Stanovanje in stroški

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

novapunca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 12. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a novapunca » 17. Apr. 2010 20:10

Razmišljam, da bi se preselila k fantu, oziroma se v bližnji prihodnosti najbrž bom.
Jaz živim doma skupaj z našimi v hiši. Poleg hiše imamo vrt in sadovnjak, da pridelamo nekaj zelenjave in sadja.
Fant živi sam. Kupil si je enosobno stanovanje v bloku.
Zdaj pa me zanima kako ste tisti sprejeli selitev, ki ste bili v podobnem položaju kot jaz, torej iz hiše v blok? Jaz namreč uživam v tem, da imamo svojo hišo, vrt, domače sadje, zelenjavo,... Sedaj pa vsega tega ne bo. Vse bo potrebno kupiti, ker nimava vrta, da bi lahko kaj vsadila. Poleg tega imam rada doma pridelano ekološko hrano.
In druga zadeva: ker razmišljava tudi o širitvi družine, bo enosobno stanovanje premajhno, torej bo potrebno razmišljati o večjem. Kako vam je uspelo urediti stanovanjsko problematiko? Kako vam finančno znese nakup stanovanja? Koliko približno imate stroškov tisti, ki živite na svojem, da vidim koliko bova približno lahko privarčevala?
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 18. Apr. 2010 15:24

Jaz vem samo to, da si ne predstavljam kako danes kupiti stanovanje. Zdaj, če imata oba veliko plačo bo že šlo, drugače pa težko. Pa še službe niso več sigurne in je kredit vzet problem.
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 05. Maj. 2010 14:38

novapunca napisal/-a: Koliko približno imate stroškov tisti, ki živite na svojem, da vidim koliko bova približno lahko privarčevala?

Ne razumem kako bi ti primerjala mojo in tvojo porabo. Ljudje si nismo enaki in nekateri več porabijo za zabavo, za počitnice, za prehrano v gostilnah ..... in imajo RAZLIČNE dohodke. Nekdo ki dobi 500 evrov ne more enako varčevat kot tisti,ki zasluži 2000 evrov.

Vzami papir v roke in si napiši zaslužek nato pa stroške, ki jih imaš. Razliko pa lahko varčuješ.

Sama ti lahko napišem svoje stroške, vendar že na začetku lahko pride do velikih razlik.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 05. Maj. 2010 16:18

Glede zelenjave in sadja ti bodo mogoče domači šli malo na roko.

Kar se pa stanovanja tiče, je pa to, da fant enega že ima (pa čeprav 1-sobno) velika prednost, ker lahko tega prodata in sta že precej bližje novemu.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 06. Maj. 2010 10:08

POLOŽNICE - stanovanjske
Elektrika: 71 eur
Voda: 20 eur
Upravljanje (tu je všteto vse ostalo: zunanja elektrika, smetarina, kurilno olje, čiščenje, zavarovanje, urejanje okolice, hišniške storitve...): 130 eur
Tko da vse skup s TV-jem in internetom cca 250 eur stroškov.

POLOŽNICE - ostale
mobiteli (2): 40eur
vrtec: 150 eur
dodatno zavarovanje (2): 40 eur
Skupaj: 230

Aja pa stanovanje je 2- sobno, za 1- sobno so stroški dost manjši.

koliko pa zapravita za hrano in ostalo, boš pa že sproti videla. Midva okoli 200 eurov za hrano, pa 50 za kozmetiko (vključen pralni prašek, mehčalec, čistila, izdelki za osebno higieno).
*Mustang*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 6. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Mustang* » 07. Maj. 2010 12:23

Lej o stroških sedaj nebom govorila ker so itak zraven...

Ampak iz hiše v blok...OBUP...vsaj zame...
Jaz sem študijsko v podnajemniškem stanovanju...doma imamo hišo, zunaj vrt...in kot pri tebi razno sadje in zelenjava...
če si blizu doma (vsaj jaz hodim) domov iskati zelenjavo...pa ko je sezona jo zmrzneš pa je...
Jaz full hodim domov po domačo hrano...

Vmes sem kaj pri fantu...da dobim tisto dozo hišo in vrta ter dvorišča...drugače bi znorela...
Uporabniški avatar
PlayBoy-GirL
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 158
Na forumu od: 27. 2. 2009
Kraj: In The Middle Of Your Heart

Neprebrana objavaNapisal/-a PlayBoy-GirL » 08. Maj. 2010 14:51

živjo.
Pišem kar sem. upam,da ne bo koga motilo.

Uglavnem, mene zanima,kje ste ve dobile stanovanje?Na netu? Kje se da poceni stanovanje dobit? Mogoče ve katera ža za kak stanovanje -okolica Lj?
Kakšna je ponavadi cena stanovanja?

Hvala*
* LOVE is LOVE. I LOVE my LOVE. My LOVE is you. So I LOVE you. * <33
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 09. Maj. 2010 17:15

jullia_ napisal/-a:Kar se pa stanovanja tiče, je pa to, da fant enega že ima (pa čeprav 1-sobno) velika prednost, ker lahko tega prodata in sta že precej bližje novemu.
:ja:
Ali pa oddajaš.
Aja, sam v takem primeru je treba že bit nekje..ups. :)
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 09. Maj. 2010 17:26

PlayBoy-GirL napisal/-a:živjo.
Pišem kar sem. upam,da ne bo koga motilo.

Uglavnem, mene zanima,kje ste ve dobile stanovanje?Na netu? Kje se da poceni stanovanje dobit? Mogoče ve katera ža za kak stanovanje -okolica Lj?
Kakšna je ponavadi cena stanovanja?

Hvala*


če iščeš stanovanje, je vsekakor najbolj pametno pogledat na netu, jaz se trenutno spomnim samo na Salomon in Nepremicnine.net
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
PlayBoy-GirL
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 158
Na forumu od: 27. 2. 2009
Kraj: In The Middle Of Your Heart

Neprebrana objavaNapisal/-a PlayBoy-GirL » 09. Maj. 2010 17:27

Peterca18 napisal/-a:
PlayBoy-GirL napisal/-a:živjo.
Pišem kar sem. upam,da ne bo koga motilo.

Uglavnem, mene zanima,kje ste ve dobile stanovanje?Na netu? Kje se da poceni stanovanje dobit? Mogoče ve katera ža za kak stanovanje -okolica Lj?
Kakšna je ponavadi cena stanovanja?

Hvala*


če iščeš stanovanje, je vsekakor najbolj pametno pogledat na netu, jaz se trenutno spomnim samo na Salomon in Nepremicnine.net


Aha.. se mi je zdelo,da bo tu še največ izbire :wink: Hvala
* LOVE is LOVE. I LOVE my LOVE. My LOVE is you. So I LOVE you. * <33
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 09. Maj. 2010 22:22

odgovor na prvotno vprašanje. Najprej mi je malo čudno, da razmišljata o širitvi družine, pa sploh še ne živita skupaj. To je neki odločilni trenutek v zvezi in je težko govoriti o otroku, ko pa še nisi pospravljala njegovih zoknov, prala njegovih boxark in čistla drobtin kruha iz vseh možnih kotov. Pa dobro, ni to moj problem.

Stroški če je stanovanje v nekem normalnem bloku (vsaj 3 nadstropja)

Ogrevanje 30-100€
RTV 12€
Voda 20€
elektrika 50€
odvoz smeti 10€
obratovalni stroški (sklad, stopniščna elektrika, servis dvigal, delo v okolici, renoviranje) 20-50€
kablska, internetni paketi 30€
mobiteli 40€
življenjske potrebščine (kruh, mleko, praški, mehčalci, nakupi) 300€

če nameravata se seliti v večje stanovanje, vama predlagam, da kupita novega, starega pa oddajata in z najemnino pokrijeta vsaj nekaj stroškov kredita.
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
novapunca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 12. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a novapunca » 16. Jun. 2010 19:49

flesherka_ napisal/-a:odgovor na prvotno vprašanje. Najprej mi je malo čudno, da razmišljata o širitvi družine, pa sploh še ne živita skupaj. To je neki odločilni trenutek v zvezi in je težko govoriti o otroku, ko pa še nisi pospravljala njegovih zoknov, prala njegovih boxark in čistla drobtin kruha iz vseh možnih kotov. Pa dobro, ni to moj problem.


Ne vem zakaj bi moral prej živeti skupaj kot imaš otroka. Seveda lahko, če imaš to možnost. Če pa ne pa ne vidim problema.
Njegovih nogavic nisem pospravljala, ker jih ne pušča po stanovanju. Perilo semmže velikokrat prala. Drobtin pa tudi ne čistim, ker za sabo pobriše.
Sicer pa sem njegova punca in ne njegova čistilka.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 16. Jun. 2010 22:02

Tudi to se bo spremenilo, ko dobiš titulo žena :D Just kidding

Drugače sem pa tudi jaz mnenja, da je fajn prej malo potipati, kako funkcionirata v skupnem življenju....
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 17. Jun. 2010 6:23

vau novapunca pa ti imaš sanjskega moškega, preselita se skupaj in potem po 6mesecih poročaj, če je še zmeraj sanjski :)
(s)mej se
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 17. Jun. 2010 11:20

Meni tudi cunje ne ležijo naokrog po sobi, kadar pride fant na obisk. Ko bova enkrat živela skupaj, bo pa videl, da sem se sposobna v enem dnevu 3x preoblečt in vse skupaj pustit na tleh. :)

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov