Kredit?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 10. Avg. 2013 23:44

Se opravičujem, če ta tema že nekje obstaja, pa vendar.
Moja bruto plača znaša okrog 1.300€, neto pa okrog 850€. Delam na dobri firmi, na katero recesija ni imela veliko vpliva, sem tudi zaposlena za nedoločen čas (zadnjih leto in pol), pred tem sem bila za določen čas. Sem komitent NKBM banke in me zanima kakšne možnosti imam za najem stanovanjskega kredita in ali je res, da ti dajo le 70-80% kredita od cene hiše. Našparano imam bolj malo, tako da sama tistih 20% ne morem pokriti nikakor, razen če imam še kak manjši kredit, kar pa mislim da ni možno. In ali ima katera/i boljše izkušnje s kakšno drugo banko? Brala sem, da so Sparkasse, Hypo in podobne dosti boljše in da dan danes ni več treba da ni njihov komitent, da bi dobil kredit. Stara sem 23 let in počasi je čas, da grem na svoje, iz meseca v mesec lepo shajam (za zdaj) in mi tudi kaj ostane, sicer ne vsak mesec, mi pa. :)

Lp
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 11. Avg. 2013 19:59

mislim, da bo najbolje, če najprej na netu pogledaš katere banke imajo ugodne stanovanjske kredite ali kake trenutne akcije.

potem pa od banke do banke spraševat kaj pa kako. če kje najdeš kako ugodno varianto, pač postaneš njihov komintent. so vsakega veseli :D
Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 11. Avg. 2013 21:18

To nameravam, ampak nekako predvidevam, da bo sve skupaj ena velika polomija. :roll: Ko si ravno pred odobritvijo, te vedno zaj**..
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov