Težave s starši, potrebujem nasvet

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Ilona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 24. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ilona » 24. Jul. 2014 15:16

Živjo!

Stara sem 25, žal še živim pri starših, šolanje sem zaključila, prijavljena sem na zavod in konstantno sem v iskanju redne zaposlitve, od zavoda dobim tudi denarno pomoč, ki znaša okoli 100€..čeprav po govoricah bi morala dobivati okoli 200€. :roll:

Delam oz. opravljam posel, ki ga ljubim vendar za neko simbolično plačilo, da ravno ne delam zastonj. To delo me osrečuje in mi daje energijo, ki mi jo moji starši konstantno jemlejo s tem, da mi "težijo" naj si že najdem redno službo, pri kateri mi bo tekla delovna doba itd kar pa mi tu ne. Tu me žal zaradi stanja v državi ne morejo zaposliti.

Jaz sem mnenja, da bi raje počela nekaj kar me veseli, kot da bi delala nekaj kar me ne, samo za to da bom imela službo in da bodo lahko rekli sosedom da delam. Mislim, v čem je "fora" da delaš nekaj kar te ne veseli samo za to da preživiš? A smo res zato na svetu, da gledamo na uro in komaj čakamo da gremo domov?

Upiram se temu da bi delala kar me ne veseli oz. da bi delala samo za to da preživim pa čeprav kr nekaj in kr nekje :nein: Konstantno sem v vojni doma zaradi tega, sploh pa me že zelo moti ta primerjava z zdajšnimi in njihovimi časi.

Tudi ko se pogovarjam s sprijateljicami/znanci smo dejansko vsi na istem.. redko kdo ima redno službo, ali delajo na črno ali kako drugače..

Ima kdo kak nasvet?
Če bi lahko, bi se že zdavnaj odselila na svoje, samo da imam mir pred to čudno negativno energijo! :mad:

lp, Ilona
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 25. Jul. 2014 1:40

Ilona napisal/-a:Če bi lahko, bi se že zdavnaj odselila na svoje, samo da imam mir pred to čudno negativno energijo! :mad:

lp, Ilona


Oprosti, spet jaz. Ampak le da na kratko komentiram:

Ravno to je lepota samostojnosti in služenja lastnega denarja, iz katerekoli službe že pride. Ampak to je začaran krog. No služba - no mir. Zdej pa ti pretehtaj :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 26. Jul. 2014 10:08

Sicer si v drugi temi napisala, da isces tudi druge sluzbe, samo da je nekaj, kar je malo v nasprotju s tem, kar jaz razumem iz tega posta, ampak ok...

Po eni strani cisto razumem tvoje starse. Koncala si s faksom in pac pricakujejo, da se bos postavila na lastne noge. Saj verjetno razumejo, da sluzbe ne rastejo na drevesu, ampak zmisljevati si pa pac ne mores, ce res hoces delat, vsaj ne na zacetku. verjetno ti ne tezijo zaradi "sosedov," ampak ker si dosti stara, da se sama prezivljas in te oni cisto preprosto niso vec dolzni podpirat.

Po drugi strani pa razumem tudi tebe. Vcasih je treba delat kaj neplacanega ali slabo placanega, se trudit... v svoji stroki, da se dokazes in zacnes nekako na tem graditi kariero. Ce si lahko privoscis biti brez place, seveda.

Kot je pred mano napisala, ali samostojnost in mogoce ne ravno sanjska sluzba ali tezenje in delas se naprej zastonj kar te veseli :)

Ps.: ne vem sicer kako je kaj zadnje case, ampak visina socialne je odvisno od razlicnih dejavniko. ti ne dobivas polne, ker zivis doma pri starsih in se ne prezivljas sama, verjetno.
Ps 2: ne se pustit izkoriscat in v nedogled delat za drobiz ker je kao stanje v drzavi slabo! ce menis, da si koristna za podjetje/organizacijo, naj te primerno placajo!
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 27. Jul. 2014 11:40

vprašaj starše,kaj je glavni razlog njihovega teženja. ali je
a) finančne težave ker morajo vzdrževati še tebe
b) generalno mnenje, da je že čas, da bi človek pri 25 lahko imel službo in živel na svojem (s partnerjem, poročen, otrokom na poti, psom in kosilnico v vrtni hišici).

v primeru a) si poišči službo, karkoli pač je. jbg, življenje ni potica.

v primeru b) odločno povej svojim strašem, da za razliko od marsikoga ti imaš cilje/želje in sanje, ki jim slediš. takšni vložki se lahko obrestujejo tudi dolgoročno. in da kriza ne bo trajala večno. statistično gledano se dolgoročno stvari obrnejo na bolje, takrat boš pa ti že imela izkušnje v svoji stroki in boš lahko za plačilo delala stvari, ki te veselijo. ker te veselijo boš tudi boljša od tistih, ki bodo takšno delo opravljali po sili prilike in boš tudi lažje finančno uspešna. slednje pa koristi tudi strašme, saj boš ravno ti tista, ki jih bo podpirala na stara leta. dogovori se za nek "family allowance" npr. 2-3 let, kar pomeni, da te starši podpiranjo in financiraje še 2-3 leta. če se v tem času v sanjski službi nič ne premakne boš pač vzela karkoli pride. denar jim boš pa vračala, ko dobiš službo.

kaj pa je 2-3 leta proti večnosti ane. :wink:
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Ilona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 24. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ilona » 30. Jul. 2014 17:59

Punce ja seveda se upiram vsemu ostalemu, ker mi ni všeč.. pa ne zato, ker sem zbirčna.. ampak, ker imam na nekaterih področjih slabe izkušnje in vem, da bi bila nesrečna če bi to počela za tistih bogih 600€ kot sem že bila prej. Kaj mi bo denar in svoboda, če bom vsak dan zatežena in bodo to trpeli še vsi okol mene.. sploh pa, kdo želi imet nesrečena človeka v svojem podjetju, ki to počne ker pač mora... ampak žal, ker je tako stanje kakršno je seveda iščem tudi to, kar si ne želim početi.

Delam od svojega 15.leta preko študenta, zdaj ko pa pol leta nimam službe pa je že cel hudič. Ne samo to, da je cel hudič. Niti enkrat se ni nihče usedel z mano od staršev pa se pogovarjal o tem kaj me veseli ali pa me vprašal karkoli.. samo slišim kako sem nesposobna, da me itak nič ne zanima in razne podobne žaljivke, grožnje itd.. kar sploh ni res! Zanima me ogromno! Žal pa to ni dovolj za moje starše..

Še nekaj.. moj 2 leti mlajši brat je po 3-letih zavoda dobil službo, preko vez itak. Dela kar ga veseli, plačo ima lepo, živi doma, sam si plačuje telefon in zdravstveno zavarovanje in recimo tudi pomisli ne, da bi šel na svoje. Meni pa konstantno mečejo pod nos da sem že toliko stara da moram na svoje in da bi se morala vsak dan zahvaljevat ker živim tu zastonj.

Lepo vas prosim, kje je zdaj tu pravica punce? Dejansko si iščem sobo da spokam od tu, mi verjamete? Pa se mi slučajno ne sanja kako bom to financirala z cca 300€ ne kako bom živela.. samo da imam mir pred njimi. Pa vem, da mi hočejo dobro.. ampak obstaja način. Pripravljena sem se usest dol in se pogovorit.. vedno, ampak to vedno preraste v hud prepir. :rolleyes:
elektrobum
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 15. 7. 2012
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a elektrobum » 05. Avg. 2014 21:25

... ;D
Zadnjič spremenil elektrobum, dne 04. Jan. 2015 13:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo
Uporabniški avatar
Ilona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 24. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ilona » 11. Avg. 2014 13:15

Se s fantom seliva na svoje.. ni druge :) sicer se mi tut sanja ne kako bova, ker sva oba brez služb.. ampak bova že nekako.. ma kdo kak nasvet glede socialne? zanima me predvsem a se moram odjavit od doma in se prijavit tam oz. napisat da si bom zdaj vse sama plačevala al kako.. če ima kdo izkušnje s tem bi lepo prosila za nasvet :)

lp
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 11. Avg. 2014 15:38

Ne rabis stalnega prebivalisca na svojem, v podnajemu ga itak ne bos dobila. Pomaga, ce prijavis zacasno bivalisce, ampak tudi za to najemodajalci neradi slisijo. Sama nisem naredila nic od tega in sem dobila polno socialno, le obrazlozila sem na obrazcu, da ne zivim doma in se prezivljam sama. Poglej si obrazec, ga najdes na spletu!
Veliko srece, da ti uspe preziveti na svojem s socialno!
Uporabniški avatar
Ilona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 24. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ilona » 11. Avg. 2014 17:30

Hvala za nasvet in lepe želje :) tudi jaz upam da nama zalaufa! .. ko sem živela s starši sem dobivala 120 EUR mesečno saj sem tudi napisala, da živim doma. A mi lahko samo še poveste, moram napisat na obrazen, da sem na svojem in točne zneske najemnine + hrane ali samo napišem da se selim na svoje in bom za vse plačevala sama? :?:

lp
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 12. Avg. 2014 8:35

Ko si prvic zaprosila, si napisala svoje stroske? Ker po pravici povedano, se sama ne spomnim vec... Sem poskusala najti obrazec na spletu, ampak tisti, ki ga najdem, je drugacen, kot ko sem jaz izpolnjevala. Lahko, da so ga spreminjali. V vsakem primeru bojo pa tvoji stroski visji od 270 evrov, tako da je vseeno :)
Uporabniški avatar
Ilona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 24. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ilona » 12. Avg. 2014 11:53

Ko sem prvič oddala sem živela še doma in seveda nisem pisala stroškov. Za zdaj pa res ne vem kako naj napišem.. ker se selim v septembru. Kaj si morala tudi kakšno dokazilo dat da nisi več doma oz. začasni naslov ali si samo napisala pač da si na svojem?

lp
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 12. Avg. 2014 13:53

Ma lej, to ni neka znanost.
Izpolni obrazec s podatki, ki jih le-ta od tebe zahteva. Ni potrebno nobenih esejev ali prosto spisanih prosenj. Prosnja je birokratski postopek, nic vec. Sama se spomnim, da sem nekaj opisovala svojo situacijo na obrazcu, v eni posebni rubriki: v enem stavku, da sem brezposelna, se redna studentka, torej redne zaposlitve niti ne morem imeti, da si sama placujem najemnisko stanovanje zunaj kraja mojega stalnega prebivalisca. Tu se pa res ne spomnim, ce sem napisala, koliko imam stroskov mesecno, cisto mozno. Dokazil o zgoraj opisanem nisem dala (razen potrdila o solanju), ker kot receno, jih nisem imela (najemodajalec niti slucajno ne bi bil za to :) ).
Poisci obrazec pa bos videla tocno, kaj zahtevajo. Ali pa poklici na CSD in vprasaj. Verjetno bos morala prinesti/poslati se kak papir zraven, recimo potrdilo, da si prijavljena na Zavodu za zaposlovanje, ceprav naceloma mora CSD te informacije sam pridobiti. Ampak tega ne vedo in tako ali tako je hitreje, ce vse sama prineses
Uhm aja, po moje si za september ze prepozna, bos verjetno z oktobrom zacela dobivat.
Uporabniški avatar
Ilona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 24. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ilona » 12. Avg. 2014 14:02

Ubistvu mi 31. avgusta poteče ta pol-letna pomoč, zdaj za naprej pa moram dat po 15. avgustu ker je 15 praznik.. mi je pa tudi vseeno če en mesec kasneje dobim več, samo da dobim, ker bi mi res še kako prav prišlo :)

Hvala ti za vse info ;) imam vse obrazce in vse potrebno, samo malo sem v dilemi kako spisat vse skupaj, ker recimo moja svetovalka nima pojma.

Ko sem se prvič prijavila sem prejemala 3 mesece 140, ko sem dopolnina 26. let so pa mi 20€ vzeli in imam od januarja dalje 120€. Ko sem jo vprašala zakaj je tako, mi sploh ni znala pojasnit nič, zato se tudi na vas obračam in dejansko na vse, ki jih poznam, ko so v enakem stanju.. čisto res je kot pravijo, da smo za njih samo številke :mad:

lp
foxy39
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 30. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a foxy39 » 08. Okt. 2014 10:22

Draga Ilona! Na žalost je svet krut, zato pa smo ljudje tudi velikokrat nezadovoljni. Moje mnenje je, da se čim prej primi dela, pa naj bo to kakršnokoli, saj imaš do 30-ga več možnosti, da te kdo zaposli, saj obstajajo tudi razne subvencije. Za delat, kar te veseli, boš pa imela še celo življenje časa, mogoče celo v kombinaciji s kakšnim drugim delom. Če pa ti odgovarja, da te starši dnevno opominjajo in te držijo za vrat, ker živiš pod njihovo streho, pa le čakaj na idealno priložnost. Dela je polno, le videti ga je treba.
Lp
Uporabniški avatar
marjetica85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 6. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marjetica85 » 08. Okt. 2014 13:06

Jaz sem bila nekaj česa temu v podobni situaciji... mislim, da je najbolj pomembno, da se primeš kakršnega koli dela, potem pa že gre... a te ne bi življenje s fantom bolj osrečilo kot bi te onesrečila redna služba? Pa držim pesti zate! :)

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron