Večje številke oblačil

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Geena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 6. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Geena » 29. Mar. 2007 17:36

Zgodba je takale..

Dans sem ful vesela po šoli šla u šoping. Stvar pa se je končala precej klavrno..nisem ravno ženska, ki na riti nosi hlače številka 34 oz. 36, ampak nosm jaz veeelik večjo številko, in sicer številko 46.

S prijateljico sva veselo odkorakali v tally w... in ona je čis vesela ogledovala cune..(nosi številko 36) Jaz ponavad ne nosim oblačil iz te trgovine, sem bolj pristaš h&m-ja, ampak sem useeno malo pogledala okol za čisto navadno belo majčko..številke prib. 10ih majčk so bile od 34 pa do 38..mislila sem si, da mogoče pač te majčke v večjih številkah nimajo več..in sem šla naprej..enako se mi je zgodilo tudi pri naslednjih parih artiklih, ponekod sem celo našla en kos v številki 40..prijazno sem stopila do prodajalke in sem jo vprašala kakšna je največja številka v tej trgovini..odgovorila mi je, da je to št. 40..

mislim halooo??? a boste rekl da nobena mlada punca oz. kdorkoli že nosi te obleke ne nosi št. 42, 44 ali še eno številko večje?

v orsayu so prodajalke povedale, da je največja številka 42, razen nekaterih izjem, ki so številka 44..

v h&mu so obleke zame samo na ženskem oddelku, na oddelku za mlade pa jih ni..kaj to pomeni? da sem stara..super, nisem si misnla, da bom to tok hitr dočakala..

vaše mnenje? se da sploh kej naredit?
And I'd give up forever to touch you
Cause I know that you feel me somehow
You're the closest to heaven that I'll ever be
And I don't want to go home right now
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 29. Mar. 2007 17:55

Hm.. Ti cist vrjamem. V TW tezko dobis velike stevilke, pa tudi ce je katere, jo hitro pokupijo, tako da vecinoma ostanejo 34, 36. Aja pa da o st. hlac ne govorim, tam raje ne probavam hlace, ker postane zamorjena :D:D
Ko sem sla parkrat probat tam majcke mi je bla 40 skoraj premala, pa imam st 38 - 40, tako, da ti svetujem, da gres pogledat v Emporium v Dorothy Perkins, tam imajo tudi večje stevilke.

In se mi zdi res absurdno, da ne delajo vecih stevlik, ker s(m)o dekleta vcasih prikrajsana za kasno lepo majcko. Jaz v Sportini kupujem Vero Modo, drugace pa jo raje mahnem v HM ali Zaro :)
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 29. Mar. 2007 17:57

ja standard da so w tally waiyl samo xs obleke.. pol je pa odvisno od modela.. :?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Mar. 2007 22:46

khm....jst ko sem bla nazadnje v orseyu sploh nism vidla številke večje od 36 :gruebel:
ma sej...te tejli vejliji, oreseji, sportina in podobne zadevščne so itak prepojene z xs cunjami..kej večjiga je že težko dobit...ok, razumem da hlač ne, ampak da so pa že v naravni velikosti L in xL majce velike kot S v normalni trgovini (npr. H&M) to pa ni več normalno...dejstvo je paš da je to že od nekdaj in da se že od nekdaj dela oblačila samo za tiste suhe, srednje suhe...tud za kakšne ekxtra suhe ni ni recimo...samo za nek ideal delajo, kot da bi bli vsi isti... :roll: neki časa sem se tud jst ful sikirala zarad tega in pizdila, zdej pa ne, ker sem najdla nekej štcun kjer dobim cifro zase in tud kul in lepa oblačila...sicer bi jst kdaj tud rada kakšno majčko iz orseya, ampak jebat ga, če nočjo kakšne večje cifre narest pol pač ne kupuješ tam...
sama recimo kupujem obleke v Evansu v emporiumu...Sicer je mal dražje, ampak je lepo in vsaj kvalitetno, za razliko od ostalih čip trgovin...Pa h&m me tud še ni razočaral, new yorker me že počas začenja...Pa mini in maksi tud ni slaba trgovina...dons je pač tko..če nisi idealne postave se moraš znajdt drugače in mal bolj poizskat zadeve...je pa res nepravino da se dela recimo samo do 40 številke...kot da pa mi močnejši nebi oblekl česa iz vseh teh trgovin :roll:

edit: pa dorothi perkins ma tud velike cifre...pa hude obleke..
Zadnjič spremenil *purple*, dne 30. Mar. 2007 0:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*AnNy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 27. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *AnNy » 30. Mar. 2007 0:34

ma v vseh trgovinah bi lohk mel kak posebn oddelk z večjimi številkami. to tut mene moti.tko k npr. u humanicu s čevlji, k majo tut za večje noge.jst u tally weijl kupujem sam majčke, hlače itaq vem da tam ne bom dobila, k majo sam mejhne.jst velikrat kupujem v emporiumu k majo bl večje cifre hlač, pa tut kkšne majčke, ampak z jopcami, majčkami nimam takih problemov kot s hlačami.pa tut v new yorkerju imajo kr velke majčke, k tam tut moja mat kupuje zase in vedno kej pametnga dobi.

drgač u mini&maksi boš pa vrjetn kej najdla, k tam majo pa tut extra velikost, no k sm bla nazadnje tm, so mel veliko izbiro. zdj pa ne vem...
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 30. Mar. 2007 6:33

Ko pa grem jaz po trgovinah in iščem št. 34 pa je ni in vidim samo XL številke, ki so ostale :) Grrr

Jaz mislim, da se da v H&M dobit zelo lepe kose oblačil večjih številk in čeprav so samo na ženskem oddelku, boš sigurno našla kaj lepega zase. Drugače pa se strinjam, malokje dobiš tako velike številke, razen če imajo za večje št. poseben oddelek (kot H&M).
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 30. Mar. 2007 8:20

jao kej ne znajo nrdit večje številke od 40??sej tlel po gorici se ne prtožujm, dobim ful hlač za mojo ret, ma sm šla 1x u lj in nism najdla neč...sm bla pole še cew tedn razočarana d sm se kao js zredila... :?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 30. Mar. 2007 9:22

Pa ne samo to, da ni velikih številk - nasploh so številke vedno manjše. In ne, to ni samo moj subjektivni občutek. Ker so mi 5 let stare hlače številka 36 ali S še vedno prav, nove pa moram kupiti 40. Sedanjo 36 spravim malo čez kolena ... Sploh v Orsayu, "Tajlivajlu", Njujorkerju ... v teh trgovinah moram zgornje dele vzeti največjo številko, da mi je prav. Pa še zdaleč nisem Jemma Jameson. :wink:

Zara je pa sploh poglavje zase - očitno narejena po španskih ali ne vem kakšnih standardih: če mi uspe L obleko zapeti čez joške (včasih mi je še L preozka), mi v bokih kakih 10cm ostaja. Očitno je vse narejeno za ženske z majhnimi prsmi in širokimi boki. Tako da tam kupim kvečjemu kakšen zgornji ali spodnji del, čeprav imajo zelo lepe oblekce.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 30. Mar. 2007 9:37

Ja v tejliju pomoje res ne moreš iskat večjih številk. Sej tm je blo vedno tko, da so ble full mejhne. :) Za Orseja nimam pojma, ker mene v tej trgovini ne bojo nikoli vidl, v H&M-ju pa kokr sem js vidla so ble vedno full velke številke, zdej pa že dolg nisem bla tm, ker pač nikoli nisem našla nič kar bi lahko spravla nase. ;)
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 30. Mar. 2007 11:03

V TW hlače dobijo samo punce v zgodnjem najstniškem obdobju, ki še nimajo bokov. Normalna ženska (ne debela!) tam hlač ne dobi čez stegna. Jaz sicer tam kupujem vse razen hlač, imajo super mini krila (taka kratka, kot so meni všeč) in pa luštne tope in puloverčke. Cifro vzamem glede na to, koliko hočem stvar oprijeto nosit.
V H&M pa so normalne cifre, tak da se da vse dobit. Je pa treba pazit na izdelavo in pred nakupom vse šive pregledat, če štimajo.
Zara ... mešani občutki. Zgornjih delov imam ful dosti od tam, tudi krila najdem, hlače pa imajo tako čuden kroj, da mi sploh ne stoji. Ali ne dobim čez rit, ali mi pa v pasu ostane 10 cm :?
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 30. Mar. 2007 11:39

Shannon napisal/-a:Zara ... mešani občutki. Zgornjih delov imam ful dosti od tam, tudi krila najdem, hlače pa imajo tako čuden kroj, da mi sploh ne stoji. Ali ne dobim čez rit, ali mi pa v pasu ostane 10 cm :?


Evo isto... Zara ma men katastrofalne kroje hlač (razen trenirk za doma, k jih mam vedno eno al pa dve številke večje od drugih hlač). Zgleda, da sem med številkama, sam še kar vedno probavam vse živo. Pa ene mi še niso bile enkrat prav. Drugje brez problema najdem hlače zase, ne vem kaj je fora s to Zaro. Z zgornjimi deli in oblekami hvalabogu nimam problemov. Oblekce so tut fine.

Drugače se pa tudi meni zdi, ki iščem manjše številke, da je ravno tisto, kar jaz hočem, samo še v velikih številkah. Hehe.

Tally Weijl... ravno danes sem poskusila eno majčko. Poskusila sem najprej M, potem pa še XS, ker S ni bilo. Kot da bi bila ista številka... obe srednja žalost na prsih in čiiisto preširoke okrog trebuha. Prisežem, da je bila ena etiketa XS in druga M, in da je bila številka identična. :eek: No, seveda je nisem kupila.

Aja glede Orsaya... moja mami ima dve poletne majčke iz tam, pa ima številko 44. Tako da izgleda, da obstajajo, sam jih hitro zmanjka.
jullia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 10. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia » 30. Mar. 2007 12:50

ma itak, da večjih številk zmanjka. meni tako ali tako ni čisto jasno, kdo naj bi te nove 38 cifre nosil, ker jih pri svojih 55 kilah pri najboljši volji ne uspem čez kolena spravit.
ma ja, je malo frustrirajoče, ko pograbiš s stojala številko, ki naj bi ti bila prav, na koncu pa ugotoviš, da v bistvu rabiš hlače, ki so 3 cifre večje :)

pa še nekaj. a se samo meni zdi, a delajo hlače vedno daljše? ko že uspem najti model, ki mi je čez boke prav, pa da mi v pasu ne zeva 5 cm luknje na hrbtu, bodo hlačnice stoposto par centimetrov predolge.
Uporabniški avatar
nefertit
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 21. 10. 2004
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a nefertit » 20. Apr. 2007 13:41

mene pa najbolj moti, da po dolgem iskanju končno najdem kavbojke 42/44 (odvisno od znamke/modela/...), jih oblečem in evo ga- prekleto nizek pas. kako da jim ni logično, da vsak ki ima 42 in več rab tud nekoliko višji pas, da skriješ trebušček. to mi gre res na jetra.
A moment on your lips, forever on your hips!
Uporabniški avatar
Ronnie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 21. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ronnie » 20. Apr. 2007 15:50

Mango ma malo manjše številke ponavadi, tam mam js naprimer L, pa še to mi je pri kakšnih oblekah preosko čez prsa. Drugače se mi pa zdi, da mata S. Oliver pa tut Benetton vedno velike številke, da lahko najdejo tut močnejši. Sicer pa se mislim da se zarad številk ne splača tko sekerat ker je veliko odvisno tut od modela pa trgovine v kateri kupuješ. :)
Uporabniški avatar
Afrodita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 23. 1. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Afrodita » 11. Sep. 2009 18:36

meni je pa zanimivo ko si najdem hlače v h&m al pa kje drugje so mi prekratke :D za mila bogega a res ni žensk k so velke 176 ali več :D in potem na meni čist lepe hlače zgledajo kt da so mi jih v vodi merli :) kaj to pomen da je večina žensk k majo cifro 44,46 metr pa čevap al kaj :roll:

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov