stanovanje v najemu, stroški

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Vanilija90
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 12. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Vanilija90 » 20. Feb. 2011 23:11

Pozdravljene!

Jaz in moje cimre potrebujemo pomoč, če bo kdo znal odgovoriti. Živimo v podnajemniškem stanovanju ( Bežigrad BS3 ) in plačujemo lastniku najemnino, stroške pa same po položnicah. Zanima me za točno določeno položnico STANOVANJSKA ZADRUGA TOMAČEVO kaj od tega na tej položnici smo kot najemnice dolžne plačevati in kaj lastnik?
Menimo, da mora lastnik plačati: upravljanje, upravljanje iz obatovanja, vodenje rezervnega sklada, rezervni sklad in tekoče vzdrževanje. Podnajemnik pa vse ostalo ( elektrika,hladna voda, snaga, čiščenje,kabelska, vzdrževanje toplotne postaje). Ali imamo prav al ne?
Kajti naš lastnik je rekel da moramo me plačati celotno položnico ( mesečno pride od 70 do 100€) me pa menimo da to ni res, kajti stroške upravljanja in vse tiste ki sem zgoraj naštela mora on ( pride od 30-50e)

Hvala za odgovore, bom zelo hvaležna če zna kdo pomagati.
Lp
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 21. Feb. 2011 0:37

najemnik naj bi plačal samo dejanske stroške porabe (torej stroške, ki jih ne bi bilo, če bi bilo stanovanje prazno), je pa odvisno, kako se z lastnikom dogovorite.
lahko pričakujete, da če boste izsilile da tega ne boste plačevale, vam bo dvignil najemnino (da bo ostal na istem). presodite, če se vam splača kregat za 10 do 15€ na mesec (glede na to, da ste vsaj 3, ki si jih delite).
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 21. Feb. 2011 21:03

če bi bla jz lastnica se ne bi kregala pač pa bi dvignala najemnino. Ko sem še živela v najemu sem plačala vse položnice, ampak mi je potem lastnik rezervni sklad in še neke malenkosti odbil od najemnine in mi rekel da naj te položnice kar pustim njemu... :D
Drgač paje stvar dogovora in če niste v pogodbi določili drugače ima pravico zahtevati da plačate položnico.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 22. Feb. 2011 0:28

prijavite ga, itak na črno oddaja! :D :D :D

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov