Hiša ali stanovanje v bloku?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 24. Okt. 2010 17:19

Tisti, ki že razmišljate v tej smeri, da se selite na svoje, kakšne želje in načrte imate? Ali pa mogoče tisti, ki ste že na svojem, ste si omislili novo hišo ali novo stanovanje? Ali pa si boste uredili stanovanje doma v hiši staršev?
Kako si predstavljate finančno zmogljivost za eno ali drugo?
V čem vidite prednosti in slabosti življenja v hiši, oziroma bloku? In v čem prednosti življenja na svojem ali v hiši staršev?

Kakšne so torej vaše želje in kakšno bo najbrž realno stanje?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 25. Okt. 2010 16:14

Ze kupit svoj flet je drago ko pes, kaj sele zgradit oz. kupit si lastno hiso!
Seveda da bi rajsi zivela v hisi, ker imas vec prostora ponavadi, kot v bloku, pa vrt in morda ne nujno takoj zraven sosedov.

...ampak tudi stanovanje ni slabo. V kolikor si lahko sploh lahko kaj od tega privoscis, je krasno. Ker vsi vemo kake so danes cene nepremicnin...in zato marsikdo dela prizidke pri starsih. Kar sploh ni slabo, ce imas dober odnos z njimi in takoj na zacetku jasno postavis meje (naj ti v copatih ne vletavajo v flet, pa naj ti ne visijo v fletu vsake pol ure, pa da se ne vmesavajo v tvoj lajf in kasneje v vzgojo otrok....ce to dosezes si itak zmagal!)
Ce imas moznost zivet drugje, na svojem in ne zraven starsev....sem jaz za prvo moznost.
Baje ni prevec ql, ce ti lahko starsi v copatih pridejo v stanovanje...sama tega ne vem, sem pa od veliko ljudi to slisala.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Okt. 2010 16:34

S fantom imava 3 izbire: pri meni doma, pri njemu doma, ali pa v njihovem stanovanju. Nihce od naju si ne predstavlja zivet v stanovanju, se posebno fant ne, ki se je ob prvi sansi preselil v hiso starsev (ima svoje nadstropje, vse opremljeno). Dolgorocno pa nameravava biti pri nas, ker je vecje in meni je vsec, ker si bova lahko po svoje uredila najin prostor. Moja mami je super, se ne vtika vame in dobro ve, da se starsi nimajo kej za vtikat. Plus pri nas je ogromno prostora okoli hise. Mogoce bova med urejanjem pa pri njemu. Ker ziviva par km narazen to ne bo problem.

Niti pomislim ne na svojo hiso, ker bom denar z veseljem raje zapravila za svoj "luksuz", ki mi res ogromno pomeni. Se posebno pri danasnjih delavnikih, ko gres skoraj samo spat domov.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 25. Okt. 2010 17:37

Tut slucajno si ne predstaulam, da bom nekega dne, ko bom hotla met svojo druzino, zivela pri starsih. Ne pri svojih in ne pri njegovih. To za moje pojme preprosto ne gre skp. Pa se super razumm s starsi, mam najbolso druzino ever, me vedno podpirajo pri vsem, poleg tega se dobr razumejo z mojim, enako js z njegovimi starsi. Poleg tega nimamo se ksnga stanvanja tko za zravn, k se bi mau oddaju, in mi torej ne bo stanvanje padlo z neba, niti mi na kraj pameti ne pade, da bi mi moji pri tem kej financno pomagal.

Mislm, da enkrat se je pa res treba osamosvojit pa se nehat slepat na starse. Sicer sele zakljucujem s studijem in se nisem v sluzbi, pa tut ko bom, bo prvih nekaj let moja placa kr nizka, ker sm si zbrala tak poklic, ampak useen, itak sm mnenja, da ne mors met otrok, dokler jih nisi tut financno zmozen met, poleg tega se nekaj let ne mislm vozickat po Ljubljani ;) do takrat bom pa pac kej prsparala, pol pa kreditk pa bo. Pa ne me zdej narobe razumet, se ne slepim, da bo to cist lahko :D ampak bom pa nardila use u tej smeri :)

Skratka, definitivno se bom nekega dne igrala druzino na svojem in ne v mansardi hiske, kjer zdej zivim.
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Okt. 2010 17:55

legally blonde napisal/-a:Mislm, da enkrat se je pa res treba osamosvojit pa se nehat slepat na starse.


Ne vem zakaj bi bilo slepanje na racun starsev zato, ker se ti zdi trapasto jemati kredit za polovico zivljenja. Precej skrcit ves luksuz in imet s kreditom skoz neko breme in skrb za recimor 30 let.
Sploh pa ce prispevas svoj delez financno k vzdrzevanju hise in kako drugace. Vem, da bi si tezko privoscila hiso, stanovanja noceva in bi morala zivet napol k klosarja, da bi lahko cez d let rekla da je sedaj pa najina hisa. Mah, ni sans. Namesto kredita si raje privoscim par dopustov na leto, otrokom, ko bodo, razne tecaje, tudi v tujini; jim razkazat svet.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 25. Okt. 2010 18:17

Poznam par, ki se je namesto za renovacijo svojega stanovanja v dvonadstropni hisi (potrebna je sicer res temeljita prenova) na lepi lokaciji z lastnim vrtom in fajn sosedi, raje odlocil da to proda in gre zivet v prizidek k njenim starsem in sestri! (tega prizidka za zdaj se ni narejenega, ga imajo plan sele zacet delat naslenje leto).
Verjetno se niti ne zavedata koliko preglavic bosta imela kasneje zaradi tega, ker jima lahko ''mama/tasca'' pride v flet s copati. Ne vem no, jaz tega nikdar nebi mogla narediti...

....itak v obeh primerih se bosta mogla zakreditirat...ampak v prvem primeru bosta vsaj na svojem. In bosta imela mir.
Druzina se ti slej kot prej zacne vtikovat v zivljenje in vzgojo otrok....pa ce se na zacetku se tako dobro razumejo med sabo.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Okt. 2010 18:27

Ce so starsi taki, da se vtikajo, se lahko tudi na daljavo. Stalni obiski (sej vemo kako majhna je Slovenija), telefonski klici in preverjanje. Pa resno dvomim da se to ne pokaze prej (kakor ne verjamem v zgodbice ko se partner naenkrat spremeni).Ce pa slucajno pride do vtikovanja, se jim pa na lep nacin pove, da tako ne bo slo in se razjasni situacijo. Ce parkrat na miren nacin ne uspe, je treba pa po mizi udart.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 25. Okt. 2010 20:35

Najem stanovanja, definitivno. Za kupit so predraga, gledam pač s svojega trenutnega stališča in pričakovanega finančnega stanja v bližnji prihodnosti.
Hiše so za dva prevelike (tudi velika družina je komot v stanovanju) in predrage, plus ne vem, kaj naj počnem z vrtom in ostalimi pritiklinami. Pa lastna hiša je ena velika finančna luknja, ki ti nič ne povrne.
Na splošno bi najraje stanovanje v bloku, ker res ne maram hiš v mestu, sploh pa hiš v "idilični vasici s prelepo naravo", v resnici pa bogu za leđima.
In seveda pod nobenim pogojem ne v bližini staršev.
Pa blok s sosedi na vseh straneh preferiram osamljeni hiši sredi gozda.:)
Because I can.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Okt. 2010 21:48

*mala* napisal/-a: recimor


Lol, kaj je to zaena beseda :lach: ... sori, sam sem že parkrat to vidla, pa nisem bila zihr, a se to zatipkaš al resno misliš, da to obstaja (verjetno misliš 'recimo', kar je po domače 'rečmo' oz. 'dejmo rečt', brez r-ja :wink: ). Je pa zanimiva kombinacija besed 'recimo' in na primer' :D

V glavnem, če se vrnem k temi - v hiši raje ne bi živela, ker sicer izgleda super, bolj prostorno ipd., ampak sklepam, da je tudi veliko več dela in stroškov kot s stanovanjem... se pa ne bi branila kakšnega dvonadstropnega stanovanja - pa imaš nekaj vmes oz. dve muhi na en mah :)
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 25. Okt. 2010 21:59

Definitivno na svojem. Dost cajta si bil pod hišo staršev in enkrat je čas da si ustvariš svoje življenje, pa čeprav boš moral toooliko vložiti v to. Samo a ni lepo, ko do nečesa takšnega prideš?
Sem trenutno s fantom v stanovanju in si v prihodnosti želim imeti hišo. Če ne bo šlo tudi prav. Mi je sicer všeč življenje v mestu, tudi stroški so manjši, kot pa če bi imela kakšno hišo ampak, če se kdaj pokaže možnost je prva na seznamu hiša. Mi pa največ pomeni to, da sem na svojem. Pa čeprav bi si tudi sama lahko pri starših, ki živijo v hiši, delala prizidke al pa naredila zgornje nastropje ampak ne...ti si moraš ustvariti svoje življenje pod svojo streho.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Okt. 2010 22:16

dot napisal/-a:
*mala* napisal/-a: recimor


Lol, kaj je to zaena beseda :lach: ... sori, sam sem že parkrat to vidla, pa nisem bila zihr, a se to zatipkaš al resno misliš, da to obstaja (verjetno misliš 'recimo', kar je po domače 'rečmo' oz. 'dejmo rečt', brez r-ja :wink: ). Je pa zanimiva kombinacija besed 'recimo' in na primer' :D


Sem pac napisala pogovorno, kakor v nasih koncih pogosto slisis. V esej ali uradno besedilo tega nebi napisala. Pa bos morala se kdaj prebrat :P bite me :P
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Okt. 2010 22:44

^^ :) Sej se ni treba razburjat, me je pač presentila ta nenavadna raba (kot bi napisala 'gremor domov') :nixweiss:

Aja, tudi jaz mislim, da je bolje živeti na svojem kot v raznih prizidkih pri starših. Je pa res, da ni vedno tako preprosto priti do tega... :/
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 25. Okt. 2010 22:52

dot napisal/-a:(kot bi napisala 'gremor domov') :nixweiss:



:lach:
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 25. Okt. 2010 23:35

Fantazirate :D
Vse b imele to in to...in živele super vau...pa nobena od vas ni Simona Dimic...mogoče vam pa uspe kakega tipa polega denarja ujet...
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 26. Okt. 2010 9:56

Valda da fantaziramo. Kam pa pridemo brez domišljije? Vprašanje se je nanašalo na naše želje, predstave, preference:
Kakšne so torej vaše želje in kakšno bo najbrž realno stanje?
Želje so po 4-sobnem stanovanju v centru velikega mesta (ne, Ljubljana ni veliko mesto), realno stanje bo najbrž max 2-sobno stanovanje ne preveč v centru Ljubljane. :P

No idea, kdo je Simona, ki jo omenjaš, ampak ne dvomim, da se bo marsikatera od nas že nekak znašla. Ali z bogatim tipom ali z bogatim očkom ali z lastnim zaslužkom.:)
Because I can.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov