Nakupovanje v Italiji

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kstendle
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 29. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kstendle » 04. Jun. 2008 18:55

Čaw

Mene pa zanima, če katera hodi v shopping v Gorico? Kam je pametno it? Kje se nahajajo kakšne kul trgovince? Se sploh splača it, ali je boljše it v Trst? Zanimajo nas predvsem kakšne poletne hlače pa kakšne poceni majčke - pač v smislu dost poceni, ker smo take, da ponavadi vzamemo vse kar nam je na prvi pogled všeč, se pa hitro naveličamo stvari :)

hvala in lp
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 04. Jun. 2008 19:10

Glede italijanske Gorice imam same pohvale... Redno sm tm, ker mi je ful blizu in ker pri nas, v NG, zaenkrat ni nobene pametne trgovine.

Je ulica, ki jo mi imenujemo Raštel (ne me vprašat, če je to njeno pravo ime). Tam je res kot kitajska četrt (skori neki takega :wink: ). Mislim, dobiš ful robe (hlače, majčke.......) in niti ni tolko drago. Sej niso samo Kitajci, ampak je ful poceni trgovin na tistem mestu. Ta ulica je pa prav na trgu (tam kjer je cerkvica in velik parkirni) in zaviješ notr u tako (vsaj tko zgleda) zakotno ulico...

Potem imaš pa od travnika v Gorici pa vse tja do bencinske (in še naprej :D ) same trgovine, ampak so bolj znamke in seveda tudi bolj dražje. Kšne fajn hlače boš lahko dobila v Standi al pa v Oviesse (ki pa niti ni tolko drag). Sej obe trgovini sta ena nasprot druge in jih ne morš falit, ker res piše na veliko. No sej če se po tej dolgi ulici sprehodiš, boš 100% našla kaj zase...

Če se pa še kaj spomnem, ti dodam :wink:
Zadnjič spremenil MilkyWay, dne 04. Jun. 2008 19:26, skupaj popravljeno 1 krat.
kstendle
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 29. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kstendle » 04. Jun. 2008 19:42

a so v Gorici tud te kitajske trgovince, kjer prodajajo vse živo? tako kot npr. v Trstu? ker kot sem rekla, se hitro naveličamo cunj in zato niti ni nujno da so ne vem kaka kvaliteta, prej je važna kvantiteta :P to so itak bolj kot ne sezonske cunjice :)

a bi bila katera tako dobra in bi mi napisala pot od Nove Gorice do Gorice oz. do teh trgovinic? Jaz bom prvič tam, tako da... :oops:
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 04. Jun. 2008 19:48

Alora...Ko prideš v NG, ti svetujem, da greš preko prehoda na Erjavčevi ulici (to je preko prehoda čez železnico, blizu železniške postaje-sej boš vidla). No in se pelješ naprej po taki ravni ulici (seveda govorimo že na italijanski strani) in prideš do nekega krožnega in greš ven na zadnjem izhodu. Po tem izhodu bi morala iti po taki tlakovani cesti, mimo celga kupa avtov parkiranih ob cesti (tko da ne moreš niti mimo) in čez par metrov se bojo začele trgovine. Pa greš še kar naravnost po glavni cesti in prideš do trga s cerkvijo in parkirnim. Parkiraš na tem parkirnem in zagledaš eno veliko stavbo (neka uradna stavba, nevem točno kaj). Na njeni levi strani je uličica, imenovana Raštel.
Kitajci te pa spremljajo cel čas vožnje :D

No upam, da se boš znajdla. Če pa karkoli še neveš, kar vpraši.
Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 05. Jun. 2008 10:49

Ma Rašel je bil enpar let nazaj ok, zdej greš lahko če maš za kupit kako športno majco, druge stvari so pa vsaj za moj okus ogabne.
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 05. Jun. 2008 11:00

Raštel pa res da ni uredu.Sploh ni tko poceni in roba je obupna.Kar se tiče pa Stande, ki jo je omenla Milky Way pa ne obstaja več.Punca pa kje ti živiš? :D Tam je zdej Benetton in spodi je Outlet, meni ful fajn ker dobiš trenirke, majčke, spodnje perilo po ful znižani ceni.Oviesse je pa meni itak zakon.Ful majo fajn robo pa še poceni.Potem je kr uredu tut Web, ki je tudi nasproti Oviesse, zraven Benettona.Kdaj zavijem tudi v Bernardi,ki se vsake toliko dobi kr uredu stvari.

Sam po teh majhnih mestnih trgovinah je itak vse dražje, tko da js nasplošno raje grem v Udine v Citta Fiera kjer dobiš ful ceneje in še več boljših trgovin je.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
Miss N.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 22. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss N. » 05. Jun. 2008 11:02

pravilno je Rastello...

samo tam ni več kar je blo...so še ene 2 al 3 kitajske trgovine, k2 (šport), dve od čevljev - Kosic in uni k se zdej ne spomnem in še ene par trgovinc k je vse tako nametano noter da glava boli...

drugače boš morda kej dobila na Corsi (ne vem več kako se točno kliče ulica) tam maš Motivi, Web, Bata, Benetton (Standa ne obstaja več - zdej je tam Benetton), Oviesse in še par takih trgovin če maš globji žep (Lacoste, Botteguca - Gucci, Armani...)
aja tam blizu je še Tacco Matto (čevlji)- ma so se preselili in nove lokacije še nism odkrila

drugače maš že malo ven iz centra Via terza armatta (ulica) - tam je Pittarelo (čevlji)... tam blizu maš še Bernardi (obleke) in pod krožnim še Smart (obleke)

cenovno... Bernardi in Oviesse sta si cenovno kar podobna, dobiš kar kvalitetno robo in ni tako drago. Pittarelo bi js uvrstila v neko isto cenovno skupino

druge trgovine so tudi u redu, samo so malo dražje kot ^^, ma se včasih tudi da dobit kej cenovno ugodno - ku naletiš
Če ne moreš pomagati, nagajaj. Važno je sodelovati...
Uporabniški avatar
lesnik
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 264
Na forumu od: 27. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lesnik » 05. Jun. 2008 11:05

Pa kaj Miss N. lahko poveš približno koliko so v teh trgovinah majčke,hlače,........daš za vsako ceno en primer.
Uporabniški avatar
Miss N.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 22. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss N. » 05. Jun. 2008 11:06

lolitaa napisal/-a:Sam po teh majhnih mestnih trgovinah je itak vse dražje, tko da js nasplošno raje grem v Udine v Citta Fiera kjer dobiš ful ceneje in še več boljših trgovin je.


al pa u Monfalcone u Emmisfero - tam se da tudi včasih kej dobit

in zdej k so odprli novo u Palmanovi - Outlet Village
Če ne moreš pomagati, nagajaj. Važno je sodelovati...
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 05. Jun. 2008 11:09

Emisfero je itak zakon :D .

Un Outlet Village pa meni ni najbolj všeč.Zase nisem nič dobila, ker majo bolj neke haj sesajeti trgovine, sej dobiš tudi normalne cene, ampak meni ni.Razen seveda une trgovine Calzedonia&Intimissimi ki dobiš spodnje hlačke za 1€ :D in trgovine Nike in Puma.Za te tri se pa definitivno splača it, sploh ker dobiš telovadne copate po ful znižani ceni.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
Miss N.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 22. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss N. » 05. Jun. 2008 11:15

lolitaa napisal/-a:Emisfero je itak zakon :D .

Un Outlet Village pa meni ni najbolj všeč.Zase nisem nič dobila, ker majo bolj neke haj sesajeti trgovine, sej dobiš tudi normalne cene, ampak meni ni.Razen seveda une trgovine Calzedonia&Intimissimi ki dobiš spodnje hlačke za 1€ :D in trgovine Nike in Puma.Za te tri se pa definitivno splača it, sploh ker dobiš telovadne copate po ful znižani ceni.


pomoje tako poceni spodnjega perila iz Calzedonie in Intimissimi še nism dobila... sploh nism mogla verjet

še en par trgovin mi je všečnih v Outletu...


lesnik napisal/-a:Pa kaj Miss N. lahko poveš približno koliko so v teh trgovinah majčke,hlače,........daš za vsako ceno en primer.


zdej si me pa najdla... morm it malo pogledat po trgovinah (-> jutri :D )... tako da sporočim
Če ne moreš pomagati, nagajaj. Važno je sodelovati...
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 05. Jun. 2008 13:28

Lol, sem se že čudla kdaj so spet odprli Stando, ker nisem bla že nekaj časa tam :lach:
Sicer pa nimam več nič pametnega za dodat, ker so punce že vse napisale. No, razen tega da je Bernardi ( sej to je una štacuna tam če greš od Pittarellota proti Smartu, na unemu križišču naravnost, ne?) meni :nein: ker imajo večinoma tooooooook grdo in slabo robo, da je prav žalostno.
Uporabniški avatar
Miss N.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 22. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss N. » 05. Jun. 2008 13:33

Tiavanna napisal/-a: No, razen tega da je Bernardi ( sej to je una štacuna tam če greš od Pittarellota proti Smartu, na unemu križišču naravnost, ne?) meni :nein: ker imajo večinoma tooooooook grdo in slabo robo, da je prav žalostno.


ja tam je

ma tam je ku naletiš (ponavadi gremo tja kupit obleke za tamali dve - k itak vse uničijo in ne pazijo - tam pa je dokaj cenovno ugodno in za otroke dobiš lepe stvari)...kšnkrat se mi zdi da je slabša roba ku pr kitajcih
Če ne moreš pomagati, nagajaj. Važno je sodelovati...
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 05. Jun. 2008 13:35

Js v Bernardiju kupim edino kakšno trenirko al pa spodnje perilo, pa še to bolj redko ker majo res bolj bogo.Meni v Stari Gorici zmaga Oviesse.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
UTRINEK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 8. 8. 2007
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a UTRINEK » 05. Jun. 2008 14:03

ja enkrat (10 let nazaj), si res dost najdu in smo tudi mi hodili samo v Raštel. Samo zdej pa ni prav nč več, kar pa je, je pa drago glede na to da je bol bogo vse skup in trgovcci prav smešno čakjo pred vrati če bo kakšn mimo pršu! Če že grem v staro gorico grem v Bernardi al pa Oviese, samo zelo redko! Grem pa vedno malo naprej od Udin v ogromno trgovino Alpe Adria pa Citta Fiera, tle pa maš res vsega, pa od nizkih do visokih cen!

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov