Foto model - avdicije, modne agencije...

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Kali
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 1. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Kali » 08. Sep. 2004 20:00

Nujno bi rabila nasvet, če katera ve kaj o tem. Sicer ne gre zame ampak za mojo mlajšo sestro, ki je pred dilemo pa bi rada slišala kakšno mnenje koga, ki to bolj pozna. V kratkem se gre zato, da jo je enkrat na cesti srečal agent modne agencije in jo povabil na avdicijo, na katero je iz radovednosti šla, po avdiciji (kjer je bilo še ene 20 drugih) je dobila domov pismo da da je med izbranimi, ampak da mora opraviti tečaj manekenske hoje ki stane 35.000SIT. Na sestanku so jim povedali, da ko opravijo tečaj ne bodo nujno sprejete v agencijo in da jih običajno potem odleti še kakšnih 25%. Sedaj se odloča ali naj gre na tečaj ali ne kjer bo po možnosti odletela, kljub temu da bo plačala 35.000sit kar ni malo za študentski žep in se ji to zdi kar velko tveganje. Starh jo je tudi tega da je ta tečaj samo zavajanje s strani agencije, da so vsem puncam poslali, da so izbrane, da potem vse plačajo za tisti tečaj in potem vn potegnejo samo kakšno, če sploh katero. V faco je ful simpatična, ampak jo skrbi, da je nebi hoteli zaradi postave: visoka je 179cm in tehta 62kg, kar je kar veliko za manekenske (anoreksične) mere.
Gre pa za agencijo Hering Models & Promotion iz Ljubljane.
Hvaležna bi bila kakršnega koli mnenja, samo da vsaj malo pomagam moji zmedeni tamali.

Nadaljevanje tukaj: Foto modeli - avdicije, modne agencije... ipd #2
BRITNEY2
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 8. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a BRITNEY2 » 08. Sep. 2004 20:18

hi!
preden sem vila za katero agencijo gre sem ze vedla katera je! !Vem ker je moja prijateljica sla tja.
ce te karkoli zanima mi pust mail al pa cifro.
ker sama ne vem kako bi kak podatek o sebi pustila da bi bla anonima.
ne zelim da se opece kot moja kolegica!
lep pozdrav!
Uporabniški avatar
Lutkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 29. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lutkica » 08. Sep. 2004 20:57

čaw ja jst sm tut vedla že prej za katero agencijo gre pa morm rečt nej gre čim dlje stran od heringa če hoče zares postat model. Velik mojih prjatlc je blo tam in niso prov nič zadovoljne k jim sploh ne daje dela hujšat morjo in poznam eno k je že v anoreksijo padla zard njega pa še ne smejo se prijavit na nobeno tekmovanje kar se mi zdi še najslabš ker ravno na teh tekmovanjih si punce pridobijo izkušnje. če pa hoče zares postat model pa priporočam agencijo model group. pa tvoji sestrci želim veliko sreče v modnem svetuuuuu!:flower:
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 09. Sep. 2004 7:28

Moja sošolka, ki je zdej med finalistkami za miss Slovenije, dela preko agencije Bronz in je rekla da je zelo zadovoljna in da so ful fer..Če ti je kej v pomoč... :nixweiss:
foxy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a foxy » 09. Sep. 2004 7:41

Tudi mene je na cesti že parkrat ustavila agentka heringa in vsakič na isto finto. Prepričuje te, da prideš k njim na avdicijo, ki je v bistvu samo sestanek, na katerem te skušajo pridobiti za vplačilo tečaja. Ker sem jo zavrnila, me je še neki prepričevala, potem sem ji pa kar rekla, da če se ji zdim res tolk super, naj pa oni vložijo vame denar za manekenski tečaj, saj bodo potem tko al tko procente vlekel. No, pol pa ni imela kakega pametnega argumetna. Skratka, hočem rečt, da se mi ne zdijo neka resna agencija. Saj že če njihovo stran pogledaš, vidiš, da je čist amaterska. Pa jo primerjaj potem z model group al pa z nina lubarda al pa kako resno agencijo, pa boš vidla. Vsekakor vsem, ki vas to delo zanima, ne priporočam heringa.
Uporabniški avatar
darchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 5. 7. 2004
Kraj: EU :-)

Neprebrana objavaNapisal/-a darchy » 09. Sep. 2004 8:25

foxy napisal/-a: potem sem ji pa kar rekla, da če se ji zdim res tolk super, naj pa oni vložijo vame denar za manekenski tečaj, saj bodo potem tko al tko procente vlekel. No, pol pa ni imela kakega pametnega argumetna.

:D :evil: :respekt:

Jaz sem preko heringa naredila tečaj za hosteso in so tudi ful obljubljali, kako ti oni potem zrihtajo šiht, pa ni bilo nič iz tega!!!!!
sicer sem na tečaju rtes pridobila izkušnje in kak koristen nasvet, vendar pa je bilo vse daleč os obljubljenega.
Zato vsem pravim, ROKE VSTRAN!
*I love sunshine*
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 09. Sep. 2004 14:52

moj oce je vedno pravil, da ce ti nekdo ponuja delo, kjer moras prvo ti placati, potem je nekaj sumljivega v igri

... naj tvoja sestra, poisce kaksno drugo agencijo
Uporabniški avatar
Kali
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 1. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Kali » 09. Sep. 2004 15:40

Ful hvala za vse nasvete. Sestri so res pomagal, že prej je dvomla mal v vse skupi, ampak zdej ima vsaj potrejn dvom, da lahko brez slabe vesti, da je izgubla kakšno življensko priložnost, pusti to za sabo.
Uporabniški avatar
Mister
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 22. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Mister » 23. Sep. 2004 9:04

Poznam nekaj primerov. takšne agencije delajo avdicije in potem od študentk vlečejo denar za plače. Mislim, da ne gre vsem tako rožnato.

Ponavadi so tečaji manekenske hoje, profesionalno fotografiranje, kar lahko skupaj znese recimo 80.000SIT, pa če je recimo na avdiciji, ajde recmo 50 punc je to 4.000.000,00SIT čistega keša. Kar je zelo uredu za vse stroške in plače in dobiček, vzamejo pa recimo 2 ali 3.

Punce pamet v roke. Danes brez vez ni nič. :cool:
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 23. Sep. 2004 9:10

Tut jst sm že takoj ko sm začela brat tvoj post vedla za katreo agencijo gre!! Moj nasvet : samo čim dalj stran od tega Heringa!!! Sm neki časa delala zanga in res... za vsako stvar smo mogl samo keš tja nost!!!! Nej raj poskusi pr kkšni drugi agenciji..., sej jih je v Lj. še ceu kup!!
Če pa ma takšno postavo kt si napisala pa tut ne bo problem... :wink:
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 23. Sep. 2004 9:23

moja sodelavka je bla pri nini lubarda, pa je FULLL zadovoljna.....naj tam poskusi....
nogica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a nogica » 25. Sep. 2004 12:51

amm...sama sm že opravila tečaj hoje pri heringu,takrat je blo zabavno toda puncam tega ne priporočam. Nič posebnega,nauči hojo+slačenje plašča. Hering hoče od vsake punce full iztržit in ji skos govori:hujšaj..hujšaj,hujšššaj-pa zadnje čase dela z enimi in istimi puncami
Priporočam agencijo bronz (iz lastnih izkušenj)

In kako je blo pol s sestro?Se je že odločila kaj bo nardila?Katero demonstratorko je mela na tečaju?
Uporabniški avatar
Soma
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 27. 9. 2004
Kraj: središče kaosa

Neprebrana objavaNapisal/-a Soma » 28. Sep. 2004 19:15

tej agenciji sm tud jest dala dnar, se naučila hodt, in potem odletela.Men je blo v bistvu vseeno a bom šla al ne, samo oče je reku, da je kao "once in a lifetime" in je pač dal dnar.Je pa kr velik deklet, ki godrnja preko te agencije..so kr dost hm..goljufi..ampk tak je pač biznis.Ena izkušnja več pač.
Če misli, da ima tisto kar pač potrebuje..naj gre..pa če ima denar..drugače pa..neka znanka je tudi v tej agenciji že dolgo časa, in je mogla dat operirat nos, tko so ji rekl, tkoda glede tega, da te oni vzamejo tako kot si in te nč ne spreminjajo je en velik Bull.
reptillia.
Uporabniški avatar
mucika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 7. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a mucika » 07. Okt. 2004 19:49

vem, da mal pozno pisem na to temo..ampak vseeno! Ko sm zacela brati tvoje prve vrstice..ja ja Hering. Ves tud jst sm bila pri njemu na tem tecaju, dala 35 cukov..potem pa od vseh deklet in fantov kateri smo bili tam je izbral le nekaj...oz. ne on temvec komisija katera nas je ocenjevala. V roku tedna nam ja sporocil odgovore..sprejetim! Ker sem bila sprejeta se je zacela moja druga naloga..HUJSANJE!! Ker ko bi prisla do 57 kilogramov pri 180cm..takrat sm dobra za njih..In ce po pravici povem .. se kar hujsam in izgubljam pamet .. zelo rada bi delala v tem, ce ze ne drugega poleg studiaj kot hobi..za samopotrditev...ampak me ti kilogrami spravljajo ob pamet..ni jih tako tezko izgubiti..problem jih je obdrzati :(

Upam, da bo uspelo tudi tvoji sestrci in vsem dekletom ki se trudite pri tem .. ali pa pri drugih ciljih katere ste si zastavile :)

cao
Uporabniški avatar
_Le`Ona_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 8. 10. 2004
Kraj: MS/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a _Le`Ona_ » 08. Okt. 2004 15:34

Zivjo,
a pri bronzu in Model group je treba kaj palcati?si moras dat delat book?
Ima kdo izkusnje z agencijo Privee Models?

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov