Modna svetovalnica

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
anjica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anjica » 27. Mar. 2012 12:24

Živjo!
Zanima me ali paše skupaj naslednja kombinacija za na poroko: temno modra oblekica, čevlji Slika in torbica v sivi oz. srebrni barvi (pač v velikosti malo večje denarnice)?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 27. Mar. 2012 12:39

^^ meni ti čevlji ne zgledajo temno modre barve, ampak črni, zato jaz te kombinacije ne bi nikoli dala nase.
Mi že temno modra in črna ne pašeta skupaj Tako kot mi npr ne gresta skupaj temno rjava in črna), potem pa še srebrna kr z neba pade zraven...

Če bi bili pa čevlji precej enake barve kot oblekica in bi bili tudi paščki na čevljih enaki barvi torbice,...pa verjetno.
Uporabniški avatar
anjica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anjica » 27. Mar. 2012 12:51

čevlji so temno modri, skoraj enake barve kot oblekica, na sliki se vidi drugače. torbica pa podobne barve kot paščki na čevljih. skrbi me le temno modra in siva barva skupaj :?

tudi pri meni ne pride v poštev kombinacija temno modre, črne in sive oz. srebrne :nein:
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 27. Mar. 2012 13:09

Če je nekak vse skupaj podobne barve, potem bi to še šlo.

Jaz se spomnim primera moje prijateljice, ki je imela temno modro oblekico in črne čevlje in torbico zraven. Ji je ena svetovala, da vse skupaj malo poživi...z npr. rdečim lakom za nohte in uhani v barvi laka.
Smo probale in je bilo takoj boljš...lahko tudi ti mogoče probaš s čim takim. Da malo poživiš zadevo.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 27. Mar. 2012 14:10

Si ti prepričana, da so čevlji temno modri? Mogoče se ti zaradi semiša tak zdi. Moja sestra ima enake čevlje in so črni kolko vem, se niti ne spomnim da so prodajali v modri ali kakšni drugi barvi (sem si jih tud sama sprobavala v trgovini in so bili samo v črni).

Nevem meni osebno te barve nekak ne gredo skupaj (precej pusto bi lahko izgledalo). Mogla bi videt obleko in torbico. Drugače pa probaj nekak poživit outfit kot je vesna rekla.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
anjica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anjica » 27. Mar. 2012 17:27

ja čevlji so temno modri :D imeli so črne in modre, črne ima moja kolegica. sicer pa sploh ne bom imela tega, ker ne bom dobila obleke, tako da bom morala nabaviti kaj drugega, pa vseeno hvala za nasvete.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 27. Mar. 2012 18:11

Da pristavim svoje mnenje, čeprov nima več smisla. Se ne obremenjujem, tud če oblečem temno modro zdraven črne. Ali pa temno rjavo z črno, roza z oranžno, itd.... Vse je odvisno kako izpade oblečeno, nimam pa strogih pravil, katerih barv ne smem skup (tudi pravilo, da se mora vsak kos oblačil ujemati z nečim drugim mi je trapasto :) ) Velikokrat te kombinacije ujemanja le v teoriji delujejo, dejansko pa tud če vse "štima" ne zgledajo najbolš.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 27. Mar. 2012 19:09

Mene pa nekaj bolj splošnega zanima. Včeraj sem hodila po Avstriji in danes po našem europarku...
Po trgovinah grem res velikokrat in se mi zadnje čase dogaja, da mi nič ni všeč, če pa mi je že kaj je pa drago. Vsaj meni se zdi drago. Kaj ve mislite, ali so te srajčke, majčke, bluzice, ki jih najdemo v trgovinah v šoping centrih pri nas, vredne teh denarjev, ki jih odštejemo zanje?
Ko tako gledaš še težko najdeš kakšno stvar pod 20 eur. Po mojem mnenju so te stvari vse visoko precenjene. Zdi se mi grozno, da moram za bluzico odšteti 30, 40 eur... pa je vse iz Kitajske, cheap shit, ki ga nabavljajo za mal denarja.
Saj vem, da smo ženske in rade naupujemo in smo rade urejene in se želimo obleči po zadnji modi, ampak mislim, da nekje bi morala biti meja. Oblekca v eni trgovini... kot za na plažo... klump od klumpa pa 30 eur. V drugi 50, 70 ...
Ne govorim o tem koliko in kaj si lahko kdo privošči, ampak o tem, da moramo za nekakovostne stvari odšteti zelo veliko denarja.
Po drugi strani je pa tooooliiiiko trgovin, tooooliiiiko robe pa ne morem nikjer dobiti lepih in kakovostnih balerink. Pred leti sem si v Bati kupila (za mene) najlepše balerinke za 30 eur in sem jih ogromno nosila. Zdaj iščem, iščem in ne najdem ničesar.
Pa še to opažam. Vse trgovine, ki so kdaj kaj pomenile v centru Mb propadajo. Zaprli so LCS, Champion, T. Hilfiger ... v prostorih kjer so bile pa so sedaj te luknje z "italijansko" modo, poceni plastičnimi čevlji, vse se sveti. Tudi v Europarku je sedaj že veliko teh trgovin. Kam smo prišli?
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
posh_girl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 18. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a posh_girl » 28. Mar. 2012 8:32

Da dodam še svoje mnenje h barvam, ki pašejo ali ne pašejo skupaj... sama nikoli ne bi dala nase npr. oranžne in zelene skupaj, ali pa rdeče in zelene skupaj. Prav tako ne bi dala skupaj nase dve zelo živi barvi ali pa kaj florescentnega.

Drugače mislim, da črna in temno modra nista barvi, ki apriori ne bi pašali skupaj. Seveda pašeta skupaj, a včasih človeka take temne barve malo zamorijo polt in obarvanost človeka.

Bolj je pomembno, da se nosi barve, ki ustrezajo polti, barvi las in barvi oči človeka - meni npr pristojijo tople barve, zelo bledo me naredi "šunkasto" roza barva - tako da če kaj nosim podobnega, se raje bolj namažem, ker drugače zgledam bleda.
popotnica333
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a popotnica333 » 31. Mar. 2012 11:21

Mene pa zanima kaj bi ve oblekle zraven takšne oblekice? Oblekica je bež, podobna tej na sliki, samo da je čisto telirana oz. po meni.

http://www.hm.com/si/product/98069?article=98069-A

Jst sem razmišljala o kakšni kratki rjavi jaknci in pa mogoče kakšen rjav šalček ter rjave balerinke. Priložnost je pa moj rojstni dan :D Ima katera še kakšno idejo? slikco mogoče? :)
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 01. Apr. 2012 8:56

Tamara stylish napisal/-a:Mene pa nekaj bolj splošnega zanima. Včeraj sem hodila po Avstriji in danes po našem europarku...
Po trgovinah grem res velikokrat in se mi zadnje čase dogaja, da mi nič ni všeč, če pa mi je že kaj je pa drago. Vsaj meni se zdi drago. Kaj ve mislite, ali so te srajčke, majčke, bluzice, ki jih najdemo v trgovinah v šoping centrih pri nas, vredne teh denarjev, ki jih odštejemo zanje?
Ko tako gledaš še težko najdeš kakšno stvar pod 20 eur. Po mojem mnenju so te stvari vse visoko precenjene. Zdi se mi grozno, da moram za bluzico odšteti 30, 40 eur... pa je vse iz Kitajske, cheap shit, ki ga nabavljajo za mal denarja.
Saj vem, da smo ženske in rade naupujemo in smo rade urejene in se želimo obleči po zadnji modi, ampak mislim, da nekje bi morala biti meja. Oblekca v eni trgovini... kot za na plažo... klump od klumpa pa 30 eur. V drugi 50, 70 ...
Ne govorim o tem koliko in kaj si lahko kdo privošči, ampak o tem, da moramo za nekakovostne stvari odšteti zelo veliko denarja.
Po drugi strani je pa tooooliiiiko trgovin, tooooliiiiko robe pa ne morem nikjer dobiti lepih in kakovostnih balerink. Pred leti sem si v Bati kupila (za mene) najlepše balerinke za 30 eur in sem jih ogromno nosila. Zdaj iščem, iščem in ne najdem ničesar.
Pa še to opažam. Vse trgovine, ki so kdaj kaj pomenile v centru Mb propadajo. Zaprli so LCS, Champion, T. Hilfiger ... v prostorih kjer so bile pa so sedaj te luknje z "italijansko" modo, poceni plastičnimi čevlji, vse se sveti. Tudi v Europarku je sedaj že veliko teh trgovin. Kam smo prišli?


Se popolnoma strinjam. Zadeve s postale precenjene. Je že res, da v H&M in podobnih trgovonah dobiš dokaj ugodne stvari, samo so tudi tu stvari precenjene, glede na to kje so izdelane. Še bolj pa je draga kozmetika. Nimamo kaj, tako pač je!
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 01. Apr. 2012 10:31

pa sja ima vsak mžnost klupovati prek spleta direktno iz kitajske. Ampak ne vidiš obleke, ne veš če ti bo prav, plačaš zelo drtago poštnino.

Kaj pa trgovina: plača par tisoč evrov za najemnino, izgled trgovine, stroške dela prodajalk. Valda da zaslužijo,ampak ti plačaš to razliko v ceni zato da dejansko vidiš in probaš predmet in če ti ne ustreza da ga vrneš.
Še vedno pa ti preostanejo razprodaje če se ti zdi predrago, vse te ugodnosti pa bi imela.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 01. Apr. 2012 11:37

^^ Sej mislim, da se njej ne zdi problematična samo cena, ampak tudi (predvsem) vse slabša kvaliteta :wink: Tako da ne vem, meni se zdi še 5 EUR preveč za eno napol razparano cotko, ki se bo ob prvem nošenju zmuckala, četudi model in barva izgledata luštkano :?

Da ne govorimo o raznih škodljivih kemikalijah, ki jih še posebej Kitajci na veliko uporabljajo (imam eno rdečo navadno majčko z dolgimi rokavi iz Chocolate, izgledala je super za pod jakno, kadar se grem npr. samo malo rekreirat ali na sprehod, ampak mi je to živo rdeče barvilo čist uničilo notranjost jaknice, vse mi je pobarvalo :eek: in to po več pranjih, iz jaknice pa tudi ne gre ven, kljub velikemu trudu in obdelavi... aja, pa preden sem to pogruntala, sem preko kože to rdeče barvilo nevede prenesela še na eno drugo majčko, ki sem jo oblekla za nošenjem te rdeče :eek: bog si ga vedi, kaj sem to dobila v kožo istočasno :? listka na majčki se jim pa niti prišit ni ljubilo, ampak so ga nalepili k ovratniku kot nalepko :D )... Razpade in zmucka se pa tudi večinoma vse zelo hitro.

Pa ne mislim ravno teh tipičnih štacunc s kitajsko robo, tja sploh ne zahajam (razen te majčke v Chocolate, kjer pa itak tudi trdijo, da je to italijansko :D seveda, ker so pri Kitajcih v Trstu nabavili), pri vseh znamkah zadnja leta kvaliteta pada, cene pa rastejo :? Tudi ZARA ima vsako leto slabše: ena nevtralna črna jopica že po par nošenjih izgleda vsa boga, da ne omenjam, da se mi je že pred prvim nošenjem med zapenjanjem v roki zdrobil gumbek :lol: (pa nisem kakšen hrust in tud lepo pazim na svoje stvari), z oblačil visijo nitke, zadrge štekajo, moj topek je 'škrbast' (pozabili so prišit trakce za obešalnik na obeh straneh) ... H&M še huje, pred leti mi je bilo kar všeč, zdaj je pa res vse slabša kvaliteta... Ali pa Top Shop - jeseni sem kupila en lušten cekarček iz umetnega materiala, izgledal je dokaj švohkan, ampak je bila cena 68 EUR :? Za tako zadevo se mi zdi kar zasoljena cena, ampak sem naivno mislila, da je očitno dost kvaliteten in močen :D Evo, spet po par nošenjih je imel en vogalček oguljen (material je odpadel), notranja stran ročaja je prevzela barvo moje bundice, vsak dan izgleda bolj 'zmatran' in razpokan in samo čakam, kdaj mi bo razpadel na rami. Nasprotno - imam pa kar nekaj stvari od teh omenjenih znamk že doma, starih tudi po 5 ali več let, in so vse skorajda kot nove, veliko bolj kvalitetne in vzdržljive (kljub številnim nošenjem).


Pa tudi znamke višjega cenovnega razreda, npr. Ralph Lauren, Juicy Couture itd. imajo pogosto 'made in China' stvari; ok, ampak tam je vseeno kvaliteta boljša (pač oni imajo več profita zaradi cenejše del. sile, nek quality control imajo pa vseeno).

Btw, mogoče bi tako debato raje prestavili v samostojno temo, tukaj ne vem, če paše :)
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 01. Apr. 2012 21:04

Se strinjam z zgoraj napisanim in ja ciljam na to razmerje cena-kvaliteta... to je katastrofa.

Posredniki ogromno zaslužijo. Marže so previsoke. Njihovi zaposleni dobivajo minimalne plače. Najemnine so pa pač njihovo nujno zlo...
In ne govorim le zase, ampak za vse. Menim, da se je včasih dobilo več za ta ali nižji denar. In govorim o vseh stvareh-ne samo oblačilih, ampak ker nas je tukaj večina takih, ki veliko nakupujemo in podobno, sem izpostavila to.

Mislim, da ne bom več nakupovala oblačil tako kot sem jih včasih, vse kar mi je blo kje všeč- ker dejansko mi je škoda denarja za made in China.

*Morda bo kdo dal to v posebej temo... ne vem :D
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 03. Apr. 2012 17:01

Mene zanima s čim bi ve kombinirale tele čevlje:

Slika

pa "torbico":

Slika

Oboje je iz enakega materiala, čeprav ne zgleda tako :)
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron