"Poslovna" moda

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 24. Avg. 2010 13:11

punce rabim pomoč...

v kratkem se odpravljam na svoje prvo službeno potovanje v tujino, sem predstavnica podjetja na zelo ugledni generalni skupščini, kjer bodo ljudje z vsega sveta.

sicer se oblačim precej preprosto, v glavnem v kavbojke in kako lepšo majčko, poleti pa oblekice in krila (seveda oboje primerno za službo, vedar preprosto). tudi čevlje s peto nosim zelo redko.

zavedam se, da bom morala biti na tej skupščini poslovno urejena, nimam pa pojma, kako naj to dosežem za dostopno ceno. potrebovala bi 2 kompleta (2 dni sestankovanja) in sicer za toplo vreme. če bi se le dalo, bi npr. krilo obdržala oba dni, menjala pa srajce. a je to sprejemljivo?

problem je namreč predvsem ta, da sem trenutno precej brez denarja in si neke fancy mode ne morem privoščiti, pa tudi mi je škoda denarja zanjo, saj tega sicer ne nosim, take priložnosti so izredno redke (npr. 1-2x na leto).

zanima me, kako garderobo bi mi svetovale. krilo mora biti obvezno nad koleni (tudi če čisto malo, ampak drugače moje noge zgledajo katastrofalno krive...). lahko tudi hlače? rada bi konkretne predloge, pa po sprejemljivi ceni. čevlje imam črne peeptoes s približno 8cm pete od replaya, bolj ali manj nove, tako da tega ne rabim.
mam pa kar ok postavo, tak da se s tem ni treba obremenjevat.

hvala punce!
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 24. Avg. 2010 13:23

Jaz bi šla iskat kakšen lep kostim. Hlačni z kiklo.. mislim, da sploh niso več tako cenovno nedostopni, pa mislim da jih najdeš skoraj v vsaki trgovini z oblačili.. Pol ubistvu samo še izbiraš barvo, alpa greš klasično črno - belo kombinacijo..
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
bonbonchek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bonbonchek » 24. Avg. 2010 13:23

Trgovina: lahko ZARA, ONA-ON, tam imajo bolj lepe stvari za žensko poslovno modo- pojdi tja in si kupi kakšen fajn kompletek krila + suknjiča za zraven. Komplet naj bo temnomodre ali temnosive barve (črna za poleti nekako ni), če pa si bolj drzna, je lahko tudi bele (ampak pazi, da je blago zelo kvalitetno) s kakšnimi podolžnimi črtami.
Krilo naj ima zelo majhen razporek spredaj ali zadaj.
Suknjič naj bo teliran, lahko je s kratkimi rokavi (do komolcev).

Kar se tiče dveh bluzic; bela bluzica za k temnomodremu ali sivemu kompletu, če si tradicionalna. Če si upaš, si kupi za k sivemu npr. živo barvo fuksije, k sivi paše tudi rumena, določeni odtenki zelene. K temnomodri sede bela skoraj najlepše. Če boš v dvomih, vprašaj trgovko kaj meni ona, da bi sedlo zraven. Bluzice naj bodo bolj preprostega kroja, klasične.

Drži se pravila; dva različna odtenka iste barve ne gresta skupaj in pa različni vzorci tudi ne (črtasto krilo in pikasta bluza, naprimer).
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 24. Avg. 2010 13:30

Slika

Slika

S črnimi hlačami lahko kombiniraš bluzo v raznih barvah.
(s)mej se
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 24. Avg. 2010 13:36

Moj nasvet je tudi ONA ON tam imajo dosti takšnih oblačil. Omisli si kakšen kostim, ali pa črne hlače + bluzo. Sem prepričana, da boš črne hlače lahko še kdaj oblekla tudi za kako drugo priložnost.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Avg. 2010 13:43

V H&M se tudi marsikaj lepega najde, pa v Emporiumu na določenih oddelkih je tudi poceni (moja mami je precej kupovala Dorothy Perkins).

Primeri iz H&M (nekatere bi v drugačne kombinacije dala, ampak ok):
Slika Slika SlikaSlika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Sicer so pa meni elegantne hlače neki najgršega, ampak ok...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 24. Avg. 2010 18:41

uuuu mala te stvari iz H&M so pa ful lepe za videt. a majo to tut pri nas? sploh 3., 4. in predzadnja so nekej takega, kar bi jaz oblekla za tako priložnost. hehe, v resnici si sebe sploh ne predstavljam v tem...

hvala punce!
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Avg. 2010 18:44

Skoraj vse bi morali imeti tudi pri nas, tako da kar pojdi pogledat in upam da najdeš kaj zase :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Avg. 2010 18:46

Svašta. Nikoli ne bi uganila, da je tole H&M. Bo treba malo na Čopovo pogledat it, v Kranju tega ni :)
vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 24. Avg. 2010 20:16

ja, tudi jaz ne bi nikoli rekla, da je H&M tole...

no pa še eno vprašanje: po konferenci je večerja za vse udeležence. coctail dress? in kaj zaboga sploh je to ;) ne rabim najbrž poudarjat, da tudi takih oblek nimam, moje oblekice so bolj lahkotnega stila...
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Avg. 2010 20:19

Kakšen je ta tvoj lahkoten stil? Kakšna približna slikca?

Google: coctail dress
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Rhea
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 196
Na forumu od: 2. 10. 2004
Kraj: Frigate Bay

Neprebrana objavaNapisal/-a Rhea » 24. Avg. 2010 22:32

vis_maior napisal/-a:ja, tudi jaz ne bi nikoli rekla, da je H&M tole...

no pa še eno vprašanje: po konferenci je večerja za vse udeležence. coctail dress? in kaj zaboga sploh je to ;) ne rabim najbrž poudarjat, da tudi takih oblek nimam, moje oblekice so bolj lahkotnega stila...


Ce takih stvari sicer ne oblacis najmanj falis z "little black dress". Je najbolj "univerzalno oblacljiva" zadeva od oblekic sploh. Gre se pa za elegantno krojeno krajso oblekico in jih pravtako lahko najdes v trgovinah kot je kaka Zara, H&M, itd...
Uporabniški avatar
hubabuba
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a hubabuba » 25. Avg. 2010 9:59

Kokr vem, ma tudi H&M primerne stvari za takšne priložnosti (vsaj bluzice, krila in mogoče kkašne hlače). Jst obiskujem H&M v Celju in v Ljubljani. V Lj imajo na Čopovi v enem nadstropju tudi bolj "resna" oblačila (mislim, da v drugem).

Sicer pa, malo za igračkanje: http://www.hm.com/si/fashion/fashionstu ... udio.nhtml

:)
vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 25. Avg. 2010 14:09

*mala* ponavadi nosim kavbojke (slim fit) in kako srajčko ali pa lepšo majčko. zraven pa balerinke oz. uggice, če je mraz, pozimi včasih tut škorenjčke s peto, poleti pa več ali manj take lepše šlape (ne lih take gumaste za na plažo, ampak usnjene brez pete). poleti pa nosim tut oblekice, ki jih dobim v zari ali H&M, pa seveda razne srfarske znamke, samo teh ne za v službo. ali pa kratke kavbojke (malo nad koleni) in srajčko. anyway, sej se znam oblečt, samo ti kostimčki pa to so mi bili zmerej precej out, tak za starejše so se mi zdeli. no sej, stara sem 25 let, tak da mogoče že pašem v to starejšo skupino (upam da ne...).

vaši predlogi se mi zdijo super, vidim, da bo treba v šoping. problem jele v tem, d bodo na tej konferenci sami pomembni ljudje s ful keša in najbrž tut spedenani do amena. no ampak bodo že preživeli v moji sromni zara in H&M družbi ;)
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Avg. 2010 14:18

Sej tisti klasični kostimi so res out, ampak se jih da naredit moderne v lepših kombinacijah (kakšen klasičen kos, drugo pa bolj sproščeno).

Poročaj, kaj si boš kupila :D Pa mala črna oblekica res ni slaba ideja :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov