s hormoni nesrece, strahu, ter trpljenja, ki se izloca v zivali ko je klana..ljudje ki jedo meso so bolj agresivni, otopeli za custva drugih in to se kaze v temu, da mesojedci nimajo sposobnosti custvovati z zivalmi, ne jemljejo jih kot bitja, ki si zasluzijo svobodo in sreco in si zelijo, pravtako kot mi, biti srecna in vesela..ljudje in zivali smo del narave, mi pa se obnasamo kot da je narava nasa in jo dominiramo na vse mozne nacine,ampak se nam ze mascuje(cunamiji, viharji..) in se nam se bo..da je meso poceni, zelenjava pa draga v tej debati ni bistvo, prepricana sem da ce bi bilo obratno ne bi nic kej vec mesojedcev ne jedlo mesa, sicer pa ce je tvoje zivljenje vegetarijansko usmerjeno imas se vedno ogromno moznosti do poceni zivil. Ker ljudje lahko govorimo, izumljamo, beremo..itd smo prevzeli dominanco nad zivalmi,ampak kje pise da je clovesko zivljenje vec vredno od zivalskega...to ne pise nikjer, to je narava, mi vsi smo del narave..in namesto da bi cuvali nase male prijatelje, jih jemo, mucimo in se in se...majchy, kakorkoli ze zivis svoje zivljenje, nikoli ne pozabi razmisljati z srcem in glede na to da si zenska vem da te to boli ce razmisljas o tem na drugacen nacin kot si navajena, pa ce si priznas ali ne.
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 20. Mar. 2005 10:49

stasa napisal/-a:Meso je skodljivo tudi zato, ker telesu predstavlja tujek, saj meso je mrtva, postana hrana, nasicena s hormoni nesrece, strahu, ter trpljenja, ki se izloca v zivali ko je klana..ljudje ki jedo meso so bolj agresivni, otopeli za custva drugih in to se kaze v temu, da mesojedci nimajo sposobnosti custvovati z zivalmi, ne jemljejo jih kot bitja, ki si zasluzijo svobodo in sreco in si zelijo


kaksne klobase pa so to??? kaksen tujek? kaksna mrtva hrana??? a ti ješ zivo hrano :D hotmoni strahu, nesrece,... kr neki...
to da so ljudje ki jejo meso bolj agresivni kot vegetarijanci ne vem kdo je dokazu, najvecja buca je pa tu da mesojedci nimajo sposobnosti custvovati z zivalmi...
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 20. Mar. 2005 11:08

opium napisal/-a:
stasa napisal/-a:Meso je skodljivo tudi zato, ker telesu predstavlja tujek, saj meso je mrtva, postana hrana, nasicena s hormoni nesrece, strahu, ter trpljenja, ki se izloca v zivali ko je klana..ljudje ki jedo meso so bolj agresivni, otopeli za custva drugih in to se kaze v temu, da mesojedci nimajo sposobnosti custvovati z zivalmi, ne jemljejo jih kot bitja, ki si zasluzijo svobodo in sreco in si zelijo


kaksne klobase pa so to??? kaksen tujek? kaksna mrtva hrana??? a ti je zivo hrano :D hotmoni strahu, nesrece,... kr neki...
to da so ljudje ki jejo meso bolj agresivni kot vegetarijanci ne vem kdo je dokazu, najvecja buca je pa tu da mesojedci nimajo sposobnosti custvovati z zivalmi...


Se strinjam, Opium. To je natolcevanje. Kaj pa tisti, ki imamo domače živali - ali je kruto in grdo, če razvajamo svoje psičke z različnimi dobrotami, če se ukvarjamo z njimi bolj kot s sabo in če jim imamo radi? Pa smo ravno tako mesojedci. In, ali naj postrežem mojemu psu s solato in sadjem namesto z mesom mrtvih živali? Kot vem, bi bilo to tudi mučenje, saj bi pes crknil. Ne vem zakaj obsojati mesojedce, saj je vendar človek že od pradavnine mesojedec. In res sem mnenja, da je na svetu premalo hrane, da bi bili lahko vsi vegetarijanci, saj ima rastlinska hrana manjšo hranilno vrednost in je je potrbno veliko več kot mesa za zadostitev dnevnih potreb.
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 20. Mar. 2005 11:14

stasa napisal/-a:ljudje ki jedo meso so bolj agresivni, otopeli za custva drugih in to se kaze v temu, da mesojedci nimajo sposobnosti custvovati z zivalmi, ne jemljejo jih kot bitja, ki si zasluzijo svobodo in sreco in si zelijo, pravtako kot mi, biti srecna in vesela..

Po tej izjavi bi potem morali biti vsi moji prijatelji brez čustev in vse to kar si napisala...no ti povem da ni res in ne boš verjela ampak nekateri izmed njih imajo celo svoje živalice...

Tako je življenje..meso se je jedlo od nekdaj in tega ne boš mogla spremenit pa če se na trepalnice postaviš...

stasa napisal/-a:ljudje in zivali smo del narave, mi pa se obnasamo kot da je narava nasa in jo dominiramo na vse mozne nacine,ampak se nam ze mascuje(cunamiji, viharji..) in se nam se bo..

Ja res je..narava bo poskrbela in nas iztrebila, da nekateri ne bodo več tako kruti do živali..in dej mi povej, kolikšen % ljudi zdaj misli, da so cunamiji in viharji "kazen" za tiste ki jedo meso in ubijajo živali-skratka "rulajo" na tem svetu?

stasa napisal/-a:in namesto da bi cuvali nase male prijatelje, jih jemo, mucimo in se in se...

Dej povej to kakšnim prebivalcem afrike ali aboriginom ali ljudstvom ki živijo na drugačen način kot ti in nimajo denarne zmožnosti in za to da preživijo morajo ubijat...



tjaskaaa napisal/-a:ok men se zdi d je blo o tem že dost rečenga,d je počas to že mal tečn :?


Se strinjam!
Uporabniški avatar
.:sonchika:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 165
Na forumu od: 11. 3. 2005
Kraj: Malo tu, malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a .:sonchika:. » 20. Mar. 2005 11:37

Samo, to s cunamiji je pa res za lase privlečeno. Meso in vreme nimata nič skupnega. Je pa res, da ravnamo slabo z Zemljo. In prej ko slej bomo uničili tudi sami sebe. Morda z mesom ne, vsekakor pa s svinjarijo in vojnami.
strela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 22. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a strela » 20. Mar. 2005 12:03

staša

meni pa se zdi da ste ravno vegetarjanci (pa neki kvazi zaščitniki živali) bolj agresivni in nestrpni, predvsem do nas mesojedcev.

Aja, Hitler je bil vegetarjanec. To pove marsikaj.
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 20. Mar. 2005 12:32

strela napisal/-a:staša

meni pa se zdi da ste ravno vegetarjanci (pa neki kvazi zaščitniki živali) bolj agresivni in nestrpni, predvsem do nas mesojedcev.

Aja, Hitler je bil vegetarjanec. To pove marsikaj.


Tole s hitlerjem je pa cisto mimo. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Ce ze zacenjas s takimi bedarijami:

"Menim, da bi vegetarijanski način življenja že s čisto fizičnim vplivom na človeški temperament izredno koristno vplival na velik del človeštva."

Albert Einstein

"O ti sment, Einstein je bil vegetarijanec. To pove mariskaj"

"Sem vegetarijanec in nealkoholik, ker tako bolje izkoristim svoje možgane."

Thomas A. Edison
"Aja, Edinson je bil vegetarijanec. To pove marsikaj"

Kdor ubija živali, da bi jih jedel, v sebi brez potrebe zatre najvišje duhovno čustvo - sočutje ter usmiljenje do sebi podobnih živih bitij - in zaradi nasilja nad lastnimi čustvi postane okruten."

Lev Nikolajevič Tolstoj

"Aja, Tolstoj je bil vegetarijanec. To pove marsikaj"

NEUMNO KAJ!?!??! :roll: ZELO. Ne mores verjet, kaksni argumenti prihajajo.

Nikoli nisem bile nestrpna do mesojedcev, ampak take neumene primerjave so mi pa tako mimo, da si ne morem pomagat.
strela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 22. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a strela » 20. Mar. 2005 12:52

To da sta bila Einstein in Tolstoj vegetarjanca, ne pomeni da vegetarjanci ne morejo biti agresivni in nestrpni. Pa Tolstoju se je nekaj let pred smrtjo malo utrgalo, pa še novo vero je poskušal uvesti.

Osebno poznam kar nekaj vegetarjancev, ki stalno težijo vsejedcem. Jaz nikomur ne težim kaj naj je, meni pa vegetarjanci stalno nalagajo da je meso škodljivo, pa da uboge živali trpijo... Pa demonstracije ki jih organizirajo fanatični vegetarjanci pa zaščitniki živali znajo biti precej nestrpne in nasilne, vsaj po svetu če ne pri nas. Boriti se za pravice živali, hkrati pa napadati sočloveka se mi zdi hinavsko.
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 20. Mar. 2005 13:00

To da sta bila Einstein in Tolstoj vegetarjanca, ne pomeni da vegetarjanci ne morejo biti agresivni in nestrpni. Pa Tolstoju se je nekaj let pred smrtjo malo utrgalo, pa še novo vero je poskušal uvesti.

ITAK!!!! Kot to, da je bil Hitler vegetarijanc, ne pomeni, da so vsi vegetarijanci nasilni, nestrpni in agresivni! :roll: :roll:

Mislim, da je v svetu veliko hujsega, kot demonstracije ljudi, ki zelijo dobro zivalim in ki jim gredo ljudje v krzneni industriji na bruhanje.
Ne bom se sla tega pogovora dalje, ker mislim, da je moznost, da se na koncu skregamo, jaz bom morala pa lepit linke filmov, kjer bo slo vsem na bruhanje.

Cisto verjamem in vem, da so nekateri vegiji nasilni, kot tudi ljudje, ki imajo veliko proti njim, ces da so blesavi, ker je to naravni krog zivljenja ( ja to sem pa jaz ze slisala o sebi).
I rest my case

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov