Recesija - kako se spopasti z njo

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

mala maja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 26. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mala maja » 03. Mar. 2009 13:14

Živimo v času recesije. Dobro, je niti še ne občutimo tako zelo, ampak menda da tahuje šele prihaja. Že kaj pazite pri nakupih, da kupujete le tisto kar potrebujete ali še vedno tako kot ponavadi...Na kakšen način se boste torej spopadli s posledicami recesije, če se boste sploh?
Ena rešitev za prihranek pri nakupih je verjetno nakup direktno pri proizvajalcih, kjer so cene precej nižje od tistih v nakupovalnih centrih. Če morda še kdo ne ve. En seznam takih trgovin sem našla TUKAJ , če vam kaj pomaga.

Upam da podobne teme še ni, če je, se opravičujem. :oops:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 03. Mar. 2009 15:25

Jaz vem za cenejšo sadje in zelenjavo - v Mercatorjevem skladišču sadja in zelenjave v Zalogu je trgovina, kjer imajo kao drugorazredno blago (pa je redko tako). Dosti nižje cene kot v trgovinah, samo hitro zmanjak, sploh če prideš popoldne. Ko sem delala tam prek študenta sem vedno kupovala tam, sploh kakšno eksotično sadje, ki je bilo v trgovini vedno blazno drago.

Drugače pa pri nakupih ponavadi vzamem blagovno znamko mercator, razen, če mi je veliko boljša določena druga blagovna zmanka. Z možem kupujeva 2x na mesec, sproti pa grem po kako pokvarljivo malenkost (npr. solata, sadje).
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 03. Mar. 2009 16:57

Ne pazim na to, koliko zapravim za nakupe, kupujem tam, kjer sem doslej (zaenkrat).
Sicer pa je ta recesija za mene popoln idiotizem - če bi iz medijev za 3 mesece izbrisali vse novice, povezane z recesijo in podobnim, je najverjetneje več niti ne bi bilo :wink: Ko pa vsi spremljajo te novice, pa ne jemljejo več kreditov, avtomatsko šparajo in podobno..
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 03. Mar. 2009 17:14

Tamarra* napisal/-a:Ne pazim na to, koliko zapravim za nakupe, kupujem tam, kjer sem doslej (zaenkrat).
Sicer pa je ta recesija za mene popoln idiotizem - če bi iz medijev za 3 mesece izbrisali vse novice, povezane z recesijo in podobnim, je najverjetneje več niti ne bi bilo :wink: Ko pa vsi spremljajo te novice, pa ne jemljejo več kreditov, avtomatsko šparajo in podobno..


Idiotizem?!?! :lol: :lol:

A cena delnic, nafte, hrane in povpraševanje po proizvodih težke industrije pada/narašča zaradi medijev????

Mogoče bi bilo pametno, če preveriš stanje na različnih borzah za leto 2007 in potem za konec leta 2008...

Jemanje kreditov in brezglavo zapravljanje je popoln idiotizem...
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 03. Mar. 2009 17:19

Idiotizem je to, da so mediji naredili 10x večji pomp iz tega, kot bi v resnici bil potreben :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 03. Mar. 2009 17:29

Tamarra* napisal/-a:Idiotizem je to, da so mediji naredili 10x večji pomp iz tega, kot bi v resnici bil potreben :wink:


Verjamem, da tebi ni potrebno skrbeti za recesijo in naraščanje cen itd. ker si dobro preskrbljena, na srečo tudi meni ni treba skrbeti in mi verjetno sploh ne bo treba, ampak veliko ljudi pa zaradi recesije že čuti posledice.

Številke brezposelnih so iz dneva v dan večje, predvsem v avtomobilski, tekstilni, težki industriji in pomp je prisoten zaradi tega, ker JE POTREBEN. Tebi se mogoče ves pomp glede tega zdi pretiran, ker recesije ne občutiš, ampak verjemi, da ogromno ljudi to recesijo že občuti, še veliko več ljudi pa jo v bližnji prihodnosti še bo občutilo.
*roxy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *roxy* » 03. Mar. 2009 18:31

Tud js se strinjam,da se recesija ne glede na medije precej pozna.Spomnem se ko smo s familijo hodl v spar in do vrha poln voziček prpeljal do blagajne...smo kr metal vanjga.Zdej pa 10x premisliš,kako pa kaj rabiš.Sicer smo se pa ljudje tak al tak z vsemi izdelki razvadl da je to tu mač....neka fensi hrana uvožena iz tretjega sveta,oblačila priznanih znamk,kozmetika in make up....brez tega bi komot tud lahk živel.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 03. Mar. 2009 18:39

*roxy* napisal/-a:Tud js se strinjam,da se recesija ne glede na medije precej pozna.Spomnem se ko smo s familijo hodl v spar in do vrha poln voziček prpeljal do blagajne...smo kr metal vanjga.Zdej pa 10x premisliš,kako pa kaj rabiš.Sicer smo se pa ljudje tak al tak z vsemi izdelki razvadl da je to tu mač....neka fensi hrana uvožena iz tretjega sveta,oblačila priznanih znamk,kozmetika in make up....brez tega bi komot tud lahk živel.


Ne bi rekla! Glede na to, da je v Europarku, bilokdaj pridem, garaža kar dost polna in ljudje hodijo z nabasanimi vozički, da skoraj preko leti :wink: Polne so tudi trgovine, kot je xyz, Bata, Zara - pa tam niso tako poceni oblačila, tako da tudi pri tem očitno ne šparamo :)
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 03. Mar. 2009 19:00

Tamarra* napisal/-a:
*roxy* napisal/-a:Tud js se strinjam,da se recesija ne glede na medije precej pozna.Spomnem se ko smo s familijo hodl v spar in do vrha poln voziček prpeljal do blagajne...smo kr metal vanjga.Zdej pa 10x premisliš,kako pa kaj rabiš.Sicer smo se pa ljudje tak al tak z vsemi izdelki razvadl da je to tu mač....neka fensi hrana uvožena iz tretjega sveta,oblačila priznanih znamk,kozmetika in make up....brez tega bi komot tud lahk živel.


Ne bi rekla! Glede na to, da je v Europarku, bilokdaj pridem, garaža kar dost polna in ljudje hodijo z nabasanimi vozički, da skoraj preko leti :wink: Polne so tudi trgovine, kot je xyz, Bata, Zara - pa tam niso tako poceni oblačila, tako da tudi pri tem očitno ne šparamo :)


Se v veliki večini strinjam s tabo, vendar pozabljaš na najnižji sloj ljudi - reveže. Ta sloj se veča in veča in veča in teh ljudi ti zagotovo ne vidiš v Europarku. Ti ljudje nimajo niti za neko poceni hrano (kaj šele za tom tailor, zaro, beneton ipd. trgovine) v Eurospinu in ta sloj se debeli. Humanitarne organizacije so popolnoma brez hrane v Sloveniji in tukaj se vidi danes finančna kriza. Tukaj se začne, ker je v Sloveniji revežev vedno več (sem ne štejem tistih, ki imajo 500€ plače, ampak tiste, ki nimajo več služb itd.). Vendar pozabljamo na nekaj: danes se je kriza dotaknila teh revežev, kdo ve koga bo doletela jutri.
Uporabniški avatar
KittyCat
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 9. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyCat » 03. Mar. 2009 20:38

/\/\4t3j napisal/-a:
Tamarra* napisal/-a:Idiotizem je to, da so mediji naredili 10x večji pomp iz tega, kot bi v resnici bil potreben :wink:



Številke brezposelnih so iz dneva v dan večje, predvsem v avtomobilski, tekstilni, težki industriji in pomp je prisoten zaradi tega, ker JE POTREBEN.


Se strinjam s Tamarro, recesija je v glavah ljudi in v Slo sploh ni prisotna in verjetno tudi ne bo (vsaj ne v takih razsežnostih kot v Veliki Britaniji ali na Irskem). Moj fotr dela v avtomobilski industriji, kjer bodo celo zaposlovali delavce. Manjka jih tudi v prodaji, administraciji in drugje...

Če bi se malo več časa ukvarjali sami s sabo in manj z recesijo, bi nam bilo vsem lepše :wink:
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 03. Mar. 2009 20:47

Ja, v redu, lahko ma avtomobilsko podjetje promet in dobiček, ampak zarad katerega sloja majo dobiček? Zarad tistih, ki si to lahko prvoščjo, ne zarad tistih, ki si tega ne moremo privoščit. Včasih si je veliko ljudi vzelo avto na kredit al pa na leasing, prav tako hiše in stanovanja, če ne druzga, vsaj parcelo, zdj se pa temu izogibajo, ker ni denarja in ker lahko vsak čas pristanejo na cesti.

In ja, je pomp, mogoče občasno mal preveč, ampak se vsaj govori o tem, čeprou rešl se s tem sigurno ne bo nič. Ampak šele sedaj se vidi razlika med višjim in nižjim slojem. Srednjega sloja skora ni več oz. se manjša (govorim po celem svetu, ne samo v Sloveniji).

Sicer pa pravjo, da bo tako stanje nekako še kako leto, potem se bo pa normaliziralo ... vsaj upam, ker tole ne pelje nikamor več.

Aja, da še odgovorim, kje kupujem oz. če kaj pazim pri tem, kar kupujem ... ja, seveda, gledam na cene, drugače bi bla bankrot nonstop. Z mojo plačo komaj pridm čez mesec, pa nimam ravno najnižjih dohodkov. Ampak kredit za avto, zavarovanje avtomobila, zavarovanje sebe,, te in one položnice ... za vse to dam tolk, kot moja mami dobi za cel mesec dela v trgovini. In ja, še kako pazim na denar, ampak še vedno očitno premalo. Zdj šele razumem mami, ko mi je vedno govorila, da ko bom služila svoj denar, bom pa mal drugač gledala na to.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 03. Mar. 2009 22:47

/\/\4t3j napisal/-a:
Tamarra* napisal/-a:Idiotizem je to, da so mediji naredili 10x večji pomp iz tega, kot bi v resnici bil potreben :wink:


Verjamem, da tebi ni potrebno skrbeti za recesijo in naraščanje cen itd. ker si dobro preskrbljena, na srečo tudi meni ni treba skrbeti in mi verjetno sploh ne bo treba, ampak veliko ljudi pa zaradi recesije že čuti posledice.


Ker mediji napihnejo vsako stvar so tudi to, ljudje so panicni, ne vlagajo, manj kupujejo (npr. avtomobile in podobno) in posledicno, ja seveda se denar tezje obraca.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 03. Mar. 2009 22:55

Bwahahaa ja da bo samo se eno leto trajal pravijo taki kot je Geitner(treasury secretary) in Bernanke(FED). Teli modeli so se zmotil 300 tednov zapored(ko so trdili, da je vse fino fajn pred okt 2008), in zdej vodijo ameriski odziv. Jim Rogers je lepo napovedal recesijo ze leta 2006, in on pravi, da trenutni ukrepi svetovnih vlad vodijo v depresijo. Kar bi lahko bila 2 letna recesija bo zahvaljujoc tem zgresenim ukrepom(metanje denarja v propadajoca podjetja) bo zdej 10 letna depresija. Ce bi bil Obama definitivno ne bi izbral za Treasury Secretarya cloveka, ki je popolnoma zanikal obstoj recesije vse do kolapsa v oktobru, kot je Geitner. Tole se bo slabo koncalo za vse nas, ker politiki nimajo pojma o ekonomiji.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 03. Mar. 2009 22:57

Mahagonij napisal/-a:Tole se bo slabo koncalo za vse nas, ker politiki nimajo pojma o ekonomiji.

Jaz se rahlo bojim da tudi ekonomisti prodajajo meglo. :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 03. Mar. 2009 22:59

kepka napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:Tole se bo slabo koncalo za vse nas, ker politiki nimajo pojma o ekonomiji.

Jaz se rahlo bojim da tudi ekonomisti prodajajo meglo. :D
Ja ekonomisti, ki prodajajo ideje teh paketov financne pomoci res nimajo pojma.

Obstajajo pa tudi drugi ekonomisti, ki pravijo da bi bilo bolje pustiti, da te firme propadejo in da druga podjetja prevzamejo posamezne dele, ki niso zanic, teh podjetij.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov