Obnova kopalnice...

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

redfloweronthefield
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 25. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a redfloweronthefield » 24. Jul. 2010 21:11

Sem pred velikim problemom - želiv anamreč obnoviti kopalnico, vendar ne s pomočjo kakšnih drastičnih zidarskih del oz. sploh brez njih, torej cenovno ugodno. To samo po sebi ni problem - ta nastane ob dejstvu, da je kopalnica stara, vidne so cevi, ima tudi bojler za vodo pri tušu (kurjenje - na polena) - ne da se ga odstraniti, ker je še v uporabi - in enega pri umivalniku. Je majhna, notri pa je še pralni stroj, školjka in kad, tudi precej svetla je.

Zanimajo me vaši predlogi za stil in predlogi za dekoracijo; stil ne bi bil nujno v povezavi z ostalim stanovanjem, lahko povsem izstopa. Ste zasledili kje kakšne primere res lepih kopalnic, starih, preurejenih?

Prosim, prilepite še kakšne slikce, ker res nimam idej!

Ploščice bodo ostale enake: stene svetlo modre, tla zelo zelo temno modra, skoraj črna.

Hvala : )
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 24. Jul. 2010 21:36

Brez zidarskih del ne bo šlo...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
KayLeigh
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 5. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a KayLeigh » 24. Jul. 2010 22:07

redfloweronthefield napisal/-a:... ne s pomočjo kakšnih drastičnih zidarskih del oz. sploh brez njih...


Hm, meni se tudi zdi da je tale želja brez zidarskih del bolj "sanja svinja kukuruz, a kukuruza nema" (al kako že gre tist pregovor :D ) Res ne vem, kako bi se drugače dalo obnovit kopalnico, ki je v stanju kakršnega si opisala. Ampak jaz nisem kakšen strokovnjak na tem področju (daleč od tega :D )...
Briga me za dober vtis, od zdej naprej sem EGO!ST.
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 25. Jul. 2010 12:14

Kaj pa bi ti sploh obnavljala? Vrez zidarskih del, ploščice ostanejo, z malo stroški.... Ali bi menjala umivalnik, tuš in školjko ali kako?

Ne predstavljam si obnove s tem, da vse pustiš takšno, kot je
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 25. Jul. 2010 14:25

z barvo za keramiko lahko na ploščice narišeš kake simpatične vzorčke (še lažje je, če si prej narediš šablono. lahko jih tudi kupiš v kakem prometeju).

cevi probaj pobrusit in jih pobarvat v kako zanimivo barvo. kak tepih, nov pokrov za školjko (barven?). nove luči.

to je pa bolj ali manj vse kar lahko pomojem narediš.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 20. Okt. 2013 12:37

Hej, ker imam obnovljeno kopalnice...ne sicer še položenih ploščic, me zanima nekaj sledečih zadev.


Po tleh bodo položene tele ploščice.

http://www.merkur.si/kopalnica/keramicn ... x33-3.html


Kopalnica bo izgledala nekako takole, z belimi kopalniškimi elementi.

http://www.gorenje.si/imagelib/magnifie ... mbient.jpg

--------------------------------

Zanimajo me sledeče zadeve:

Lahko dam na te ploščice, rjave lesene omare, pač pod lijakom, za brisače, lesen okvir okoli ogledala.

Tak temen les.

Ker mi je to všeč. Samo kolikor vem to ne paše. Bom torej moral dati bele moderne elemente?


Druga zadeva:

Pač po tleh so te vijolične ploščice, in iz hodnika se pride v to kopalnico...ali je bolj kul če:

So v hodniku iste ploščice, in ni nekega barvnega prehoda.

Ali da se v hodniku položi črn marmor, brez fug in čisto na tik.

Torej boljša prva kombinacija, ali da ima hodnik črn marmor, gladek seveda.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov