Izdelki za zelo občutljivo kožo

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cool_chick
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a cool_chick » 26. Sep. 2007 17:37

mene pa zanima kaj uporabljate za zelo občutljivo kožo?? sem namreč ena tistih nesrečnih, ki se ji pojavijo neke pikice(zdravnica jim pravi IMPETIGO) hehe, priporoča pa mi, naj se ne tuširam vsak dan, oz. naj ne uporabljam dišečih gelo, ki se penijo. kaj ve uporabljate? al pa kak drug dober recept iz kakih naravnih zadev?? drugače sm pa s svojo kožo nasplošno zadovoljna-čista je in normalna-ne mastna ne suha... hvala za odgovore! :D
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 26. Sep. 2007 20:50

mogoče kaki locctaine(ker so kao naravni)? ne vem... La*Perla pomagaj :D
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 26. Sep. 2007 21:39

razmazena_maca napisal/-a:mogoče kaki locctaine(ker so kao naravni)? ne vem... La*Perla pomagaj :D


Po inštrukcijah La*Perle vem tole: loccitane ni dober, ker je preveč parfumiran. Če maš občutliivo kožo moraž uporabljati stvari, ki niso parfumirane, so brez alkohola, vsebujejo antioksidante, so nekomedogene, vlažijo in ne izsušijo kože.

a to rabiš za celo telo ali samo obraz?

Drgač pa bi La*Perla priporočila: Clinique :wink: :wink: :wink:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 26. Sep. 2007 22:29

jaz uporabljam vodo in tonik za obraz od Avona/oriflemea in pa navadno bejbi nivea kremo.
Karkoli dam druzga nase sem cela mezolasta, lišajatsa, skratka odgovarja mi minimalizem kemije na koži.
all*starka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 6. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a all*starka » 27. Sep. 2007 11:54

js sm sprovala nešteto krem in ostajam pr bejbi kremi od niveje. edino kar me moti je to, da se svetm ker je ful mastna.

jah, je pa problem če maš po celmu telesu tako občutljivo kožo.
a si probala kake zeliščne "doma" narejene kreme?
Uporabniški avatar
Amaris
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 26. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Amaris » 27. Sep. 2007 13:24

Uporabljaj naravno kozmetiko. Jaz sem mela prej full probleme s izsušeno kožo, lišaji, izpuščaji ... In meni dejansko ta kozmetika pomaga. Kozmetika mora imet BDIH znak (kontrolirana naravna kozmetika - http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/). Je pa več različnih znamk Weleda, Dr. Hauschka, Lavera, Logona, Sante, tudi Alverde od DM (ampak ne vsa), ... Dobi se po Sanolaborjih, v Kalčku, tudi drogerije Tuš, DM in Muller v manjših količinah, ali pa na netu: http://shop.zivacenter.org/, http://www.tm-shop.si/si/page/group/grp ... ponudbe/-/.
Cenovno je malo dražja, ampak tudi odvisno od tega, kakšno kozmetiko kupuješ zdaj. Recimo je cenejša od L'Occitane, ...
Upam, da ti bo pomagalo. :)
Uporabniški avatar
cool_chick
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a cool_chick » 27. Sep. 2007 15:55

hvala punce....to rabim za po telesu...sicer sm probala francosko la pour roche, kupla sm jo u lekarni mi je una tam priporočala...je brez vonja pa brez alkohola..pa ati mi je prinesu neko naravno zeliščno kremo, tak da bomo vidl...pa še 1x hvala :D
Uporabniški avatar
ZEAST
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ZEAST » 03. Okt. 2007 11:05

Ce si recimo delas kopel, si notr nalij olivno olje, k ga mate za kuhat. Z njim se lahko tut mazes po telesu (kot losjon, olje za telo). Je bol naravno od kerekol kreme in baje tut zelo zdravo za kozo. Ene moti vonj, ampak se tega res hitr navads (ce te slucajno moti). Probi, ce ti pa ne bo odgovarjal pa tut ne bos nobene skode nardila. Aha tocno, baje da med tut zlo blagodejno deluje na kozo. Isto velja kot za olivno olje, das si 1-2 zlici v kopel in se not namakas. Za kozo mazat pa res ni :P no razn ce si delas ksno masko za obraz.
Uporabniški avatar
koala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 7. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a koala » 03. Okt. 2007 17:30

Zeast ima dober predlog, bi samo dodala, da če te moti vonj olivnega olja, si v kopel kani nekaj kapljic esencialnega olja, ki ti lepo diši, edino pazi na to, da je 100% naravno in nima dodanih kakšnih packarij.

Si mogoče že probala kakavovo maslo? Meni kar odgovarja, imam tudi precej občutljivo kožo, dobi se ga v kosu in se na telesni temperaturi topi.

Če bi pa rada kaj sama čarala, maš pa veliko receptov tu
http://www.makeyourcosmetics.com/recipe ... at=lotions
še več pa če mal pobrskaš po googlu.

Aha pa še to sem pozabila: če se moraš izogibati gelom, ki se penijo, se moraš izogibat sodium laureth sulfat-u ali pa njegovim spojinam, ki ga/jih tlačijo skoraj v vse peneče stvari in je ponavad pri sestavinah naveden takoj za vodo.
Larika20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 3. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Larika20 » 04. Okt. 2007 15:34

definitivno ti priporočam EUCERIN!!!

Meni se zdijo izdelki zelo vredu,sama imam zelo problematično kožo in mi je pomagalo!
Uporabniški avatar
Boa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 29. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Boa » 04. Okt. 2007 18:31

Jst bi ti pa priporočala izdelke za dojenčke. Mislim, da so primerni še za najbolj občutljivo kožo.
Ne kadim, a vedno vžgem.
Uporabniški avatar
malacveka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 9. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a malacveka » 08. Okt. 2007 15:53

ja, Eucerin je res super. Jz sm mela poleti sončno kremo od Eucerina, ker se mi vsako leto naredijo neke pikice in fleki po sončenju, letos pa se mi niso.

Drugače pa definitivno priporočam čimbolj naravno kozmetiko. Baje je od dr. Hauschke (vrjetn sm narobe napisala) zelo dobra.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 09. Okt. 2007 10:06

jest ti priporočam kozmetiko Dr.Hauschka.Edino njihova čistilna krema mi ne izsuši kože,pa sem sprobala vse živo od kozmetike.
Imajo jo v lekarnah in zeliščnih lekarnah,na vsake toliko časa pa pride v te lekarne tudi neka predstavnica,ki ti svetuje katere izdleke te kozmetike bi tvoji koži najbolj odgovarjali.
Uporabniški avatar
mash@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 15. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mash@ » 09. Okt. 2007 18:16

jaz uporabljam največ kremice in body buttre Body shop, ki jih navadno kupim v Grazu al pa na kakšnem letališču, ker na žalost še nimamo pri nas te trgovine. :cry: delajo pa namreč vse iz naravnih materialov in snovi ter olj, tko da če nisi direktno elergičen na neko hrano ali pa začimbo, potem ni problemov.
Uporabniški avatar
Amaris
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 26. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Amaris » 10. Okt. 2007 9:09

Kar se tiče kremic za dojenčke: vsebujejo isto agresivne sestavine kot ostala kozmetika, samo embalaža je lepša. :)
En članek o kozmetiki in njenih sestavinah: http://www.viva.si/clanek.asp?id=2651

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov