Življenje v Švici

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

n&m
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 30. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a n&m » 30. Maj. 2005 13:05

Zanima me, če je katera od vas živi ali je živela v Švici?
Jaz in moja družina gremo letos jeseni tja živet za cirka 3-4 leta.
Zanimajo me splošne stvari.
Uporabniški avatar
Enschede
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 5. 5. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Enschede » 30. Maj. 2005 13:09

Mi mamo botra v Švici, full bogati, celo ponudil so mi, da pridem živet v Švico, ko končam šolo ;)
Drugače pa bogata država, odvisno kakor za koga, se treba znajti.
Aja, če se hočeš preselit, moraš dobiti dovoljenje od sosedov, da se lahko preseliš, tko da jih morš podkupovat. :P
I'm turning like the sun
and like the stars
you try to sing with me baby
n&m
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 30. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a n&m » 31. Maj. 2005 7:44

Kar si napisala je pa mal čudno(da moraš podkupovat)!
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 31. Maj. 2005 8:49

Enschede napisal/-a:Mi mamo botra v Švici, full bogati, celo ponudil so mi, da pridem živet v Švico, ko končam šolo ;)
Drugače pa bogata država, odvisno kakor za koga, se treba znajti.
Aja, če se hočeš preselit, moraš dobiti dovoljenje od sosedov, da se lahko preseliš, tko da jih morš podkupovat. :P

Ja a v Slo je pa kaj drugače???? Sj tut če se na novo selis pa hočeš zidat morš dobit soglasje od vseh sosedov, pa to ni nč nouga. Kolkrat že kdo ni mogu bajte sezidat ke5r je sosedu pogled prekrivu in ni hotu podpisat...
Tko nekak...
Uporabniški avatar
Karamela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 6. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Karamela » 31. Maj. 2005 9:54

Enschede napisal/-a:Mi mamo botra v Švici, full bogati, celo ponudil so mi, da pridem živet v Švico, ko končam šolo ;)
Drugače pa bogata država, odvisno kakor za koga, se treba znajti.
Aja, če se hočeš preselit, moraš dobiti dovoljenje od sosedov, da se lahko preseliš, tko da jih morš podkupovat. :P


V nekaterih kantonih Švice imajo v primeru, da se hoče nekdo nov priseliti v njihov kraj, vas, whatever že, kar referendum. Torej, razpišejo referendum na lokalni ravni, dajo podatke bodočega oz. morebitnega prišleka na javni ogled in potem pač glasujejo ja ali ne. Da je to diskriminatorno jim očitno ni se nihče povedal. Volilno pravico za ženske do uvedli zadnji v razvitem svetu, šele nekje pred 30 leti! Švica kot država, s tem mislim njeno politično funkcionalno in birokratsko stanje, je primer slabe demokracije. Ne bi živela tam.
Curiosity killed the Cat ...
Uporabniški avatar
Enschede
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 5. 5. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Enschede » 31. Maj. 2005 14:10

Dorotea napisal/-a:Švica je zelo bogata država z močno vojsko in oblastjo. Imajo večje plače je pa res da je vse bolj drago. po mojem je tam živet kr fajn.....jaz bi šla :!:


Za visoke plače pa tud veliko garajo! No, ti naši botri živijo v Solothurnu.

Se spomnim, ko sm bil pred leti na obisku pri teti, v Nemčiji, ki ima svojo lastno restavracijo, da je vsako noč po 5000DEM prinašala domov. :roll:
I'm turning like the sun
and like the stars
you try to sing with me baby
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 31. Maj. 2005 14:51

Jst sm bla lan jeseni v Švici in mi je res ful ušeč, standard življenja sicer višji, vse ful dražje kot pri ns... Nasplošno sm pa dobla ful dober vtis :D
sicer pa živela tm nisem, je pa res, da v nekaterih kantonih razpišejo neke vrste referendum, če se kdo na novo hoče priseliti. :)
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 31. Maj. 2005 15:46

*~LUCIFER~* napisal/-a:Kaj pa Monako? Je kdo že bil tm? Kakšni so bili prvi vtisi?


Monako sm šla sm pogledat...ma ne vem...ful tko k vidš WAW, sam mi nekako ni preveč sedu. Če maš tolk bogatašev na enem mestu, mora bit celo mesto bol snobovsko. Mogoče pri 40-50 letih če maš dost dnarja, da mora bit idealno mesto.
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 31. Maj. 2005 17:26

Draga drzava, precej visji standart kt slo, kot zanimivost naj povem da je na vsakem tretjem bankovcu v povprecju sled kokaina :) Seveda, pa tudi ljudje delajo za precej vec denarja kot slovenci, da si lahko tak standart prvosjo.
Gone
Uporabniški avatar
Karamela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 6. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Karamela » 01. Jun. 2005 11:26

Bila v Monaku, prepucavanje na vsakem koraku, mi je pa vseeno bolj všeč od Švice.

majchy napisal/-a:
*~LUCIFER~* napisal/-a:Kaj pa Monako? Je kdo že bil tm? Kakšni so bili prvi vtisi?


Monako sm šla sm pogledat...ma ne vem...ful tko k vidš WAW, sam mi nekako ni preveč sedu. Če maš tolk bogatašev na enem mestu, mora bit celo mesto bol snobovsko. Mogoče pri 40-50 letih če maš dost dnarja, da mora bit idealno mesto.
Curiosity killed the Cat ...
Uporabniški avatar
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 17. 1. 2005
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chica Guapa » 01. Jun. 2005 19:39

Ja to, da moraš dobiti soglasje vaščano/meščanov je res! Tako tudi Michael Schumacher nekje v Švici ni mogel sezidati vile... so ga pregnali v drugo vasico.
HASTA LUEGO
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 02. Jun. 2005 7:55

*~LUCIFER~* napisal/-a:no dragi moji, jz se nameravam preselit ke :D , upam sam da si v 1 letu in pol ne bom premislla. Resno nočem plačevati državi pol zalužka mojega trdega dela..predtavlejte si da imate 2 oz. 3 dobre poklice in če ste pri tem še uspešni..a-a, ne hvala :evil:


:eek:
Veš, vse lepo in prav, ampak da gledaš pa samo na svojo rit, pa tud ni lepo. Zdej pa glej kolk je država vlagala vate (kakšne subvencije, otroški dodatki, štipendije, šolanje, itd.) potem ko pa enkrat pride do te točke, da bi začela vračat državi (z davki) jo pa lepo popihaš iz države.. :roll: Sploh pa s srednjo šolo še pri nas nimaš kaj delat, kaj šele v Monaku, sploh pa kot v postu omenjaš 2 oz. 3 dobre poklice-bo treba še kakšno univerzo nardit za to.
In ja, Monako se prou lepo sliš, ampak dokler ne vidš drugih držav in ne vidš Monaka, je odločitev da se kr naenkrat preseliš tja po moje zelo nerazumna.

Upam da te nisem užalila s tem postom, ker to ni bil moj namen. Samo hočem ti pomagat da se ne boš čez 5 let tolkla po glavi zakaj za boga si se preselila. Ker to le ni kar tako odločitev, ki se jo na enkrat spomniš in izpolneš...je treba marsikaj premisliti.
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 07. Jun. 2005 10:47

*~LUCIFER~* napisal/-a:Resno nočem plačevati državi pol zalužka mojega trdega dela..predtavlejte si da imate 2 oz. 3 dobre poklice in če ste pri tem še uspešni..a-a, ne hvala :evil:



No, potem se ti pa opravičujem, ker sem te očitno narobe razumela. S tem stavkom sem razumela, da ne maraš slovenije kot socialne države, da se raj preseliš nekam kjer je to drugače in bolje za državljene urejeno.
Ko sem rekla da gledaš "samo na svojo rit", sem mislila v razmerju ti-država in ne kako se obnašaš do sošolcev, prijateljev...ker te ne poznam in ne morem tega ocenjevati. Glede na vse, otroški dodatek ni veliko, je pa nekaj, vsaka malica in kosilo v šoli sta subvencionirana s strani države, enako sredna šola (edino če delaš večerno). Ko prideš enkrat na fax, je še toliko več stvari subvencioniranih.
Aja, pa s tem ko sem rekla da "dokler ne vidiš drugih držav" nisem mislila turistično, ampak tako da tam delaš, spoznavaš njihov sistem.

No, me pa veseli da se enako strinjava glede unih bolekov "Ma poščijem se jz na Slovenijo!!!". Jooooj, kolk ma mene da bi take ljudi :box: pa :motz: Če jim kej ni všeč tle pa naj zginejo iz te države.
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 07. Jun. 2005 11:02

smotkA napisal/-a:Jst sm bla lan jeseni v Švici in mi je res ful ušeč, standard življenja sicer višji, vse ful dražje kot pri ns... Nasplošno sm pa dobla ful dober vtis :D

Ja jaz sem bil pred leti gor 1 mesec in mi je blo kr všeč. Sem pa bil drugač v Zürichu, obiskal sem praktično vse kar se je dalo pogledat. Ljudje so prijazni, okolje je čisto, organizacija je dobra. Zaslužijo res veliko, samo so stanovanja draga, če nimaš seveda svojega. Hrana pa to pa se mi ni zdela tak draga v trgovini (v restavracijah ja)...Ne splača pa se it v Meka, ker je ful drag, za isto stvar daš gor skor 2x več, kot tukaj...
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
čmokica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 557
Na forumu od: 30. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a čmokica » 01. Okt. 2005 10:32

js sm u 2-mesečnih počitnicah učas po 2 mesca gor,edin letos nism šla.. drgač pa mam fotra u švici u Zürichu...
Nema na svetu ruznih zena..postoje samo zene, koje ne znaju da bi s malo truda mogle da budu lepe.
( Dior )

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov