Moški in moda

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Lexi_photo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 4. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Lexi_photo » 07. Avg. 2011 8:15

Pa da začnem =)
Torej v mojem življenju sem si partnerje vedno izbirala glede na značaj, razgledanost, kompatibilnost z mano, lepoto, "kemijo" med nama ter verjetno tudi nezavedno je na mojo odločitev vplivalo kako je fant oz. moški oblečen.

Ko pomislim so bili dejansko vsi moji fantje oblečeni zelo šik.
Seveda je meni to ustrezalo saj tudi mene zanima moda ter novi trendi.

Sedaj pa sem spoznala super fanta, ki se oblači dokaj športno. Ampak ne športno lepo.. Ampak športno zanemarjeno..
Ker se mi je zdel na vseh drugih področjih kot nalašč zame sem se z njim spustila v zvezo. Sedaj pa vedno bolj odkrivam to nekompatibilnost med mano oz. mojimi oblekami in njegovimi.

Vem, da se to grozno sliši ampak nekako mi je v njegovi družbi včasih neprijetno, zaradi tega ker ni urejen. Seveda pa nočem da to vpliva na najino zvezo. Moj bivši fant je zadnič prišel do mene in je rekel, da si nebi nikoli mislil da bom hodila z fantom, ki se ne spozna na modo in da verjetno ne bova dlje časa skupaj. In seveda me je to prizadelo, po svoje pa vem da je verjetno res da ne bova dolgo skupaj če se ne bo ona vsaj malo spremenil

Pred dnevi sem mu omenila da me to moti. Pogovarjala sva se kako uro in na koncu me je vprašala kaj mi je všeč če moški nosi.. Želela sem začeti z malim in mu rekla, naj si kupi navadno črno srajco. Zdaj si jo je kupil in jo grem danes pogledati.

Ne vem do katere meje naj poizkušam (če sploh naj) spremeniti njegovo oblačenje.
Pač moti me da gre v trgovino in kupi prvo stvar, ki jo vidi njegove
velikosti.

Prosim povejte mi kaj naj naredim, ker sem se prvič znašla v taki situaciji.

:!:
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 07. Avg. 2011 9:53

Heh, če si se ga že lotila spreminjat in ti on to dopušča, sta se tega lotila na napačen način. Vsaj nek kompromis morata nrdit, poejta skupej v trgovino in SKUPAJ izberita nekaj, kar je OBEMA všeč. Sigurno se bo našel kakšen kos garderobe, ki bo obema ok. Pa še to, sprva naj se kupi sam en kos garderobe ali dva..Ne pa vse naenkrat, razen če mu ti plačaš vse ;)
Sčasoma, počasi bo že izoblikoval nek svoj slog, ki bo manj "zanemarjen"(kakor ti opisuješ). Pač pusti mu, da to spremembo naredi sam ane, ne pa ga ucopatit "kup nvadno črno srajco! jz pa jutr preverm, če je okej" :P Kaj če ne bo ok, jo bo moral zamenjat? :)
Skratka, skupaj to naredta, ne pa ga silit v nekaj, kar mu ni všeč.

Btw, če imaš kakšno vsaj približno sličico njegovega "zanemarjenega" oblačenja..ti bomo lahk lažje svetovale, če on ni pr seb, al pa ti nisi pri sebi ;)( čeprav men je že to lol, da ti bivši govori o tem kako mora met tvoj tip smisel za modo :D ampak ok, tvoj tip se očitno prilagaja teb).
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 07. Avg. 2011 13:16

navadna črna srajca.... :lol: :lol: :lol:

iz njega boš naredila kmeta, ki misli, kako je dobro oblečen...verjetno bodo črne hlače, črna srajca s kratkimi rokavi in kakšna oranžna ali krem kravata, kajne??? :lol:

brrrrrrrrrrrr...za kozlat.... :D :D :D
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 07. Avg. 2011 13:55

tega ne razumem, spoznaš nekoga ki kadi, se zaljubiš v njega, postaneta par, potem te pa že moti, ker kadi...in čudežno misliš, da ti ga bo uspelo spremeniti...dosti žensk, ko gre v zvezo mislijo, da bodo tipa spremenile...raje si poišči takega, ki ti bo ustrezal že na začetku..
Lexi_photo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 4. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Lexi_photo » 07. Avg. 2011 20:25

..Evelyn.. napisal/-a:Heh, če si se ga že lotila spreminjat in ti on to dopušča, sta se tega lotila na napačen način. Vsaj nek kompromis morata nrdit, poejta skupej v trgovino in SKUPAJ izberita nekaj, kar je OBEMA všeč. Sigurno se bo našel kakšen kos garderobe, ki bo obema ok. Pa še to, sprva naj se kupi sam en kos garderobe ali dva..Ne pa vse naenkrat, razen če mu ti plačaš vse ;)
Sčasoma, počasi bo že izoblikoval nek svoj slog, ki bo manj "zanemarjen"(kakor ti opisuješ). Pač pusti mu, da to spremembo naredi sam ane, ne pa ga ucopatit "kup nvadno črno srajco! jz pa jutr preverm, če je okej" :P Kaj če ne bo ok, jo bo moral zamenjat? :)
Skratka, skupaj to naredta, ne pa ga silit v nekaj, kar mu ni všeč.

Btw, če imaš kakšno vsaj približno sličico njegovega "zanemarjenega" oblačenja..ti bomo lahk lažje svetovale, če on ni pr seb, al pa ti nisi pri sebi ;)( čeprav men je že to lol, da ti bivši govori o tem kako mora met tvoj tip smisel za modo :D ampak ok, tvoj tip se očitno prilagaja teb).



Prvo hvala za odgovor. Z fantom sva se pogovorila, da greva skupaj po nakupih. Poizkušala bom res prvo z malimi spremembami in upam, da ga bo čez čas morda začela moda celo zanimati. Mislim verjetno se res sliši da sem totalno grozna ženska, ker me tako moti to kako se fant oblači. AMpak zdi se mi to tudi del kulture, da se naprimer na otvoritev razstave ne prideš z trenerko, ki ti je totalno prekratka... Ko bi vsaj oblekel jeans,....

Tule sta je linka, kakko bi bilo meni všeč še bi bil on oblečen.
Na prvem linku mislim sredinskega v temno zelenem suknjiču in tistega skrajno desno z oranžnimi lasmi. Upam da je dovolj razvidno.
in ja, res se dokaj prilagaja meni..

Klik

Klik


Na tem linku (sredinska fotka!!!) pa je primer njegovih pisanih zame groznih srajc. on bi si namesto hlač ki so na fotki oblekel trenerko!

Klik
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 07. Avg. 2011 21:31

Okej.. Change him as much as you can. :D Ker ČE je to res, kar si napisala, je horror. :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 08. Avg. 2011 1:23

sem pogledal linke...ježuš...jaz se niti za maškare ne bi tako oblekel! :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 08. Avg. 2011 7:50

meni je totalno smešno, da ti od tipa, ki mu (očitno) dejansko cunja ne predstavlja drugo kot "nekaj da ni gol", pričakuješ, da boš ga dobila v "moško majico z ženskim izrezom na dekolteju", ozek korenčkast đins, nizke "ala" gumače, zelen sako z broško in "babjo" frizuro. oz. z dvema besedama- HIGH FASHION.
ok. jaz se strinjam s tabo, da je vse to ful kul šik in zakon. ampak jaz obožujem modo. ne morem pa od svojega tipa pričakovati, da bo kdaj oblekel kaj takega, ker on tudi mene ne sili da se piflam klko konjev ima kak avto in o nekih fly simulatorjih itd.

jaz ti rečem tako. če postaviš obratno situacijo. da bi on hotel na vsak način, da se ti začneš oblačiti bolj casual. tako dolgo bi vztrajal, dokler ne bi imela v omari samo običnih majic, običnih kavbojk in trenirk. a bi mu pustila?
(ta primer je nerešljiv. ne moreš ti cel lajf svoejga moškega oblačiti, mu vcepljati v glavo london in paris, hoditi z njim po nakupih, ga naročiti na vogue in ga razčlovečiti- ker to, kako se kdo oblači je nekaj njegovega. ne moreš ga spreminjati v bistvu. jaz ti predlagam: take it or leave it.
(jaz bi s takim tipom tudi težko shajala. ampak nisem jaz "njegov okus za oblačenje". kakšnega imaš, ga imaš. pustimo najstniške prehode. tvoj revež se bo pa poskusil podrejati. wrong!)
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Lexi_photo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 4. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Lexi_photo » 09. Avg. 2011 11:21

Včeraj sva se prvič skupaj podala po nakupih. Zdelo se mi je najprimerneje da se odpraviva v H&M. Tam se mi zdijo oblačila dokaj modna, kvalitetna in tudi cenovno zelo dostopna. Ko sva prišla na moški oddelek sem ga prvo vprašala kaj mu je všeč. Malo se je razgledal in rekel, da mu je vse všeč. Tako sva prvo poiskala klasične kose, ki jih pomojem rabi vsak moški. Ko si jih je poizkusil se mi je zdelo, da mu je dejansko všeč kaj ima oblečeno. Tako da je kupil oblačil za okoli 100 evrov. Tako, da sva pomojem naredila (predvsem on) velik korak. Kaj se frizure tiče ima kratek paž z kodrastimi lasmi. Ko me je danes obiskal v novih oblačilih sem si mislila lahko samo: To je moj POPOLN fant.


Claire: Jaz nočem, da je moj fant totalno šik in v stilu z modnimi smernicami. Želim pa si, da bi bil oblečem v skladu z nekimi normativi sprejetega.
Jaz ga spoštujem kot osebo in ga ne želim posebej spreminjati. Ampak mislim, da če me ima rad mora sprejeti tudi moje kritike... (in pohvale)
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 09. Avg. 2011 14:08

in obratno, ce mas ti rada njega, ga mors sprejet takega kot je...ne gledat samo enostransko, nase
Uporabniški avatar
Marx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 14. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Marx » 10. Avg. 2011 0:55

Če je rekel, da mu je vse všeč, to po moje pomeni, da ga cunje kaj preveč ne zanimajo in mu je za te reči vseeno - sicer močno dvomim, da bi nekomu bilo všeč vse, kar v trgovini visi.
Sploh v H&M, kjer opazim precej cenenih in ne ravno kvalitetnih stvari.


Tale tip (iz tvojega linka) je kombinacija črne in svetlo sive barve, s tankimi nožicami - ena je malo privzdignjena. Samo še kljun mu manjka, pa bi bil lahko štorklja :twisted:
Slika
Šalo na stran, meni recimo nikakor ne grejo skupaj ozke hlače z nekom, ki je že tako ali tako zelo suh.
Per aspera ad astra.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 10. Avg. 2011 6:09

Lexi_photo napisal/-a:Včeraj sva se prvič skupaj podala po nakupih. Zdelo se mi je najprimerneje da se odpraviva v H&M. Tam se mi zdijo oblačila dokaj modna, kvalitetna in tudi cenovno zelo dostopna. Ko sva prišla na moški oddelek sem ga prvo vprašala kaj mu je všeč. Malo se je razgledal in rekel, da mu je vse všeč. Tako sva prvo poiskala klasične kose, ki jih pomojem rabi vsak moški. Ko si jih je poizkusil se mi je zdelo, da mu je dejansko všeč kaj ima oblečeno. Tako da je kupil oblačil za okoli 100 evrov. Tako, da sva pomojem naredila (predvsem on) velik korak. Kaj se frizure tiče ima kratek paž z kodrastimi lasmi. Ko me je danes obiskal v novih oblačilih sem si mislila lahko samo: To je moj POPOLN fant.




tole je farsa, majkemi.... :lol: :lol: :lol:

neko modo opevaš, pol pa direkt v H&M pa narediš stilsko preobrazbo za 100€! ter dobiš celo kvalitetna oblačila za ta denar! :lol: malo se je razgledal in rekel, da mu je vse všeč, jebote, copata! :lol: ali pa taktika v stilu pesmi "hvala zemlji hvala nebu da sem se te končno znebu".

sam to ti rečem...ti ne bi bla dolg moja.... :D :D :D
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 10. Avg. 2011 8:12

Ko gledam današnjo modo (ki mi ni preveč všeč ne za moške, ne za ženske), si velikokrat rečem: Hvala bogu, da se moj zna oblečt! :D

Poznam primer ženske, ki hoče tudi svojega tipa prepričat, da se oblači malo drugače. Ker ona ga pa v tej in tej majici že ne bo gledala...ampak največja katastrofa je, da se tudi ona ne zna lepo oblečt!
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 10. Avg. 2011 8:28

Na katero otvoritev rastave je šel v trenirki? Zdaj v nekih starih, pretegnjenih cunjah se okrog res ne da hodit. Še manj v umazanih. Ampak vsak dan v reklcu je pa tud mal čudno. Mora bit času primerno urejen. In koliko je star tvoj fant?
Sicer pa dvomim, da katera najde fanta, ki ji v vseh stvareh odgovarja. Tebi tvoj ne v načinu oblačenja. Drugi ti pa v čem drugem ne bi.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 10. Avg. 2011 11:03

Jochie napisal/-a:
neko modo opevaš, pol pa direkt v H&M pa narediš stilsko preobrazbo za 100€! ter dobiš celo kvalitetna oblačila za ta denar! :lol: malo se je razgledal in rekel, da mu je vse všeč, jebote, copata! :lol: ali pa taktika v stilu pesmi "hvala zemlji hvala nebu da sem se te končno znebu".


:D 1+

res je POPOLN. kima in kupi, kima in kupi, kima in kupi.
(pač prilepila si res modele s cunjami, ki si jih niti bolj modni tipi ne bi oblekli. sori, en h&m je pa daleč od trgovine za modne guruje. že zato, ker so cene prenizke. tako bo, kot sem ti rekla. cel lajf ga boš oblačila kot otroka.)
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov