Stroški študentskega življenja

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 03. Nov. 2008 17:34

Zdaj sem 4.letnik in razmišljam, da bi šla študirat v LJ in me zanima kakšni so kaj stroški življenja... za stanovanje, hrano itd.Koliko to vse skupaj na mesec znese?

Sama nimam nobene štipendije, me je pa starh da med študijem ne bom mogla nikjer delati in me bodo morali finančno podpirati starši, kar pa je danes kar veliko denarja.

:)
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 03. Nov. 2008 18:06

Kako ne bi mogla delati?? Obstajajo službe, kjer zvoni telefon enkrat na uro pa se lahko učiš vmes!
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 03. Nov. 2008 18:19

Ok... Jaz ravno zdaj bivam dneve brez študentskega življenja. Sem zaključila to obdobje :). So se pa stroški od prvega letnika študija do izteka absolventskega leta povečali. Prvi dve leti sem živela stanovanju, kjer je bila najemnina 140€ + stroške sem še plačala po položnicah (7 nas je blo v stanovanju). Bila je možnost subvencije. Zadnji letnik in absolventsko leto pa sem bivala drugje in sem plačevala 100€ + stroške po položnicah (20 nas je bilo v hiši). Tudi tukaj sem imela subvencijo. Kar se pa tiče ostalih stroškov - hrane, prevoza, kopije zapiskov, skript, boni ipd., pa je bilo v 1. letniku 20€ dovolj za 14 dni (res sem se vozila v Lj in nazaj s kolegico in ji plačala 2€ v eno smer), v 2. letniku je bilo 20€ včasih dovolj, drugič ne. V zadnjem letniku in v času absolventa pa je bilo konstantno 20€ na teden. Ves čas študija pa sem si ogromno stvari nosila od doma (makarone, riž, solato, kaj vloženega, v nedeljo sem s sabo vzela kaj od kosila, kuhano v skrinji sem imela golaž, paprikaš, haše omako, čufte..., krompir, marmelado in še drugo). Tako sem v Lj kupovala ponavadi le mleko, jogurte, sadje (če doma ni bilo nič), kruh (še tega mi je včasih mami spekla), margarino in stvari, ki sem jih na trenutke nujno potrebovala za kuhat (kisla smetana, hrenovke, jajce). Res pa je, da sem sploh v času absolventa večinoma sama kuhala. Aja... kakšni posebni namazi so bili redko na listku za v trgovino.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
Uporabniški avatar
lissa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 9. 5. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lissa » 03. Nov. 2008 18:34

Moraš met srečo, da prideš skozi z 200eur mesečno ( najemnina stanovanja, stroški, hrana,... )

Lahko bivaš v študentu, prideje ceneje, sploh če imaš subvencijo. Veliko hrane si lahko prineseš od doma, lahko kupuješ bone. Meni se boni ne splačajo, ker nikoli ne pojem toliko, kot prinesejo in pa tudi ne maram tistih ocvrtih stvari ali pa kakšnih kebab varianta oz. fast food.

Mene na mesec stane:

170 EUR stanovanje, ki ima všteto stroške

30EUR mesečno kar še pojem, kakšna kava in tako naprej.

+ hrana, ki jo prinesem od doma, ki jo kupijo doma


Omeniti je treba še prevoz, če recimo nisi iz LJ oz. iz kraja kjer boš študirala. Pač prevoz do kraja študija in prevoz med tednom, razen če imaš stanovanje blizu faksa in greš peš. Jst se poslužujem peški variante, kadar je lepo vrene, se vsaj pretegnem v tiste pol ure.


Skratka, mene mesečno pride skupaj z bencinom, sicer se z mano vozita še dve punci, 300 EUR.

Seveda pa vsak vikend delam v domačem kraju, med tednom pa sem pridna in lepo študiram.

Štipendije nimam, doma pa tudi nismo lih '' socialni problem '', tako da normalno furamo iz mesca v mesec in si še kaj privoščimo. Gre pa tukaj velika zahvala mojim staršem, ki me podpirata in omogačata da lahko študiram, saj pravita, da je njuna naloga, da tako mene, kot sta tudi že brata, pripeljeta skozi študij in nama omogočita dobro življenje. Stanovanje in stroške stanovanja ter hrano mi plačujeta onadva, medtem ko avto, stroški za avto in ostale stvari, so moj produkt.

Punce, delat in šparat, pa se da. Tudi če niso starši večinski plačniki, se vseeno da.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 04. Nov. 2008 15:59

js sem sicer v mariboru ampak...

- 125€ najemnina s stroski vred - placajo starsi

- 300€ dodatnega (za hrano & ostalo) - dajo starsi (dokler ne dobim stipendije...oziroma oktobra so mi dali se nekaj vec (skor 400€), ker mi je zmankalo konc mesca :D

ko dobim Zoisovo (ce dobim, racunam na okol 250€) bom mela pac samo zoisovo, najemnino pa placajo starsi. ce ne dobim Zoisove, mi bodo oni devali nek dolocen znesek na mesec. za delat nimam casa ker se posvecam studiju

ce je kaj na faksu - ekskurzije, knjige, nujna oblacila (Cevlji, bunda itd. 1x na sezono) to mi placajo starsi posebej...

porabim pa vse, in konc mesca mi ponavad se zmanjka. in ne vem za kaj :roll: mislim da mi gre cez 100€ za hrano..ostalo pa recimo nevem, lece, oprema in hrana za psa, kaka oblacila (pa si ful mal privoscim tega), pa neki hobijev mam...tk da res ne vem, morem si zacet pisat kam gre denar, ker tkle ne gre naprej :roll:

- aja, pa treba je upostevat da med vikendi vecinoma ostajam tu, tako da ne jem doma, in je ta hrana res za ceu mesec
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 04. Nov. 2008 16:28

Bom poskušala napisat tisto, kar še drugi niso
- če boš stanovala v študentskem domu, to občutno zniža stroške, ima pa druge slabosti
- prevoz domov in v lj (mene v obe smeri stane okrog 12 eur)
- verjetno boš potrebovala mesečno vozovnico za mestni avtobus - 17 eur
- hrana (splača se jest na bone, ampak plus tega itak rabiš še precej stvari), kofetki, žuranje
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 04. Nov. 2008 17:27

jst ko sem živela v lj sem vsako leto več zapravila :) najemnine so se precej dvignile in nikoli nisem živela v študentu, kjer so najemnine res za džabe. zadnji dve leti sem predvsem gledala na to, da se zdravo prehranjujem, da si kupujem kvalitetne izdelke, sadje, zelenjavo. prej sem preveč šparala, dostikrat sem živela samo od pašte cele tedne, potem pa sem videla, da tako pač ne gre. za bone tud računaj ene 20 + evrov na mesec, pa mesečna za trolo, pa kaki družabni dogodki, fitnes ali kak drugi šport in kr nanese. seveda tudi obvezno vsakodnevno kofetkanje med fraj urami, ko se nimaš kam dat in računaj na kavo z mlekom 1,30 EUR ali več :? moram pa rečt, da za kake diskače in alko nisem zapravljala, ker ponavadi nisem dosti ven hodila oz. na privat žure, tko da je vse odvisno od posameznika.
so pa tudi mene financirali starši in sem jim zelo hvaležna, saj so v teh 4. letih zame zmetali še pa još denarja!
Uporabniški avatar
lissa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 9. 5. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lissa » 04. Nov. 2008 17:59

Peterca18 napisal/-a:Bom poskušala napisat tisto, kar še drugi niso
- če boš stanovala v študentskem domu, to občutno zniža stroške, ima pa druge slabosti
- prevoz domov in v lj (mene v obe smeri stane okrog 12 eur)
- verjetno boš potrebovala mesečno vozovnico za mestni avtobus - 17 eur
- hrana (splača se jest na bone, ampak plus tega itak rabiš še precej stvari), kofetki, žuranje


Ja kaj sm pa jst pisala? Ko si rekla da tega ni še nihče omenu....? :roll:
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 04. Nov. 2008 20:43

odvisno od tega, kako boš zapravljala.
jaz sem recimo sicer v mb (so pa stroški za lj, vsaj po besedah prijateljev, tam višji).
moji izdatki so 145€ stanovanje (s stroški zraven)
okrog 20-30€ za bone.
hrana (kakšno sadje, mleko, namazi..., čeprav si zadnje čase stvari nosim od doma in tako kar nekaj privarčujem) - okrog 30€ na mesec (odvisno kaj kupuješ).
potem pa so v začetku še izdatki za knjige, zvezke in ostale pripomočke
in pa seveda tvoji osebni izdatki (položnica za mobitel, oblačila, kozmetika, knjige, žurke, kavice, kino...)
se pa po moje da kar fajn preživeti s 300€ na mesec. če nisi ravno zapravljivka in ne misliš zapravljati za tiste 'nenujne' stvari, ti bo pa na koncu meseca morda kakšen evro še ostal.

meni zaenkrat dajo starši 300 na mesec, pa pridem fajn skoz. toliko mi bodo dali tudi v prihodnje, odvisno kaj se zgodi s štipendijo...
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 04. Nov. 2008 21:13

Pri meni je tako:

- stanovanje+stroški okrog 170 evrov ponavadi; plačajo mi starši
- boni+hrana 50 evrov (veliko prinesem tut od doma)
- prevozi:
karta za trolo:17 evrov
vlak: pomojem zapravim okrog 20 evrov?

To so "nujne" stvari...
Potem pa pride še kozmetika, žuranje, shoping tako ali drugače, izleti itd... pa seveda šolske potrebščine, ki kar veliko stanejo :? ...znese okrog 200evrov mesečno... (včasih več, drugič manj...)

Večino stroškov mi krijejo starši, hkrati pa tud delam (obšasno promocije in kak vikend pomagam v gostilni v domačem kraju), in si še sama prislužim nekaj denarja...
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 06. Nov. 2008 0:36

tudi jaz sem v lj:
no men v bistvu vse plačajo starši ker sem pač brez štipendije in mi faks res ne dopušča nobenega obštudijskega dela.

150€ za stanovanje(s stroški)
200€ žepnine pa se porabi približno tako:
50€ boni
40€ hrana in pijača(nonalcoholic)
cca. 30€ za zapiske,skripte (vendar je to zelo relativno-v prvem mesecu sem dala okoli 100€ za take stavri,sedaj pa vsaj mesec manj)
približno 30€ za ven (diskači,pijačke,vstopnine)
17€ karta za bus
ostalo ostane pač meni.

aja kljub vsemu si vsak teden prinašam od doma tud nekaj hrane-predvsem dražje kot so kosmiči,omakce,testenine....

ja štud.lajf je precej drag
:?
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 06. Nov. 2008 11:54

Mene bi pomoje prišlo kar dost vse skupaj. Sem gledala mal stanovanja in pod 180 + stroški ni bilo nikjer + še hrana. :? Zdej pa dam za mesečno za vlak 50 €, tako da dokler bo tako, se bom kar lepo vozila. :P
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 06. Nov. 2008 15:47

za stanovanje: 150€ od tega je 45€ subvencija, tko da 105 mi plačajo stari, stroške (okoli 40€) pa sama... tko smo se pač zmenli
za bus: 17€
prevoz do lj: 4€ na vožnjo če grem s sestro, 5€ če grem s cimro tko da znese približno 40€
za bone: zaenkrat sm sam 20€ porabla, sam pomoje jih bom še en par kupla (ne za več ku 10 €)
za hrano: do 10€ na tedn, torej do 40€ na mesec
učbenike mi kupijo oni (vse skupi bo pršlo nad 200€ za semester)

za kafe, shopping, kozmetika,.. in ta luksuz si morem pa sama plačat

stari mi dajo 300€ na mesec ker naj bi zneslo (za vse od stanovanja do hrane), samo meni mi zmankuje :roll:
Everything is okay in the end.. If it's not okay then it's not the end.
Okrogla:)
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 25. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Okrogla:) » 06. Nov. 2008 22:03

najemnina + stroški: od 180 - 220 evrov(odvisno od ogrevanja)
prevoz: 32 evrov
hrana: 100 evrov (to vključuje ogromno sadja, ki je precej drago)
druge stvari (kave, zapiski, žetončki, kino..): 60 evrov

Vse skupi pride okol 400 evrov na mesec recimo.

Imam štipendijo: 280 evrov
Doma mi dajejo: 200 evrov
Delam: povprečno 200 evrov

Dosti denarja mi na srečo ostane. To potem porabim za obleke, obutev in kozmetiko, nekaj pa dam na šparanje.
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 06. Nov. 2008 22:16

Okrogla:) napisal/-a:Imam štipendijo: 280 evrov


tako štipendijo bi pa tud js rada mela. kak ti rata met tak vlko? :o
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov