Kako kvalitetno živimo ...?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

tinca1977
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 1. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a tinca1977 » 01. Feb. 2010 22:26

Zadnje čase si na avtobusu na poti domov krajšam čas z buljenjem v LCD zaslon, kjer se vrtijo neke male novičke, smešni, včasih res neumni smsi, ki jih pošilja folk ipd. Potem pa je en dan mojo pozornost pritegnilo vprašanje "kako živi ste"? in sem šla pogledat to spletno stran in potem tud glasovala oz. se opredelila, koliko sem živa:), bil je ponedeljek in seveda, sem odkljukala "komaj živa" lol.
Ampak šalo na stran, večino dni preživotarimo, v čustvenem smislu, služba, domov, služba, domov, vsak dan lovimo minute, sekunde in vse leti mimo nas.
A se še komu zdi, da je naš life postal en fast food, nimamo časa za nič in dejansko lživljenje upravlja nas in ne obratno.
Kaj pravite vi? Kok dni v tedni lahko zase rečete, da ste napol živi ali da životarite ali je vse skupi tko tko?
Tinca
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Feb. 2010 7:26

Kaj pa vem... jaz delam po 9 ur na dan, od 7h zjutraj. Ampak ne jemljem tega kot delo. Mene moj edelo veseli in rada ga opravljam, zato včasih tudi še dlje potegnem. Pridem domov in delam kar me veseli - si skupaj ogledava kak film, pišem članke, izdelujem nakit, mrcvarim mojo mačko. :D Skratka, nič kar me ne bi veselilo. Ko bodo dnevi daljši vključiva še kak sprehod, za vikedn pa itak še polno drugih zadev. Še ko stanovanje pucava si narediva to tako,da ne izgleda kot delo - glasba, druženje, hec.

Meni se zdi, da moraš vse, kar pač delaš obrnit tako, da se ti niti ne zdi, da delaš. Npr. meni gre 3/4 dneva za službo, ampak je kot take ne dojemam. Mogoče imam pač srečo, ne vem...meni se ne zdi, da vseleti mimo mene.

Rada grem na primer domov peš in si res vzeme čas za podrobnosti - kako je lepo drevje, ko je sneg na njem, kako lepo vreme je danes, si prižgem MP3in poslušam pesmi ipd. Skratka, uživam v podrobnostih.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Feb. 2010 9:47

tinca1977 napisal/-a:Zadnje čase si na avtobusu na poti domov krajšam čas z buljenjem v LCD zaslon, kjer se vrtijo neke male novičke, smešni, včasih res neumni smsi, ki jih pošilja folk ipd.


Ampak tisti smsi so pa res..... :lol:
"Lubi muci bubi bibi bobi mišek pikec rada mam <<<333..."....

Najhujš je blo to k je en uprašu, da če tole <3 pomen un sladoled na kepice... :lol:
Zadnjič spremenil McLarnovc, dne 02. Feb. 2010 9:55, skupaj popravljeno 1 krat.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Feb. 2010 9:48

Meni so ti zasloni itak primitivni. Ma dej, kaj moramo zdaj res na vsakem koraku v ekran buljit.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 02. Feb. 2010 9:54

Izbira je tvoja....lahko gledaš tudi skozi okno...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Feb. 2010 9:55

kar tudi delam... :D Ampak vseeno mi je bedasto. Kot tudi ekrani (identični) na ta novih trafikah ob strani. Sploh ne vem, čemu naj bi toslužilo, razen brezvezni porabi elektrike.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Feb. 2010 9:57

barbie_girl_85 napisal/-a:Izbira je tvoja....lahko gledaš tudi skozi okno...


Folk podzavestno buli v tiste ekrane.....
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 02. Feb. 2010 10:02

Al pa zavestno skozi okno, če ga tok motijo tisti ekrani :lol: Pač oglaševanje, na plakatih, tv-ju, ekranih.....Imajo svoj cilj, jih je pa tud mogoče ignorirat.

Drgač pa...mal za topic.....živim zelo nezdravo, se zavedam posledic ampak mi manjka volje da bi kej dost spremenila.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Feb. 2010 10:06

barbie_girl_85 napisal/-a:Al pa zavestno skozi okno, če ga tok motijo tisti ekrani :lol: Pač oglaševanje, na plakatih, tv-ju, ekranih.....Imajo svoj cilj, jih je pa tud mogoče ignorirat.


Ni enako... Človeka bolj pritegne enkrat, ki mu 1m stran sveti v glavo, kot pa okolica ki s 50km/h drvi mimo...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 02. Feb. 2010 10:12

Ne vem no, se kr dost z busom vozim, pa iz glave ne bi vedla povedat, kva na tistih ekranih predvajajo. Mogoče sm pa jst en čudn frik...
tinca1977
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 1. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a tinca1977 » 02. Feb. 2010 10:55

Hihi, zanimiva debata o LCD ekranih in porabi elektrike.
Se sicer strinjam s tem, da je to čisto nepotrebno, ampak na žalost takle mamo:)

Cosmopolitanka: med drugim si napisala ... vseleti mimo mene..., ravno to sem hotela povedat, da vse leti mimo nas.
Se sicer strinjam s tabo, da mora človek v vseh opravilih, tudi teh banalnih vsakodnevnih, najti veselje in pač uživat v tem.
Ampak zanimivo je, da večino ljudi okoli sebe vprašam, kako bi se tam na www.kakoziv.si opredelili, pravijo "napol živ" ali pa "životarim". Da ne bo pomote, to so ljudje, ki so uspešni in imajo dobre službe in načeloma bi človek lahko rekel, da imajo vse stvari poštimane. V bistvu so ujeti v kalup vsakdana in izcuzani, predvsem od vsakodnevnih zadev.

Kakorkol, men je ta zadeva pritegnila in se mi zdi zanimiva, ker dejansko ti ta veliko za mislit.
Že če tko pomisliš, kako si ljudje razlagajo vprašanje "Kako živ si"? Kot kaj vi to razumete npr.?:)
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 02. Feb. 2010 11:02

tinca1977 napisal/-a:Cosmopolitanka: med drugim si napisala ... vseleti mimo mene...


A si mislila na McLarnovc :D
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Feb. 2010 11:05

tinca1977 napisal/-a:Hihi, zanimiva debata o LCD ekranih in porabi elektrike.
Se sicer strinjam s tem, da je to čisto nepotrebno, ampak na žalost takle mamo:)

Cosmopolitanka: med drugim si napisala ... vseleti mimo mene..., ravno to sem hotela povedat, da vse leti mimo nas.
Se sicer strinjam s tabo, da mora človek v vseh opravilih, tudi teh banalnih vsakodnevnih, najti veselje in pač uživat v tem.
Ampak zanimivo je, da večino ljudi okoli sebe vprašam, kako bi se tam na www.kakoziv.si opredelili, pravijo "napol živ" ali pa "životarim". Da ne bo pomote, to so ljudje, ki so uspešni in imajo dobre službe in načeloma bi človek lahko rekel, da imajo vse stvari poštimane. V bistvu so ujeti v kalup vsakdana in izcuzani, predvsem od vsakodnevnih zadev.

Kakorkol, men je ta zadeva pritegnila in se mi zdi zanimiva, ker dejansko ti ta veliko za mislit.
Že če tko pomisliš, kako si ljudje razlagajo vprašanje "Kako živ si"? Kot kaj vi to razumete npr.?:)


To še ne pomeni, da si srečen. Je velika razlika al imaš službo al pa te delo izpolnjuje na nek način in ga opravljaš ker pač moraš in točno ob določeni uri tudi letiš domov.

Meni se zdi, da je vprašanje 'koliko si živ' odvisno največ od tebe samega - ali najdeš veselje v tem, kar čez dan počneš ali ne.

Na primer, zdej ko sije sonce zunaj (kar je že samo po sebi redkost v LJ): da nekdo v pisarni reče ''Joj, kaj morm jz zdej tle delat, raj bi bil zunai, jojojojo...'' - Me ma, da bi mu enostavno rekla, pa pejt ven, pa prosim vzemi svojo negativno energijo s seboj. Pejt na daljšo pavzo, koristi ure, vzemi bolniško, enostavno nekaj naredi s seboj. Ljudem se je itak najlažje samo pritoževati kako grozno jim je.

Včasih si moraš tudi sam izboriti svojo mavrico. Jaz na primer težko prenašam pasivne ljudi. IN takšni so ponavad tudi 'napol živi' ali pa 'životarijo'.
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 02. Feb. 2010 11:16

UG84 napisal/-a:Meni so ti zasloni itak primitivni. Ma dej, kaj moramo zdaj res na vsakem koraku v ekran buljit.

Men bi bli čist fajn, če bi na njih kake dobre filme predvajali, al pa kake zanimive članke gor butnili (pa ne v stilu Brad&Angelina-mata-že-75ga-otroka), magar kako kul serijo. Če sediš na busu pol ure do 45min, brez družbe, bi čist pasalo :) (te pikimiki, lubibubi, Ana pa Miki greta pa v šolo in podobne zadeve so pa brezvezne, se strinjam.) Sem pa ene dvakrat celo kako kul informacijo uočila tam gor - podpiram informiranje o dogajanju v Ljubljani :)

Nazaj na osnovno vprašanje ... Tut jaz ne živim 1000% na polno, letajo stvari tut mimo mene, žal. Preveč cajta zabijem na raznih internetnih zadevcah, namest da bi jih izkoristla za npr. študij, prebrat kako dobro knjigo, širit svoje znanje, pospravit sobo, it s kolegicami na kavo, sprehod ... Upam, da mi rata tole in ostalo bluzenje mal omejit, napumpat energijo na maximum in začet izkoriščat dneve bolj na polno. :) Sej se mam čist fajn, ampak ni to še čist to, ni maksimalno :)
Zadnjič spremenil miikena, dne 02. Feb. 2010 12:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Feb. 2010 11:38

tinca1977 napisal/-a:Cosmopolitanka: med drugim si napisala ... vseleti mimo mene...


Jst drgač nimam slive med nogami.... :wink:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov