Vaše bivališče - stanovanje zdaj in v bodoče?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 20. Sep. 2009 10:28

Punce kje trenutno bivate - stanujete? Je to doma, pri fantu, v domu, svojem stanovanju,... ? Tiste, ki ste doma je to v bloku ali v hiši?

Predvsem pa me zanima kakšne načrte imate za v bodoče, ko bosta skupaj zaživela s fantom, oz. kako je pri tistih, ki že živita skupaj?
Bosta najela ali si kupila stanovanje? Si bo kdo zgradil hišo? Bosta mogoče ostala doma, če imate hišo in si opremila zgornji "štuk"? Kdo se bo h komu preselil?

Upam, da veste kaj hočem vprašati? Sama sem se znašla pred dejstvom kje si urediti stanovanje pa me zanimajo vaše izkušnje?
Uporabniški avatar
missy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 728
Na forumu od: 7. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a missy* » 20. Sep. 2009 11:11

trenutno sem doma, pri starsih.
Za v bodoce pa upam, da si najdem stanovanje, garsonjero. Najverjetneje najemnisko. In zivela bom sama. Ne s fantom.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 20. Sep. 2009 11:15

V "svojem" stanovanju, s fantom (sva podnajemnika). Plan je pa da si zrihtava stanovanje v novi hiši, ki jo gradimo doma - pri meni.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 20. Sep. 2009 11:48

-----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 17:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 20. Sep. 2009 11:58

trenutno zivima v njegovem stanovanju (lastniskem - so mu ga kupli starsi), blok je pa majhen, 2-nadstropni brez lifta, med samimi hisami tako da okolje je super. razmisljava o prijavi skupnega gospodinjstva (zaenkrat ma on v tem stanovanju stalno bivalisce, js sem pa na crno) kaj bo prihodnost prinesla se ne veva, ker ma mnogo ponudb za sluzbo po sloveniji, in lahko da bova cist kje drugje zivela, lahko tut da bova ostala tukaj - sigurno ne v tem stanovanju. js bi mogoce najprej sla v vecje stanovanje (tole je sicer 3sobno ampak so majhne sobe...js bi rajse kaj bolj prostornega), potem pa itak hisa - ampak to kasneje, kasneje... :)

zdaj sva 1 uro stran ob starsev (obojih, ker so blizu doma), doma ne boma niti slucajno zivela, pa mamo mi veliko hiso, oni pa zares ogromno...ampak ni sans. raje v garsonjeri kot v hisi s starsi :D pa tut mesto je tako neperspektivno, tako da sploh ze zarad tega odpade. sva oba bolj ambiciozna :D

tako da ja, pri 35ih se vidim v svoji hisi, z mozem in otroci (pa tut ce fant ne bo isti kot zdaj :rofl: ) pri 40ih bom pa ze zlo razocarana ce bom se vedno v stanovanju :P
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 20. Sep. 2009 12:01

-----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 17:55, skupaj popravljeno 1 krat.
MsN

Neprebrana objavaNapisal/-a MsN » 20. Sep. 2009 12:03

~NIA~ napisal/-a:^^ ne se prjavt ker če bosta v kratkem mela otroka, se boš lahk kvalificirala kot mati samohranilka (prijavljena doma pri starših) in mela ful več ugodnosti ;)


:roll:

In punce stare 19, 20 na široko razpravljajo o samostojnosti, ki jim jo omogočajo starši/fantje :D

In res bo katastrofa, če boste pri 40ih še vedno v bloku ... Aaa, raje spim pod mostom kot v bloku :D :?
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 20. Sep. 2009 12:05

MsN nisem tako misla. zase mam take cilje, in sem prepricana da jih lahko dosezem, za druge me pa sploh ne skrbi in marsikdo raje zivi v bloku ali pa nima moznosti prit do hise kakorkoli. res mi je zal za vse ki tega ne razumete (cilji, ambicije...). pa men je zivljenje v bloku super, hisa mi bolj predstavlja nek dosezek v smislu tega, da boma z mozem dovolj preskrbljena da si bova brez zakreditiranja do vratu privoscila eno orng moderno hiso tocno po najinih zeljah ;) pa da bo lahka pes zuni po dvoriscu laufa...tega zdej u bloku zal ne more :rofl:

~NIA~ lol :D to me pa res ne skrbi se zdej =))
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 20. Sep. 2009 12:36

Js pa živim pri starših v kar veliki hiši na vasi. Meni je super in si ne predstavljam, da bi kdajkoli živela v stanovanju. Ko dokončam študij si želim zgradit hišo na vasi (pa ne preveliko) v kateri bi živela s svojo družino (upam, da bo to sedanji fant). Dobr, v času, ko bi se hiša gradila, bi se tut za kako leto sprjaznla s stanovanjem, če bi s fantom želela skupi že prej žvet, sam pač moje želje segajo dlje od stanovanja in vrjamm, d bom s trdim delom pršla dlje od tega.
keksy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 6. 4. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a keksy » 20. Sep. 2009 12:45

Trenutno živim s starši v hiši.U prihodnosti pa nevem,če bom še s tem fantom mava možnost ostati v stanovanju ki ga imajo ali pa si zgradiva zgornje nadstropje v njihovi hiši.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 20. Sep. 2009 13:00

missy* napisal/-a:trenutno sem doma, pri starsih.
Za v bodoce pa upam, da si najdem stanovanje, garsonjero. Najverjetneje najemnisko. In zivela bom sama. Ne s fantom.


A to bosta s fantom živela ločeno, ali ga sploh ne boš imela?

Midva imava stanovanje pri njegovih zgorej. Tu bova tudi ostala, ker nama najbolj odgovarja takole.
Uporabniški avatar
bonnie taylor
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 25. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bonnie taylor » 20. Sep. 2009 13:02

Mene pa zanima kolko ste stare tiste, ki že živite skupaj s fantom oz kolko ste bile stare ko sta se vselila skupaj?
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 20. Sep. 2009 13:09

renatka_ napisal/-a:V "svojem" stanovanju, s fantom (sva podnajemnika). Plan je pa da si zrihtava stanovanje v novi hiši, ki jo gradimo doma - pri meni.


A tvoja starša gradita novo hišo?
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 20. Sep. 2009 13:20

Jaz čez teden živim v bloku v lj, ker tam študiram. Stanovanje si po novem delim s fantom in šeenim parom (fantov najboljši prijatelj in sodelavec, s katerim sta bila cimra že prej ter njegova punca).
Stanovanje je dovolj veliko in kar udobno; in mi kar ustreza. Stroške imamo približno enakomerno razdeljene- meni finančno pomagajo starši, ker smo se za to dogovorili že ko sem začela študirati v drugem kraju. Ostali trije pa so že finančno samostojni.

Čez vikende pa ponavadi pridem domov- živim v hiši izven mesta; naokrog je dovolj prostora, narave in svežega zraka. :flower:

Kaj se bo z menoj dogajalo čez nekaj let, in kje natančno bom živela nimam pojma. :wink:
(Glede na šokantne podvige moje družine, ter moj neustaljen značaj in vihravo zasebno življenje bom mogoče s prvo posadko odpotovala nekam v vesolje :gruebel: )
Pomojem je to precej odvisno od tega, kje bom dobila službo. Imam pa občutek, da se na trenutke od mene pričakuje, da bom ostala doma, in celo zaposlila bi se lahko doma :) ; kar se mi niti ne zdi tako slaba ideja za začetek. Sej pravim; trenutno še ne razmišljam (oz s fantom še ne razmišljava) da si se dokončno ustalila; že to je bil velik korak, da sva šla v skupno stanovanje.
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 20. Sep. 2009 13:29

Uradno živim pr starših doma, v hiši, med vikendom. Med tednom sm pa v LJ, v stanovanju (podnajemniškem).. Mi ni lih nvem kej živet v stanovanju, kr sm navajena na ogromno hišo, kjer mam svoj prostor, teraso, balkon.. kar češ, no. Sam ok, se mam v LJ milijonkrat bolj fajn :)

Ko bom diplomirala bom dobila svoje stanovanje (ku darilo), tam kjer bom hotla.. Najverjenteje bo to LJ, če bom pač obsojena na Slovenijo. Glavno da ne skupis starši, daleč stran od mojga kraja. :)
Everything is okay in the end.. If it's not okay then it's not the end.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov